КОМЕТНАРИ КЪМ: Распер

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
ecoplast
Мнения: 3540
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 8:53
Местоположение: Исперих, живота си тече, но Времето е спряло.
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ecoplast »

браво Лео, първо те похвалвам, а утре ще чета ... че сега съм запретнал една кака.......нали е зима пак тряба да фанем нещо....дето се лекува
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Удри каката и .....таквозто....Лео, респект!
JimBeam
Мнения: 999
Регистриран на: Пон Мар 05, 2007 18:15
Местоположение: Плевен

Мнение от JimBeam »

Leo се завърна. Аз искам да попитам кои бяха най-успешните примамки за риболов на распер през 2008 като вид и модел ? :roll:
Мунчо написа: Мама му стара, каква природа имаме, но не е случила на хора...
"We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars" O. Wild
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Мнение от bai ves »

Евала ти Лео, неотразима е тази информация. Благодаря! :wink:
Аватар
Ники Дончев
Мнения: 1567
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 2:54
Местоположение: София

Мнение от Ники Дончев »

темата трябва да се качи от модератора малко по нагоре,да заеме мястото си при другите важни теми за Щука,Бяла,Кефал.............

Браво Лео,доста полезно четиво.
ВсЕкИ дЕн зА РиБа мИ сЕ хОди...ЛуД Ли Съм..ИлИ дА
Itso
Мнения: 1423
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 17:05
Местоположение: Монтана
дал Браво: 1733 пъти
получил Браво: 35 пъти

Мнение от Itso »

Една смислена и полезна тема, от която научих много.Благодаря!
krasi74
Мнения: 69
Регистриран на: Нед Яну 20, 2008 18:57
Местоположение: Плевен
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 8 пъти

Мнение от krasi74 »

Темата е доста подробна и малко неща могат да се добавят към нея, за което впрочем автора заслужава адмирации, от една страна за това, че споделя своя богат опит трупан с години и второ, че е напълно открит и не спестява някои дребни но невероятно важни детайли, както правят някои колеги. И тук преди да разкрия моето виждане и опит по темата е момента да се обърна към автора- Синка, ако пуснеш още малко снимков матерял-(а зная, че има такъв), темата ще стане перфектна, не че сега не е :lol:
А ето и малко лични наблюдения свързани със скромния ми опит свързан с улова на тази прекрасна риба през изминалата вече година. След като бях открил стоянката на расперите в порядъка на няколко последователни дни, без да има каквато и да е промяна било то във времето, атмосферно налягане и ниво на водата- распера прояви съвсем различна активност от никаква до отлична, и най-интересното беше, че не можеше да се направят никакви систематизирани изводи. Един ден взимаше умерено, на другия ден- абсолютно никак, на третия- през няколко замятания следваше удар и то на доста прилични екземпляри, което пълни душата на човек, а на четвъртия- все едно вчера не си ловил риба там и ако ти го е казал някой, че вчера там е взимало отлично ще го наречеш лъжец, като се има в предвид, че предния ден си си тръгнал вечерта по тъмно а на сутринта съм бил там пак по тъмно или казано съвсем точно след 6-7часа а активноста коренно различна. Друго което ми направи впечатление е, че распера е риба хитра и притенциозна риба- освен аз и други колеги бяха разбрали, че разпера взима добре на това място, знаете как се разнасят новините винаги някои е видял нещо, и всички се бяха снабдили със спинъри на СПРО, естествено и тях ги споходи късмета първите два дни, и аудиторията се разшири много, но распера беше решил друго, за деня през мястото минаха 17човека и естествено разчитаха на спинъра, но без никакъв успех, това бе денят на Салмо Трил, за деня хванах седем распера. Та мисълта ми беше, че распера явно вече свързваше спинъра на СПРО с опасност и го игнорираше като същевременно взимаше на други, които бяха подходащи за улов на распер и естествено покриваха нужната дестинация, което е много съществено. И на последно но не по важност място- Синка имаш едно от мен за добрата тема :lol: . Поздрави на всички колеги и повече успех с този невероятен хищник през настоящата година.Изображение
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Мнение от sestrata »

Никога не съм знаел къде са "стоянките" на распера. Ходя почти всеки ден на Реката и от наблюдения знам приблизително къде отива да се храни - сутрин от тъмно, докато напече слънцето и привечер - на ръба на залеза. Излизат като тъмни сенки някъде от дълбокото, обикновено на групи 2-3 и много рядко повече от 10, нахранват се шумно и потъват там, откъдето са дошли.
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Мнение от stancom »

Лео, благодаря за споделения опит. Ще помоля, ако е възможно, за по подробна и конкретна имформация за най-успешните примамки за разпер.

ПП Имам един малко странен въпрос. От 5/6г забелязвам на Искъра от Глава до Червен бряг (хм по на горе не съм забелязал разпер :roll: ) има разпер с размери до 25см. По голям нито съм хващал, нито съм забелязвал да буха. Някои да има обяснение на това, или да е забелязвал по големи в този очастък ?
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
marto 85
Мнения: 183
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 19:06
Местоположение: Плевен,р.Искър

Мнение от marto 85 »

Обяснение нямам,но мога да потвърдя това за дребният распер.
И аз съм ги наблюдавал и хващал покрай кефала.Струва ми се,че съм виждал и бухане на распер с по-големи размери от тези,които споменаваш ти,които съм виждал и аз,но са били еденици.
Явно на едрият распер не му се харесва реката (Искър).
Аз риболовствам покрай с.Д.Луковит.
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

stancom написа: Имам един малко странен въпрос. От 5/6г забелязвам на Искъра от Глава до Червен бряг (хм по на горе не съм забелязал разпер :roll: ) има разпер с размери до 25см. По голям нито съм хващал, нито съм забелязвал да буха. Някои да има обяснение на това, или да е забелязвал по големи в този очастък ?
Ето ти един от Огоста на Гложене
Изображение
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Мнение от maranzika »

Ами моите впечатления са за р.Янтра и притоците и около с.Върбица.Миналата година имах няколко излета там за распер.Хванах 5,но все около 20-тина см.А имаше "бухания" на доста по-едри.Даже и видях с очите си 5-6 распера под един мост които бяха над кило.Но тази година няма и помен в този участък от распер.На какво може да се дължи това.Дайте и някакъв съвет как да го ловим в по-малките реки. :!:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Мнение от Leo »

Павле,сестро,най-големите ми надежди за обогатяване на темата бяха в теб.Знам,че имаш какво да кажеш по темата.Недей да скромничиш.
" гениалността ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.."-Мунчо

Гениалните неща били прости.Ми аз трябва да съм голям гений,щото съм много прост
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Мнение от bai ves »

Илияне, я се сети какво се случва по реката, около сл Върбица, а другата река около Бреговица, а по надолу около с Драганово, та чааак до Бяла. Имаше си распери и то доста, ама в това маловодие, с тези простотии дето селяните ги правят по реката, едрите и умни риби си бият чертата, стоят във най- затънтените места и или много на рядко излизат далеч от укритието или изобщо ги няма. Е распери до 1- 1.5 кг има де ама на рядко. :? :roll: :idea:
anonimen
Мнения: 574
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 15:35
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от anonimen »

Жорка,много си сърдит!Я се усмихни малко,виж каква голяма риба си хванал :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”