Язовирски зъбатки

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
bulgarche-to
Мнения: 365
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 9:25
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 248 пъти

Re: Язовирски зъбатки

Мнение от bulgarche-to »

Вчерашни са рибетата, тъй като днес за час премръзнах и се отказах, а и нямаш почукване дори и се прибрах.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
tiso
Мнения: 311
Регистриран на: Чет Яну 07, 2010 17:50
Местоположение: Габрово
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 174 пъти

Re: Язовирски зъбатки

Мнение от tiso »

Еййй тоз black minnow....влюбих се в него :tup:
Аватар
rosboz
Мнения: 217
Регистриран на: Вто Сеп 25, 2007 20:27
Местоположение: Plovdiv
дал Браво: 52 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Язовирски зъбатки

Мнение от rosboz »

tiso написа:Еййй тоз black minnow....влюбих се в него :tup:
Важно е , че рибите са влюбени в него

Изображение

Изображение
ski today
work tomorrow
nikko81
Мнения: 570
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 10:26
Риболов: спининг
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 161 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Язовирски зъбатки

Мнение от nikko81 »

Хубаво време,лек вятър.....тегав риболов. Все пак излезе някоя по- добра рибка.
IMG_20161119_163425.jpg
IMG_20161119_163425.jpg (120.84 KiB) Преглеждано 6129 пъти
IMG_20161119_163335.jpg
IMG_20161119_163335.jpg (191.29 KiB) Преглеждано 6129 пъти
IMG_20161119_113549.jpg
IMG_20161119_113549.jpg (93.89 KiB) Преглеждано 6129 пъти
"Правила има написани! Основното неписано правило обаче е, Правилата да се прилагат избирателно!
Винаги има наши и ваши и такива, които ловят риба и други....."
yuri todorov
Аватар
bobopeli
Мнения: 465
Регистриран на: Вто Юли 21, 2009 19:19
дал Браво: 885 пъти
получил Браво: 1467 пъти

Re: Язовирски зъбатки

Мнение от bobopeli »

Днес само с млечни зъби :D покрай младежта и костурите докопаха амнистията :D

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Язовирски зъбатки

Мнение от sleepwalker »

Днес плановете ми отново се объркаха, сефте :roll: :lol: Сутринта директно пристигнах на Цонево там, където ги напипах във вторник, с нагласата за сеч и дебели костури. Да, ама не! За един час едва три-четири костура, един изтърван батко и финито - няма никой. Или има, ама мене ме няма как да ги излъжа. :lol: Леко лирично отклонение - направи ми впечатление, че костурът искаше по-пасивни примамки. Както извадените риби, така и почукванията и кълванетата бяха само и единствено на туистери или шадове с по-нежни опашки. Примамки с агресивна игра от типа на Релакс Копито например, изобщо не предизвикаха интерес. Толкоз с отклонението. ;)
Та, след като изпокъсах сума ти силикон, се ядосах и тръгнах към едно място, което все ми е нещо като резервен план за зор заман, макар и да съм ходил там един-единствен път преди 2 години. Тогава се капотирахме, обаче ми хареса и го запомних. Та, понеже дълбочина има, първо реших да пробвам с една тежичка цикада. На трето хвърляне леко пипване и вадя малка бяла. Аха, тъй значи. Минах веднага на силикон и естествено започнах с вездесъщата Орка. Ми с право си е сред топ марките за силикон - на второто хвърляне я удари нелоша бяла, 45 см., после имаше празно кълване, а малко след това мощен тъп удар като в бетонна стена и силиконът остана закеркенечен в някакъв камък. Малко ме хвана яд, че ми беше последна бройка от тоя цвят, но каквото - такова. Не знам защо, но реших да продължа с тъмен шад на Сакура. Той пък се оказа удар в десетката. В следващите два часа до края на риболова ми извади 5 бели, една се откачи, пропуснах и две кълванета. Най-голямата излезе 52 см, но като цяло само едната рибка беше по-дребна, другите еднотипни по размер. Но пък ударите бяха хубави, отчетливи, имаше емоция на макс. Всички риби са пуснати обратно, за да има кой да кълве и другия път. :) :fish15:
...
1 (2).jpg
1 (2).jpg (39.89 KiB) Преглеждано 5688 пъти
1 (3).jpg
1 (3).jpg (54.93 KiB) Преглеждано 5688 пъти
1 (4).jpg
1 (4).jpg (70.53 KiB) Преглеждано 5688 пъти
1 (5).jpg
1 (5).jpg (65.85 KiB) Преглеждано 5688 пъти
1 (6).jpg
1 (6).jpg (122.52 KiB) Преглеждано 5688 пъти
1 (7).jpg
1 (7).jpg (65.03 KiB) Преглеждано 5688 пъти
1 (8).jpg
1 (8).jpg (82.4 KiB) Преглеждано 5688 пъти
1 (1).jpg
1 (1).jpg (46.81 KiB) Преглеждано 5688 пъти
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
sarmata69
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Апр 15, 2015 0:18
Риболов: риболов от лодка
получил Браво: 32 пъти

Re: Язовирски зъбатки

Мнение от sarmata69 »

Браво Ники готино излетче
Това Цонево го направи квартал
утре ще го водя твоя човек и той да хване някоя рибка че той само купи свикна да печели, за мен е чест и поклонение да ходя с такъв майстор за риба да науча туй онуй
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Язовирски зъбатки

Мнение от sleepwalker »

Води го по най-бързия начин, че той, горкият, едвам трае вече. :lol: И виж в чантата му да не си носи някоя купа от вкъщи. ;) Успех утре! :fish15:
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
Daniel Defoe
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:22
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
Местоположение: духом в Германия, западна
дал Браво: 1216 пъти
получил Браво: 865 пъти

Re: Язовирски зъбатки

Мнение от Daniel Defoe »

След доста продължително и, респективно, мъчително въздържание откъм риболовни излети, настъпи дългоочакваният ден и много преди втори петли и под звуците на „Мастър ъф пъпетс“, при много слаба видимост и темперетура на въздуха минус 3 градуса, полетях като птеродактил към уреченото за среща ( с верен другар по “оръжие“ ) място.
Пристигнахме, а беше все още тъмно като в рог. В зоната за спускане на лодките имаше вече петнайсетина джипа, заобиколени от неприветливите сенки на своите собственици, които приглушено раздаваха команди на гост-придружителите.
Тъмнината беше осеяна с множество цигарени огънчета, по които човек можеше да се ориентира в обстановката. Моят верен другар и собственик на много арна гемия (с всички екстри), ме посъветва да пренеса багажа в лодката и да си обуя ботушляците, щот' предстоеше спускане на вода.
Аз, съответно, бях в ролята на юнга (от немски “Junge”) и изпълнявах безпрекословно волята на капитана. Нагазих смело и безотговорно в калищака/тиняка до над колене, като умело придържах плексигласовата красавица, докато се приводни.
Бяхме готови за отплаване и с лек попътен и режещ вятър ( с 1,8 м в секунда) се отправихме в тъмнината и под звуците на мазно ромолещия 4-тактов, мощен, но същевременно екологично чист двигател към джигово/силиконови приключения.
След десетина минути пътуване намалихме с няколко възела скоростта, за да дадем думата на хамериканския сонар, като епизодично започна да поцръква през няколко секунди. Закотвихме се на 56 фута при темперетура на водата 10 градуса. Аз си запалих цигарка, докато се оцеферя в студената обстановка. Сложих си шапка и ръкавици, понеже беше зверски студ.
Развидели се, ято корморани весело се плицикаше на близо.
Извадихме от трюма бутилка Мерло и вкусно мезе, а от стерео уредбата на борда зазвучаха избрани парчета ... за джиг.

Изображение

Изображение

Навсякъде из лодката имаше множество кутии с най-разнообразни по вид, цвят и вкус силикони – започнахме да джигосваме.
Не след дълго капитана имаше "потупване" и от дълбините излезе малка бяла рибка. На свой ред аз закачих една по-голяма, но докато я иваждам, избяга.

Изображение

После имаше еднокалибрени костуретки.

Изображение

Изображение

Сменяхме позицията, също и дълбочината, но сонара упорито мълчеше ли, мълчеше.

Към един и нещо на дълбочина от 36 фута спуснахме котва в един „залив“ без да има риби на монитора.

Изображение

Капитана заметна и почна да обира зелен шад на „Драгон“. На третото хвърляне X-Зогата се сгъна, а аз гепих кепа, като пралелно с това приготвих и фотото.

Изображение

Кепчосах успешно шейсет и три сантиметровата бЕлка, която тежеше точно 2070 грама.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Браво на Капитана :tup:

С фантастичен финал обърнахме към брега. Нямах въможност да чакам вечерния заход и се наложи да сгънем пръчките.
Куче, което подушва гъза на друго куче получава повече информация от човек, който слуша български новини.

Една година "живот" в България се равнява на седем човешки.
Аватар
karidata
Мнения: 1127
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 15:16
Риболов: spinning
Местоположение: Бургас
дал Браво: 209 пъти
получил Браво: 829 пъти

Re: Язовирски зъбатки

Мнение от karidata »

Ето я и моята брегова зъбатка.Удари на 12 санта орка сирена.
20161127_080445.jpg
20161127_080445.jpg (270.01 KiB) Преглеждано 5442 пъти
Браво на всички упорити джигити.
Ходене му е майката.
http://www.starividri.org/
Аватар
stefar33
Мнения: 500
Регистриран на: Пон Яну 10, 2011 21:16
Риболов: джиг,спининг,тролинг
Местоположение: gabrovo
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 106 пъти

Re: Язовирски зъбатки

Мнение от stefar33 »

Браво на всички всяк рибка от брега е постижение
Аватар
Monov
Мнения: 198
Регистриран на: Пон Авг 11, 2014 23:49
Риболов: спининг
дал Браво: 41 пъти
получил Браво: 59 пъти

Re: Язовирски зъбатки

Мнение от Monov »

С доста настояване и аз успях да се разпиша от брега.
Изображение
И един дребосък, който върнах набързо.
Изображение
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Язовирски зъбатки

Мнение от sleepwalker »

Вчера, въпреки прогнозите за ветровито време, станах рано в зарана и газ към гьола. Още в града бръснеше неприятен вятър, но за учудване като пристигнах, язовирът беше без грам вълна, вятър нямаше никакът, а слънцето припичаше приятно.
1.jpg
1.jpg (74.72 KiB) Преглеждано 4804 пъти
2.jpg
2.jpg (66.31 KiB) Преглеждано 4804 пъти
Риболовът обаче никакъв го нямаше. След два часа и половина мятане имах само едно чукване без закачане. Пообиколих без резултат различни точки и накрая се курдисах до една скала на бряг, върху който вече падаше сянката на близкия хълм. На 4-5 подаване едва доловимо чукване, засечка и най-накрая спасих капото.
3.jpg
3.jpg (116.66 KiB) Преглеждано 4804 пъти
От това място повече хаир не видях, затова се преместих отново. Измъкнах един дребен гладник, охотно нагълтал 10 см. шад и с това като цяло приключи интересното (до колкото го имаше през излета).
4.jpg
4.jpg (54.89 KiB) Преглеждано 4804 пъти
Преди мръкване явно се завъртяха някакви костури и успях да хвана два, но до там.

Изводите за мен от вчерашния ден са, че яркото слънце явно бе изгонило рибите нанякъде, вероятно в по-голяма дълбочина далеч от брега. Факт е, че и двете рибки удариха на сенчести места. За това говори и предният излет, когато цял ден бе мрачно и мъгливо и имаше много добра активност.
Успех на всички силиконови манияци! :tup:
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
bulgarche-to
Мнения: 365
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 9:25
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 248 пъти

Re: Язовирски зъбатки

Мнение от bulgarche-to »

В понеделник, международния ден на доброволеца, доброволствах в пожарната, като представател на доброволното формирование на Община Стара Загора при бедствия и аварии. В едно училище имаше учение по евакуация, където пред зоркия поглед на 600 ученици и учители "спасих" един ученик, останал на 4-тия етаж. След което се вирнах на градския гьол да риболовствам:

Изображение

Изображение

Изображение


Зимата дойде, а това ми предложи празника 6-ти декември:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

ВИДЕО с каракуда под леда, която не желае да яде силикон

След обяд влязох с лодката, имах закачение няколко бели, но никоя не успях да снимам. Извадих един друг вид риба, един от екземплярите които аз съм пускал през април месец:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
The_river
Мнения: 61
Регистриран на: Чет Юни 11, 2015 8:40
Риболов: Спининг и др.
дал Браво: 122 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Язовирски зъбатки

Мнение от The_river »

Ето две зъбатки и от мен, от преди да стегне студа
DSC05960.JPG
DSC05960.JPG (39.94 KiB) Преглеждано 4160 пъти
DSC05957.JPG
DSC05957.JPG (186.59 KiB) Преглеждано 4160 пъти
За съжаление водата взе да изстива и след няколко дни, рибите бяха доста мудни.
DSC05964.JPG
DSC05964.JPG (124.18 KiB) Преглеждано 4160 пъти
DSC05965.JPG
DSC05965.JPG (132.77 KiB) Преглеждано 4160 пъти
Весели празници на всички и НАСЛУКА.
За мен живота е борба - до обед с глада, следобед със съня.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”