Моите излети

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
баш майстора
Мнения: 5821
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1772 пъти

Re: Моите излети

Мнение от баш майстора »

Мариански, моо гори тва. Сменевай!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
rado_123
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Сеп 09, 2010 7:40
Местоположение: Родом от Силистра, живея в Свищов
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Моите излети

Мнение от rado_123 »

Това със скоростта не е за хвалба. Ти си го знаеш, де.. :)
По-полечка
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Моите излети

Мнение от MapuaH »

баш майстора написа:Мариански, моо гори тва. Сменевай!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Това бате, е по нагорнището :) Нема как да не харчи :)

А за колегата със скоростта - ми то това е само на трета :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Моите излети

Мнение от MapuaH »

Вчера преди първата среща имаше малко време. Тегава работа :) Хванах към 15 рибока от среден калибър. Най-големият кеф бяха рибите на повърхностни примамки. Първите ми кефали уловени по този начин.

Изображение

Атаките бяха брутални. Все едно не са яли 10 дена :) Определено ще упорствам на кефали с повърхностни доста. Много ми хареса.

След втората среща пак имах малко време. Оползотворих го в риболов :) Излязоха няклко качествени. Снимал съм само една. Другите нямаше снисъл, все едно й бяха братя и сестри :)

Изображение

Малко преди да си тръгна по смрачаване закачих риба, която няма да забравя никога. Беше распер, по мое осмотрение, а и на колегите около мен, нед метър. Такова чудо не бях виждал. Разхождах го няколко минути. Разбира се се откачи. Но не това е важното, а че успях да го излъжа да удари. е той почти ме излъга да падна в реката на няколко пъти, докато го морен, ама не успя :) След като си отиде седнах да се успокоя, защото сърцето щеше да изскочи.............

Днес имах пак малко време и скокнах до мястото. Разбира се повторение нямаше :) Хванах много интересен кефал. Не знам дали тозно е кефал или някаква мутация, но ми е много странна устата му, както и главата. Прилича ми на малък амур :

Изображение

Изображение

Изображение

За съжаление си останах само с него :) Доста упорствах на какво ли не, но уви.......

Апропо, реката е Тунджа :)

Поздрави на всички и успех !
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
Владимир
Мнения: 10384
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 487 пъти

Re: Моите излети

Мнение от Владимир »

Тази година,след наводненията е влязъл доста кефал в реката, от заляти водоеми.Рибите са слаби с малки усти и рядко ''хапят ,,примамките,масово се закачат за главата или тялото.Дебелите, речни кефали ги няма,рядко удрят.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Моите излети

Мнение от MapuaH »

Оставих едно колега и в оставащото време реших да тествам нов такъм :) Така го тествах, че и него и мен ме болят кокалите сега :)

Рибите взимаха стръвно, но често :) Започнах така :

Изображение

Последваха доста риби на същата примамка. После няколко на имитация на Риджи :

Изображение

Попера ми е абсолютен фаворит за кефал в плитка вода, както и над водорасли :)

Изображение

Тоя дебелак не знам на какво удари :

Изображение

Последва сериозна риба на истинско Риджи, което апропо до края ги разби :)

Изображение

Последваха още няколко :

Изображение

Последва кулминацията като за финал. Охранена, хубава риба:

Изображение

Изображение

Хванах още няколко риби след нея, но те не се брояха :)

За риболов от около 3 часа резултата беше зашеметяващ :) Има, няма към 30 - 40 риби. Целта не бяха те, а тест на новата пръчка. Ако мога с една дума да я опиша, то би било НЕВЕРОЯТНА !!! Изключителна изработка, топ кастинг, супер чувствителна, супер балансирана, много бърза. За мен е перфектен избор на пръчка за УЛ и Л на пъстърва и кефал. Натоварвах я с примамки до 2-5 гр. Усещането е перфектно :) Много съм доволен от покупката.

Ами това е засега. Поздрави и до другия път.
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
stankof
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 0:44
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: Родопите
дал Браво: 157 пъти
получил Браво: 141 пъти

Re: Моите излети

Мнение от stankof »

MapuaH написа:Има, няма към 30 - 40 риби. Целта не бяха те, а тест на новата пръчка. Ако мога с една дума да я опиша, то би било НЕВЕРОЯТНА !!! Изключителна изработка, топ кастинг, супер чувствителна, супер балансирана, много бърза. За мен е перфектен избор на пръчка за УЛ и Л на пъстърва и кефал. Натоварвах я с примамки до 2-5 гр. Усещането е перфектно :) Много съм доволен от покупката.
Браво наистина добър излет :tup:

Пръчката ще е топ докато не иде скоростно в раздел "ПРОДАВА" от където е и дошла!
С най-добри помисли дано ме опровергаеш и те радва новата придобивка по-дълго време.........
ПАЗИ БОЖЕ ОТ НЕКАНЕН ГОСТ ОТ ГНИЛ МОСТ И ОТ ЧОВЕК ПРОСТ НА ГОЛЯМ ПОСТ!
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Моите излети

Мнение от MapuaH »

stankof написа:
MapuaH написа:Има, няма към 30 - 40 риби. Целта не бяха те, а тест на новата пръчка. Ако мога с една дума да я опиша, то би било НЕВЕРОЯТНА !!! Изключителна изработка, топ кастинг, супер чувствителна, супер балансирана, много бърза. За мен е перфектен избор на пръчка за УЛ и Л на пъстърва и кефал. Натоварвах я с примамки до 2-5 гр. Усещането е перфектно :) Много съм доволен от покупката.
Браво наистина добър излет :tup:

Пръчката ще е топ докато не иде скоростно в раздел "ПРОДАВА" от където е и дошла!
С най-добри помисли дано ме опровергаеш и те радва новата придобивка по-дълго време.........
Тц ! Тази се остава сериозно за мен ! :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
starlight
Мнения: 931
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2009 11:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Моите излети

Мнение от starlight »

Ти какво правиш още тук бре... аз чакам репортажи от джърмани :)
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Моите излети

Мнение от MapuaH »

starlight написа:Ти какво правиш още тук бре... аз чакам репортажи от джърмани :)
Здрасти адаш :)

След известно време ще се преместя окончателно там и репортажите от тук ще секнат :) Но затова пък от там ще потекат :) Надявам се де. Ама като се сетя фактора "съпруга", може и да не такат толкова силно........

Майтапа настрана. Като съм там на 100 % трябва да се запиша на курс, да изкарам изпита и чак след това мога да си взема билет и да ловя. Имат ебати и закона. Ама така и трябва да е де :)

Поздрави
М.
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
баш майстора
Мнения: 5821
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1772 пъти

Re: Моите излети

Мнение от баш майстора »

MapuaH написа:
stankof написа:Пръчката ще е топ докато не иде скоростно в раздел "ПРОДАВА" от където е и дошла!
Тц ! Тази се остава сериозно за мен ! :)
ще я видим тая работа :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
getsbi
Мнения: 290
Регистриран на: Чет Фев 04, 2010 11:34
Местоположение: Плевен
дал Браво: 47 пъти
получил Браво: 49 пъти

Re: Моите излети

Мнение от getsbi »

Марияне, ако видиш и другата японка на фирмата, много Ша полудееш :D
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Моите излети

Мнение от MapuaH »

Леле.... направо се уплаших. Повече от година и нещо не съм писал в темата! Едвам я открих :)

Понеже, преди време, когато си бях в България и бях активен във форума, имаше доста хора, които казваха, че с радост четатат за моите риболовни спининг приключения, съм длъжен да напиша няколко реда как стоят при мен нещата сега. След като се преместих окончателно в Германия и намрих нова работа, беше време и за започване на курс. Без изкаран курс и успешно положен изпит - нанайси риболов ! :) Тук закона е железен, както вече беше разказано от други колеги. Курса се състой от 37 часа разпределени в два месеца, два пъти в седмицата само вечер. От 37 трябва да имам миним 30 часа присъствие, за да получа правото да се явя на изпита. Ако отсъствам повече изгарям. Изпита е на 21.11.2015 за всички области в Германия. За конспекта с въпроси няма да ви говоря, защото е трагедия - 835 въпроса, от които на изпита се падат 60. 5 области по 12 въпроса. Грешни могат да бъдет само 15. От всяка област не може да има повече от 6 грешки. За книжка за кола едно време бяха по-малко въпросите. Добре, че съм риболовц от повече от 30 години, че поназнайвам нещичко, иначе щеше да ми е още по-трудно :) Не, че сега не е де, доста от нещата ги заучавам наизуст :) Та вече курса е преполовен, че даже и малко повече мина. Миналият уикенд имахме в съботата практическа част - да ни покажат това онова :) Най-интересно, т.е смешно беше, когато се наредиха курсистите да им показват как се хвърля с въдица :) Имаше страхотни изпълнения. Добре, че отпред нямаше нищо... празно поле като на ловците, когато стрелят по панички :) А тестовата въдица беше направо мания - телескопче на ДАМ, 3 м. и макара мечта - тип Кауфланд :) Ама нищо де, стана майтапа :) Пробвах да хвърлям с мухарка - справям се, но иска тренинг. Иначе е много приятно занимание. Сигурно няма да пробвам този риболов. Още не съм решил.

Ето малко снимки от миналата седмица:

Изображение

Изображение

Изображение

Ето това е кефал:

Изображение

Изображение

Вкусотия - пушена пъстърва, уловена същата сутрин:

Изображение

Това е от мен засега приятели. Ако всички мине добре, успея да се явя на изпита и го изкарам, то след Нова година ще има и първи излети. Стискайте палци, пък каквото сабя покаже!

Поздрави и до скоро
М.
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
баш майстора
Мнения: 5821
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1642 пъти
получил Браво: 1772 пъти

Re: Моите излети

Мнение от баш майстора »

Абе, Мариански, ти на рибарски или на готварски курс си се записал? :lol: :mrgreen: :lol: :mrgreen:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Shtukata76
Мнения: 132
Регистриран на: Нед Апр 01, 2007 14:34
Местоположение: Pfarrkirchen, Deutschland
дал Браво: 75 пъти
получил Браво: 43 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Shtukata76 »

:tup:
Мъжете растат до 7 годишна възраст.След това растат само играчките им
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”