На селския гьол

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
p_zarkov
Мнения: 939
Регистриран на: Пет Юли 21, 2006 11:04
Местоположение: Ruse
дал Браво: 160 пъти
получил Браво: 148 пъти

Re: На селския гьол

Мнение от p_zarkov »

Стонин МаХенд написа:Ще споделиш ли примамките?
Как да ти ги обясня ? Тук ги продават насипно по пет в разфасовка . Туистер , окло 5см с белезникав зелено кафяв цвят и разни лъскави кафяви или червени глитери в него . Същият го има в лилав и оранжев цвят .
p_zarkov@abv.bg
0887417618
ventork
Мнения: 84
Регистриран на: Пон Яну 16, 2012 16:32
Риболов: Основно по Дунав
Местоположение: Русе
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: На селския гьол

Мнение от ventork »

Здравейте, колеги!
Малко да пораздвижим темата.
Вчера си гледаме с жената филмче вкъщи и по едно време колегата suravia ми звъни по телефона, и вика „Давай да ходим за риба”. Докато говорим, гледам аз през прозореца дърветата как се гънат от вятъра и го питам „Да не си нещо мръднал”. Той продължава да настоява, че нещо не го свъртало и трябва да отидем. Казвам му „Като изгледаме филма ще дойда” и той се съгласява. Мен малко не ме свърта и поглеждам колко остава до края, а то до половината. Жената се понамръщи и вика „Хайде заминавай. То вие с тая риба и в това време да ходите, направо не сте нормални.” Не чаках много, веднага почнах да се глася и газ да го вземам. По пътя гледам понападали сухи клонки от дърветата и си мисля „Абе в тоя вятър, кви риби кви простотии”. Пристигам пред тях и го питам къде мисли да ходим, а той ми отговаря на „Текето” за костуретки, че по-завет може да е там. Товарим неговия багаж и му викам да ми даде една негова по къса въдичка за всеки случай, че около местата където мислим да търсим „разбойниците” има дървета. Съгласява се той и тръгваме.
Пристигаме на място, където е по-завет, сглобяваме такъмите и бой. Говорим си разни простотии, като каква въдичка да си взема за по-леки примамки, че не става постоянно да му искам от неговите и хоп една прилична щука (снимка няма) на туистерче. Продължаваме да мятаме и Гошката вика „Сряза флуорокарбона” :shock: . Мятаме още малко без да ни кълве и той се измества. Аз оставам там където бяхме и хоп още една щучка (снимка отново няма) около 20-25 см. Звъня му по телефона и му казвам за втората щучка, а той, че при него две малки костуретки. Помятах още малко и реших и аз да се изместя.
Пристигам на новото място и гледам на отсрещния бряг няколко човека заметнали по 2-3 въдици всеки, на рибка. Почвам да мятам и известно време нищо. Пристига Гошката, пита има ли нещо, викам няма. Отива той на друга позиция в близост до мен и пробва там. По едно време, двама от групата на отсрещния бряг прибират такъмите, щото не им кълвяло и си тръгват. Веднага замятам там, където им беше стръвта и хоп повличане и откачане. Викам си „Аха, рибата е там”. Продължавам да мятам и хоп закачих отново риба, която водих малко и се откачи :cry: . Гошо идва към мен и му разправям какво се случва. Продължихме обстрела, но безрезултатно, само почуквания по примамките. По едно време натежа малко върха и засякох. Викам си „Тоя път малко ще понапъна” и излезе хубава бяла рибка.

Изображение

Продължихме джигитайстването, но само с леки почуквания без да се закачат. Изместихме се на друго място, но и там нищо. Пак се изместихме и пак нищо и си тръгнахме.
За мен се получи хубав излет, въпреки че времето беше мрачно, влажно и ветровито.

Поздрави!
Аватар
p_zarkov
Мнения: 939
Регистриран на: Пет Юли 21, 2006 11:04
Местоположение: Ruse
дал Браво: 160 пъти
получил Браво: 148 пъти

Re: На селския гьол

Мнение от p_zarkov »

НЕ Е ПЪРВОАПРИЛСКА ШЕГА !!!!!!!!!!!!!!!!!!!




31 март 2016 11:40

Зарибиха езерото в Лесопарка с 4500 броя толстолоб


С повече от един тон толстолоб беше зарибено езерото в лесопарка „Липник“ днес. Първите рибки пуснаха кметът Пламен Стоилов и секретарят на Община Русе Димитър Генков. Зарибителният материал е предоставен безвъзмездно от собственика на фирма „Сити-ком“ Николай Иванов, който получи от кмета грамота за дарение.

В езерото бяха пуснати около 4500 риби, всяка от които по 200-250 грама. Това е първото зарибяване за тази година, но ще има поне още две, заяви кметът. В същото време това е и първото зарибяване на езерото точно с този вид риба – толстолоб.

Кметът Пламен Стоилов съобщи, че се върви към проектиране на целия Лесопарк „Липник“, заедно с обещания модерен зоопарк. „Целта е да превърнем това място в красив парк, в който да има много живот и да радва русенци и гостите на града“, заяви още Стоилов.

ДА НИ Е ЧЕСТИТО !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


П.П. Гледам и не вярвам на ушите си ?!?! Господата риболовци голяма радост ги чака !!!!!!!!!
мнООго полезен зарибителен ма'триал ,а забравих да кажа , че кмета ни е рибар !
p_zarkov@abv.bg
0887417618
izzi
Мнения: 41
Регистриран на: Сря Авг 31, 2011 23:24
Риболов: spining
дал Браво: 67 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: На селския гьол

Мнение от izzi »

Благодарим на кмета за зарибяването!
Остава и ние риболовците да бъдем съвестни и да не вземаме маломерна риба.
roskoff
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Окт 13, 2011 11:50
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: На селския гьол

Мнение от roskoff »

Колеги, в петък се оказа, че съм си забравил грипера на стената на езерото. Ако някой го е намерил да драсне едно лично. Ще почерпя :D
Аватар
Ilian70
Мнения: 1714
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 21:06
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 2087 пъти
получил Браво: 2529 пъти

Re: На селския гьол

Мнение от Ilian70 »

Ако все пак си решил да черпиш (и не се намери твоя), мога да ти подаря един :D
"За глухия всички, които танцуват, са луди."
Х. Букай
https://grifon11.com/
εκατόν έξι κών επτά
roskoff
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Окт 13, 2011 11:50
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: На селския гьол

Мнение от roskoff »

Ilian ракията е ябълкова :D
Асти
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: София
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 41 пъти

Re: На селския гьол

Мнение от Асти »

На моя селски гьол в събота, бялата даваше само на...морски воблер Рапала)) Всичко друго бе игнорирано.
Интересно е, че в това малко гьолче бялата се разви много добре, а на друг по-голям, само на няколко километра разстояние, където развъждат шарани, опитите за заселване на сулка се оказали неуспешни.
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: На селския гьол

Мнение от Димитър Тодоров »

Асти написа:... Интересно е, че в това малко гьолче бялата се разви много добре, а на друг по-голям, само на няколко километра разстояние, където развъждат шарани, опитите за заселване на сулка се оказали неуспешни.
Какви са дълбочините ориентировъчно,колега , средна и максимална, имаш ли представа?
Ако водоемчето е малки дълбочини 2-3 м, вероятността да не преживеят замръз и голяма жега е висока.
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Асти
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 10:06
Местоположение: София
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 41 пъти

Re: На селския гьол

Мнение от Асти »

В този, в който виреят дълбочината е под два метра, за другия не знам, но със сигурност е по-дълбок и голям
kaloyan-ivanov23
Мнения: 141
Регистриран на: Нед Окт 23, 2016 21:22
дал Браво: 127 пъти
получил Браво: 365 пъти

Re: На селския гьол

Мнение от kaloyan-ivanov23 »

Как е на Селския след дъждовет??
Аватар
rumelesco
Мнения: 109
Регистриран на: Сря Дек 16, 2009 11:43
Местоположение: Русе
дал Браво: 231 пъти
получил Браво: 123 пъти

Re: На селския гьол

Мнение от rumelesco »

Една рибка от вчера.

Изображение

59 см. 2кг. според грипера.Удари на бял силикон по обяд.

Наслука на всички.
kaloyan-ivanov23
Мнения: 141
Регистриран на: Нед Окт 23, 2016 21:22
дал Браво: 127 пъти
получил Браво: 365 пъти

Re: На селския гьол

Мнение от kaloyan-ivanov23 »

как е езерото , замръзна ли ??
Аватар
Ilian70
Мнения: 1714
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 21:06
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 2087 пъти
получил Браво: 2529 пъти

Re: На селския гьол

Мнение от Ilian70 »

kaloyan-ivanov23 написа:как е езерото , замръзна ли ??
Яко!
"За глухия всички, които танцуват, са луди."
Х. Букай
https://grifon11.com/
εκατόν έξι κών επτά
Аватар
p_zarkov
Мнения: 939
Регистриран на: Пет Юли 21, 2006 11:04
Местоположение: Ruse
дал Браво: 160 пъти
получил Браво: 148 пъти

Re: На селския гьол

Мнение от p_zarkov »

След празниците получих инфо , че в района на стената има голяма размразена част . Веднага бях там с големи мераци :lol: . За два часа ентусиазма ми се стопи до нула .Никакви признаци на живот .Поне спасих капото и фотнах един бодливец . Весела и успешна 2017г на всички !
Изображение
p_zarkov@abv.bg
0887417618
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”