Костурите сигурно са полудели!

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
nestor
Мнения: 467
Регистриран на: Вто Мар 12, 2013 19:30
Риболов: Спининг
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 20 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от nestor »

Аз пък си ги търся на дъното :wink:

Изображениеimage upload
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от kontev »

И аз напоследък се заигравам с костуретки, размерите са сравнително скромни, но като за непосредствена близост до столицата, нямаме право да се оплакваме.

Изображение
Изображение

Костурът е единствената риба, на която често не прощавам и прибирам доволни количества с цел пражене. В конкретните условия, за мен най-успешни бяха силиконите с по-леки глави.
vene mitov
Мнения: 123
Регистриран на: Пон Юли 27, 2009 9:17
Местоположение: гр.Дряново
дал Браво: 5 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от vene mitov »

:D перфектно мезе! Респект!
Аватар
fisherman
Мнения: 689
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 20:51
Местоположение: Перник
дал Браво: 115 пъти
получил Браво: 83 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от fisherman »

Поради факта че в последно време грамажа на примамките ми главоломно расте ,имах желание да се отдам на чистото удоволствие без физическо претоварване :D .За целта си спретнах един риболов на костуретки с лайт воблерчета.Главните герой се оказаха Мегабас Смолт в различни цветови вариации ,Смит Джейд, R2S и попер на Рапала.Рибите атакуваха отривисто и без всякакво притеснение.Ето и малко цвят :D :
IMG_20160820_194244_resize.jpg
IMG_20160820_194244_resize.jpg (138.38 KiB) Преглеждано 5087 пъти
IMG_20160820_194652_resize.jpg
IMG_20160820_194652_resize.jpg (144.65 KiB) Преглеждано 5087 пъти
IMG_20160821_181246_resize.jpg
IMG_20160821_181246_resize.jpg (123.28 KiB) Преглеждано 5087 пъти
IMG_20160821_184341_resize.jpg
IMG_20160821_184341_resize.jpg (137.71 KiB) Преглеждано 5087 пъти
IMG_20160821_184624_resize.jpg
IMG_20160821_184624_resize.jpg (140.78 KiB) Преглеждано 5087 пъти
IMG_20160821_190102_resize.jpg
IMG_20160821_190102_resize.jpg (164.13 KiB) Преглеждано 5087 пъти
IMG_20160821_192907_resize.jpg
IMG_20160821_192907_resize.jpg (130.83 KiB) Преглеждано 5087 пъти
IMG_20160821_194823_resize.jpg
IMG_20160821_194823_resize.jpg (129.11 KiB) Преглеждано 5087 пъти
Имаше почитатели на Ван Дам с Двоен Удар на поперчето :D

IMG_20160820_185802_resize.jpg
IMG_20160820_185802_resize.jpg (153.62 KiB) Преглеждано 5087 пъти
В тоя ритъм снимането се оказа безсмислено и се концентрирах върху риболова.Размерът на рибите е далече от рекордния,педя + - някой сантиметър,но количеството компенсираше това.Като за неделен летен излет се заредих доволно с енергия за новата седмица :D
Аватар
tachev
Мнения: 716
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 20:43
Местоположение: София / Ямбол
дал Браво: 23 пъти
получил Браво: 259 пъти
Обратна връзка:

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от tachev »

Някоя рибка и от мен:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
JettroniX
Мнения: 324
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 18:27
Риболов: Спинингов риболов!
дал Браво: 246 пъти
получил Браво: 499 пъти
Обратна връзка:

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от JettroniX »

Преди време, направих много динамичен риболов на плиткогазещи туичингови воблерчета на един голям язовир:

Изображение

Изображение

Изображение

Оказа се, че успях да примамя костурите и на повърхността, което направи излета още по-незабравим.
След шоуто, естествено, се спуснаха завесите и си тръгнах от язовира с идеята отново да го посетя :)

Изображение

Как премина излета, можете да прочетете тук :"Пясъчни костури".
:fish15:
Fish every day like it was your last!
Keep Spinning!!
Блог: spinning365.com
Facebook: spinning365
YouTube
angel81
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Авг 30, 2015 15:16
Риболов: спининг, дъно , перо ..
дал Браво: 10 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от angel81 »

Пясъка няма грешка ... таз година е по-слаба от към костур ... но все пак за спининг от брега се хваща прилично и чат пат хубави 400-500 грамови, ако ги набараш де :)
Аватар
JettroniX
Мнения: 324
Регистриран на: Чет Фев 13, 2014 18:27
Риболов: Спинингов риболов!
дал Браво: 246 пъти
получил Браво: 499 пъти
Обратна връзка:

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от JettroniX »

Да така е. Между другото добрия костурски риболов там продължава и в момента, стига да си намериш място. Хубаво е в кутията да имате различни типове примамки. Единия път искат отгоре, другия път само долу (особено ако духа вятър и се разваля времето взимат само от дъното). :)
Fish every day like it was your last!
Keep Spinning!!
Блог: spinning365.com
Facebook: spinning365
YouTube
Аватар
fisherman
Мнения: 689
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 20:51
Местоположение: Перник
дал Браво: 115 пъти
получил Браво: 83 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от fisherman »

JettroniX написа:. Единия път искат отгоре, другия път само долу (особено ако духа вятър и се разваля времето взимат само от дъното). :)
Да ти кажа вчера по нашия край духаше доста силен вятър ,но си взимаха доволно в прибрежната зона и то доста високо от дъното.Само се бяха изнесли от плиткажите.
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от Владимир »

Вчара сутринта,преди да стегна багажа за столицата,отидох да пробвам простаците,два часа НИЩОООО и ,като ги набарах,няколко броя за двайсетина мин.Понеже си забравих апарата в къщи,се наложи да ги снимам ,след излета.Всички риби са на FishUP Ushad 2'-имах откачания,директно късане на петата на силикона,като цяло,излета протече по-подобен начин на миналия път.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от Vid »

Днес на яз.Кърджали костурите полудяха слез 18 ч. Вземаха само на зелен брокат на дълбочина 5-6 м. и при много апатична проводка...
Много гелета, ама толкоз угоени костури рядко се срещат... :lol: :lol:

Изображение
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от Iso »

Здравейте колеги!
От много време на сам не съм писал на риболовна тематика, но сега се взех в ръце и ще драсна малко. Та както Б`ат Бойко рече "видяхме се с "пари" и хукнахме. Е за мен и съпругата ми почивките през годината са, когато се върне някой близък или приятел от чужбина и го е страх да шофира в Бг. и ние го развеждаме из страната, естествено на финансово споделени начала. Друг повод за "почивка" е когато ходим в командировка из страната за повече от ден да съчетаем с още ден - два за запознаване с красотите и забележителностите около мястото на командировката. И третия повод за "почивка" е когато се обяви "среща на старите муцуни" - тайфата от студентските години. Въпреки, че от завършването ни са минали повече от 20 години не си спомням някоя година да сме пропуснали да се видим поне веднъж. Доста често срещите ни са по два-три пъти в годината, а е имало години да ги правим всяко тримесечие. Та такъв повод ме завя в Доспат по празниците. Тази година това ми е четвърто или пето посещение на този прекрасен край, за пръв път щях да имам време и за риболов. В събота пътувахме, срещнахме се, разцелувахме се, черпихме се, почивахме си, а вечерта започнахме и се борихме до зори с този звяр:

Изображение

Уговорката беше в неделя сутрин към 6-7 часа да налазим язовира. Ядец, първите станаха след 9.30 часа, последва закуска с кафета и "първа цигара", изпушиха барем по 5-6 бр. По време на закуската течеше и оперативка на, която се планираше остатъка от деня. Най-после след 11.30 часа стигнахме водата. Приготвяне на лодки, такъми, стръв и т.н. Аз и силикончетата ми поехме по каменистото крайбрежие търсейки костуретки, но не би. Дъното пред мен беше гладко и почти равно, а това означава, че там няма разбойници. Облавяйки един малък нос усетих каменна греда или праг на около 5-7м. от брега. Направих няколко замятания и усетих плахи кълванета. Ловях с Тиога 2" и успях да извадя два разбойника, този и още един:

Изображение

Ето изглед от първата ми риболовна точка:
Изображение

След тях усещах плахи безрезултатни кълванета и до там. Смених с туистерче "Гари Ямамото" 2", но без резултатно. Последва отново преместване вече почти до рибното стопанство на плиткажите. Там смених тактиката, беше ми необходимо разстояние и малко силиконче. Затова потопих единствените две бомбарди, които имам, за да видя с каква плаваемост са. Оказа се, че едната потъва като чирясло на дъното, а другата потъваше едва-едва. Монтирах бавно потъващата и стана интересно. Костуретките бяха тип "спортен" на нормата и малко над нея налитаха като кучета. За около час-час и половина се накефих и реших да се прибирам. Наложи се да направя един "дълъг", за мен преход пеша от рибното стопанство до хотела. Вечерта в ресторанта бяхме много активни, почти изядохме запасите им от замразена пъстърва, а за количеството на питиетата нямам представа. В понеделник съпругите ни установиха, че доспатските аптеки не поддържат достатъчно количества лекарства за главоболие, гърлоболие и махмурлук. Въпреки вечерните уверения за ранно ставане и жесток риболов на пъстърва, оперативката приключи към 12.00 часа на обяд и кортежа от риболовци се отправи към платеното в Барутин. Аз понеже не съм фен на шараните и предпочитам да ловя на спининг натоварих багажа и си тръгнах.
Това е последния ми костурски излет и първият за 2016г.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
А ДАНО ХВАНА
Мнения: 407
Регистриран на: Сря Яну 13, 2010 12:45
Местоположение: София
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 454 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от А ДАНО ХВАНА »

Когато полудеят и троики 2/0 не са проблем ...
IMG_2876.JPG
IMG_2876.JPG (159.68 KiB) Преглеждано 4080 пъти
http://www.youtube.com/watch?v=cLeW3PRrv3g" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=cPRdfhkonJI" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=BL2IBtU ... ZQmGs#t=65" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
kontev
Мнения: 565
Регистриран на: Вто Апр 08, 2014 22:40
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 533 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от kontev »

Много добра снимка, осата на носа внася доста закачлива нотка.

И аз прекарах около седмица в интензивно ловене на стрижоци. Извадих стотици риби и успях да си направя доста експерименти. Нямаше трофейни, но средният размер беше приличен и кефът беше на ниво. Най-успешни бяха сравнително големи силикони, 75мм и повече. В часовете на засилена активност, имах риби и на над 10см примамки, които разбойниците някак успяваха да натъпчат в пастта си.
Пускам малко снимки на случаен принцип. Всичките риби са върнати обратно.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от sleepwalker »

Супер са костурите, какво им е на размера. :mrgreen: Тоя калибър риби като ги набараш на гъсто с тънка гега, е огромен кеф! :tup: :fish2:
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”