Бюлетин на Абичите

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
ivo Vratsa
Мнения: 3784
Регистриран на: Сря Фев 23, 2005 14:53
Местоположение: Враца
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Бюлетин на Абичите

Мнение от ivo Vratsa »

stancom написа:... Знам , че Иво ще каже че съм дрът и частите към които се беше отправила не ми трябват :fish6: е някои същества от противоположния пол не мислят така де :mrgreen:
Да чакаме тогава да почерпиш за потомство или... :mrgreen: Егати, ако си Умешал гените... :mrgreen: :lol:
ПС Вали при нас и очаквам да ги избием тия дни :mrgreen: :lol:
Спининг клуб "Абичи"
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Бюлетин на Абичите

Мнение от Д-р Флекс »

Ми ти що газиш с панталон бре, серсем? Гази се или с гащеризон, или по организъм... Така няма шанс да се омешат гени :!: :D
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Бюлетин на Абичите

Мнение от stancom »

ivo Vratsa написа: Да чакаме тогава да почерпиш за потомство или... :mrgreen:
Чшшш алоооу, не бъркай ситуацията с боя :fish6: и май друг трябва да черпи :wink:
Д-р Флекс написа:Ми ти що газиш с панталон бре, серсем? Гази се или с гащеризон, или по организъм... Така няма шанс да се омешат гени :!: :D
Щот за ризогащник е още жега, а с тази растителност по брега и не само, сал оня серсем по горе гази по организъм :mrgreen:
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 101 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Бюлетин на Абичите

Мнение от sandista »

Миналата събота с Оня и The Machine направихме един дълъг и доооста интересен преход. Надлъгвахме се с дебели клендаци и една нервна щука,возихме се с "ЧГП -Черен ГоуФ с Предимство", Тошибата-супа,маджичка и пресен крем карамел с количка :)
Неделя скокнах да видя какво се случва с Искъра под Мездра и цяла седмица съжалявах след това.
Тотално унищожена река-водата невероятно лайняно-ръждива(виждал съм я каква ли не,но това вече е края),миришеща на §$*(@$, битови и промишлени боклуци, гуми висят от клоните на дърветата.
Изображение
Гората ... унищожена ..
Изображение
Очаквах от пръстта да изкочи някое зомби и да ме захапе за ботуша .. Все едно Румцата е минал от там ..
За риби няма да споменавам дори ... Гнусна,гнусна къртинка!!!Изображение

Този прекрасен" викенд къртинката пак е с кафяви отенъци. Дъжд,вЕтар и илядо+ километра за 2 дена.
Решихме да избягаме от лошото време и да отидем на една велика река в другия край на България за йедри сомЕве,тумбести чъбове и злобни распери. Речено-сторено.
След няколко часа път реката ни посрещна така:
Изображение
Изображение
Изображение
След 7-8км облавяне на всяко едно перспективно място решихме да продължим на следващия ден. Стигайки до хотела видяхме табела с надпис " 2 часа почивка- 20лв". Ааа, fuck this shit и газ обратно 300км към София :)
На следващия ден леко зомбирани поехме към дестинация с малко по-чист въздух и брегове. Там терена беше тотално непроходим(дори и за мен :mrgreen: ): драки, 1м къпини и други бодливи плетове придружени от ужасни летящи мравки.
Изображение
Водата висока,мътна и студеннна :) Успях да излъжа няколко рибки,но като цяло пиша риболова слаб. И въпреки това настроението беше на 6
Май ще се наложи да се кача до водопада за една молитва към Боговете за хубаво време и капитални рибоци
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Бюлетин на Абичите

Мнение от stancom »

М дааа, реките определено не ставаха за риболов. Та се наложи с едно приятелче да ходим на затворено. Получи се приличен риболов по критериите на клуба :lol: Успяхме да счупим въдица :( дано се оправи ! Да отстрелям owner cultiva zip'n ziggy, като се скъса повода :shock: Горещо го препоръчвам този уокър :idea: но трудно го намирам :( Нещо отнесе един Trait на колегата, като нямаше удар, направо олекна линията, а беше с 30 санта повод :?
Е хванахме и по някоя риПка, предимно костурчета по около половинка, но за сметка на това гъсти :mrgreen: Маалии много се бори тая гад :shock: Имаше и едно костурче към килограм. Успях да хвана костур дори на един кривундел на Сий игъл :shock: И понеже такива риби по принцип не пускам, се наложи вечерта да се мъчим да ги ядем, гарнирани с пържени домашни картофки :( маани ми и да ги прокарваме с некакви бири :P
Успяхме да хванем и две щучки, едната под килограм и една към 1,5 килограма. Интересното е че излязоха буквално от едно и също място, а бяха коренно различни. Малката беше гръчава и с убити цветове, а по голямата с почти същата дължина, но охранена и с ярък цвят и контрастна шарка :? Щуките си ги пуснахме да растат :D
Снимки не съм и помислял да правя :mrgreen: телефона беше в джоба на ризоганика, от горе бях с яке и а си бях разкопчал якето, а ме бяха доизяли комарите :twisted: Толкова бяха, че по откритите части съм като болен от едра шарка, с гъстота на пъпките като за дребна такава :lol: Няма репелент, няма ултазвук, тая гад си апе целия ден :twisted:
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
Fisherman66
Мнения: 3196
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 22:37
Местоположение: София
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Бюлетин на Абичите

Мнение от Fisherman66 »

Станко написа:...Е хванахме и по някоя риПка, предимно костурчета по около половинка, но за сметка на това гъсти ...:twisted:
Те ги...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
... счупих си тоягата по най-балъшкия начин още с първио простак... опитах се да го вдигна на около метър и половина с въдицата .... :oops: :roll: ... ма кефа беше на макс!
Spinning is contagious ... Let's start an epidemic!
www.starividri.org
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 101 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Бюлетин на Абичите

Мнение от sandista »

Респект!
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Аватар
Daniel Defoe
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:22
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
Местоположение: духом в Германия, западна
дал Браво: 1216 пъти
получил Браво: 865 пъти

Re: Бюлетин на Абичите

Мнение от Daniel Defoe »

Мноу йедри райета бре :fish4: Ашколсун!
Куче, което подушва гъза на друго куче получава повече информация от човек, който слуша български новини.

Една година "живот" в България се равнява на седем човешки.
metodid
Мнения: 184
Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 15:04
дал Браво: 6 пъти

Re: Бюлетин на Абичите

Мнение от metodid »

Евала, добре сте ги нацепили тия бандюги!
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 101 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Бюлетин на Абичите

Мнение от sandista »

Събота противно на очакванията на някой хора направих епична битка с нервни чъбове с пъстървов характер. Имаше рЕзки удари,аванси,че и скоци .. :)
Излизаха от половинка до около кило.
Изображение
Имах и кухо задържане придружено с рязък тласък,аванс и ... олекване.
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 101 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Бюлетин на Абичите

Мнение от sandista »

Отново в Рая; Епизод 2742-ти
Две седмици прах, шум и ненормален автомобилен трафик,две седмици работа и нервни ,две седмици без разходка на тишина и спокойствие. Този уикенд трябваше да се вземат спешни мерки!
Ранно съботно ставане,кафета и газ към любимата река. На място заварихме местните величия втренчени в тапите,очаквайки 6-цата,която била изпусната миналата седмица :)
Пожелах им наслука,нарамих снаражението и тръгнах по реката. Местата непознати,водата студена,замътена и носеща падащи листа. Ами сега?
Миналите пъти намерих рибките в бърза дълбока вода на блесни,но вече е есен,рибите са изменили навиците си. Риби имаше,но бяха много мнителни и капризни.Отне ми около половин час да разгадая пъзела :fish4: . И като се почна- тотално разбиване. Само туууупалки ... направо не вярвах какво се случва. Нямах по-малка риба от половинка.
Изображение
Красиви червеноперести клендаци от 7-800гр до към 1.5/2кг нервно захапваха воблера и се опитваха да ми го отнемат пред очите на смаяните колеги до мен :shock: :shock: :shock:
Слънцето изгря и вятъра утихна. Аз с гащеризон и новото windproof/waterproof яке(да тествам бива ли го за 14 паунда :mrgreen: :mrgreen: ) газя из високите треви и нападали клони по брега. Тежко дишам влажния въздух,пропадам сред купчините клечалаци довлечени от голямата вода,копривааааа!!!,комарииии,не немога да спра .. в далечината виждам поредното перспективно място... Задъхан се изправям,подавам под дървото на другия бряг,затаявам дъх и ... нищо. WTF?! Пак повтарям с още по-прецизен кастинг-нищо .. Вятъра беше спрял и водата не мъкнеше вече листа.Помислих,че се е затворил прозореца и тъжно взех да ровя в кутията за някой бияч. Отново подаване, затаявам дъх и ... един комар кат'мЪ изплющя. Мигновенно резко му отвърнах и в това време нещо ми взе въздуха ... зззззззТ. Ооооохооо, ама вие сте си тук и хитрувате. Пак се почна ...тотална чъб мания, не може да спреш да се наслаждаваш на зверските тласъци на рибоците :))) Докато не ти позвъни половинката с думите: "Нали не си забравил,че сме на сватба?!" Да видите как се правят 4-5км в тежък непреходен терен за броени минути. Докато стигнах колата бях вир-вода(якето е супер,но не диша колкото ми се искаше). Бърз душ и хайде на сватбата. А там всички ухилени,радости, ядът бАмбони,фръцкат се с тоалетите от бала и се готвят се изригнат в "Хемус".Аз грохнал,дискретно намусен,че ми прекъснаха кефа :mrgreen: ,не ял,не сядал 7-8 часа, седях подпрян на една колона и правех планове за утрешния ден....
Ден втори: Judgement Day
Събуждане с лек главобол от евтиния Жим Бийм,кафенце,ризката и газ към урните.
Не се вълнувам от политика,но не искам Това да решават съдбата ни ..
След има-няма 30-на минути бяхме надули Пърпъл в колата и летяхме към реката. А тя ни завари отново различна-спадаща и доста по-бистра на цвят. Ами сега .... Нямаше и следа от вчерашните риби. Реших да сменя тактиката и за пореден път ударих десятката. Рибите взимаха още по-внимателно и едвам се усещаха на Ледженда(кадемлийка е,дойде с калъфче!) :) И като се почна ...
На няколко пъти ми се пускаха по няколко риби видимо 55-60см,удряха и с рязко тръсване се откачаха( дори имам клипче,но ще ви го спестя поради наличие на нецензурни думи). Положението беше- "Абе ммм....!! Ааааа още един!!,зззтттт-ооооо :(" Нещо такова :) Колегата седеше и недоумяваше как ги ловя само аз (това ще оставя вътрешно-клубна тайна) :) Не знам колко риби съм извадил,но по едно време сгънах кепа и оставих въдицата да си почина.
На връщане посочих на колегата къде са рибите и го оставих да хвърли преди мен. Един път,два пъти .."Абе ей така се прави". И от клона излетя един дебелак около 2-те, захапа и бързо се върна в клечалаците. Още си мъмрех по носа когато по средата на реката нещо ме "взе" и върха на пръчката ми почти се потопи във водата. Борба и хоп на брега. Подаване в другия край на вира и пак,риба,още едно и пак риба. Така за 3-4мин извадих 3 риби пред смаяния поглен на колегата :)
Изображение
Луда работа:)
Съвета ми към всички ангажирани абичи- оставяйте села,лов,гардероби,кухни,ремонти и взимайте мечовете в ръка! Сега му е времето.

п.с. Поздрав за всички фенове на зимнината и в частност салата "Ропотамо" :tup:
Release
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Аватар
Милен Динков
Мнения: 1952
Регистриран на: Вто Дек 21, 2004 13:00
Местоположение: СВИЩОВ
дал Браво: 291 пъти
получил Браво: 463 пъти

Re: Бюлетин на Абичите

Мнение от Милен Динков »

Страхотни риби и страхотен излет! Поздравления!
Ако не е тайна, кои примамки се оказаха печелившите?
Аватар
Ilian70
Мнения: 1720
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 21:06
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 2095 пъти
получил Браво: 2538 пъти

Re: Бюлетин на Абичите

Мнение от Ilian70 »

Милен Динков написа:Страхотни риби и страхотен излет! Поздравления!
...
+1
"За глухия всички, които танцуват, са луди."
Х. Букай
https://grifon11.com/
εκατόν έξι κών επτά
Itso
Мнения: 1423
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 17:05
Местоположение: Монтана
дал Браво: 1733 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Бюлетин на Абичите

Мнение от Itso »

Само да ни беше спестил Николинка :lol:
Спининг клуб "Абичи"
Секция "Тежък джърк и тежък рок"
Аватар
Spining_fen4e
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Ное 19, 2011 13:23
Риболов: Only Спининг
Местоположение: Сливен
дал Браво: 507 пъти
получил Браво: 658 пъти

Re: Бюлетин на Абичите

Мнение от Spining_fen4e »

Страхотен репортаж и РИБИ ! :tup: И при мен нещата се развиха по д/г същия начин... сега им е времето! :)
Има ли желание, има и начин!
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”