Спинингов риболов на Сом

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
valeri hinkov
Мнения: 1178
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 13:23
Местоположение: Sofia,Volgograd
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от valeri hinkov »

Остана само да кажеш за проводката и ефекта, който си постигал с попера?
Аватар
Spinhead
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 15:42
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 9 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от Spinhead »

Още веднъж, браво за великолепната риба! С вас ще коментирам, само факта че закачена по този начин риба е доста трудно контролируема и успешно извадена за мен се равнява на доста по-голям еквивалент от килограми :!: Факта, че борбата накрая се е водила в плиткаж си е шанс за спинингиста, както и това че е имал асистент, така че за мен справедливостта е тържесвувала :D !
Ще си позволя да отговоря на колегата Хинков, че проводката е с паузи м/у 3-5 секунди, като това не е панацея, тъй като в река се налага да съобразяваш проводката с всеки отделен пасаж, звукът на всеки попер е различен, няма рецепта кой ще го раздразни най-силно, затова и Спинингът е Творчество и Магия....
Поздрави!
Лудоста в Спининга е не по-малка от тази в Изкуството.
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от koko7784 »

valeri hinkov написа:Остана само да кажеш за проводката и ефекта, който си постигал с попера?
Ами стремиш се проводката да става по самия ръб между плиткото и дълбокото,но това се случваше на 30-35м. и при наличието на течение е малко трудно!Ефекта на попера е много наподобяващ звука на кльонка.
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от koko7784 »

Spinhead написа:Още веднъж, браво за великолепната риба! С вас ще коментирам, само факта че закачена по този начин риба е доста трудно контролируема и успешно извадена за мен се равнява на доста по-голям еквивалент от килограми :!: Факта, че борбата накрая се е водила в плиткаж си е шанс за спинингиста, както и това че е имал асистент, така че за мен справедливостта е тържесвувала :D !
Ще си позволя да отговоря на колегата Хинков, че проводката е с паузи м/у 3-5 секунди, като това не е панацея, тъй като в река се налага да съобразяваш проводката с всеки отделен пасаж, звукът на всеки попер е различен, няма рецепта кой ще го раздразни най-силно, затова и Спинингът е Творчество и Магия....
Поздрави!
Много си прав колега,според мен натоварването върху мен и такъма беше за поне 40кг. риба!!!Наистина почти нямах контрол над рибата,контролираше се в началото докато дърпаше,тогава на няколко пъти ме издърпваше във водата!!!След като я укротих малко или поне така си мислех,застана на около 3-4м. от мен където дълбочината е около 80см.до метър се отпусна с тежеста на тялото си и така един час си се дърпахме аз един метър към мен тя два-три навътре.След час борба се обадих на колегата да идва на помощ и както рибата кротуваше сякаш разбра че идва подкрепление и започна плавно но със голяма сила да взима аванс и така докато не стигна на около 25-30 метра или по точно в средата на Марица!!!Вече нещата се усложниха защото там течението е по-силно и и дава допълнителна сила(като пак се отпускаше с тежеста си и беше много трудно да я контролирам).Държа да отбележа че мястото е с дълбочина 1-1.20м. в най-дълбоката си част та цялата борба протече в плитки води което е още по трудно защото рибата постоянно си почиваше на дъното.Накрая след около 2 часа както си стоеше на средата реши да се пусне в брега където имаше паднало дърво(добре че беше надвесено над водата и само клоните му бяха във нея а не цялото дърво) Тогава спрях да чувствам рибата на пръта!Същевременно моя приятел се опитваше да я изгони от клоните но без успех :? Тогава дойде неговия ред да хване въдицата а аз се спуснах по влакното надолу и като стигнах дървото отново усетих рибата( отдъхнах си направо :lol: ) придърпах влакното и видях една голяма глава срещу мен а попера закачен след хрилете.Тогава наведох клоните и избутах рибата като на няколко пъти я подбутвах докато пак не отиде в средата на реката.Вече бях целия мокър и тръгнах след нея(тогава установих че дълбочината е малко над кръста) и без притеснения стигнах до рибата.В момента в който усети че я приближавам пак се спусна към дървото но решеи да мине през краката ми(което ме притесни защото знаех че попера е извън устата и може да ме закачи) разминахме се някак си и тогава я придърпах с влакното към мен.На няколко пъти се опитах да я хвана за устата но когато няма примамка в устата рибата стои със затворена уста!!!Накрая и бръкнах в устата малко ме захапа но вече нямаше къде да бяга :lol: И така след 2часа борба от брега и 5 минути къпане рибата беше на брега.
Поздрави на всички и наслука.......
Аватар
Spinhead
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 15:42
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 9 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от Spinhead »

Я, как хубаво расказваш :D , бравус, Коко, адреналина, ще ти държи влага още дълго :lol: !
Лудоста в Спининга е не по-малка от тази в Изкуството.
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от koko7784 »

Адреналина не знам но мускулната треска още ме държи :lol: Между другото снощи пак бях на същото място и в светлата част на деня установих няколко грешки които съм допуснал,но така е опит се трупа в различни ситуации :idea: Само за сравнение предишната ми най-голяма риба беше 21кг. и я извадих за 20-30 минути като не усетих никакво затруднение :idea: Тази от миналата вечер до последно мислех че ще е нещо 30-35 че дори да не кажа и повече :lol: Но съм доволен и от този резултат :wink:
Аватар
Spinhead
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Окт 07, 2010 15:42
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 9 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от Spinhead »

Няма по-сладка мускулна треска от тази, както и нама по-приятни ожулвания по ръчичките от тези :lol: , ако можеш отивай още днес на распускаща тренировка :D !
Лудоста в Спининга е не по-малка от тази в Изкуството.
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от koko7784 »

Напълно съм съгласен :lol: На тренировка бях още снощи но валеше много и продължи около 20 минути :!: Тази вечер ако позволи времето съм там но от снощната разходка установих че водата е вдигнала и течението се е засилило,което автоматично се отрази на пльокането на попера ( не че не пльока но точно по самия ръб става доста по-трудно от предната вечер,а рибите дебнат точно там :wink: )
Аватар
Godfather
Мнения: 1078
Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 11:14
Риболов: спининг риболов
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от Godfather »

КОКО, БРАВО!!!
Рибата е чудесна, сборил си я и си излезъл победител :idea:
Донесла ти е невороятни емоций и ще го помниш дълго, дори и валатите които предстоят няма да ти правят впечатление :idea:
Това е -сомският спининг риболов по бреговете на р.Марица няма нищо общо с другите видове риболов :idea:

Поздрави и продължавай с упорството!!!
п.п. Още по значима слуката ти става че е ударил на примамка направена от теб самият :idea:
I'll make him an offer he cant refuse!!!!!!!!!!!!
http://vbox7.com/play:00f5ca22&al=1&vid=
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от koko7784 »

Godfather написа:КОКО, БРАВО!!!
Рибата е чудесна, сборил си я и си излезъл победител :idea:
Донесла ти е невороятни емоций и ще го помниш дълго, дори и валатите които предстоят няма да ти правят впечатление :idea:
Това е -сомският спининг риболов по бреговете на р.Марица няма нищо общо с другите видове риболов :idea:

Поздрави и продължавай с упорството!!!
п.п. Още по значима слуката ти става че е ударил на примамка направена от теб самият :idea:
Прав си Ванка наистина чувството да хванеш на нещо създадено от теб е неповторимо :idea: Също си прав че валатите идните месец два ще са по лесно преодолими :lol:
maznislav
Мнения: 2121
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 15:57
Риболов: Спининг и само това :)
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 78 пъти
Обратна връзка:

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от maznislav »

Страхотен разказ колега - все едно съм на първия ред в киносалона и гледам борбата на 3D. Евала за страхотната риба - все така да ти върви и занапред :)
Нито едно добро дело не остава ненаказано :)
Риболовът ни е "Днес по-зле от вчера и по-добре от утре"...
Аватар
cerber
Мнения: 1873
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 23:51
Местоположение: Evros-GR
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от cerber »

:wink: :D Поздрави още веднъж
Нещо не виждам снимките
)><ۣ((((((((ºۣ< ڸ
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от koko7784 »

cerber написа::wink: :D Поздрави още веднъж
Нещо не виждам снимките
Ако си влязъл без регистрация не се виждат!Ако пак не става питай Емо за фейсбука ми там ги има :wink:
Аватар
asp-erman
Мнения: 275
Регистриран на: Пон Окт 20, 2008 21:37
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от asp-erman »

Браво за класната риба!
Имам уловени два сома закачени по подобен начин, единият малко зад главата, а другият за средата на гърба. Когато изкарах първия си помислих, че едва ли не съм го закачил на търмък. Но като се вгледах, забелязах разкъсване и кръв в ъгъла на устата. След като изкарах втория по подобен начин, веднага го загледах в устата, но само имах съмнения за убождане, но след като погледнах воблера всичко ми стана ясно. Беше закачен зад главата със задната тройка, а имаше отворено жило на предната тройка, без да има нараняване на кожата около мястото където беше закачен. Предполагам, че и при теб се е случило същото.
Ако ученика е готов,учители се намират!
koko7784
Мнения: 2487
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 18:06
Местоположение: Свиленград
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 350 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от koko7784 »

asp-erman написа:Браво за класната риба!
Имам уловени два сома закачени по подобен начин, единият малко зад главата, а другият за средата на гърба. Когато изкарах първия си помислих, че едва ли не съм го закачил на търмък. Но като се вгледах, забелязах разкъсване и кръв в ъгъла на устата. След като изкарах втория по подобен начин, веднага го загледах в устата, но само имах съмнения за убождане, но след като погледнах воблера всичко ми стана ясно. Беше закачен зад главата със задната тройка, а имаше отворено жило на предната тройка, без да има нараняване на кожата около мястото където беше закачен. Предполагам, че и при теб се е случило същото.
При мен е малко по различно колега защото е хванат на попер!По мое мнение сома атакува попера защото го дразни а не за да се храни с него :!: Това обяснява и трите удара (или завъртания кой както иска да ги нарече)преди да се хване.На следващото ходене пак имах завъртане на класна риба но за жалост не се закачи на попера :? Днес пък установих колко бързо действат бракониерите по нашия край :!: на мястото на което улових рибата преброих 5 сари и един даул :idea: :idea: Снощи отрязох едната сара която беше сложена точно в краката ми и дори ми се закачаше попера в нея,а днес като отидох имаше поставена нова....
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”