Спинингов риболов на Сом

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Fishh
Мнения: 338
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 19:47
Риболов: спининг
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от Fishh »

Колеги някой може ли да сподели инфо относно поперите за сoм , прочетох в началото темата мненията на ( Spinhead ) и останалите които имат хванати. Аз последно време пробвам на ( Halco Roosta Popper ) големия, но колкото и да бухам нито вдигам нито дразня сoм. Първо минавам с блесна/клатушка , плитко газещ воблер , по-дълбоко газещ , попера и обратно същата процедура на доста перспективни места и за сега няма и помен от рибa а уж хваща и распер и кефал и сoм , попера наистина вади доста добър звук 1 към 1 като при клонка но уви риба няма или грешката и при мене :fish6:
Аватар
te4osoma
Мнения: 1880
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от te4osoma »

Fishh написа:Колеги някой може ли да сподели инфо относно поперите за сoм , прочетох в началото темата мненията на ( Spinhead ) и останалите които имат хванати. Аз последно време пробвам на ( Halco Roosta Popper ) големия, но колкото и да бухам нито вдигам нито дразня сoм. Първо минавам с блесна/клатушка , плитко газещ воблер , по-дълбоко газещ , попера и обратно същата процедура на доста перспективни места и за сега няма и помен от рибa а уж хваща и распер и кефал и сoм , попера наистина вади доста добър звук 1 към 1 като при клонка но уви риба няма или грешката и при мене :fish6:
един жокер давам...
:D помисли дали има риба там където ходиш Константиново,Райново ,Симеоновград..... :mrgreen: :mrgreen: :fish15:......воблерите и поперите са ти най малкия проблем :D :D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от Vid »

te4osoma написа:
Fishh написа:Колеги някой може ли да сподели инфо относно поперите за сoм , прочетох в началото темата мненията на ( Spinhead ) и останалите които имат хванати. Аз последно време пробвам на ( Halco Roosta Popper ) големия, но колкото и да бухам нито вдигам нито дразня сoм. Първо минавам с блесна/клатушка , плитко газещ воблер , по-дълбоко газещ , попера и обратно същата процедура на доста перспективни места и за сега няма и помен от рибa а уж хваща и распер и кефал и сoм , попера наистина вади доста добър звук 1 към 1 като при клонка но уви риба няма или грешката и при мене :fish6:
един жокер давам...
:D помисли дали има риба там където ходиш Константиново,Райново ,Симеоновград..... :mrgreen: :mrgreen: :fish15:......воблерите и поперите са ти най малкия проблем :D :D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Абе, и ние обикаляме под Д-град, ама жигулата окичена с воблери нещо не я виждаме??
Да не си дал фира за сомовете по реката? :lol: :lol: :lol:
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от koko7784 »

Хич не е дал фира!
Хваща ги и си мълчи :wink:
IMG_20170824_195604.jpg
IMG_20170824_195604.jpg (94.72 KiB) Преглеждано 4836 пъти
Вие продължавайте да обикаляте :mrgreen:
Fishh
Мнения: 338
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 19:47
Риболов: спининг
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от Fishh »

te4osoma написа: помисли дали има риба там където ходиш Константиново,Райново ,Симеоновград..... :mrgreen: :mrgreen: :fish15:......воблерите и поперите са ти най малкия проблем :D :D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
И малко по надолу ходим и по надолу и по нагорe :mrgreen: пробвам на места които държат сoм къде съм хващал или ми е удрял ама с тоя poper нещо не сe получава :(
Аватар
te4osoma
Мнения: 1880
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от te4osoma »

8)
Последно промяна от te4osoma на Съб Сеп 16, 2017 23:13, променено общо 1 път.
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
Аватар
te4osoma
Мнения: 1880
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от te4osoma »

Vid написа:
te4osoma написа:
Fishh написа:Колеги някой може ли да сподели инфо относно поперите за сoм , прочетох в началото темата мненията на ( Spinhead ) и останалите които имат хванати. Аз последно време пробвам на ( Halco Roosta Popper ) големия, но колкото и да бухам нито вдигам нито дразня сoм. Първо минавам с блесна/клатушка , плитко газещ воблер , по-дълбоко газещ , попера и обратно същата процедура на доста перспективни места и за сега няма и помен от рибa а уж хваща и распер и кефал и сoм , попера наистина вади доста добър звук 1 към 1 като при клонка но уви риба няма или грешката и при мене :fish6:
един жокер давам...
:D помисли дали има риба там където ходиш Константиново,Райново ,Симеоновград..... :mrgreen: :mrgreen: :fish15:......воблерите и поперите са ти най малкия проблем :D :D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Абе, и ние обикаляме под Д-град, ама жигулата окичена с воблери нещо не я виждаме??
Да не си дал фира за сомовете по реката? :lol: :lol: :lol:
успех в риболова на распер и кефал пожелавам... :D :D ...

а и здрави куки и халки ...не дай си боже :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
Fishh
Мнения: 338
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 19:47
Риболов: спининг
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от Fishh »

te4osoma написа: успех в риболова на распер и кефал пожелавам... :D :D ...

а и здрави куки и халки ...не дай си боже :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Много точно определение за местата по тия райони ,има и удрят доста едри распери :fish15:
A според теб може ли да ce очаква удър от черния измежду разперите или където има разпер сoм липсва ?
Аз поне си мисля че след покачването на водата има повече шанс за сoм по тия райони, сега са още към Гърция :lol:
Аватар
te4osoma
Мнения: 1880
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от te4osoma »

Fishh написа:
te4osoma написа: успех в риболова на распер и кефал пожелавам... :D :D ...

а и здрави куки и халки ...не дай си боже :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Много точно определение за местата по тия райони ,има и удрят доста едри распери :fish15:
A според теб може ли да ce очаква удър от черния измежду разперите или където има разпер сoм липсва ?
Аз поне си мисля че след покачването на водата има повече шанс за сoм по тия райони, сега са още към Гърция :lol:
Не знам ,човек не разбирам от тоя риболов... :mrgreen: :mrgreen: :lol:
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
Fishh
Мнения: 338
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 19:47
Риболов: спининг
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от Fishh »

Колеги някой ще сподели ли със какви джиг глави лови по марица, чебурашкa или еденична кука , също марка/модел ако някой сподели , имам едни чебурашки 30гр със 30лб в закaчка им извадих куката . Kолко грама e г/д добре за марица, около бент със дълбочина нещо не се получава а за дупките са малко по тежки. Според мен 40гр за силно течение и 15-20гр за дупки мисля ще е ок , ама да питам дали мисля правилно да не се набутвам излишно :lol: A също и ползвате ли флорoкрабон и ако да какъв. Тая година мисля да пробвам по сериозно идните месеци джиг риболова по марица та всеки съвет ще ми е полезен.
Аватар
fn1p
Мнения: 818
Регистриран на: Пон Сеп 28, 2009 21:27
Местоположение: Хасково
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от fn1p »

Само от 40 нагоре ако си намериш някакви морски изпълнения със здрава кука това е най-добре тея чебурашки са педер... история
Fishh
Мнения: 338
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 19:47
Риболов: спининг
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от Fishh »

Ползвате ли флуорокарбон за повод против протриванe ?
Аватар
fn1p
Мнения: 818
Регистриран на: Пон Сеп 28, 2009 21:27
Местоположение: Хасково
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от fn1p »

Мани тея поводи дай да намерим джиг глави които да са със здрави куки
Fishh
Мнения: 338
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 19:47
Риболов: спининг
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от Fishh »

Е що мани тия поводи , гледам за язовирите всички ползват поводи за джиг против протриване за реката да е по различно ли или късаме по 50-60см на всеки 1-2 часа риболов от плетеняка ?
Куките съм го измислил, доста по скъпи ще излезнат тия чeбурашки, и не става въпрос за кукита а за халките на чебурашките, аз им сложих от морските куки ама не смених халките, при халките подадоха, а не съм сигурен тая тел колко ще е здрава щом халките се отворихa. Ще им сменя халките със тия като за воблерите и ще видя някаква по дебела тел тва ако не намеря здрави еденични, тука никой не подказва зa здрави еденични куки/глави, май пак ще е проба грешка при главите :lol:
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от koko7784 »

А риби хващате ли :roll: или ги търсите да запълните кутиите тези куки :fish6:
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”