Язовирски зъбатки

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
karidata
Мнения: 1127
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 15:16
Риболов: spinning
Местоположение: Бургас
дал Браво: 209 пъти
получил Браво: 829 пъти

Re: Язовирски зъбатки

Мнение от karidata »

Евала за приятните излети пичове

Изображение

Вескоооо
Ходене му е майката.
http://www.starividri.org/
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Язовирски зъбатки

Мнение от Димитър Тодоров »

Добрутро,господа спинингисти!

Още съм под впечатленията на изминалият уикенд,затова ще побързам да разкажа по-важните моменти в картинки,докато не съм забравил нещо. :)

Събрахме се четиримата (от запаса) в петък на яз.Йовковци с идеята да половим ,каквото
дал Бог. Аз и татко напълнихме почти догоре колата,така че за Стефчо Търновски не остана много място. :lol: Намерихме язовира красив,висооок и притихнал и гида каза - хм,смарангяцана работа,тука на тихо не кълве.. :lol:
Наместихме се на средни дълбочини и почнахме да тормозим костурите,пък и те - нас,кълват и не се закачат!? :lol: И тъкмо тогава пристигна Стефко Дунавски и веднага реализира един на главинярче - Гида вика,така си и знаех,късмета на начинаещият или в нашият случай,на тъкмо-пристигналият. :lol: :wink:

Изображение

На другата сутрин ново място-нов късмет и отиваме да проверим ,,позицията на умрелият кон,,.Широка ивица водорасли,труден риболов на голяма дистанция и в дълбочина, този път умрял кон за мен няма.. :lol: :lol: ,не е изненада,но пък Гида показва майсторски умения и цапва един костур!

Изображение

При нас кризата се задълбочава - аз имам само празни кълванета и скъсани нерви,а татко и Стефко Дунавски замислено сменят примамки.В същото време Гида вдига ръцете високо,наостря ушите за плахи кълванета и костурски капризни пощипвания и в равномерен такт отразява 8 костура срещу един мой!!? Сигурно е от въдицата,мисля си аз нервно (Black Shadow 8.6'' 7/28).. :roll: :lol:

Изображение

Играта преминава в друго измерение,аз се заемам с костурите,момчета с печката и къщата,и скоро стигаме до приятна картинка. Един размахва кутия с примамки,друг се бори с тапата на виното,а трети си търси безнадеждно загубеният фокус! :lol: 8)

Изображение

Явно виното е било хубаво,защото на другата сутрин още с първите замятания и Стефко Дунавски бележи бързо с костуре.Викам си,айде ще му дам лек аванс и отивам да пиша телеграма,а като се връщам (след пет минути,по устав) нашият държи в ръка хубавата бяла риба,дето всички я търсят тия дни!? Бре,какъв дълъг аванс му дадох! :shock: :lol:

Изображение

Изображение

Продължаваме трескаво да сменяме силикони,аз умувам върху идеята за дроп-шот,Гида сменя в състезателно темпо сменя позиция след позиция,а Стефко Дунавски обяснява как не ги разбирал язовирите и капризните им риби и за илюстрация бодва втора бяла риба,току в брега!!? :shock: :lol: :lol: Мдаа..,нещо трябва да се направи,мисля и аз,и преди да монтирам дроп-шота си спомням за Стамен,Емо Налима и джигинга с блесни!? Слагам един Paco на Pontoon 21 с повечко зелено,че е облачно и отправям към космоса..При първият оборот имам сторване,но си викам ''сигурно е от грунта'' ,второто почукване обаче ме връща на земята и с особено удоволствие вземам тлъст костур в ръка! :D 8)

Изображение

В идеята явно има достатъчно хляб,защото същата блесна ми носи четири кълванета за трийсетина минути,от които успявам да изчопля още една бяла риба точно пред пояса с водорасли. Говорих на момчетата предните дни за важната ,,първа риба,, ,която ни дава кураж да продължим в същата посока. Е,аз имах два първи и важни рибки,които задоволиха любопитството ми и ми дадоха алтернативна идея.Добро начало,пък после ще видим.. :)

Изображение


Прекрасен уикенд.. Приятна компания,красив язовир и рибки в ръка,какво още му трябва на човек.. :D

* С благодарности към Емо!! :tup:

Поздрави и наслука, :fish1:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Язовирски зъбатки

Мнение от Д-р Флекс »

Екстра! И благодаря за репортажа! Даже, двойно благодаря! :D :arrow: Маранцика, къде си бе, приятел? Я ела ни разкажи пак, как от лятото (на миналата година) насам на Йовковци нищо на нищо не кълве... :lol:
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Язовирски зъбатки

Мнение от maranzika »

Д-р Флекс написа:Маранцика, къде си бе, приятел? Я ела ни разкажи пак, как от лятото (на миналата година) насам на Йовковци нищо на нищо не кълве...
Докторе,в грешка си голема..Не съм твърдял че нищо не кълве,а че ЩУКАТА не кълве..Май не е едно и също..Иначе и язе си ги ловя като за по някой час на ден на джиг...Eй да видиш че има риби там..Тва е една от вчерашните:
Изображение
Ей и миналата неделя за 3 часа:
Изображение
Изображение
Пък Митко даже го видях като вади едната рибка,щото бях срещу него и ги чувах.. :lol: :lol: Ама те са майстори,не като мене... :wink:Аз търсех едра бяла риба,но така и не открих до 11,00ч и си бих шута към вкъщи..
Последно промяна от maranzika на Пон Ное 17, 2014 8:36, променено общо 1 път.
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Язовирски зъбатки

Мнение от maranzika »

Димитър Тодоров написа: .Широка ивица водорасли,труден риболов на голяма дистанция и в дълбочина, ....................................
току в брега.....................................точно пред пояса с водорасли.
Ей това най ме учудва и мене..Търсиш ги в дистанция и току те почукне на ръба на водораслите.Почвам да упорствам на близка дистанция и никой..Като метна още 10-тина метра и пак почукване..Скъсаха ми нервите вчера сутринта :lol: :lol: :lol:
Дръпнах 3 хубави костура,като отървах и още 2 риби заради гъстите водорасли пред мене..Но пък тъкмо преди да си тръгна и като бях срещу вас имах хубав отчетлив удар на средата на ръкава дето се вика..Може би на 10-12м. дълбочина..Нереализиран разбира се... :D Абе рибешка работа ..не се спряха да обикалят че да ни е лесно и на нас... :lol: :lol: :lol:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Язовирски зъбатки

Мнение от Димитър Тодоров »

maranzika написа:... Абе рибешка работа ..не се спряха да обикалят че да ни е лесно и на нас... :lol: :lol: :lol:
Вярно е и това. На Стефчо костурите в събота му бяха от различни места,различни дълбочини и вземаха по различен начин.А белите рибки си обикалят брега (широката ивица с водорасли),само че подходящите места(с релеф и дълбочина) май не са много.Учудва ме къде са щуките,нито едно щуче кълване за три дни!? Вероятно са на дълбочини 3-8 метра във и зад водораслите,което ,заедно със студената и висока вода,прави риболова много труден.

Красота е този язовир,много го харесвам,но в момента ''воблери'' и ''джърк'' са трудна кауза,искат поне 3 метра ниво надолу.

Поздрави,
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Язовирски зъбатки

Мнение от Д-р Флекс »

maranzika написа:Докторе,в грешка си голема..Не съм твърдял че нищо не кълве,а че ЩУКАТА не кълве..Май не е едно и също..Иначе и язе си ги ловя като за по някой час на ден на джиг...Eй да видиш че има риби там....



Знаеш, че беззлобно те бъзикам :D Страхотни костури! За един такъв, две щуки давам ... :tup:
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Язовирски зъбатки

Мнение от maranzika »

Димитър Тодоров написа:А белите рибки си обикалят брега (широката ивица с водорасли)..............Учудва ме къде са щуките,нито едно щуче кълване за три дни!? Вероятно са на дълбочини 3-8 метра във и зад водораслите,което
Абе аз нямам "щуче "кълване 2 месеца вече.... :lol: Иначе един познат има на рибка извадени 2 щуки във водораслите на дълбочина 1метър.Аз също видях в най-големите водорасли подгонване на щуки,но сам виждаш че там почти няма как да хвърляш.
За белите-има извадени риби на 2-3м. от брега на силикон..Излизат да се хранят досами краката на рибарите.Навътре са през деня и сутрин и вечер излизат в самият край.
Андре,знам че се ебаваш... :tup:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Язовирски зъбатки

Мнение от bai ves »

Док, охраната е много на ниско ниво, браковците оредиха рибите яко. С тия буйове масово изпортиха смадоци, едри и сомове., щуки .. Язовира от както се превърна в буйник стана купа разхвърляно сено. Кажи ми има ли разлика да се метнат 3 буя на човек в компания на къса дистанция между.., 3- -5- 7 човека- то си е направо герим. Със колеги от Свищов бяхме на един нос, та на носа сет 3 пръчки, на ляво 3 и надясно 3. Кой знае още някой герим навътре.... Е затова не съм ходил там от тогава, миналата година лятото . :tup:
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Язовирски зъбатки

Мнение от Д-р Флекс »

bai ves написа:Док, охраната е много на ниско ниво, браковците оредиха рибите яко. С тия буйове масово изпортиха смадоци, едри и сомове., щуки .. Язовира от както се превърна в буйник стана купа разхвърляно сено. Кажи ми има ли разлика да се метнат 3 буя на човек в компания на къса дистанция между.., 3- -5- 7 човека- то си е направо герим. Със колеги от Свищов бяхме на един нос, та на носа сет 3 пръчки, на ляво 3 и надясно 3. Кой знае още някой герим навътре.... Е затова не съм ходил там от тогава, миналата година лятото . :tup:

Навсякъде е така. Буквално навсякъде по язовирите. Направо да спират безсмисленото харчене на държавна пара за зарибяване, да закриват ИАРА, и да се свършва вече това наше мъчение с обезрибителите. Вътрешните водоеми да стават само за водомоторни спортове и жаберазвъждане... а за риби ще ходим в чужбина, или на платено. Явно това е бъдещето. (Сори за офтопика, Пайк.)
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Язовирски зъбатки

Мнение от babydoctor »

Пичове, на кой ръкав бяхте, за протокола. Аз имах резервация за 24.09., но на 19-ти се счупих и я отмених, за което ми се къса сърцето. Приминалогодищното ми ходене и аз нямах щука, но костури по 35 см. компенсираха, а и печурките по ливадата. :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Язовирски зъбатки

Мнение от Димитър Тодоров »

На ръкава при Вълчовци,Краси,имаше костури,но печурките останаха в по-преден месец.

Поздрави,
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Язовирски зъбатки

Мнение от babydoctor »

Е и аз за там се бях стегнал при Трухчевите, ама ей на - нищо, догодина. Радвам се, че сте изкарали добре, пък може и да се видим догодина там. :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Язовирски зъбатки

Мнение от maranzika »

Последните 2 уикенда обикалям по язовира целенасочено сутрин и следобед за бели риби и едри костури..Резултатите:на приливи и отливи...
Предният уикенд беше костурски..Търсих едрите костури и ги намерих..Мястото 30м. водорасли пред мене и рибите точно зад тях... :lol: Сигурно извадих едно ремарке водорасли..Покрай тревите дръпнах и някоя риба,като имах и отървани при ваденето точно заради тревите.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Бели риби тогава не хванах.

Вчера сутринта с един приятел отидохме за бели риби...След сигурно час мятане излъгах една рибка от 3 удара:
Изображение
След това се натикахме в един дълбок ръкав да търсим костурите,че белите ги бяхме отписали.Дръпнах няколко дребни на малката Сирена .Дадох една и на приятеля ми ,че той не си носеше малките силикони.След малко на нея се закачи хубава щука ,че даже и беше извадена въпреки лекото закачане.
Изображение
С това приключихме и си тръгнахме.
Тази сутрин отново бях там ..Сутринта освен че късах друго нищо..Към 10,00ч. отървах капото с малка бяла рибка пак на Сирената:
Изображение
По обяд свърших малко работа на село и към 14,00ч. отново на язовира,но на едно място където се ходи МНОГО ПЕШ.... :( :( И пълно с ловджии... :lol: :lol: Ама те пък КАПО... :lol: Та на първите проводки имах почуквания току зад водораслите,но все празни.Реших че са костури.Смених силикона с 8см. Манс и рибката излизи:
Изображение

Духна гаден вятър и риболова поутихна..Реших да се преместя леко встрани да търся една дълбочина(около 10м.),но така и не можех да хвърлям че много дървета.Та мятах където падне.. :lol: Пак на близка дистанция малка бяла си хареса Сирената ,но в друг цвят и по-голям.
Изображение

След 5 мин отново леко подръпване край водораслите и излезе най-едрата рибка за деня(55см.)..
Изображение
След нея всичко приключи.Преместих се на първото място но нищо.Нямаше никакъв вечерен заход..Общо взето ударите мисля че бяха до 16,00ч.И после наобратно в тъмното да си търся колата.. :lol: :lol: Добре поне че ловджиите си бяха тръгнали ,че да не ме отстрелят в сумрака.. :lol: :lol:
ЩУКИ ОТНОВО НЕ ХВАНАХ... :wink: :wink:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
Ilian70
Мнения: 1720
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 21:06
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 2095 пъти
получил Браво: 2538 пъти

Re: Язовирски зъбатки

Мнение от Ilian70 »

Браво, адаш!
Супер сте се справили!
"За глухия всички, които танцуват, са луди."
Х. Букай
https://grifon11.com/
εκατόν έξι κών επτά
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”