Малко Щатски Благини

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
petro_op
Мнения: 905
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 15:19
Местоположение: Sofia
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 5 пъти

Малко Щатски Благини

Мнение от petro_op »

Здравейте колеги, идеята за темата ми е не да се похваля какво съм си купил, а да споделя и да искам евентуални мнения и коментари.
А и все пак не съм писал теми от 2-3 години :D

Едно много възпитано и услужливо девойче връщайки се от Щатите се съгласи да ми вземе това онова от Bass Pro Shops - SAVANA. Покупките са много малка част от нещата, които ми трябват, но не исках да прекалявам :)

Чаках отлагане на полети и какво ли още не и днес най-после отворих една найлонова торбичка с познатото лого на Bass Pro Shops :shock:

Ето какво имаше вътре:

- Естествено силиконови играчки на първо място
Изображение

- Малко куки с глави и листо отстрани. Не бях виждал такива
Изображение

- Ето и две монтирани силикончета.
Изображение

- Флуор-карбон лидера, който беше най-чакан от всичко !!! Като го тествам ще пиша в темата на Kрумов за тези поводи, както обещах. Имам големи надежди особено при щукоулова и распероулова. J
Изображение

- Пълен комплект от тези клатушки, просто ми харесаха на вид.
Изображение

- Атрактант, знам че има колеги които ползват. Някой ако е ползвал този ще се радвам на малко информация. За мен е сефте !
Изображение

- Едни лед-лампички за шапка, много хитро изобретение :)
Изображение

- И естествено малко брейд
Изображение

И сега само да мине забраната :D
BIG_BOY
Мнения: 352
Регистриран на: Пон Окт 12, 2009 23:32
Местоположение: Лондон

Мнение от BIG_BOY »

Да са ти честити колега :)
Тия лампички за шапка с козирка ли са, намислил съм си да си взема ей тия за скромната цена от 3.90лв

Изображение
Аватар
stamen
Мнения: 2268
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 20:11
Местоположение: София, Мусагеница
дал Браво: 35 пъти
получил Браво: 33 пъти

Мнение от stamen »

Привет колега и честито за придобивките....ето мнението ми за част от тях: Относно ФК повод, за щука със сигурност ще ти трябва два пъти по-дебел, не рискувай с този. Атрактант на Бъркли съм ползвал един път преди 4-5 години в един излет за пъстърва по езера, ефекта беше обратен (в смисъл хванах по-малко отколкото колега без атрактант), но не се наемам да правя категорични изводи само от този опит. Челника за шапка изглежда интересно, аз ползвам подобен (китайски за 3 лв от Джъмбо) но моя не може да се върти встрани...
petro_op
Мнения: 905
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 15:19
Местоположение: Sofia
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от petro_op »

BIG_BOY написа:Да са ти честити колега :)
Тия лампички за шапка с козирка ли са, намислил съм си да си взема ей тия за скромната цена от 3.90лв
Да те моите не са много скъпи
http://www.basspro.com/webapp/wcs/store ... rchResults

Иначе като ме стегне челника имам чуството че ще ми правят лоботомия :D - за мен това е по-доброто решение .....
petro_op
Мнения: 905
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 15:19
Местоположение: Sofia
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от petro_op »

stamen написа:Привет колега и честито за придобивките....ето мнението ми за част от тях: Относно ФК повод, за щука със сигурност ще ти трябва два пъти по-дебел, не рискувай с този. Атрактант на Бъркли съм ползвал един път преди 4-5 години в един излет за пъстърва по езера, ефекта беше обратен (в смисъл хванах по-малко отколкото колега без атрактант), но не се наемам да правя категорични изводи само от този опит. Челника за шапка изглежда интересно, аз ползвам подобен (китайски за 3 лв от Джъмбо) но моя не може да се върти встрани...
Мерси, абе аз по-дебел ФК бях поръчал ама такъв имало и момето такъв взело - :D
BIG_BOY
Мнения: 352
Регистриран на: Пон Окт 12, 2009 23:32
Местоположение: Лондон

Мнение от BIG_BOY »

petro_op написа:Иначе като ме стегне челника имам чуството че ще ми правят лоботомия :D - за мен това е по-доброто решение .....
Именно поради същата причина че не са ми удобни челниците търся друга алтернатива
pana
Мнения: 293
Регистриран на: Пон Юни 29, 2009 13:53
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от pana »

хаирлия да са! само големи риби да видиш, че досега да не казвам йво вадиш... :D
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Мнение от Веско »

stamen написа:Привет колега и честито за придобивките....ето мнението ми за част от тях: Относно ФК повод, за щука със сигурност ще ти трябва два пъти по-дебел, не рискувай с този. Атрактант на Бъркли съм ползвал един път преди 4-5 години в един излет за пъстърва по езера, ефекта беше обратен (в смисъл хванах по-малко отколкото колега без атрактант), но не се наемам да правя категорични изводи само от този опит. Челника за шапка изглежда интересно, аз ползвам подобен (китайски за 3 лв от Джъмбо) но моя не може да се върти встрани...
крапита и пъстърви... интересна логика :idea: :wink: затова тази игра е велика :lol: :lol: :lol:
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
Аватар
Simbat
Мнения: 1298
Регистриран на: Пон Ное 20, 2006 4:01
Местоположение: Planeth Earth
дал Браво: 1 път
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Simbat »

BIG_BOY написа:
petro_op написа:Иначе като ме стегне челника имам чуството че ще ми правят лоботомия :D - за мен това е по-доброто решение .....
Именно поради същата причина че не са ми удобни челниците търся друга алтернатива
Честито на колегата Petro_op първо.Много радост с новите благини.Радост си е това да си поръчаш нещо на сърце и да си го разопаковаш като дойде :-)
Хубавите челници са много удобни и имат доста предимства,но са и доста по-скъпи...От 50 лв нагоре.Понеже съм фен на нощния спиниг.Всъщност това ми е любимият риболов затова пиша за челниците :oops: Ползвам на фирмата Petzl
http://www.petzl.com/en/outdoor/headlam ... t-headlamp
и съм много доволен от техните инструменти.С три батерии ААА не помня кога за последно съм сменял батериите,но издържат много дълго и за неколкодневни излети и интензивна употреба са супер.
Нищо не пречи да имаш и двете.Тези лампички за шапка са много практиочни и винаги могат да стоят в кутията ако си забравиш челника(коетои на мен ми се случвва често къфто съм разсеян...)

За главите с прикрепена лопатка-ползвал съм такива и са доста добри.Като цяло тежестта на главите и големината на силиконовите примамки не зависи толкова от вида риба,която целим колкото от конкретните условия-най вече дълбочината и наличието на закачки по дъното,дали ловим отвесно или замятаме надалеч(ъгъла на водене на примамката),наличие на течение...По принцип съм фен на големите силиконови примамки от порядъка на 5".Недостаък на повечето джиг глави от САЩ са меките куки,които лесно се изправят от голяма риба и наприумер за щука и едра бяла риба не са подходящи,но за костур са отлични с тънките си злобни стъбла.За джиг глави,както и за вирбели предпочитм фирмата SPRO или Kalin's ,които правят страхотни силикони и джиг глави.
____________________________

"Confidence is going after Moby Dick in a
rowboat and taking the tartar sauce with you."
Zig Ziglar
plamboniy
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 18:11
Местоположение: Русе
дал Браво: 1 път

Само с това мога да помогна

Мнение от plamboniy »

Simbat написа: Хубавите челници са много удобни и имат доста предимства,но са и доста по-скъпи...От 50 лв нагоре.Понеже съм фен на нощния спиниг.Всъщност това ми е любимият риболов затова пиша за челниците :oops: Ползвам на фирмата Petzl
http://www.petzl.com/en/outdoor/headlam ... t-headlamp
и съм много доволен от техните инструменти.С три батерии ААА не помня кога за последно съм сменял батериите,но издържат много дълго и за неколкодневни излети и интензивна употреба са супер.
Нищо не пречи да имаш и двете.Тези лампички за шапка са много практиочни и винаги могат да стоят в кутията ако си забравиш челника(коетои на мен ми се случвва често къфто съм разсеян...)
На 100% съм съгласен с колегата. Супер лек и удобен, за разлика от китайските си братя :)

С тези челници хората ги дават на Еверест и по Дискавъри.
Бих добавил само, че ако ще си вземате такъв с цел и не само риболов, препоръчвам той да не е със светодиоди, а със единична крушка. Тези модели светят доста по-силно, и имат BООST режим, с който можете да светнете като прожектор за 15-20 сек.

Примерно това ми попадна на прима виста:

http://cgi.ebay.com/Petzl-E81-PHZ-TIKKA ... 3efefc223a

За другите неща не "РАЗУМЕЯ" :lol:
petro_op
Мнения: 905
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 15:19
Местоположение: Sofia
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от petro_op »

pana написа:хаирлия да са! само големи риби да видиш, че досега да не казвам йво вадиш... :D
:D Панайотчо нали съм ти казал когато Големите Батковци си комуникират да си мълчиш и да четеш със старание поне малко да ти влезе в главичката.
Във форума си има раздели идеални за твоята персона - РиболОФФ, РибоРими, Забавни рибарски лакърдии :D

И спокойно ще изпълняваш рецептата, която съм ти казал ( сутрин преди да идеш до тоалетна си пиеш отварата от блесни) и един ден ще имаш шанс , за другото ти трябва виагра :D
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Мнение от wertus »

plamboniy "а прима виста" е дал модел точно със светодиод :D , но единичен и многократно по-мощен от която и да е лампичка. Имам същатият челник от 3 години(старият модел) и съм сменял батерии точно 3 пъти. Купих си го от магазин Алпи за някъде към 85 лева с гаранцията му и тн.
http://www.petzl.com/files/all/technica ... 00HZ-A.pdf[/quote]
Последно промяна от wertus на Съб Апр 24, 2010 9:43, променено общо 1 път.
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
petro_op
Мнения: 905
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 15:19
Местоположение: Sofia
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от petro_op »

Simbat написа: За главите с прикрепена лопатка-ползвал съм такива и са доста добри.Като цяло тежестта на главите и големината на силиконовите примамки не зависи толкова от вида риба,която целим колкото от конкретните условия-най вече дълбочината и наличието на закачки по дъното,дали ловим отвесно или замятаме надалеч(ъгъла на водене на примамката),наличие на течение...По принцип съм фен на големите силиконови примамки от порядъка на 5".Недостаък на повечето джиг глави от САЩ са меките куки,които лесно се изправят от голяма риба и наприумер за щука и едра бяла риба не са подходящи,но за костур са отлични с тънките си злобни стъбла.За джиг глави,както и за вирбели предпочитм фирмата SPRO или Kalin's ,които правят страхотни силикони и джиг глави.
Мерси колега ! За главите нещо хич не ми се понрави куката наистина, остави това ами на 2-3 жилата бяха омазани с боя ....
Последно промяна от petro_op на Съб Апр 24, 2010 9:37, променено общо 1 път.
petro_op
Мнения: 905
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 15:19
Местоположение: Sofia
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от petro_op »

На Кalin's главите са супер ...да
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Мнение от naso »

Колега. Със здраве да си ги ползваш, но си мисля, че другия път за тия пари трябва да си вземеш само плетени влакна
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”