Язовирски зъбатки

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
overkill
Мнения: 571
Регистриран на: Вто Ное 13, 2007 12:13
Местоположение: Свищов
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 7 пъти

Мнение от overkill »

Да рефрешна темата след съботно неделните захождания :)

От събота :

Номер 1

Изображение

Номер 2

Изображение

Номер 3

Изображение

И номер 4

Изображение

Както се вижда на рибките мерника им не беше крайно точен но адреналин имаше на макс :D


От неделята :

Номер 1

Изображение

Номер 2

Изображение

Номер 3

Изображение

Изображение

И номер 4

Изображение


Рибките в неделята също беха с поразтроен мерник имаше много чукинг и малко вземинг като цяло но пак си беше доволно :D

Всички рибки си плуват живи и здрави надявам се все още в язовира с изключение на неколкото рибока от тоя вид :)

Изображение

Изображение

Изображение

Имаше и такъв момент от неточния мерник на рибките :D

Изображение


Но най хубавата част си беше това

Изображение

Поздрави !!!
Ходя по каменяци и меткам изкуственяци
http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php?act=idx
http://www.youtube.com/watch?v=vZw220v4YQQ
taner
Вносител
Мнения: 815
Регистриран на: Сря Ное 30, 2005 18:35
дал Браво: 1 път
получил Браво: 91 пъти

Мнение от taner »

Браво! Страхотно си изкарал ;)
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Мнение от mitioto »

Браво, колега! Следя ти темата с интерес и много й се радвам!

Кажи на каква дълбочина ти вземат белите? Над 15 м ли е?

Поздрави и все така да продължаваш
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Мнение от maranzika »

mitioto написа:
Кажи на каква дълбочина ти вземат белите? Над 15 м ли е?
То там е под 10м.Но има ръб и става по-плитко.Рибите обикновенно са зад ръба.По-интересното обаче е къде са денем,щото там се ловят само по-тъмно. :roll: :roll: :roll:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
Ilian70
Мнения: 1720
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 21:06
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 2095 пъти
получил Браво: 2538 пъти

Мнение от Ilian70 »

mitioto написа:Браво, колега! Следя ти темата с интерес и много й се радвам! ...
+1
"За глухия всички, които танцуват, са луди."
Х. Букай
https://grifon11.com/
εκατόν έξι κών επτά
Аватар
overkill
Мнения: 571
Регистриран на: Вто Ное 13, 2007 12:13
Местоположение: Свищов
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 7 пъти

Мнение от overkill »

На около 15 метра взех само една засега и то вече по светло иначе държат на около 7-8 метра и в сумрака захождат и почти до брега на по плитко !
Иначе радвам се че ви радва темата и се надявам да продължавам да ви радвам както вас така и себе си :D
Ходя по каменяци и меткам изкуственяци
http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php?act=idx
http://www.youtube.com/watch?v=vZw220v4YQQ
lusoxs
Мнения: 21
Регистриран на: Нед Май 27, 2007 20:30
Местоположение: Павликени
дал Браво: 1 път

Мнение от lusoxs »

И аз да се включа по темата за дълбочината. Миналата седмица, след като хванах една риба съвсем в краката си, още по тъмно два часа нямах никакви индикации за кълване. Сложих значително по тежка глава с цел по далечно замятане, и след продължително потъване до дъното на първото вдигане реализирах една зъбатка. Предполагам че дълбочината е била над 20м (говоря за района на стената) Малко по късно улових още една на дълбоко и после до вечерта нищо, нито на вътре нито на близо
taner
Вносител
Мнения: 815
Регистриран на: Сря Ное 30, 2005 18:35
дал Браво: 1 път
получил Браво: 91 пъти

Мнение от taner »

Аз бях там преди около две седмици, за два часа две щуклета педарки в краката ми :lol: , едната даже не можах да я закова ;)
Достижимите дълбочини от брега, където ловят местните, не мисля да са повече от 15 метра.
Не спирай да ни радваш, колега, поне емоциите ти да споделим като не можем да ходим за ррибки.
vladi_90
Мнения: 92
Регистриран на: Пон Окт 17, 2005 22:05
Местоположение: Павликени
Обратна връзка:

Мнение от vladi_90 »

Браво overkill добре си похванал рибки.Аз в понеделник ходих до язорита и хванах 5 бели,2 щуклета по 45-50см. един добър костур и няколко педарки и това беше.Някой от рибите ги вземах на драшкович други на силикон.А за дълбочината сутрин на разсъмване излизат по плиткото на 4-5,6 метра от брега,пробвах последният път да хвърлям успоредно на брега на 5-6м понеже ударите бяха винаги пред мен и имаше по голям резолтат отколкото навътре.Като като се поразсъмне хубаво и вземе да изсрява слънцето вземат на дълбоко и след това изчезват на някъде.Вечерта е същата работа вземат навътре посрепенно излизат към брега и стане ли напилно тъмно извезват пак на някъде.
ato
Мнения: 332
Регистриран на: Съб Яну 31, 2009 0:20
Местоположение: Русе

Мнение от ato »

браво колега , хубави излети имаш, дано хванеш още по - големи с които да ни се похвалиш
Луд умора нема, яко обикаляне по реката му е майката
Аватар
overkill
Мнения: 571
Регистриран на: Вто Ное 13, 2007 12:13
Местоположение: Свищов
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 7 пъти

Мнение от overkill »

Колега ato мерси за пожеланията ,с тебе мисля че се видяхме на ранина на Синия Дунав ама не се запознахме както си требе ,ентусиаст си и и твоите постове кефят , та следващия път ще требе да се поправим :D
Поздрави!!!
Ходя по каменяци и меткам изкуственяци
http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php?act=idx
http://www.youtube.com/watch?v=vZw220v4YQQ
Аватар
Simbat
Мнения: 1298
Регистриран на: Пон Ное 20, 2006 4:01
Местоположение: Planeth Earth
дал Браво: 1 път
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Simbat »

И костурите са супер дебелаци-много кефят :D
____________________________

"Confidence is going after Moby Dick in a
rowboat and taking the tartar sauce with you."
Zig Ziglar
Аватар
overkill
Мнения: 571
Регистриран на: Вто Ное 13, 2007 12:13
Местоположение: Свищов
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 7 пъти

Мнение от overkill »

Така време за нов рефреш!
Неделята решавам че требе да боцна некой рибок за Никулден и се изсипвам следобеда а на язовира един ветер мале мила помотках се насам натам да огледам и привечер взе че отслабна вятъра и направи риболова възможен .

Започвам да джигосвам и току в брега удар ,усещам че рибката е хубава да ама на 5-6 метра от брега усещам само как се разтръска главата и линията олекна :?,щуча му работа явно го е била папнала хубаво силиконеца !

След бързо връзване и последващи няколко плахи почуквания залавям една хубавица

Изображение

Релийзвам я бръже и продължавам да джигосвам в търсене на нещо по мерно за софрата :D
Да ама не ,закопчавам малко по големка сестричка на предишната.

Хубавица :)


Изображение

Пускам я и нея и продължавам ,вече в тъмницата залавям още една белка имала нещастието да се забоде за окото и естествено пое пътя към Никулденската трапеза за жалост :(



Изображение

Компанийка и направиха и неколко костуреца!
Та от неделята толкова !

Днес реших пак да се разходя че хубавите дни изтичат и прогнозата за края на седмицата не никак хубава !
Времето леко облачно с ветрец колкото да ми разваля далекобойноста на кастинага и чуствителността .
Слагам 15 грамова глава и почвам да подскачам по каманака.
След неколко късания и закачания по каманака на поредната проводка некъде на около 7-8 метра да е било навътре ,тръгвам да отлепям джига от дъното и усещам супер късо движение и силкона се спира типично, все едно съм целнал камък ,напънах и усетих как отлепям нещо от дъното и взех да го мъкна към брега ,на средата на дистанцията рибата се размърда а аз ухилен помислил че съм боднал йедра щука и от факта че днес предвидливо си бех с метален повод продължих да я вадя към брега!

Рибката почти не се дърпаше, идентично поведение с хванатата преди неколко седмици хубава щука и аз леко си придърпвах към брега а отдолу рибата само леко разклащаше глава !

Тва което се случи колеги вервайте ми ще го помня цел живот
:)

Наближила брега рибката аз се метнах връз един стърчащ камък за по добър контрол и какво да видя.....
Ооооо Джизъссс :shock:
Отдолу като греда изкача бял амур около 8-9 кила с зеленото ми изчадие в уста :o
Секундата в която се срещнаха погледите ни ми стана ясно какво ще последва и доде импулса прескачащ по невроните към лявата ми ръка (отговаряща за аванса) стигна до върха на пръстите протягащи се към шпулата ,тва торпедо с такава злоба се изтреля че ако бях с дебело влакно щех да окъпя очилата :D

Аванса естествено беше прилично стегнат поради премеждие с хищен камък непосредствено преди случката :lol: въдичката пийна вода а аз замалко да се иплющя на каманака от отката :lol:

Последваха некви секунди с паднало чене през които ми се стори че времето спря , ушите ми беха заглъхнали и всичкото вена и артерия пулсираше като лудо :D ,огледах се нема жива душица на километри ,поокопитих се и след неколко опита все пак си вързах вирбел :lol:

До вечерта има само неколко плахи почуквания но друга рибка така и не можах да боцна !

Та така колеги !
Поздрави и наслука :D
Ходя по каменяци и меткам изкуственяци
http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php?act=idx
http://www.youtube.com/watch?v=vZw220v4YQQ
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Мнение от spin_master »

Браво колега! Последният ти пост е много визуален и дори снимка или филмче не би го предал по-добре. Тази неделя за малко да се видим на язовира, но съботните валежи провалиха двудневния излет който бяхме планирали с един колега на този язовир.
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Мнение от maranzika »

Радооо,пич на глас съм се смял като го чета.Просто си те представих сам в сумрака как изведнъж се премяташ през камъните и само гледаш умно. :D :D :D :D :D :D Абе и ти ще дойдеш бая хахав като повечето от спинингистите. :D :D :D :D
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”