Спиниг пръчка за Ryobi Zauber

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
Попа
Търговец
Мнения: 678
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 3:03
Местоположение: varna

Мнение от Попа »

Аааа... аз таковата :roll: :roll: :roll: ,та ми се искаше да кажа,че ако някой има от чупливите Skirt-ове за продаване да ми се обади,независимо от кой от трите вида е :wink:
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Мнение от za4o75 »

Стана ми много интересно!Значи трябва задължително да слагам усмивчици след всяка шега(визирам тестването на триумфа) или да ви казвам къде да се смеете! За това и казах,че впечатленията ми са магазински,въпреки,че при същите такива със мавера за мен разликата беше огромна.А въпросния продавач си ловеше с Авид,и никъде на съм писал че препоръчва Гарболино пред Кроато.Писах,че го препоръча на мен.Не се бърка,че някои четат едно а разбират друго!Възможно е да имам слабост към по-чупливите въдици защото те сигурно са по- крехки а оттам и по-чувствителни ,и по-бързи а комбинацията здравина,малко тегло и чувствителност сигурно се постига при много скъпите модели,като ЗА МЕН това не е при Авида, и пак казвам с изключение на екстра фаста,който не съм държал.За съжаление не мога да говоря за качество и модул на карбона затова и ползвам по-простички тълкувания на материята.Още нямам счупена спинингова въдица и никога не натягам аванса на макарата така че при положение на пръчката 90градуса спрямо влакното да не отпуска при дърпане.А на някой ако му трябва селско стопански инструмент за разсаждане на закачки е друг въпрос!
Не се заяждам с никой,понякога се опитвам да се шегувам ама май не се получава.Уважавам вашите мнения и опит обаче съм корава глава и наумя ли си нещо трудно се убеждавам в противното,но когато това стане имам доблестта да си призная,че съм сгрешил!
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Мнение от za4o75 »

В крайна сметка не разбрах кой е ловил с упоменатия от мен Мавер(имам предвид дължина и кастинг акция).Лорде,ти изчака да видиш моето сравнение Скърт-Триумф,любопитно ми е да видя твоето,макар че сравнението в темата трябваше да е за Скърт 2-12 и Триумф 3,5-14!Все пак автора ще слага малка макара.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Мнение от Д-р Флекс »

lorda написа:Не :)
Просто правя трактовка на слуховете :lol:
Дано няма засегнали се люде :lol:
Заеби слуховете - нали знаеш, как е ... особено, в нашия форум :D
lorda
Мнения: 3656
Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 22:28
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 11 пъти

Мнение от lorda »

Колега Зачо, доста дълго време се чудих как точно да формулирам поста си и да изнеса един мини курс "бързината на китайските бланки, не е атестат за чувстителност" ама се отказах.
Предпочитам като се видим да обсъдим "чувствителните" въпроси.
Иначе накратко китайците се опитват с по-бърза бланка да постигнат чувствителност, а водещите фирми в производството на бланки го правят с качествен карбон.
Клуб по спинингов риболов "Чеверме"
Д Пенев
Мнения: 853
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 18:39
получил Браво: 1 път

Мнение от Д Пенев »

lorda написа:
Иначе накратко китайците се опитват с по-бърза бланка да постигнат чувствителност, а водещите фирми в производството на бланки го правят с качествен карбон.
ТОЧНО!!
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Мнение от za4o75 »

lorda написа:Колега Зачо, доста дълго време се чудих как точно да формулирам поста си и да изнеса един мини курс "бързината на китайските бланки, не е атестат за чувстителност" ама се отказах.
Предпочитам като се видим да обсъдим "чувствителните" въпроси.
Иначе накратко китайците се опитват с по-бърза бланка да постигнат чувствителност, а водещите фирми в производството на бланки го правят с качествен карбон.
И искаш да ми кажеш,че този качествен карбон е използван в Триумфа,и че Ст.Кроа е водеща фирма?И защо китайските бланки да са по лоши от мексиканските(нали там казахте,че се прави)?Имам още едно чудене защо при равни дължини на Мавера и Авида(дължина и на двете 2,74) китайската въдица е много по-лека(130 срещу 164гр.) и има същата кастинг акция(8-30Мавер,10-28Авид).Качествения карбон по-тежък ли е?
Във въпросите ми няма никаква ирония,просто бих се радвал да науча нещо,което не знам.И в крайна сметка беше ти интересно сравнението ама твоето не го видяхме.И все пак чакам мнение на човек,който е ловил с такава като моята.

П.П. Винаги се радвам да срещна хора от които мога да науча нещо,стига да ги знам кои са!

:lol: :lol: :lol:
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 101 пъти
получил Браво: 178 пъти

Мнение от sandista »

Колега Зачо ,
Сейнт Кроа не са водеща фирма. Понеже търсят пазар в по-ниския пазарен сегмент изнасят производството в Мексико. Въпрос на време и е Ледженда и Авида да го сглобяват така наречените 'potatoe -heads". Тогава всяка една китайка ще ги превъзхожда.
Та ловкай си с Мавера и се кефи ,че не си се минал да дадеш пари за тежък високомодулен карбон :) ;)
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
lorda
Мнения: 3656
Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 22:28
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 11 пъти

Мнение от lorda »

za4o75 написа:
П.П. Винаги се радвам да срещна хора от които мога да науча нещо,стига да ги знам кои са!

:lol: :lol: :lol:
Колега, ние се познаваме, но не се сещаш просто сега.
Като идваш насам кажи да се видим и да ги обсъдим тия ми ти пръчки.
Не знам що ама нещо загубих желание да пиша тук.
Маверът е хубава въдичка, но в никакъв случай нито по здравина, нито по чувствителност...не презъзхожда Кроатата.
Тва си е мое мнение де.
Клуб по спинингов риболов "Чеверме"
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Мнение от za4o75 »

lorda написа:
za4o75 написа:
П.П. Винаги се радвам да срещна хора от които мога да науча нещо,стига да ги знам кои са!

:lol: :lol: :lol:
Колега, ние се познаваме, но не се сещаш просто сега.
Като идваш насам кажи да се видим и да ги обсъдим тия ми ти пръчки.
Не знам що ама нещо загубих желание да пиша тук.
Маверът е хубава въдичка, но в никакъв случай нито по здравина, нито по чувствителност...не презъзхожда Кроатата.
Тва си е мое мнение де.
Ще пиша на лични,а дали прецакахме темата автора ще каже,но трябва да знае,че всички тези спорове и най-различни мнения бяха в името на това да му се предложи най-подходящата пръчка :lol: :lol: :lol:
lorda
Мнения: 3656
Регистриран на: Нед Фев 18, 2007 22:28
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 11 пъти

Мнение от lorda »

В дискусиите се ражда истината!
Клуб по спинингов риболов "Чеверме"
zlatnia56
Мнения: 203
Регистриран на: Съб Фев 16, 2008 15:00
Местоположение: plovdiv

Technium Diaflash Spinning 270

Мнение от zlatnia56 »

Technium Diaflash Spinning 270 на 3 части. Моля колеги специалисти. за това пръчле някой нещо да каже. Цял интернет прерових но на 3 части не намерих. Па и капаро даже дадох л На две части го видях ама на 3 ......го няма .
Ние сме такива, каквито се измислим.http://picbg.net/u/19975/19221/522398.jpg" target="window.open(this.href);return false;
m65
Мнения: 373
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 19:14
Риболов: ултра и лайт
Местоположение: на рЯката
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 416 пъти

Мнение от m65 »

za4o75 написа:
lorda написа:
za4o75 написа:
П.П. Винаги се радвам да срещна хора от които мога да науча нещо,стига да ги знам кои са!

:lol: :lol: :lol:
Колега, ние се познаваме, но не се сещаш просто сега.
Като идваш насам кажи да се видим и да ги обсъдим тия ми ти пръчки.
Не знам що ама нещо загубих желание да пиша тук.
Маверът е хубава въдичка, но в никакъв случай нито по здравина, нито по чувствителност...не презъзхожда Кроатата.
Тва си е мое мнение де.
Ще пиша на лични,а дали прецакахме темата автора ще каже,но трябва да знае,че всички тези спорове и най-различни мнения бяха в името на това да му се предложи най-подходящата пръчка :lol: :lol: :lol:
Тя темата още като я пуснах знаех че ще предизвика разклонения ,така да се каже, към други подобни. В столетието на ментетата какво друго да се очаква. Един е доволен от една пръчка, но друг не е, защото може би не е като първата, макар че ги представят за такива.
Очаквах отговори от колеги които са ползвали дадена пръчка ( и болшинството са такива ), а не такива които са чували за такава. Така и не разбрах как се предявява и как се доказва че въдицата се е счупила от кефал примерно, а не от закачка на дъното. Визирам пръчките с гаранция.
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

m65 написа:
lorda написа: Намира се и още как :wink:
Чисто нова, с 5 годишна гаранция, точно за 120 лв.
Добре, но винаги ми е било интересно като как примерно ще докажа че кефал ми е счупил пръчката, а не аз като съм дърпал след закачане в нещо под водата.
Гаранцията е нещо много относително. Преди година и нещо колега ми счупи Авид - пръчка с доживотна гаранция. Авидът беше изпратен "отвъд голямата вода" за гаранционна подмяна на секцията, но гаранцията не беше призната, пръчката не била счупена по вина на прозводителя. Бях принуден да си купя нова горна секция.
Затова и на самата бланка има указани стойности за максималната здравина на влакното, с което може да се ползва бланката, за да се скъса то преди да се счупи пръчката. Виж, ако в бланката има фабричен дефект, то при самото счупване може би се забелязва това, не мога да съдя.
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
smog
Мнения: 2030
Регистриран на: Сря Дек 22, 2004 23:18
Местоположение: София
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 13 пъти

Мнение от smog »

Няма значние от какво е счупването. Гаранцията покрива фабрични дефекти. Ако сам си си виновен за счупването, независимо от какво, гаранцията не важи и обратно ако има фабричен дефект гаранцията покрива счупването. А как се определя дали причнита за счупването е претоварване или дефект не знам.
http://www.starividri.org/
" да се бомбардиратъ незащитени градове е почти толкова мѣрзко, колкото да ловишъ пъстърва съ червѣй"
troutbum
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”