Спинингов риболов на Сом

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
te4osoma
Мнения: 1880
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от te4osoma »

:11:
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
kraki
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Май 19, 2011 18:32

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от kraki »

image-0-02-05-c8aa6df0d66ad3a1af500faaa0cde70fabeaf76ec2cb27edd8d73558c193eea8-V - Копие.jpg
image-0-02-05-c8aa6df0d66ad3a1af500faaa0cde70fabeaf76ec2cb27edd8d73558c193eea8-V - Копие.jpg (136.44 KiB) Преглеждано 4266 пъти
Времето беше наистина подходящо и се получи страхотен риболов.
Fishh
Мнения: 338
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 19:47
Риболов: спининг
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от Fishh »

Браво @краки, набарал си ги на оргия, има места си има риба стига да знаем къде седят. Инак само при мене ли има някво странно явление при кълването или от сезона, удря и не го усещаш като удар ами спира/задържа за секунда/две като при закачка и след засечката тръгва, това говоря за средни/дребни риби 1/4кг или такъма сериозен и не се усеща удaра :roll:

п.п 3-4кг распер, сoм и към 3кг щука идентични кълванета, спира/задържа за секунда/две като при закачка и след засечката тръгва :shock:
bulgarche-to
Мнения: 365
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 9:25
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 248 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от bulgarche-to »

Бях за щука на нов за мен водоем. Очаквахме хубави риби. След обхождане на целия гьол и изпробване на всякакъв вид примамки вече се бяхме отчаяли и се запътихме към колата. Бях цопнал плиткогазещ воблер зад лодката и...РИБА! Усетих че е хубава щука, около 3-4 килограма. Докарах я, но папъните да я извадя от под лодката бяха големи. Вече очаквах трофейните щуки от по 7-8 килограма, за които ни бяха пратили. Исках само да я видя тая риба, щеше да ми е достатъчно. Оказа се сом, който даде смисъл на пътуването ни чак до това затънтено място. Вече ми се върти в главата да си го зарибим, предвид почти нулевата посещсемост и възможността за облавяне на около 2-3% от брега. С лодка си е лудост да се ходи до там...е ние го стерихме.

Това е едва третия сом в риболовната ми кариера и третия ми сом на този воблер :D Явно по-често ще му давам шанс. Вече ми е извадил шаран и поне 2 щуки, както и костур.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
pi4a94
Мнения: 1508
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 10:13
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 874 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от pi4a94 »

Айде да дигнем темата :fish15:

Успешни примамки,риби :tup:
http://www.starividri.com/
http://www.starividri.eu/
Kentavar написа:...Зависи дали си рибар или риболовец....Единият отива за риба с цел на всяка цена да хване риба а другият да се наслади на на гледката, бриза, мириса на морето, да пийне една бирица седнал съзерцавайки залеза...
Аватар
Petkoveca
Мнения: 13
Регистриран на: Съб Май 23, 2020 12:16
Риболов: Спининг
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от Petkoveca »

Здравейте,
Бащата домъкна едно такова животно в нас: https://energofish.com/product.php/-KAMASAKI-CAT/18061/
2 и 40 дълго. Доколкото видях в нета е някаква акция 100-300. Дали може да се използва за Сом на някакви воблери?
Никога не съм ловил Сом и си нямам идея за какво иде реч, но като я гледам тая тояга да седи в ъгъла и почнаха да ми минават подобни мисли в главата. Със сигурност става за тапа иначе. :D
Vladobg1
Мнения: 16
Регистриран на: Сря Юни 15, 2016 22:42
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от Vladobg1 »

Petkoveca написа: Чет Авг 20, 2020 20:44 Здравейте,
Бащата домъкна едно такова животно в нас: https://energofish.com/product.php/-KAMASAKI-CAT/18061/
2 и 40 дълго. Доколкото видях в нета е някаква акция 100-300. Дали може да се използва за Сом на някакви воблери?
Никога не съм ловил Сом и си нямам идея за какво иде реч, но като я гледам тая тояга да седи в ъгъла и почнаха да ми минават подобни мисли в главата. Със сигурност става за тапа иначе. :D
Taя тояга 350 гр. ще ти паднат ръцете от нея. Не е удачна в никакъв случай за спинингов риболов на сом, където се търси здравина, но и лекота, защото в спининга всеки грам повече е в минус за риболовеца.
И това 100-300 не е никаква "акция", както погрешно го наричат 99% от колегите, а тест на пръта, което ще рече, че с тази въдица могат успешно да се замятат примамки в този теглови диапазон (100-300 гр.).

Акцията, или т.нар. "строй" е съвсем друго нещо.
Тя може да бъде: UL - Ultra Light, L - Light, ML - Medium Light, M - Medium, MH - Medium Heavy, H - Heavy, XH - Extra Heavy. Казано накратно, акцията означава, колко бързо дадения прът се връща в първоначалното си положение при огъване (прилагане на сила).

Иначе за конкретната въдица - ако ще ловиш на дъно, спокойно може да я използваш.
Шпининг
Мнения: 96
Регистриран на: Пет Май 15, 2015 12:21
Риболов: аматьорски
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 60 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от Шпининг »

Vladobg1 написа: Чет Авг 20, 2020 21:41
Petkoveca написа: Чет Авг 20, 2020 20:44 Здравейте,
Бащата домъкна едно такова животно в нас: https://energofish.com/product.php/-KAMASAKI-CAT/18061/
2 и 40 дълго. Доколкото видях в нета е някаква акция 100-300. Дали може да се използва за Сом на някакви воблери?
Никога не съм ловил Сом и си нямам идея за какво иде реч, но като я гледам тая тояга да седи в ъгъла и почнаха да ми минават подобни мисли в главата. Със сигурност става за тапа иначе. :D
Taя тояга 350 гр. ще ти паднат ръцете от нея. Не е удачна в никакъв случай за спинингов риболов на сом, където се търси здравина, но и лекота, защото в спининга всеки грам повече е в минус за риболовеца.
И това 100-300 не е никаква "акция", както погрешно го наричат 99% от колегите, а тест на пръта, което ще рече, че с тази въдица могат успешно да се замятат примамки в този теглови диапазон (100-300 гр.).

Акцията, или т.нар. "строй" е съвсем друго нещо.
Тя може да бъде: UL - Ultra Light, L - Light, ML - Medium Light, M - Medium, MH - Medium Heavy, H - Heavy, XH - Extra Heavy. Казано накратно, акцията означава, колко бързо дадения прът се връща в първоначалното си положение при огъване (прилагане на сила).


Иначе за конкретната въдица - ако ще ловиш на дъно, спокойно може да я използваш.
Толкова години съм живял в заблуда. Винаги съм мислил, че SUL, UL. L, ML, M, MH, H, XH и т.н. показва силата на пръчката. Ако това е акцията и.и т.нар строй, какво е slow, moderate, regular fast, fast, extra fast?
Аватар
jorez
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Мар 31, 2015 19:50
Риболов: Спининг
Местоположение: Козлодуй
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 41 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от jorez »

Шпининг написа: Съб Авг 22, 2020 20:18 Ако това е акцията и.и т.нар строй, какво е slow, moderate, regular fast, fast, extra fast?
Двама сме!
И аз не знаех.Наскоро четох някъде,че след дълогодишни изследвания,японски учени установили,че това е бързината с която дадена пръчка,може да извади рибата от водата. :fish15:
Може би е вярно,щом японци го казват.
"I have no idea to this day what those two Italian ladies were singing about.
Truth is,i don't want to know.
Some things are best left unsaid.
I'd like to think they were singing about something so beautiful,it can't be expressed in words, and makes your heart ache because of it."
Red
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”