Кратък постен пуризъм в навечерието на Никулден

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Кратък постен пуризъм в навечерието на Никулден

Мнение от Мунчо »

Мили приятели, след като миналата седмица стана окончатено ясно, че съм толкова ценен, та чак съм се обезценил, все пак успях да намеря вчера точно четири часа, барабар с пътуването, за да скъсам някоя висулка. Знаете, че съм страстен ценител на чуждия транспорт, та не можех да не използвам възможността да уважа Светиня му. Верно, че той пък не отпусна нищо, като даже си прибра два воблера, на които явно е ценител. :lol:
Въпреки, че деня беше мрачен и дъжделив, не беше съвсем студено и човек можеше комфортно да се опитва да лови риба.
Имаше големи мераци, тъй като от тези места имам хубави впечатления, които впоследствие се оказаха обаче само тъжен спомен. В първия момент при пристигането реката ни се видя доста обещаваща и ентусиазирано започнахме да се гласим. Имаше много тападжии, които с настървение мятаха плувки с големината на щраусови яйца с изкусността на Дискобол... Навряхме се в едни драки, по далеч от тях, а както се надявахме в по-спокойно, поради недостъпността си място и пристъпихме към същинската част от попълзновението, заради която бяхме дошли. Тук имше един много дълъг и както се надявах дащен вир, на който възлагах големи надежди. Тъкмо метнах миниатюрния силикон и дочух някакъв странен шум. Отначало не разбрах какво точно виждам, после отказах да повярвам на очите си. Помислих си, че не трябваше да пия толкова предната вечер. След като дойдох на себе си, ми остана само да документирам преминаването с измъчено скърцане на хенд-мейд водно колело, с двама пасажери. Своеобразното плавателно средство беше майсторосано от дървени палети, имаше криви ръждясали лопати, но пък имаше изящен парапет от арматурно желязо, на което с достойнство се беше подпрял очевидно капитанът. Общо взето доста съмнителна историйка, като се има предвид, че тези люде се вряха продължително и настойчво из драките около брега по вира нагоре и надолу. Ладията премина изящно пред смяния ми поглед, докато екипажа и на висок глас успокояваше наземните рибоовци, че щуката хич не се плашела от шума и движението на еднодръвката, а дори напротив. По думите им, откъдетто минели следвало масово кълване. Водното колело мина покрай всички тапи, като "капитана" подробно уведомяваше всеки собственик къде точно е хвърлил, състоянието на каракудката му и дали евентуално не би било по-удачно да презаметне. Не мога да си изкривя душата и да не призная, че се изкефих доста на страданята на околните риболовци, най-малкото защото бяха намятали по 5-6 въдици и някои бяха хванали мънички щуклета...
След това набързо си обрахме крушите и се изместихме на друг вир, където се надявахме все пак да пипнем риба за последно, дори и миниатюрна. С кисело изражение си помислих, че сега остава да мине някой с кайт-сърф или водни ски... Поседнах на брега, за да привържа карабинката и нещо ме прободе отзад. Открих счупено гребло от лодка, което доста ме озадачи. Малко по-късно по протежение на брега във водата открих три гумени лодки в различна степен на разложение... Присърбяха ме вътрешните органи, като си представих какво вършане е падало по реката и се преместихме за пореден път, като пръдливи. Там направихме по още някой анемичен опит, вече окончателно обезсърчени, колкото да подишаме чист въздух и пристъпихме към бране на гъби...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Пак поне, че проявих здрав разум, та не разчитах на св. Николай за умирисването на тавата...

Изображение
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Ilian70
Мнения: 1720
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 21:06
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 2095 пъти
получил Браво: 2538 пъти

Мнение от Ilian70 »

За съжаление максимата "простака е непобедим" в наши дни добива умопомрачителни висоти и става нещо, с което се сблъскваш на всяка крачка. Човек започва да се чуди кое е по малкото зло - липсата на такт и колегиална толерантност на "гондолиерите" или събирането на маломерни риби от "колеги". Всяко едно от двете остава неприятни спомени от излета.
Иначе много хубави снимки на реката и гозбата (изключвам лодките и коуеуото).
Честит празник на всички колеги!
Аватар
Godfather
Мнения: 1078
Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 11:14
Риболов: спининг риболов
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 26 пъти

Мнение от Godfather »

Bravisimio МУНЮ!!!

както винаги си на НИВО!!!!!!!!!!!!!!

п.п. Аз отидох за костур на Пясъчник па взех че ударих две бели(сулки-по 800 гр.) св.НИКОЛА бе с КРЪСТИКА днес!!

Поздрави!!!

п.п. Тия с лодките бяха ВАЛАТ и ми викат: Е имаше две бели и ти ги КОВНА :wink:
I'll make him an offer he cant refuse!!!!!!!!!!!!
http://vbox7.com/play:00f5ca22&al=1&vid=
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Мнение от maranzika »

Ристе,тез гъбки опита ли ги?
То се е видяло че ша ставаме гъбари,ама поне да махнем тия с водните колелета. :D
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
калоян митев
Мнения: 272
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 18:09
Местоположение: Севлиево

Мнение от калоян митев »

Поне си подишал чист въздух.Но другият път вземи пистолета от аватара ти (без пражките) и гърми наред.
daniel_g
Мнения: 79
Регистриран на: Пон Ное 13, 2006 12:55
Местоположение: Велико Търново

Мнение от daniel_g »

Тез с водното колело съм ги виждал пролета на Стамболийски, "закотвени" - завързани за едни клонаци на 40-50 метра от брега да ловят каракудки..... как го мъкнат незнам
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Мнение от stancom »

Ицее, Ице къде ти е романтиката :roll: Представяш си че е 19 век, и си на Мисисипи, водното колело е параход, а до теб е Хемингуей захапал лулата и си пиете Олд Кентъки :lol:
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Мнение от Златев »

stancom написа:... а до теб е Хемингуей захапал лулата и си пиете Олд Кентъки :lol:
Не беше ли Марк Твен... :oops:
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

Златев написа:
stancom написа:... а до теб е Хемингуей захапал лулата и си пиете Олд Кентъки :lol:
Не беше ли Марк Твен... :oops:
:lol: Абе се тая. Важното е да има лула и прашки. Без пищови обаче
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Мнение от Златев »

:lol: :lol: :lol:
Оср..памихме на човека хубавата тема... :lol:
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Нека! Мен спам не ме плаши! :D :D :D
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

Мунчоооо натискай бутоня бре
Между другото такива водни съоражения има на много места. Виждал съм и на Душанци и на Пясъчник и къде ли не
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

OPs

Мнение от shkarcheto »

Муня прибрах се от рейс да се обадиш, натискай педала, 4етем без спиране.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”