най-добрия воблер за кефал

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор

най-добрия воблер за кефал

Yo-Zuri L-minnow 44
45
12%
Smith Camion Magnum SSR (SR, DR)
16
4%
Megabass Baby Griffon
5
1%
Jackall Cherry
2
1%
Jackall Chubby 38
18
5%
Jackall Diving Chubby 38
1
0%
Jackall Tiny Fry
3
1%
ZipBaits Rigge 35
13
4%
Salmo Hornet
47
13%
Salmo Tiny
16
4%
Calypso F4
2
1%
Ugly Duckling
37
10%
Goldy vibromax
81
22%
strike pro baby pro
22
6%
antrax
7
2%
vidra (бомбърчето)
12
3%
vidra (жабката)
10
3%
моята самоделка (снимка)
4
1%
друг (инфо за него)
24
7%
 
Общо гласове: 365

Аватар
garsias
Мнения: 16
Регистриран на: Сря Юни 04, 2014 14:47
Риболов: Спининг - Фидер
получил Браво: 1 път

Re: най-добрия воблер за кефал

Мнение от garsias »

freeman.bg написа:Добави си и l- minnow 44 m92, Smith Camion magnum ssr. Към Jackall добави и цвят Nokie gill, много добре работи в мътна и средно мътна вода. Chubby minnow 35sp го махни от резервите и го пусни в титулярния състав. От Ck40 си добави 375 или 358 даже аз ги предпочитам пред тези които си споменал.
Smith Camion magnum ssr. кой цвят да заприхидя? Може би най подходящата примамка за клен.Малко скъпичка,ама според мен си заслужава всеки лев.
Аватар
freeman.bg
Мнения: 239
Регистриран на: Пет Май 16, 2014 15:42
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 50 пъти

Re: най-добрия воблер за кефал

Мнение от freeman.bg »

http://spinningfish.bg/catalogue/produc ... magnum-ssr
Аз имам 03 и съм доволен, но 08 го водят най-добър, обаче все не мога да се докопам до него. Сигурно и 53 ще работи добре, в облачно време, рано сутринта и на смрачаване.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: най-добрия воблер за кефал

Мнение от Мунчо »

За поносими парички добри допълнения са и следните воблери на "Пантун21":
http://shop.fishing-tackle.bg/hypnose.html
"Хипноуз" е много приятно неголямо кранкче, което се представя отлично във всякакви ситуации, с изключение на много на силно течение. Но говорим за действително мощни бързеи - за болшинството ситуации на реката е екстра. Това не е недостатък, а особеност на воблерчетата с такова оформление на тялото и лопатката. "Можарила", която е близка по форма, е лишена от тази особеност на конструкцията.
http://shop.fishing-tackle.bg/redrag.html
КАкто и този приятел с интензивна, мощна игра, с която провокирате едрите особи и в значителна степен отсявате дребосъка. А как само лети...
http://fishingzone.bg/product/750/lucky ... lutch.html
Страхотен кранк с мощна, високочестотна игра, държащ отлично на мощна водна струя. Във вариант СР гази около педя и е подходящ за облавяне на силнообраснали бързеи, в които през топлите сезони се придържат действително големите рибоци...
Предимството на големите кранкове е, че провокират рибата не само като обект за храна, особено в периодите от годината, в които реките предлагат обилно всевъзможни съедобни изкушения - рибки, ракообразни, малки(и не съвсем) жабчета, попови лъжички, дребни полски мишки, безгръбначни - червеи, пиявици и насекоми, както и плодове, а като потенциален конкурент или натрапник.
Много хубав вариант е клонинга на попуярното "Чъби" от "Зарек" под името "Чъби Мини". Като външен вид, качество на изпълнение и поведение то е неразличнимо от оригинала(между другото, по данни на фирмата, този воблер не е просто копие, а лицензен продукт), при това на половин цена...
...
Img_2156.jpg
Img_2156.jpg (433.05 KiB) Преглеждано 4132 пъти
Img_2620.jpg
Img_2620.jpg (142.18 KiB) Преглеждано 4132 пъти
Img_2626.jpg
Img_2626.jpg (181.99 KiB) Преглеждано 4132 пъти
Img_2643.jpg
Img_2643.jpg (295.86 KiB) Преглеждано 4132 пъти
Img_2299.jpg
Img_2299.jpg (155.25 KiB) Преглеждано 4132 пъти
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
garsias
Мнения: 16
Регистриран на: Сря Юни 04, 2014 14:47
Риболов: Спининг - Фидер
получил Браво: 1 път

Re: най-добрия воблер за кефал

Мнение от garsias »

за тези воблери си търся и пръчка ,но немога да намеря понеже искам да е 2.70,или около толкова. просто с по дълга пръчка ми е по-добре.
някакви идеи....? като ще се хвърля единствено и само с такива примамки. в момента съм с тика графит на 2.74 УЛ но при 0.16 моно идва малко твърда при по големите кленове. ще се радвам ако има идеи за проблема ми....
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1960
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 644 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: най-добрия воблер за кефал

Мнение от yuri todorov »

Колега,
Според мен, когато има наистина големи кленове, въдицата каква точно идва, съвсем не е от толкова съществено значение.
Ловиш и се забавляваш! Дай боже всекиму! :mrgreen:


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


Аватар
garsias
Мнения: 16
Регистриран на: Сря Юни 04, 2014 14:47
Риболов: Спининг - Фидер
получил Браво: 1 път

Re: най-добрия воблер за кефал

Мнение от garsias »

yuri todorov написа:Колега,
Според мен, когато има наистина големи кленове, въдицата каква точно идва, съвсем не е от толкова съществено значение.
Ловиш и се забавляваш! Дай боже всекиму! :mrgreen:
при малките примамки (около 2 гр) над 0.16 моно кастинга си отива. пръчка като тика с по занижени параметри от производителя няма еластичноста да се бори с риба над килограм и половина заради влакното. При 0.18 и воблери 3-5гр вече е в силата си.


пп:добре че река вит е 15 метра широка та да нямаме проблем с кастинга,ама сед и гледай кво става на искара(до средата немога да метна) :fish1:
Аватар
aphala
Мнения: 322
Регистриран на: Вто Авг 18, 2009 16:14
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 556 пъти
получил Браво: 203 пъти

Re: най-добрия воблер за кефал

Мнение от aphala »

garsias написа:за тези воблери си търся и пръчка ,но немога да намеря понеже искам да е 2.70,или около толкова. просто с по дълга пръчка ми е по-добре.
някакви идеи....? като ще се хвърля единствено и само с такива примамки. в момента съм с тика графит на 2.74 УЛ но при 0.16 моно идва малко твърда при по големите кленове. ще се радвам ако има идеи за проблема ми....
Принципно съчетанието на сравнително дълга пръчка (9 и над 9 фута) и УЛ/Л примамки не е от най-разпространените на пазара :). Можеш да пробваш с G Loomis STR 1141 S, вече коя от двете бланки е въпрос на лично предпочитание и възможности.
Temperata fortuna optima.
Аватар
bat.galin
Мнения: 1952
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: най-добрия воблер за кефал

Мнение от bat.galin »

PS86LM2 се казва въдицата, колега.
b_lomsky
Мнения: 903
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 15:58
Риболов: спининг
дал Браво: 1471 пъти
получил Браво: 2194 пъти

Re: най-добрия воблер за кефал

Мнение от b_lomsky »

Ти за нула време издаде години опит :D

имах предвид Д.Тодоров
b_lomsky
Мнения: 903
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 15:58
Риболов: спининг
дал Браво: 1471 пъти
получил Браво: 2194 пъти

Re: най-добрия воблер за кефал

Мнение от b_lomsky »

garsias написа:
yuri todorov написа:Колега,
Според мен, когато има наистина големи кленове, въдицата каква точно идва, съвсем не е от толкова съществено значение.
Ловиш и се забавляваш! Дай боже всекиму! :mrgreen:
при малките примамки (около 2 гр) над 0.16 моно кастинга си отива. пръчка като тика с по занижени параметри от производителя няма еластичноста да се бори с риба над килограм и половина заради влакното. При 0.18 и воблери 3-5гр вече е в силата си.


пп:добре че река вит е 15 метра широка та да нямаме проблем с кастинга,ама сед и гледай кво става на искара(до средата немога да метна) :fish1:
Колега има съмнения, че на Вит има големи кленове. А по-нагоре в темата спомена Божурица - кой водоем имаш предвид?
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: най-добрия воблер за кефал

Мнение от Павел Иванов »

garsias написа:...Вие колеги,какво бихте си купили,за 300лв .....

Четейки това и гледайки това :
garsias написа:...
1 Yo zuri l minnow 44 - М37 и BL--30лв
2 Zip Baits Rigge 35F - 050--28лв
3 Smith Camion SR - 01--36лв
4 ECOGEAR CK 40F-332 и 330--36лв
5 Jackall chubby 38f SR - HLGB-AYU--48лв
6 Jackall Area Man crank 22S salmon roe--30лв
7 Jackall Tiny Fry 38 SP - HLGB i MT--42лв
8 PONTOON 21, Red Rag 36F-SR, 36 мм - 001--17лв
9 Salmo tyni GRH i GGT HC--24лв
10 Goldy vibro-max-2.8-cm-MCC GB MBS--21лв
11 Salmo lilbug 20mm GBG LB--18лв
.....

Лично аз какво бих направил ?

Махам Jackall Tiny Fry 38 SP - HLGB i MT--42лв , PONTOON 21, Red Rag 36F-SR, 36 мм - 001--17лв , 2 броя от Salmo tyni - 16лв. и имам едни 94лв. настрана . С тях какво правя ?
Взимам си - Hypnose 38F-SR - 16,50 лв. , Lucky Craft Bevy Crank - 27.00 лв. , Lucky Craft Cra-Pea MR - 24.00лв. и MEGABASS BABY GRIFFON ZERO - 30.80лв. . Тука верно , че отиваме с 4.30лв. от горе като крайна цена , но си мисля , че няма да натоварят кой знае колко бюджета като цяло :wink:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
reelbigfish
Мнения: 70
Регистриран на: Пет Ное 14, 2014 14:23
Риболов: Спининг
дал Браво: 112 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: най-добрия воблер за кефал

Мнение от reelbigfish »

отличен подбор, но не е оправдано да се харчат 27 лв за Lucky Craft Bevy Crank .. един човек от форума го прави успешно за 4-5лв :lol:
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: най-добрия воблер за кефал

Мнение от Димитър Тодоров »

b_lomsky написа:Ти за нула време издаде години опит :D

имах предвид Д.Тодоров
Абе,все се надявам и някой на мен да ми подари поне един оригинален чалъм,
но пусто да остане, рядко се случва. В повечето случаи се налага аз да си ги крада. :lol:

А нашата приятелка мъздругата е чешит и половина, веднага ще сложи на мястото им
хитреците, които се опитват да минат по прекия път.
За нея трябва..отношение. :roll: :wink:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
tntcom
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Окт 19, 2006 22:24
Местоположение: гр Русе
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: най-добрия воблер за кефал

Мнение от tntcom »

Димитър Тодоров написа: ...
А нашата приятелка мъздругата е чешит и половина, веднага ще сложи на мястото им
хитреците, които се опитват да минат по прекия път.
За нея трябва..отношение. :roll: :wink:
Аз предполагам че дори и от цветовете отбира. От моите скромни 30-на заплюти за кефал, мога само 3 да смятам в графа възможни за мъздруга. :)
Аватар
garsias
Мнения: 16
Регистриран на: Сря Юни 04, 2014 14:47
Риболов: Спининг - Фидер
получил Браво: 1 път

Re: най-добрия воблер за кефал

Мнение от garsias »

:fish1:
b_lomsky написа:Колега има съмнения, че на Вит има големи кленове. А по-нагоре в темата спомена Божурица - кой водоем имаш предвид?
на самата река колега,но не разбрах първата част със съмненията,имаш или нямаш съмнения. ако имаш просто не си ги търсил кадето трябвя... точно тази година и на това село бяха глигани... стигнах до 2.8 но не на воблери а на боло.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”