Спинингов риболов на Сом

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
Godfather
Мнения: 1078
Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 11:14
Риболов: спининг риболов
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от Godfather »

Владимир написа:По-добре да не хванат,ако ще се наложи да я влачат и пробождат...
https://youtu.be/qXt8viQ00Cw
Пет човека са при ваденето и снимането а двама го извлачват....
Владимир имам два въпроса към теб:
1. На клипа който си постнал се вадят сомета по 10-12кила макс.
Ти правиш ли разлика между тези от клипа и този на колегата, тежащ 53килца?
2. Имаш ли опит с ваденето на сом по голям от 5 кила в река със множество закачки, препяствия и силно течение???

Само хора улавяли на спининг сомета над 20кг., знаят за какво иде реч. Неуместно е когато човек няма опит, да се изказва толкова крайно.
Весел ден.
I'll make him an offer he cant refuse!!!!!!!!!!!!
http://vbox7.com/play:00f5ca22&al=1&vid=
Аватар
Владимир
Мнения: 10386
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от Владимир »

Този клип ми попадна,има достатъчно примери с по-големи и от на колегата...Имам половин часова борба със сом над 20кг. в река с широчина 15м в самия град,там,колкото щеш закачки и боклуси....И идинствено не ми е ясно,защо е нужно да се влачи с метри...Имаше достатъчно хора,да помогнат,въдицата да не сложи на земята....а рибата...
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от Павел Иванов »

Владе , след като рибата е задържана има ли значение ? Решението дали да се задържи дадена риба при положение , че е в разрешените от закона норми , си е строго индивидуално . Ти веднъж изрази твоето виждане , има ли нужда да задълбаваш ?
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от tommy12 »

Павел Иванов написа:Владе , след като рибата е задържана има ли значение ?
Браво за слуката, наистина рибата е много голяма!
Ама наистина ли не е релизната рибата, ауу трябва да си много игладнял за да вземеш толква голяма риба.
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от Павел Иванов »

Както споменах е добре да се прави разлика дали ще се пусне рибата или не ! Ако се пуска тогава е добре да се пази , ако не се пуска , какво значение има ?!? Респективно ако упоменатата пъстърва не се пуска дали ще я ловиш с темперирани ръце или не , все тая . В случаят нито реката , нито рибата са в режим хвани и пусни та да се правят лаишки съпоставки , нито пък самата риба е пусната , в което няма нищо нередно освен лична преценка която не е особен фактор . Смятам с това да се приключат бъдещите коментари относно отношението към упоменатата риба !

пп - ако се търси конфронтация и пр. до никъде няма да доведе , дори темата няма да бъде заключена , просто тези които я търсят ще си понесат съответните последствия . Радвам се , че ме разбрахте :D
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
gunis
Мнения: 65
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 22:36
Местоположение: Оберхаузен Германия
дал Браво: 5 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от gunis »

Браво на колегата ...много хубава риба...!!!! :11:
Всеки си ШеТа на акъла.........
mags1234
Мнения: 105
Регистриран на: Сря Мар 25, 2015 21:12
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от mags1234 »

Колеги, нещо темата се изроди.А беше добре в началото с презентации и мнения.Нещо и виновника на тази тема нещо не го виждам да е активен.Само приказки и кудоши.Един вид ти подаваш а аз ти връщам паса.Може и да греша,но си мисля, че трябва да се върнат презентациите на уловистите според всеки примамки и чалъми.Поздрави :fish15:
Аватар
freeman.bg
Мнения: 239
Регистриран на: Пет Май 16, 2014 15:42
дал Браво: 123 пъти
получил Браво: 50 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от freeman.bg »

mags1234 написа:Колеги, нещо темата се изроди.А беше добре в началото с презентации и мнения.Нещо и виновника на тази тема нещо не го виждам да е активен.Само приказки и кудоши.Един вид ти подаваш а аз ти връщам паса.Може и да греша,но си мисля, че трябва да се върнат презентациите на уловистите според всеки примамки и чалъми.Поздрави :fish15:
Ми евала на рекордьора, че си сподели целия излет. Наистина това е голяма чест за един кленаджия като мен, който също така се вълнува и от риболова на най-тежкия вид във нашите водоеми, макар и да не го практикува.
ПС: Изявените сомаджий са доста, но в началото на тази тема, автора май е казал много повече от колкото ще се сподели от разни Кръстници, Незнам си кви сомовци и производни в близките нам си колко години.
Да сме живи и здрави, разбира се!
Аватар
Godfather
Мнения: 1078
Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 11:14
Риболов: спининг риболов
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от Godfather »

freeman.bg написа:
mags1234 написа:Колеги, нещо темата се изроди.А беше добре в началото с презентации и мнения.Нещо и виновника на тази тема нещо не го виждам да е активен.Само приказки и кудоши.Един вид ти подаваш а аз ти връщам паса.Може и да греша,но си мисля, че трябва да се върнат презентациите на уловистите според всеки примамки и чалъми.Поздрави :fish15:
Ми евала на рекордьора, че си сподели целия излет. Наистина това е голяма чест за един кленаджия като мен, който също така се вълнува и от риболова на най-тежкия вид във нашите водоеми, макар и да не го практикува.
ПС: Изявените сомаджий са доста, но в началото на тази тема, автора май е казал много повече от колкото ще се сподели от разни Кръстници, Незнам си кви сомовци и производни в близките нам си колко години.
Да сме живи и здрави, разбира се!
Разните Кръстници, отдавна спряха да се занимават с форуми :idea:
I'll make him an offer he cant refuse!!!!!!!!!!!!
http://vbox7.com/play:00f5ca22&al=1&vid=
Плашилото
Мнения: 126
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 0:30
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от Плашилото »

tommy12 написа:
Браво за слуката, наистина рибата е много голяма!
Ама наистина ли не е релизната рибата, ауу трябва да си много игладнял за да вземеш толква голяма риба.
След като е законно,има ли значение колко е изгладнял-много или малко?Негов е избора дали ще задържи или пусне рибата и не трябва да го съдим.Законно ли е-да,другото са приказки!
skunk
Мнения: 14
Регистриран на: Съб Дек 06, 2014 1:44
Риболов: Еко риболов ;)
Местоположение: Стара Загора

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от skunk »

Плашилото написа:
tommy12 написа:
Браво за слуката, наистина рибата е много голяма!
Ама наистина ли не е релизната рибата, ауу трябва да си много игладнял за да вземеш толква голяма риба.
След като е законно,има ли значение колко е изгладнял-много или малко?Негов е избора дали ще задържи или пусне рибата и не трябва да го съдим.Законно ли е-да,другото са приказки!
Стига оправдания със закона! Стана ясно, че рибата е задържана и на това куцо място без канджа щеше да е зор да я извади, следващата може и да я пусне, обаче и "законът" има не малка вина за обезрибяването по реките... големите екземпляри подържат поколението, защото хвърлят в пъти повече хайвер от малките, утре ще се вайкате по реката, защо няма риба..... голямо оправдание пада с този "закон", дето се спазва кога отърва само...
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от tommy12 »

Плашилото написа:
tommy12 написа:
Браво за слуката, наистина рибата е много голяма!
Ама наистина ли не е релизната рибата, ауу трябва да си много игладнял за да вземеш толква голяма риба.
След като е законно,има ли значение колко е изгладнял-много или малко?Негов е избора дали ще задържи или пусне рибата и не трябва да го съдим.Законно ли е-да,другото са приказки!
Здравей колега, аз нямах предвид закона, а се замислих, че човек може да се нахрани и с една риба от 300 грама, дали ще е уловена в магазина или реката няма значение. При толква много фосфор може и да светне като крушка.
Зачудих се къде може да се изкорми и разфасова толква голямя риба, сигурно някоя месарска кланица.
"Иначе съм съгласен че щом е законо всичко друго е само приказки"
aaaa
Мнения: 63
Регистриран на: Вто Ное 17, 2015 13:31
дал Браво: 3 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от aaaa »

стига вече с това обезрибяване бе.. на ръце само около Димитровград съм чувал за поне 5-6 човека, които хващат на ръце и все едрички ги вадят и то по няколко на излет.. нищо не връщат разбира се.. бомбаджии, мрежари, токаджии, търмъкчии и какви ли не още бракониерски и престъпни похвати и все още има риба.. човека е направил рекорд за страната и то на доста трудно място както личи от клипчето и 15 коментара за пускането на рибата.. с този сом точно популацията безвъзвратно си отива :!: ..
само на ръце се хващат стотици(проблема не е метода тук, а колко риба си отива..преди като ходех повече по реката, научавах и повече, но съм сигурен, че нещата не са се променили).. ами със всички незаконни средства :?: и това само около Димитровград.. със сигурност бройката е много сериозна и риба има.. а и да няма, точно този сом няма да е причина за "обезрибяването".. а и да е.. това че не се вписва в представите на някой си, няма абсолютно никакво значение.. тук със сигурност причините са други, но представете си че има и хора които обичат риба.. и тя да не е хищник хранен с фураж в някоя ферма или мазен и миризлив шаран примерно от битака.. и какво не могат да си вземат една риба.. въобще проблема не е в това.. а и се хиперболизира "обезрибяването"..
надявам се да не ми подскача сега някой от моралистите и на мен.. за последните 3-4 години, преди да се захвана отскоро със спининга, имам 10тина риболова и повечето са капо, със спининга пак толкова излета и пак редовно съм капо, взел съм няколко мерни риби(не става въпрос за сом) и съм пуснал някоя и друга мерна и не чак толкова мерна :mrgreen:

хич не ми се месеше, ама това е във всяка тема.. все едно и също, супер досадно е, всеки пост да е само мрънкане и то за нещо супер нормално.. някой взел една риба или пък не и подложил карп дюшече и край, света е свършил... толкоз врява нямаше за едни натръшкани "бели" маломерки, колкото за този сом, а и за сума ти други риби и в други теми.. все някой почва с поздравления и завършва: "ама да я беше пуснал", "дано да си плува където и е мястото" и тем подобни.. и аз съм за пускането на риба, най-вече за такава, която е в пъти над това което може да се изяде.. ама дайте да не натрапваме постоянно вижданията си на всеки за всичко

стига толкоз, че стана досадно отдавна.. предполагам на някой няма да му се хареса липсата на главни букви или някоя запетая/точка.. ако има желание да редактира поста и да го прати на модератора.. другия вариант е да не чете, ако не му харесва..
та ако има проблеми.. вариантите ги написах вече.. няма нужда да ме засипвате с глупави и ненужни коментари и мен

ПОЗДРАВЛЕНИЯ за колегата и дай боже всекиму да хване поне една такава риба през живота си
dido ov4arica
Мнения: 782
Регистриран на: Сря Авг 28, 2013 7:22
Риболов: troling i spining
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от dido ov4arica »

:tup:
Капацитето каза: Платен гьол ; Надуваема кукла и Електронна цигара - ЗАЕБИ
Аватар
pikehunter
Мнения: 38
Регистриран на: Сря Окт 01, 2014 14:52
Риболов: спининг, тролинг
Местоположение: Симеоновград/Хасково
дал Браво: 92 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Спинингов риболов на Сом

Мнение от pikehunter »

:tup:
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”