Примамки за щука.

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
cerber
Мнения: 1873
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 23:51
Местоположение: Evros-GR
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от cerber »

Бих ти препоръчал Jaxon HOLO-SELECT
Изображение
последната дясна (BW-JKB2P) 16 гр.
Не обръщай внимание, че няма хубава игра...
Опитай...
)><ۣ((((((((ºۣ< ڸ
Аватар
pi4a94
Мнения: 1508
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 10:13
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 874 пъти
получил Браво: 55 пъти

Мнение от pi4a94 »

Някой воблер за щука с малко по-голям грамаж да препоръчате?

Вземи си като за начало Аглия 4-5 ном и клатушката на Моска :wink:
http://www.starividri.com/
http://www.starividri.eu/
Kentavar написа:...Зависи дали си рибар или риболовец....Единият отива за риба с цел на всяка цена да хване риба а другият да се наслади на на гледката, бриза, мириса на морето, да пийне една бирица седнал съзерцавайки залеза...
Аватар
Godfather
Мнения: 1076
Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 11:14
Риболов: спининг риболов
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 10 пъти
получил Браво: 24 пъти

Мнение от Godfather »

Ъгли Дъклинг-Р ПЕ РАТ-28гр. 9см.

Миналата вечер въртейки за сом на марица ми тресна едно щукле-60см. коео замина където му е мястото обратно в маришките дебри!

на този воблер, освен сом и тази щука, имам и распер и клен!
Наслука!
I'll make him an offer he cant refuse!!!!!!!!!!!!
http://vbox7.com/play:00f5ca22&al=1&vid=
Popper
Мнения: 87
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 13:45
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 2 пъти

Мнение от Popper »

Не знам какво наричаш по-тежък, но от опит за замятане /работят добре и при влачене/:
1. ABU Hi-Lo съчленен, потъващ 9 см/20г; плуващ 11 см/26 г
2. Rapala: FMag 11см/15 г; 14 см/22 г; SSR 9см/12г;SupSR 14 см/45 г; FJ 11 см/9 г; 13 см/18 г
3.Salmo: Perch 8 см/12 г; 12 см/36 г
4. Bomber: Heavy Duty Jointed Long A 15 см/28 г; B15AP 11.5 см/16 г
Горните воблери натоварват сериозно пръта и линията. С риск да се повторя: 2.40-2.70м/20-50 до 40-90 г/плетено 30-50 lb/повод 28 lb(12кг)
THINK FOR THE WORST, DO THE BEST!
laplandeca
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 986
Регистриран на: Пон Фев 04, 2008 21:16

Мнение от laplandeca »

Рапала имат добри примамки за щука, доказано е, доста съм посял из родните рапалски водоеми :wink: .Ловя и с евтини клатушки, блесни по големи номера, не им помня имената, и ме марзи да ги погледна :D , като застудее по сериозно при нас най уловисти са силиконите, гоуеми :lol: , силиконови рибки и онези , дето се нанизват на кука с оловна глава :wink:
„Значи зъболекарят за себе си плаща 400 лв. а за „Киата” си 2000. лв., сиреч, пет пъти му е по-мила „Киата” от неговото здраве. Това нормално и справедливо ли е”, попита премиерът.
HAPPY FINE
Мнения: 477
Регистриран на: Чет Апр 10, 2008 14:02
Риболов: Спининг
Местоположение: София

Мнение от HAPPY FINE »

Пробвай с тези воблери. Откакто ги имам винаги съм хващал ЩУКА с тях. Разбира се, ако съм ги взел в торбата. :lol:

Megabass Type-X 59 mm

Изображение

Megabass Anthrax 83 mm

Изображение

Наслука
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

От както се помня ловя ( опитвам се да ловя ) на спининг. Щуката по "моята" Река, почти винаги е била с добра популация. Мога да кажа със сигурност за себе си, че най-много успехи съм имал с блесни срещу зъбатия "противник". Може би повече с блесни отколкото с воблери поради факта, че някога нямаше "изчадия" от балса и пластмаса... Другото което ме кара да използвам блесни е, че лятото особенно в неговия край, реката е силно затревена и ползването на воблер, води до честото вадене на "салати".... Успешните блесни за мен в болшинството от случайте са Мепс. Никога не ползвам повод. Ловя с моно 0.20 и блеснета макс номер 3. Аглия бяла, жълта с червени точки, мед, дюс бяла и жълта.....Да не забравяме старата школа: С.О.М., Караджата, Красела....... Общо взето е това. Скоро имах успехи на Рублекс - Ондекс, както и на Мепс с пискюлче. На воблер единствената ми щука беше преди няколко дни на Дунав, на салмо Трил.... :shock: Един съвет, ако приемаш такива, но не е задължително ( пробата, личната проба е най-добрия учител ) примамките да са маркови и скъпи, по важното е да си на водоема, да наблюдаваш и да експериментираш. Другото важно и може би най-важното е респект към един от най-непредсказуемите хищници, както и респект към Майката природа.... Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония...Успех. :)
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Аватар
takezo
Мнения: 527
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 23:28
Местоположение: Перник , София
дал Браво: 145 пъти
получил Браво: 80 пъти

Мнение от takezo »

HAPPY FINE написа:Пробвай с тези воблери. Откакто ги имам винаги съм хващал ЩУКА с тях. Разбира се, ако съм ги взел в торбата. :lol:

Наслука
HAPPY FINE, от къде може да се закупят тези красоти и колко стотинки струват ?

Но на това жабе, нещо не вярвам щуките да го гонят ама може
:roll:
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 97 пъти
получил Браво: 178 пъти

Мнение от sandista »

След изказването на Иво нямам какво да добавя. Де да бяха на неговото мнение и момчетата по неговия край ... Ту мени бърбериънс ! Шапка свалям на отделни няколко колеги ,че го приемат лично и сигнализират и разбира се на ИАРА и нейните представители :) !
Мога да ти кажа да обърнеш внимание на клатушките Мепс Сиклопс и Моска Запфир. Те могат и по-отгоре да се водят ;)
Стояне , ти добре ги препоръчваш тез арабийки , ама я му пусни на момчето и цените да видиш... Жабата само един път ми изпадна под 15$ и много се чудих. Дори си спомням,че писах на Kentavar-a за съвет и като цяло прецених ,че за тия 15-20$ ще си взема 2-3 хубави Мепса и 2-3 клатушки :)
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Ти ще дойдеш на моя ма хайде.... :wink:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
HAPPY FINE
Мнения: 477
Регистриран на: Чет Апр 10, 2008 14:02
Риболов: Спининг
Местоположение: София

Мнение от HAPPY FINE »

Колеги,

Далеч съм от мисълта да агитирам относно качествата на воблерите "Megabass". Просто искам да помогна на zapalen 92 да хваща Щука винаги когато е решил да стори това. Без изкючения.
takezo написа:HAPPY FINE, от къде може да се закупят тези красоти и колко стотинки струват ?
Воблерите са закупени от търговци, посредством електронна търговия. Не си спомням с точност на каква цена съм ги купил, но е напълно възможно, за тях да съм платил повече стотинки, отколкото струват аналогични модели на сръбски воблери например.
takezo написа:Но на това жабе, нещо не вярвам щуките да го гонят ама може :roll:
Може, може ...

Поздрави на всички
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Мнение от Павел Иванов »

Стоянчо , маме , колко щуки си хванал на тез две изчадия та така душмански ги препоръчваш :roll: А и що не си четеш ЛСтата примерно ?
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
HAPPY FINE
Мнения: 477
Регистриран на: Чет Апр 10, 2008 14:02
Риболов: Спининг
Местоположение: София

Мнение от HAPPY FINE »

Павел Иванов написа:Стоянчо , маме , колко щуки си хванал на тез две изчадия та така душмански ги препоръчваш


На първият - две мерни риби и една писалка (под 35 см.) за има-няма половин час на корекциите на р. Янтра при с. Драганово . На вторият воблер - четири мерни риби от два излета на р. Росица в месността "Михальов вир" при с. Поликрайще и два излета на същата река в месността "Смесито" при с. Крушето.
Павел Иванов написа: А и що не си четеш ЛСтата примерно ?
Моля да ме извиниш за закъснението, но вчера ми гръмна лаптопа. Уверявам те, че това е причината отговорите ми да са с извесна забава, тъй като с това което разполагам в момента няма фонетичен и кълва буква по буква с часове.
Павел Иванов написа:Стоянчо , маме ,
На мама не давам обяснения, откакто те познавам. :D :D :D

Веднъж Иво - Kentavar ми каза : "Важното е да повярваш в примамката, и ще хванеш с нея"

Aз вярвам на тези, които препоръчах.
Popper
Мнения: 87
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 13:45
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 2 пъти

Мнение от Popper »

Да добавя - относно купуването на изкуствени примамки. С времето се превръща в мания - да имаш новия модел, друга разцветка ... Наскоро в един британски сайт прочетох нещо, което според мен е много вярно, особено за "новите" в занаята:
НЕ КУПУВАЙ НОВА ПРИМАМКА, ПРЕДИ ДА СИ ХВАНАЛ РИБА С ПОСЛЕДНАТА, КОЯТО СИ КУПИЛ!!!
THINK FOR THE WORST, DO THE BEST!
sv.marinov
Мнения: 147
Регистриран на: Пет Авг 12, 2005 15:25
Местоположение: София

Мнение от sv.marinov »

Popper написа:НЕ КУПУВАЙ НОВА ПРИМАМКА, ПРЕДИ ДА СИ ХВАНАЛ РИБА С ПОСЛЕДНАТА, КОЯТО СИ КУПИЛ!!!
Ей това си го "обесвам" над леглото още днес. Няма да помогне, но е нещо. Сега щях да си имам само една-две примамки. :D
Между другото, някои те подбъзикват, че си твърде активен и взимаш отношение дори и по свръх вехти теми, но аз лично те чета с интерес.

За да има и нещо по темата...последната щука, естествено изтървана в краката ми си хареса Mepps Aglia Long Cast 17g.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”