Спиниг пръчка за Ryobi Zauber

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
m65
Мнения: 373
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 19:14
Риболов: ултра и лайт
Местоположение: на рЯката
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 416 пъти

Спиниг пръчка за Ryobi Zauber

Мнение от m65 »

Привет на всички, и Честито Ви Рождество Христово.
Пръчката ми ( някакъв D.A.M от преди дванадесетина години ) скоропостижно си замина, и сега се нуждая от съвет за нова такава. Макарата която ще ползвам е Ryobi Zauber 1000. Ще се ползва основно за кефал, на реки като Янтра и по-малки, на блесни до 2 номер ( визирам Meps ) и малки воблерчета. Другото което е като условие е да няма проблем в силните бързеи със визираните блесни и воблерчета. Мога да се прежаля с около 100-на лева за тази цел.
От няколко дена чета форума, но така и не можах да стигна ( както и очаквах ) до решение какво да избера. Свил съм избора си до Berkley Cherrywood 2 Spinning, някоя Tica, или Colmic PEARCH PLUS. От както китайците правят почти всичко не съм на принципа, че щом е по-скъпо нещо е по-добро. В този смисъл ако Черито е по-добро в съотношение цена-качество от Тиките или Колмика ще се спра на него. В Горна Оряховица и В.Търново тези модели не успях да ги открия. Както се казва: друго е око да види и ръка да пипне. Мога да приема и други предложения, стига да са направени от колеги които са имали допир до даден модел.
Благодаря Ви за отговорите предварително.
Желая на Вас и вашите семейства Весели Новогодишни Празници, и много рибарски емоции през Новата Година.
Аватар
ivo Vratsa
Мнения: 3784
Регистриран на: Сря Фев 23, 2005 14:53
Местоположение: Враца
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 11 пъти

Мнение от ivo Vratsa »

Ловя с Заубер 2000 и Colmic PEARCH PLUS - баланса е екстра и съм доволен от поведението на такъма. Дето има една дума - за толкова пари - толкова :wink:
Спининг клуб "Абичи"
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 101 пъти
получил Браво: 178 пъти

Мнение от sandista »

Привет ,
Колмик Пърч Плюс е идеална за целта. Изключително чуствителна е(въпреки дебелата бланка в основата). Ако намериш Даимънд на 2.40 3-12 гр. също е добро решение. Чери и Тика аз лично ги пропускам.
Ако можеш да събереш още 20лв защо не погледнеш и Кроа Триумф МЛ 3.5-14.5гр ? на 2.13м ;)
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Мнение от maranzika »

Я върви в Търново на битака в магазин Бобър.Имаше едно СЕРТ-че като за тебе. :wink: Ако не са го взели вече де.... :D
Иначе в Търново няма де да видиш нещо от изброеното от тебе.Има на Фокус,Филстар,Корморан ,Мичел и разни други в още по-ниският ценови клас. :D
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
ivo Vratsa
Мнения: 3784
Регистриран на: Сря Фев 23, 2005 14:53
Местоположение: Враца
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 11 пъти

Мнение от ivo Vratsa »

Да допълня - относно Колмика - не знам, защо е толкова дебел при дръжката :roll:Определено е могло да е по-тънък :wink: Със жило е, като се чуха отзиви за чупене на въпросното. Моето лично в името на експеримента го пробвах с 14 гр. примамка - плювна я на около 10 м :lol: , но оцеля :idea:
Нямам проблеми с воденето на примамката в течение, като жилото отчита всеки допир на воблера до нещо - камък, дънер...и понякога и риба :D Е туиченето с него малко куца, но не е невъзможно. Мен лично не ми пречи жилото :wink: Риби си вади прилични и няма никакви проблеми :wink:
Спининг клуб "Абичи"
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 101 пъти
получил Браво: 178 пъти

Мнение от sandista »

Да , погледни Сертовете и Мичелите. Ама за 120лв Кроато си е добър избор ;)
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Аватар
Ilian70
Мнения: 1720
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 21:06
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 2095 пъти
получил Браво: 2538 пъти

Мнение от Ilian70 »

sandista написа:Да , погледни Сертовете и Мичелите. Ама за 120лв Кроато си е добър избор ;)
+1
"За глухия всички, които танцуват, са луди."
Х. Букай
https://grifon11.com/
εκατόν έξι κών επτά
dodo16
Мнения: 54
Регистриран на: Нед Сеп 05, 2010 22:48

Мнение от dodo16 »

Чи кво му стана на прътчето?
Може и да се оправи :)
имаш лс
m65
Мнения: 373
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 19:14
Риболов: ултра и лайт
Местоположение: на рЯката
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 416 пъти

Мнение от m65 »

Така и така в близките около два месеца кефал на блесна и воблер няма да търся, така че това St. Croix Triumph Spinning TRS70MLF2 също може да е вариант. Не е проблем че е +20 лева. Имам не добри спомени от такова интерпретиране на нещата. Най-фрапиращото е преди петнадесетина години когато тръгнах с нагласата да си закупя макара до около 80 лева, но си тръгнах от един магазин с Daiwa за 269 лева. После и с течение на времето от една страна съжалявах че дадох толкова пари ( не че имаше проблеми с Daiwa, точно обратното ) за нещо, за което и за по-малко пари пак щеше да ми върши същата работа. От друга страна пък има едно неписано правило, че кеф цена няма. Абе много са относителни нещата.
Ако някой има такава пръчка St. Croix Triumph Spinning TRS70MLF2 или е имал нека сподели впечатление.

п.п. Преди около месец и половина бях на риба по Янтра и върху мен падна доста дебел клон от върба. Аз се "разминах" с едно счупено и няколко пукнати ребра, но и двете пръчки и телескоп които бяха с мен бяха смазани.
zmmax
Мнения: 345
Регистриран на: Чет Апр 10, 2008 22:42
Риболов: УЛ/Л спининг
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти

Мнение от zmmax »

m65 написа: Ако някой има такава пръчка St. Croix Triumph Spinning TRS70MLF2 или е имал нека сподели впечатление.

п.п. Преди около месец и половина бях на риба по Янтра и върху мен падна доста дебел клон от върба. Аз се "разминах" с едно счупено и няколко пукнати ребра, но и двете пръчки и телескоп които бяха с мен бяха смазани.
:shock: :shock: :shock: Е добре, че ти се е "разминало", не знам ако ти беше "станало нещо" какво трябва да е! Пу, пу, да си жив и здрав!

Има много хора с Премиери със същите характеристики, доколкото знам Триумфът е събран в КНР докато Премиера е зделан в Американската Народна такава... Разлики ако има са минимални. Мнение от хора с Премиери би ти било точно толкова полезно смятам.

Аз имам един Триумф, но е със "спусък" за мултипликатор, съвсем прилично като качество, чудесен корк на дръжката, но го взех от Щатите за $68-определено си струва парите.

пп Марко Поло има такъв Премиер, питай го дали е уловист :D :D :D :D Аз съм чувал, че ловял... :roll: :roll: :D
Аватар
Симеон Новаков
Мнения: 56
Регистриран на: Нед Дек 19, 2010 0:26
Местоположение: Филипополис
дал Браво: 29 пъти

Мнение от Симеон Новаков »

Разликата в бланките м-у Премиера и Триумфа е абсолютно никаква.
Триумфа вече се сглобява в Мексико а не в КНР.
Заливките на водачите при Триумфа са по-груби сравнено с Премиера.
По-добра пръчка за целта и за парите си на БГ пазара едва ли има
zmmax
Мнения: 345
Регистриран на: Чет Апр 10, 2008 22:42
Риболов: УЛ/Л спининг
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти

Мнение от zmmax »

Ум белия делфин написа:Разликата в бланките м-у Премиера и Триумфа е абсолютно никаква.
Триумфа вече се сглобява в Мексико а не в КНР.
Заливките на водачите при Триумфа са по-груби сравнено с Премиера.
По-добра пръчка за целта и за парите си на БГ пазара едва ли има
Ок, компонентите /бланка, водачи, макародържач, дръжка/ на Премиера и Триумфа са еднакви, нали...преди около 2 години бях се ровил и си спомням, че са еднакви? Питам и за собствена информация.
Поздрави!
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

За Триумфа нищо не мога да кажа.. :oops:
Премиера MLF2 е доста читава многофунционална спинингова пръчка. Бих го нарекъл "универсален". Но не съм имал много други пръчици и не мога да направя съпоставка с други в този ценови диапазон.
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Мнение от Димитър Тодоров »

m65 написа:...
Ако някой има такава пръчка St. Croix Triumph Spinning TRS70MLF2 или е имал нека сподели впечатление....
Здравей колега,

Аз имам точно такъв Триумф и мога да кажа само хубави работи за него.
Като въдичка за кефали(блесни,воблери в съответните размери) ,а и за други риби ,мисля,че е напълно подходяща и ще ти върши работа.
Ако си я намериш запазена на цена до 120-140 левчета,никакви Бъркли или Тика не биха били по-добро решение от нея.
Много приятен инструмент -лек ,достатъчно чувствителен за целите ти и с подходящ строй.

Поздрави!
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Мнение от za4o75 »

Здрасти колега!Ами аз ще похваля моя Мавер Скърт 210см,2-12гр.Незнам,колко му е реалната цена и дали се произвежда още.Аз го купих от Гърция за 60 или 65евро след пазарлък разбира се.Смятам,че е много по добър от Триумфа.По запознатите ще кажат дали го има някъде.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”