Питане за Св. Кроа

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Мнение от MapuaH »

Румба, така е и при мен. Съвеста ми се обажда често, но какво да направя като някой не знаят що е търговия :) При нас принципа на търговците е бърза печалба с голяма надценка вместо обеми и количества, но с малка надценка. Втория вариант е дългосрочен, но многократно по-успешен. Първия има слаби и временни резултати, което е и нормално. Живеем във време на възможности и балъците се окупитват всеки ден. Ако някой не може да пазарува онлайн, то негов приятел или близък може. Лошото, е че така се подхранват чужди икономики и парите отиват другаде, но докато в България има търговци, които си мислят, че на една Стела (примерно) можеш да сложиш 400 - 500 лв отгоре надценка, то няма какво повече да дискутира човек :)

Бих искал, а и на драго сърце бих го правил, да купувам всичко от БГ, но с нормална разлика в цената с останалия свят от около 5-10 %. При повече просто ще продължа да си треперя докато дойде поредната пратка от някоя далечна точка от другия край на планетата :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
tachev
Мнения: 716
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 20:43
Местоположение: София / Ямбол
дал Браво: 23 пъти
получил Браво: 259 пъти
Обратна връзка:

Мнение от tachev »

Колеги ,
ако обичате я ударете едно рамо по този въпрос -
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... highlight=

Мерси предварително !
Аватар
Simbat
Мнения: 1298
Регистриран на: Пон Ное 20, 2006 4:01
Местоположение: Planeth Earth
дал Браво: 1 път
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Simbat »

MapuaH написа:. Лошото, е че така се подхранват чужди икономики и парите отиват другаде,
Те парите винаги са отивали другаде.България е бедна държава,с мизерна инфраструктура,но богати хора !
То и аз тъй от дума на дума.За малко.Да пробвам.Уж за временно покрай работата ама нещо взе да хи харесва :oops:
Лятото бях на почивка в Несебър и след няколко месеца прекарани в чужбина за мен беше културен шок и се нагледах на търговски "похвати",които за мен си бяха натурална цигания.Девиза "Нашите пари са у туристите.Ние трябва да им ги вземем","А ко да прая.Чакам да удялкам някой" ,"айде ма ко щи стане за един двайсетак"...Това са само част от "лафовете" които чух по улиците и те като цяло обрисуват начина на мислене да народа.Сервитиора в ресторанта не си изми ръцете след посещение в тоалетната.В краина сметка вси1ко ми струваше все едно да бях отишъл в Гърция на почивка,че там може и по евтино да ми излезе.
Сори за офтопика,но проблема с търговците на риболовни стоки не е частно явление а е просто отражение на културата ни и на начина по-който се вършат нещата у нас като цяло.

Но не всички търговци в България са такива ! Има доста свестни и находчиви търговци,които се опитват да поддържат много голямо разнообразие стоки на разумна цена.Поне във Варна има два такива риболовни магазина.
____________________________

"Confidence is going after Moby Dick in a
rowboat and taking the tartar sauce with you."
Zig Ziglar
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Мнение от MapuaH »

Simbat написа:........
Лятото бях на почивка в Несебър и след няколко месеца прекарани в чужбина за мен беше културен шок и се нагледах на търговски "похвати",които за мен си бяха натурална цигания.Девиза "Нашите пари са у туристите.Ние трябва да им ги вземем","А ко да прая.Чакам да удялкам някой" ,"айде ма ко щи стане за един двайсетак"...Това са само част от "лафовете" които чух по улиците и те като цяло обрисуват начина на мислене да народа.Сервитиора в ресторанта не си изми ръцете след посещение в тоалетната..........

Така е брат ! Селяния до шия :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Kentavar »

Писал съм и преди това... Защо в щатите цените на такъмите са често в пъти по евтини от колкото у нас...Много просто. Става въпрос за отстъпка, рабат.... Значи там за месец народа купува толкова такъми, колкото цяла Европа за цяла година. От тук идва тънката сметка. Значи, колкото повече поръчваш, толкова повече отстъпка получаваш. Или примерно:
1. Продадеш 100 макари - 10 %.
2. Продадеш 1000 макари 20 %.
3. Продадеш 10000 макари 30 %......

В БГ кога ще се продадат 10000 класни макари като Стела и Салтига или като Страдик и Сертейт да речеме....Никога!!! За това така се случва. Народа е беден и не може да си го позволи. Първо гледаш да оправиш сметките за месеца, да облечеш и нахраниш децата, да осигуриш почивката и евентуално ако остане.... Да ама се скине колата нещо, болести и непредвидени разходи за лекарства....Та няма как да стане това. Освен, че отстъпките за родните селъри са нищожни в сравнение с Щатите, идва и родното мислене в търговията. Кат не можем с оборот ш ги избием с цени, требе да си избием транспорта, митницата, наема..... Трудно става така ма кво да правиш. Народа не е глупав, лошото е, че е беден и това го кара да е изобретателен, по всякакви начини... Вече има нет и все може да сложи нещата на кантар. Франко тука в пъти повече но сигурно или франко вънка в пъти по евтино и малко или много по несигурно. Аз за себе си съм решил, Кроа само от тук. Другите неща от където дойде.... Успех... :)
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
geno_aec
Мнения: 55
Регистриран на: Сря Май 13, 2009 18:27

Re

Мнение от geno_aec »

Благодаря на отзовалите се разбрах всичко което ми беше необходимо. Даже избистрихме родната търговия... :) .
Темата може да се заключва...
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ivan VP »

Гено, как се прави груба сметка на въдица или на нещо друго.
Цена 100 $, транспорт 40/ примерно заради дължината може и да е повече/.
140$ Х3.5%/ мито/. Мито 4.9$
4.9$ + 140 = 144.9$
144.9$ х 0.2/ДДС/= 29.98/ това ще платиш като такси/. Може и 4 лв пощенски.
Ако идва в склад на спедиротрска фимра + нови 20 лв цесия и митническа деклрация 10-15 лв.
Или имаш оскъпяване приблизително 70% от стойноста на въдицата
Така крайната цена ще е 170 $. Ако ти напишат по ниска стойност/ което за нормален онлине магазин в САЩ е почти невъзможно/. Или някой приятел ти я донесе става естествено по-ниска.
Така, че всеки си прави сметката от къде да пазарува.
В твоият случай бих предпочел да си купя въдицата от вносителя тук Филстар.
Последно промяна от Ivan VP на Съб Фев 19, 2011 18:41, променено общо 1 път.
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Мнение от mitioto »

Симо, една главна ракия имаш от мене...
Аватар
Simbat
Мнения: 1298
Регистриран на: Пон Ное 20, 2006 4:01
Местоположение: Planeth Earth
дал Браво: 1 път
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Simbat »

mitioto написа:Симо, една главна ракия имаш от мене...
Контра от мен :D
____________________________

"Confidence is going after Moby Dick in a
rowboat and taking the tartar sauce with you."
Zig Ziglar
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”