Примамки за щука.

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Бат Стан »

ripat написа:Да са пофаля ,днес фанах една писалка към 30 см на клатушка.Много съм доволен ,всички други/все маломерки естествено ,освен една 2кг/ досега бяха на въртящи блесни .Става дума за Копринка.
За последните две години тая пущина се е навъдила толкова в Копринка, че ако вървят нещата с такива темпове, язовирът скоро ще стане щукарско място номер едно. Което не е лошо...
ripat
Мнения: 116
Регистриран на: Пон Мар 30, 2009 21:01

Мнение от ripat »

А дано!Често се срещат малки ,ако ги оставят да пораснат ще има емоции .
ripat
Мнения: 116
Регистриран на: Пон Мар 30, 2009 21:01

Мнение от ripat »

Па де се пофаля ,вчера закачих и домъкнах до брега една щучка малко под килограм на същата клатушка -Трофи робинзон/май тъй се чете /8гр.Беше закачена в края на човката и като ме домързя да се наведа да я хвана зад ушите,я повдигнах за влакното и ми спести труда по релийза .На силикона упорствах около час но без сторване.
Ingos
Мнения: 537
Регистриран на: Чет Фев 21, 2008 13:44
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 34 пъти

Мнение от Ingos »

Има щуки там от 4-5 години и както изглежда рибата се развива добре.
Хубавото ев че щуката много трудно се хваща в мрежи :twisted: И поради тази причина местните корифеи не са я унищожили напълно :twisted:
feelin' frisky?

Brucia la terra...
ripat
Мнения: 116
Регистриран на: Пон Мар 30, 2009 21:01

Мнение от ripat »

Точно тая я хванах на една пресевна до Бузовград,трябваше да уточня .На Копринка не съм ходил от две седмици ,щото последния път бях пълен валат и един колега ме уведоми ,че трябвало още да захладнее и щяло да дойде времето на костура и бялата риба на силикон.То гледам ,че бая захладня ,та ще ги проверим тия рибоци.
AlCapone
Мнения: 85
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2009 9:29
Риболов: на щука!
Местоположение: Перник-Ловеч
Обратна връзка:

Мнение от AlCapone »

Здравейте колеги! Ами аз по въпроса за примамките за щука мисля че от тази година мепс са пуснали и комплекти специфицирани за различните риби и съм решил да си купя този комплект http://www.mepps.com/products/info/inde ... rtment_474 и искам малко мнения за примамките в него преди да го поръчам. Според мен си струват и са удачни за щука но да видим според вас как е ? :)

п.с: или пък някой от другите http://www.mepps.com/products/browse/index.php?id=674
Или ЩУКА или нищо!!!

Най-лесният начин да си прецакаш хобито е да започнеш да се занимаваш с него професионално!
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

То хубаво ама кажи къде ще ловиш....Защото повечето примамки са много големи номера 4 - 5. А това предполага невъзможността за ползване в затревени и плитки водоеми.... :idea:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
AlCapone
Мнения: 85
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2009 9:29
Риболов: на щука!
Местоположение: Перник-Ловеч
Обратна връзка:

Мнение от AlCapone »

Е сега... да кажа пък и къде ще ги ловя :) Ще намеря аз къде да го ловя само че още се колебая дали да ги поръчам :)
Или ЩУКА или нищо!!!

Най-лесният начин да си прецакаш хобито е да започнеш да се занимаваш с него професионално!
Аватар
rib4o
Мнения: 894
Регистриран на: Съб Юни 17, 2006 14:38
Местоположение: Хасково;Пловдив
получил Браво: 1 път

Мнение от rib4o »

AlCapone написа:Е сега... да кажа пък и къде ще ги ловя :) Ще намеря аз къде да го ловя само че още се колебая дали да ги поръчам :)
Погледни първия комплект.Мисля си че е по подходящ за нашите условия за щуки.Обаче във този комплект на мепс има един много голям пропуск ако говорим за щуки.Пълния комплект е със няколко Лусокса №2.
Удоволствието от евтино закупената стока трае твърде кратко, спрямо разочарованието след това!
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Виж сега. Не си ме разбрал правилно. Аз си имам места за щука и си ловя доволно, е когато ходя там колкото и рядко да е. Не искам да знам точно къде ловиш, а типа водоем. Река ( плитка / дълбока ), стояща вода ( с много растителност / почти без такава ). Това са сериозни примамки и с падането на места с много растителност или плитки участъци, ще закачваш на момента. Ако е дълбоко няма проблем. А щуката когато е активна яде всичко, особенно малката. Може да вземе на муха, чевей, царевица. Хващали сме щука на качамак, на торен, на попово прасе........ :shock: Но когато е пасивна..... там е играта. Така за тези блесни ти си знаеш. Не трябва да ти се троши хатъра. Обще взето спининга е Спорт който изисква градивно мислене, постоянно търсене на различни примамки......... проби, експериментиране. Това ако искаш да си разшириш кръгозора на ползваните примамки. Имай в предвид, че рибата се научава да познава примамките и да не взима. Това важи с всичка сила за трофейните екземпляри, но не винаги. Има и изключения. Но нали знаеш истината за изключението и правилото... Купи си ги, пробвай ги и после споделяй, ако искаш. Знанието идва освен с теорията ( в твоя случай ), но и с практика. А тя за жалост или не идва със закупуването на примамки. Колкото повече си е колкото повече.... Мечо Пух. Но не е задължително. Например тази година след два излета по моите места се спрях на една кутийка с един воблер и три блесни. Клатушка, кастмастер и въртележка.... Та те си свършиха своето. НО - рибата беше активна. Скоро ще пробвам, живот и здраве и когато е пасивна, как ще се държи....Е, дано съм помогнал. :roll:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Аватар
баш майстора
Мнения: 5831
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1778 пъти

Мнение от баш майстора »

абе и цените нищо...
7-8 лв. за аглия или блек фюри и тва без доставката :roll:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
AlCapone
Мнения: 85
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2009 9:29
Риболов: на щука!
Местоположение: Перник-Ловеч
Обратна връзка:

Мнение от AlCapone »

rib4o написа:
AlCapone написа:Е сега... да кажа пък и къде ще ги ловя :) Ще намеря аз къде да го ловя само че още се колебая дали да ги поръчам :)
Погледни първия комплект.Мисля си че е по подходящ за нашите условия за щуки.Обаче във този комплект на мепс има един много голям пропуск ако говорим за щуки.Пълния комплект е със няколко Лусокса №2.
Колега в каталога на мепс за 2009-та Lusox не се предлага. Можеби това е причината да го няма и в комплектите :)

Kentavar прав си за всичко! Относно местата за риболов мисля че там където ще ходя има от всеки тип изброен от теб. За комплекта май ще го поръчам и после ще пиша :)
Или ЩУКА или нищо!!!

Най-лесният начин да си прецакаш хобито е да започнеш да се занимаваш с него професионално!
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Колега, няма смисъл да се набутваш да ги поръчваш от вън. Цените са нагоре по ред причини. Мисля, че вече има нов внос на Мепс в БГ и ще има асортимент. Цените в БГ са надолу защото идват насипни и тук ги щракват за картончетата. Нали се сещаш. Та иди в някой от магазините на вносителите и там ще ти изберат комплект за щука. Има и Лусокси......Имайте в предвид, че Лусоксите се спират от производство. За това липсват в каталога. Та който намери нека купува, че са до време... Но и ти можеш да си избереш, явно познаваш асортимента на Мепс... Лично аз бих си взел не само Мепс, а и блесни от още няколко марки. Ще се изненадаш някой път когато не иска на една а на друга примамка..... :wink:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Аватар
stoev
Мнения: 885
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 16:44
Риболов: с изкуствени примамки
Местоположение: Варна
дал Браво: 144 пъти
получил Браво: 127 пъти

Мнение от stoev »

AlCapone написа:...мепс са пуснали и комплекти специфицирани за различните риби...Според мен си струват и са удачни за щука но да видим според вас как е ?
При мен от блесните на мепс с които разполагам съм хващал щуки само на клатушка циклопс-2 и въртележка лусокс-2 и 3 номер. Нямам успехи на други блесни и това си е :roll: Там където ходя е сравнително плитко и обрасло - затворен тип водоеми. Взимам със мен въртележки 4 и 5 номер и ги ползвам за по дълбоките участъци. По-малките размери си стоят навярно не заслужено в къщи. Повечето въртележки май работят добре когато хищника е активен :roll: . Аз винаги допускам, че щуката е пасивна и в повечето случаи използвам примамки които позволяват бавно до средно но най вече водене с паузи в различните слоеве.
Вместо космати въртележки аз бих си купил други примамки.
п.с. опита ми е скромен но това са резултатите при мен с блесните на мепс.
Бъдете здрави и наслука...
http://starividri.org
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

По принцип риболова на който и да е хищник в стояща вода, е различен от риболова в течаща вода. Може да се каже, че рибата в стояща вода е по капризна от тази в реката. Просто има повече време да огледа примамката и да се откаже, ако не и хареса. Докато в реката поведението и е съвсем различно. Няма толкова време или то е ограничено в известна степен. От тук и примамките може да са по различни. Примерно въртележката е много важен атрибут за река, докато в тиха и дълбока вода, една колебаеща блесна ще стои по добре, на пропадане, с различни по продължителност паузи... Воблера за река може да се води и равномерно, за да бъде атакуван... Докато за стояща, променливата игра с паузи е просто необходимост....От тук и различни по форма и респективно по игра воблери.... Но нещата може да се припокриват, не е задължително да се робува на догми или каквото и да е. Винаги е било голям кеф, когато мислиш и експериментираш и намериш вярната примамка, за водоема на който ловиш.... :roll:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”