Въдици Sportex

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Въдици Sportex

Мнение от Ivan VP »

Пускам, отделна тема за тази марка въдици. За някои модели е имало и преди това реввюта.
Харесал съм си за джигитайстване един Carboflex NG 270 cm, 35-50 gr, 192 gr тегло на въдицата. Корковата дръжка, макародържача и водачите също изглеждат добре. Цената е 213 лв. Ползвал ли е някой този модел? Или изобщо какви са вашите впечатления от тази марка.
Определено според моделите в каталога. Въдици за сериозни риби. С уговорката, че някои модели от серията Carat Z , Opal са отлични за лек риболов.
Надявам се да стане конструктивна тема без много голямо хранително петно.
:D
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Васил Ламбов
Мнения: 2082
Регистриран на: Пет Апр 11, 2008 23:24
Местоположение: sofia
получил Браво: 3 пъти

Мнение от Васил Ламбов »

Бай Иване, както се казва "а дано, ама на дали" !
Аз все пак ще съм с готовност, на печката и ще готвя за няколко човека!!!
Иначе относно споменатата марка, мисле че са качествени пръчки на достъпна цена, които може спокойно да намериш в София и да получиш преки впечатления от тях. Иначе за конкретния модел, за съжаление нямам преки впечатления, но познавайки те, знам, че добре си продценил нещата и сопичката ще ти върши добра работа.
Поздрави и успех!
hvani i pusni
50cent
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 219
Регистриран на: Вто Яну 25, 2011 11:47

Мнение от 50cent »

Sportex са доста добра фирма ! Имах техни въдици , но за шаран и мога да кажа че са невероятни пръчки . Продадох ги защото спрях с шаранджийския риболов , но до ден днешен радват собственика си ! Не съм пипал спининг на фирмата и за съжаление не мога да помогна , но като марка сред Шаранджийте са КУЛТ ! Защо не и в спининга да стане така ..........
Аватар
zampo
Мнения: 1117
Регистриран на: Чет Сеп 28, 2006 11:57
Риболов: спининг , тролинг
Местоположение: Враца
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 36 пъти

Мнение от zampo »

Стефко е твоя човек :wink:
Вярвай само на писмени документи,защото в един момент нечестивците се отмятат!!!!!!!!
Матей Преображенски(Миткалото)
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Мнение от sestrata »

Аз имах триметров CARAT от стария модел. Много здрава въдица и хубави риби извадих с нея, но ми идваше тежка.
Карбофлекса е доста по-лек и в известна степен по-пъргав.
Carat Z на 2.10 м е с много къса едноръчна дръжка, и е абсолютно твърда басова палка. Според мен е идеална за язовирен джиг и щука от лодка.
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Мунчо »

Ваче, 35-50 гр не е ли прекалено сериозен тест? В смисъл такъв, че не са много местата на които е оправдано използването на глави с подобна маса, като това е обусловено по-скоро от силно течение, отколкото от дълбочината, като фактор сама по себе си. В тежкия спининг "Спортекс" се ползва с добро име, така че показателите сигурно не са далеч от реалните, просто за мен са много сериозни. Ако се "спести" тест, ще се икономиса тегло и ще се повиши чувствителността с по-леки грамажи примамки.
Изобщо на мен това ми прави впечатление - тази фирма някак пренебрегва лекия и ултралайт спининг, изключая новия "Опал", ако не се лъжа, който попада в първата графа, ако се вярва на каталога.
Последно промяна от Мунчо на Пет Яну 28, 2011 14:45, променено общо 1 път.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Мнение от Д-р Флекс »

Аз въртях известно време ето тва: Carboflex NG 2101, 15-35 гр миналия летен сезон, от лодка за щука и костур. Много хубава пръчка общо взето, само малко много къса ми дойде, и твърда за воблери (не джигитайствам), та не я купих. За джиг от лодка може би ще е баш-тамън.
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Carat Z на 210 см има точно 29.5 см дръжка. Въдицата седи стегната но не прекалено. За любителите на туйчинга ще пасне идеално. В ръката седи доста маневрена заради относително по-къста дръжка и дължината от 210.
Carat Z на 240 см ще излезе друга бира. Дръжка е 39 см. Много е лека и ще излезе чудесна въдица за лек риболов. Въпреки завишената и акция от 14-26 гр. Пак, ще кажа, че темата е всеки да сподели лични впечатления. Така както той ги вижда нещата. Не става дума да възникват безсмислени спорове.
:D
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
nissana
Мнения: 2503
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 15:04
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от nissana »

Д-р Флекс написа:Аз въртях известно време ето тва: Carboflex NG 2101, 15-35 гр миналия летен сезон, от лодка за щука и костур. Много хубава пръчка общо взето, само малко много къса ми дойде, и твърда за воблери (не джигитайствам), та не я купих. За джиг от лодка може би ще е баш-тамън.
Докторе,в коя държава го върте тва?
Остави само стъпки,вземи само спомени.....
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Мнение от Д-р Флекс »

Една скандинавска...
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Мнение от MapuaH »

Много хубави въдици. Лошото, е че цената им си е таковала онаковата ...... Особенно Тиборона...... е не е нормално хиляда кинта....... :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Мнение от za4o75 »

Здравей колега!Може да се каже,че аз съм от случайните собственици на Спортекс.Имам предвид,че когато си взех първата въдица не бях чувал за тази марка,просто ми хареса.Имам два Блек Стрийм на 240(15-28) и 305(21-38).Избирах точно между тях и Карбофлекс.Ако предпочетеш Блек Стрийм ще можеш да вземеш въдица с по малка каст акция и да вадиш рибите по-бързо,от там и по-малко тегло.Много бърза въдица е,иначе карбофлекса изглежда по-добре.Можеш да се обърнеш към вносителя за безпристрастно и компетенто мнение,аз лично съм го питал за подробности,макар че не съм купувал от него и човека беше доста отзивчив,като най-спокойно можеше да не ми обърне внимание!
Аватар
getsbi
Мнения: 290
Регистриран на: Чет Фев 04, 2010 11:34
Местоположение: Плевен
дал Браво: 47 пъти
получил Браво: 49 пъти

Мнение от getsbi »

От към усещане на примамките, може ли някой да изкаже мнение?Без значение от модела.Важното да е от собствен опит.
Аватар
nissana
Мнения: 2503
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 15:04
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от nissana »

Опал Дроп Шот 235,глава 2 гр. Орка и малкия шад на Орка-при минимално движение на върха се усеща всяко опъване на влакното и тревичките по дъното.
Остави само стъпки,вземи само спомени.....
Аватар
kroumoff
Мнения: 842
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 17:25
Местоположение: Pernik
получил Браво: 1 път

Мнение от kroumoff »

Добре де, Мариане, като не можеш да си позволиш Тиборон-а, защо се хвана за него точно. :D (И аз искам нова немска кола, но се возя на 7-8 годишна японска ... :D)

И японските борони са от 400 до 800 евро ...

Ако станеш мухар, се подготви за двойни цени над Тиборона :D

Тиборон е топ-модел в каталога - Изработката е пипната и бланката е супер + 10 годишна гаранция. http://www.altmex.com/sportex/2011.html

Лових с една такава на джиг от лодка и имам преки наблюдения.

Сега разгледах, има геги от 79 евро http://www.altmex.com/sportex/2011.html до 499 евро.

И аз си мислех, че марката е скъпа, но на фона на други мехикано-американски неща, при Спортекс могат да се намерят доста разумни еквиваленти с по-добри макародържачи и други по-ергомични решения.

Има готини едноделни джърк геги, които са 10-20% по-евтини от Шинамо и Сакура, http://www.altmex.com/sportex/2011.html

Има и супер серия за джиг и дроп-шот - http://www.altmex.com/sportex/2011.html

Спортекс е в ръцете на почти всеки сериозен сръбски дунавски риболовец и там е превърната в безспорен фаворит.

А и марката е за активни риболовци с над 10 излета годишно :D , и като всяка качествената гега заслужава да се води максимално често на вода, за да се оцени ... :D
Св. Софроний Кандидатвидренски - по рибе на полугодие
The EGI Red Label intoxication
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”