Съвет за спининг прът

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
viper4o
Мнения: 12
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 8:54

Съвет за спининг прът

Мнение от viper4o »

Предложете някой хубав спининг прът с дължина около 2,70 3,00 метра акция около 30 грама и цена 100 лв. (+/ - 10 лв)
viper4o
Мнения: 12
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 8:54

Мнение от viper4o »

Въпросът ли не е зададен коректно? Защо не получавам одзиви :D
Аватар
Ilian70
Мнения: 1718
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 21:06
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 2095 пъти
получил Браво: 2533 пъти

Мнение от Ilian70 »

Предложенията могат да се окажат доста(на пръстите на двете ръце и един крак - по избор), като това зависи от фактори като: дали си здрав в ръцете; с каква макара ще комбинираш сопата; висок ли си; в какъв водоем ще ползваш такъма; има ли течение и т.н. Но като предложение е това: http://shop.fishbg.info/product_info.ph ... cts_id=689 и това: http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=2061
Аватар
Ilian70
Мнения: 1718
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 21:06
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 2095 пъти
получил Браво: 2533 пъти

Мнение от Ilian70 »

Не на последно място трябва да прецениш, какво очакваш да ловиш с въдицата (вид риба и с какво предполагаемо тегло).
viper4o
Мнения: 12
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 8:54

Мнение от viper4o »

Ми имам желание да ловя щука смадок клен распер костур (сичко що мърда :lol: ) Очудвам се, че е от значение и каква височина съм :shock: но щом е нужно: 1.90м Ще ловя предимно в реки и езера. За размерите на рибата, вече немога да кажа .
Аватар
gmurkacha
Мнения: 40
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 11:31
Местоположение: София-Ахтопол
Обратна връзка:

Мнение от gmurkacha »

Аватар
Ilian70
Мнения: 1718
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 21:06
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 2095 пъти
получил Браво: 2533 пъти

Мнение от Ilian70 »

Най-добре е, според мен, да вземеш макарето, с което си си наумил да комбинираш въдицата в магазина. Слагаш го на фаворитите, които са ти направили добро впечатление http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=5&t=20534 (тук има доста подробно описани изискванията към въдицата - строй, акция, тегло, кастинг и т.н.), друсаш, огъваш, съблюдаваш и баланса... и ... с глава в торбата се хвърляш напред :D . А още по-добре е ако имаш някой приятел, който има повече стаж от теб да ти обърне внимание на детайлите. Успех!
Аватар
Ilian70
Мнения: 1718
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 21:06
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 2095 пъти
получил Браво: 2533 пъти

Мнение от Ilian70 »

Сори! Дубъл с колегата. :oops:
viper4o
Мнения: 12
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 8:54

Мнение от viper4o »

Благодаря последния линк се оказа много полезен. Още първата въдица в темата ми допада, но ме притеснява това че не са SIC водачи :roll:
viper4o
Мнения: 12
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 8:54

Мнение от viper4o »

водачите не са SIC и е възможно постепенно износване при употреба на плетени влакна Значи разбрах какъв е резултата ако водачите не са такива, но какво всъщност представляват SIC водачите ( кое ги прави по различни ? )
Аватар
gmurkacha
Мнения: 40
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 11:31
Местоположение: София-Ахтопол
Обратна връзка:

Мнение от gmurkacha »

Значително по твърди са.Прочети темата докрай.
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от fori »

viper4o написа:Благодаря последния линк се оказа много полезен. Още първата въдица в темата ми допада, но ме притеснява това че не са SIC водачи :roll:
Въдица с четене по мрежата няма как да ти допадне, повярвай ми. Принципа е око да види, ръка да пипне, а па ако можеш и да помяташ с нея още по-добре. Т.нар СИК е силициев карбид, доста твърд материал, сроден на материала от който се правят дисковете за флекс. Имай предвид че няма универсална спинингова сопа - или ще ти е прекалено дълга и ще ти е сериозен проблем в храсталаците, или ще ти е къса и няма да можеш да постигнеш дистанция, или ще можеш да усещаш малките примамки, но няма да можеш да мяташ големите, или ще можеш да водиш големите примамки, но няма да можеш да работиш с малките и така... За това отиваш в магазина, пипва гегите, намираш си някоя с акция до 15-20 грама, дължина 2.40-2.70 и ако ти лепне в ръката и ако си намериш макара, която да балансираш добре с гегата, взимаш смело, с идеята че ако решиш да продължаваш със спининга, ще си вземеш още 5-6-7-8 сопи, а първата ще седи като сантиментален спомен в гардероба.
viper4o
Мнения: 12
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 8:54

Мнение от viper4o »

fori написа:
viper4o написа:Благодаря последния линк се оказа много полезен. Още първата въдица в темата ми допада, но ме притеснява това че не са SIC водачи :roll:
Въдица с четене по мрежата няма как да ти допадне, повярвай ми. Принципа е око да види, ръка да пипне, а па ако можеш и да помяташ с нея още по-добре. Т.нар СИК е силициев карбид, доста твърд материал, сроден на материала от който се правят дисковете за флекс. Имай предвид че няма универсална спинингова сопа - или ще ти е прекалено дълга и ще ти е сериозен проблем в храсталаците, или ще ти е къса и няма да можеш да постигнеш дистанция, или ще можеш да усещаш малките примамки, но няма да можеш да мяташ големите, или ще можеш да водиш големите примамки, но няма да можеш да работиш с малките и така... За това отиваш в магазина, пипва гегите, намираш си някоя с акция до 15-20 грама, дължина 2.40-2.70 и ако ти лепне в ръката и ако си намериш макара, която да балансираш добре с гегата, взимаш смело, с идеята че ако решиш да продължаваш със спининга, ще си вземеш още 5-6-7-8 сопи, а първата ще седи като сантиментален спомен в гардероба.
Аз така съм решил и да направя, но чрез темата поне разбирам към какво да се стремя и какво да гледам ;)
Аватар
баш майстора
Мнения: 5824
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1775 пъти

Мнение от баш майстора »

viper4o написа:Аз така съм решил и да направя, но чрез темата поне разбирам към какво да се стремя и какво да гледам ;)
не е лошо ако познаваш някой по светнат да го вземеш с теб за съвет
не че той ще ти избере въдицата но поне ще те предпази от неправилни залитания
мен колеги няколко пъти ме спасяваха :oops:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от quietriot »

баш майстора написа:
viper4o написа:Аз така съм решил и да направя, но чрез темата поне разбирам към какво да се стремя и какво да гледам ;)
не е лошо ако познаваш някой по светнат да го вземеш с теб за съвет
не че той ще ти избере въдицата но поне ще те предпази от неправилни залитания
мен колеги няколко пъти ме спасяваха :oops:
За теб спасение бате няма :lol: :lol: :lol:.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”