Бюлетин на Абичите

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Бюлетин на Абичите

Мнение от Павел Иванов »

Ми баш па около Чомаковци какво очакваш да хванеш предвид един местен обезрибител с уклонности към чревоугодничество във всякакъв аспект :roll:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
Алеко
Мнения: 11053
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Re: Бюлетин на Абичите

Мнение от Алеко »

Павел Иванов написа:Ми баш па около Чомаковци какво очакваш да хванеш предвид един местен обезрибител с уклонности към чревоугодничество във всякакъв аспект :roll:
Можеше и некое цигане да хвана, скачаха от моста. Ама ми се сториха жилави, та се отказах.
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Бюлетин на Абичите

Мнение от stancom »

Павел Иванов написа:Ми баш па около Чомаковци какво очакваш да хванеш предвид един местен обезрибител с уклонности към чревоугодничество във всякакъв аспект :roll:
Да бе, баш той ви е виновен :twisted: между другото, ако е за ядене, точно този размер трябва :wink:



ПП Взел съм си един чувал боб, за да врачувам какво ще бъде нивото на реката :mrgreen: вече мърда с + - 70 санта нагоре надолу :shock: и това стана закономерност, а не по изключение :twisted:
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Бюлетин на Абичите

Мнение от Павел Иванов »

stancom написа:...Да бе,...
Гузен негонен бяга :lol: :lol: :lol:
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
Аватар
ivo Vratsa
Мнения: 3784
Регистриран на: Сря Фев 23, 2005 14:53
Местоположение: Враца
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Бюлетин на Абичите

Мнение от ivo Vratsa »

13659121_10205209596474565_1538107568724723614_n.jpg
13659121_10205209596474565_1538107568724723614_n.jpg (86.67 KiB) Преглеждано 4981 пъти
13680671_10205209594594518_3069435161622700101_n.jpg
13680671_10205209594594518_3069435161622700101_n.jpg (45.37 KiB) Преглеждано 4981 пъти
13690793_10205209595034529_252622262654391525_n.jpg
13690793_10205209595034529_252622262654391525_n.jpg (67.42 KiB) Преглеждано 4981 пъти
:fish15: :mrgreen:
Спининг клуб "Абичи"
Аватар
Slavv
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Май 12, 2012 19:15
Риболов: Спининг
Местоположение: Варна
дал Браво: 996 пъти
получил Браво: 52 пъти

Re: Бюлетин на Абичите

Мнение от Slavv »

Браво Иво :tup: ,лакомия ей :D
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 97 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Бюлетин на Абичите

Мнение от sandista »

Привет на всички абни и не чак толкова другари :)

Абичите толкова изАбнЕха,че цяло лято един рапорт немогат да пуснат.
Лятото горещо, рибите плахи и все повече разредени,но все пак е хубаво да се пуска по някоя друга история :)

Набързо ще Ви пренеса на един приказен остров разположен между Англия и Ирландия.

След новините за Брекзита всички изпаднаха в паника за спестяванията си в паунди, за световната икономика и мир и тн. Аз лично видях възможност да се видим със стари прЕтели и да обиколим Кралството.

Речено-сторено. Билети, куфари с риболовни такъми, цигари и ракия и .. off we gooo!

Почти безпроблемно! Защо почти ли- на проверката спираха 3 пъти ръчния багаж и ме извикаха настрана. Веднага ми мина през ума командата " Разтвори бузи" Отидоха ми всички резерваци и почивката :fish6: :fish6: Помолиха ме да изчакам докато дойде някакъв по-старши служител. Идвайки, той пое контрола на машината, вдигна глава към мен усмихнат и каза" "Спокойно, колегата е рибар". Макарите ... уф.. камък ми падна от сърцето.

Още на летището в Лондон попаднах на шокиращи новини: Възрастна двойка четеше до мен и тревожно цъкаше с език. Брех, я да видя каква е тази драма. Holly fucking shit! Grey menace...
Изображение
Damn savages! Явно грубияните не са само в БГ! Това деяние не можеше да остане безнаказано и веднага щом кацнахме се постарах злосторниците да получат заслуженото
Изображение

Почнах да оправям багажа и вързах телефона към WiFi-a. Леле.. като заваляха тия имейли. Един от друг по-критични. Веднага погледнах през прозореца, навън още светло. Хайде на колата и към големия фар да пусна едно фото през къде ми е :)
Изображение

На другата сутрин най-готините домакини ни бяха подготвили страхотна закуска и начертали план за действие
Изображение

За забележителностите,разходките и интересните случки няма да разказвам, че не няма да ми стигнат няколко часа и оставам без дъх като се сещам, но само ще кажа, че острова е толкова зелен,син и магически, че непременно ще се върна поне още няколко пъти. Облаците са толкова ниско,че на моменти направо те пронизват и минават през теб.

За риболова: Бях се приготвил сериозно за сладководен, но реките бяха ниски, сьомгата беше тотално пасивна, а множеството пъстърви не проявиха никакъв интерес към 4 кутиий с воблери.
На път към язовира: Зеленина, тишина и приятна прохлада
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Единствения улов беше един странен воблер :)
Решихме да продължим със скара-бира занимания и потеглихме обратно
Изображение
Изображение
Изображение

Споменах ли,че нашите приятели ни бяха направили програма? Един ден беше заделен за морски риболов за мъжете :)
Аз разбира се бях доста скептично настроен. Всичките ми риболови в Гърция са били сравнително слаби. Миналата година на о.Закинтос влязохме за марлини и замалко да хванем. Два се обърнаха точно пред лодката, но явно успяха да ме разпознаят като мастър абич и не атакуваха примамките..

И така: товарим такъмите в колата (бях поръчал 2 пръчки от Амазон до острова), 2 стека с ледени бири и газ към пристанището на съседния град. А по пътя едни красоти ...
Изображение
Изображение
Изображение
Стигнахме, разпънахме пръчките, чу се пукот на студени бири и леко отплавахме от пристанището. Капитана и помощника бяха страхотни пичове. Спираха да ни показват редки видове птици, тюлени и за наше щастие попаднахме на среща с редки делфини.
Клип: https://vimeo.com/176716065 (изберете HD качество)

След това спряхме да наловим змиорки и друга стръв за по-едрите риби
Изображение
Белите точки по хълмовете са овце :) Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Спряхме на локацията с по-едри риби и настървено почнах да ровя с кутията за големиО силикон.
Изображение
Изображение
Далчено замятане, припомпване и ...
Изображение
Слагам, хеди дюти карабинка, нов силикон и пак ... А колегата до мен вече вадеше 4-та дебела треска.
Изображение
Тия риби не се шегуваха, трябваше да взема дебелия колец и да ги подпукам и аз. И така .. едри трески, макро-та, змиорки, дог шаркс.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Всичко ок, хората пищяха от кеф, риби се вадеха и прилежно пускат на всеки 5 минути зад борда(100% C&R). Радост голяма с тези трески..
Да, ама абича в мен не го свърташе. Дръпнах капитана настрана и му казах "Чарлз, всичко е невероятно, ама не може ли да спрем при големите за малко :)" Той се замисли, леко се усмихна и се върна отзад(ние с колегата бяхме на ВИП пейките отпред на носа).
Минаха вече около 3 часа и трябваше да тръгваме обратно. Чарлз не беше забравил молбата ми... Спряхме на едно място където преди години са хванати гигантски трески(търсихме в Гугал и се оказа нещо между треска и змиорка). Спряхме, заложихме стръв и започнахме да спускаме към дъното... Мощен удар,нехарактерен за треската и олекване на линията! Брех?!
Изображение
Такива агресори най ги обичам :) Бързо превръзване (имах и метален повод за щука в кутията!) и отново сме в играта. Оказа се,че гладника от другата страна няма никакво намерение да се отказва и кръстосахме мечове мигновенно. Битката беше наистина епична- то дърпа-аз дърпам; то-дърпа- аз не успявам да го мръдна, хлъзкайки се по вече мократа повърхност с лунната походка на покойния Майкъл Джексън. И така няколко минути докато от дълбините не се видяха няколко бели пета. Абе това не е никаква треска!!! Малелелеййй! Последваха писаци на дамата отзад, крясъци на капитана и кой знае какво друго(всичко ми заглъжна за известно време). Ето и кратко видео с борбата
https://vimeo.com/176716066 (изберете HD качество)
Капитана се притесни и не пожела да я качим на борда за снимка защото имала отровен шип на перката и вече имали неприятен инцидент с клиент. След тази акула се завъртяха още няколко, като имах още един много силен удар,но отново линията беше преяден. А този метален повод в китята все повече ми идваше на мисъл :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: За нещастие Капитана заподозря плана ми и помоли да извадим въдиците и да тръгваме обратно. След ден като този може спокойно да се отдадеш на туризъм и бири по поляните. Споделям и малко рандом снимки
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

И те така те,бацета,абичи и всякакви други божества. Ще почваме клендаците скоро :) Бъдете здрави и се усмихвайте по-често ;)
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Itso
Мнения: 1423
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 17:05
Местоположение: Монтана
дал Браво: 1733 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Бюлетин на Абичите

Мнение от Itso »

Много хубаво си го разказал, Сашо, ама тия там може ли да си немат па никакви кленове на тоя остров :lol: Баси и скуката с тия трески и акулки :P
Спининг клуб "Абичи"
Секция "Тежък джърк и тежък рок"
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 97 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Бюлетин на Абичите

Мнение от sandista »

Ако искаш ми вярвай,но първото нещо което питах беше именно дали имат чъбове. Ънфорчънътли ноу казаха .. :)) :) :)
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Itso
Мнения: 1423
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 17:05
Местоположение: Монтана
дал Браво: 1733 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Бюлетин на Абичите

Мнение от Itso »

Вервам ти :D
Жалко, другия Чъбфест можеше да го организираме там :mrgreen:
Спининг клуб "Абичи"
Секция "Тежък джърк и тежък рок"
Аватар
Daniel Defoe
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:22
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
Местоположение: духом в Германия, западна
дал Браво: 1215 пъти
получил Браво: 863 пъти

Re: Бюлетин на Абичите

Мнение от Daniel Defoe »

Разкошотия :tup:
Куче, което подушва гъза на друго куче получава повече информация от човек, който слуша български новини.

Една година "живот" в България се равнява на седем човешки.
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Re: Бюлетин на Абичите

Мнение от Iso »

Ха! Тази тема изпаднала на доста задно място. Причините за това може да са само две:
1. Членовете на клуб "Абич" ловят яко и не могат да се похвалят с каръшко капо.
2. Членовете на клуб "Абич" се чувстват засенчени от по-големите, от тях абичи, тия в отбора на поредния "Бате" и онези 240 от отбора, кандидати за затвора.
Скъпи колеги, не се страхувайте, те не са риболовци, а вие не сте за затвора. Пишете за "Подвизите" си, нека да е весело! :D
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Itso
Мнения: 1423
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 17:05
Местоположение: Монтана
дал Браво: 1733 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Бюлетин на Абичите

Мнение от Itso »

Абе, хич не е весело :mrgreen: Тая година ми е толкова каръшка и откъм риболов, че повече няма накъде.
Мани, ами не съм и затъвал никъде с колата, не са ме бутали като други години баща и син Топалови, нито пък трактор ме е теглил...
Не съм се губил, не съм падал във водата, не ме е гонило зло куче, нито пък местни тападжии...
Ама до края на годината има още време :lol:
Спининг клуб "Абичи"
Секция "Тежък джърк и тежък рок"
Аватар
VDP
Мнения: 517
Регистриран на: Пет Дек 05, 2008 12:01
Местоположение: София
дал Браво: 690 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Бюлетин на Абичите

Мнение от VDP »

Добре, че е Станко да отсрами клуба тази година :lol: ! Ма и той влезе в бокса :( , та не е писал скоро.
Спининг клуб "Софийско кап0чино"
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 97 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Бюлетин на Абичите

Мнение от sandista »

Съгласявам се с Ицката- каръшка година. Джипката седи с пълен резервоат пред блока и нямам време да я нацапам едно хубаво.
Риби и вода тази година няма. Барбериъните стават все по свирепи, горите се изрязват все по-безпощадно, ВЕЦ-те тотално съсипват реките и животинките в тях. Лошото е,че като гледам ще става все по-зле.
Не съм ходил за риби от месеци и мисля,че не ми се ходи. Пия коняче пред камината и разглеждам стари снимки с другари и риби.
Сега като се замисля има една карстова река с гладни кленове и заблудени щуки която трябва да преслушам..... :D
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”