Костурите сигурно са полудели!

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
Ilian70
Мнения: 1721
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 21:06
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 2099 пъти
получил Браво: 2538 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от Ilian70 »

Привет, другари! :D
През почивните дни имах удоволствието да посетя яз. Ал. Стамболийски и да потормозя местните раирани, в компанията на Андро (A.S.H) и любезните ми домакини. Получи се приятен риболов, като основно лових от брега на джиг, воблери тип миноу и главиняри на Бай Вес.
Направи ми впечатление, че костурът се движи доста интензивно и при намирането на пасаж се правеха серии от по 5-6 бързи риби, след което активността рязко намаляваше или дори секваше. След това минаваше известно време, докато се завъртят отново. Масовият размер на рибките беше между 20 и 25 см., като нищо трофейно не се излъга да ни удостои с вниманието си.
За съжаление от мероприятието имаме повече снимки на индивиди в нетрезво състояние, с които ако една млада майка разполага, може да манипулира отрочето си без особени усилия (Андро, здравей :mrgreen: ), отколкото на риболовни подвизи. Едва намерих две подходящи снимки, които да приложа:

Изображение

Изображение

Не си личи много, защото качеството на снимката е лошо, но дори и тук съм с течния сандвич :oops: НАЗДРАВЕ! :D

Изображение

Поздрави и наслука! :)
"За глухия всички, които танцуват, са луди."
Х. Букай
https://grifon11.com/
εκατόν έξι κών επτά
plamenivanov
Мнения: 489
Регистриран на: Нед Сеп 02, 2012 17:10
Риболов: spining
Местоположение: Варна
дал Браво: 273 пъти
получил Браво: 203 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от plamenivanov »

Само така :tup: без "сандвичи" риболова не е същия :D
Аватар
karidata
Мнения: 1127
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 15:16
Риболов: spinning
Местоположение: Бургас
дал Браво: 209 пъти
получил Браво: 829 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от karidata »

Отминаха два джигови дни.Явно костурите не си бяха прочели домашното и пак успях да арестувам немалко от рода им.В събота безветрието направи риболова тегав но и много по интересен и с общи усилия с моя нов другар Петър успяхме да арестуваме 20 риби като Петьо заши и един 552 гр.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Неделния ден с друг мой много добър френд,атакувахме отново гьола,като попроменихме точките за обстрел.Оказа се правилна стратегия,голям бой ги бихме като аз завърших с 44 риби а Жорката с около 30,нямаше трофеи ,риби между 200 и 300 грама.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Ходене му е майката.
http://www.starividri.org/
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от gele kapaciteto »

Викаш голем бой а :?: :?: :?: :?: :?:

Бая риба сте БАСТИСАЛИ , дали не сте за черната статистика :tup:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Аватар
karidata
Мнения: 1127
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 15:16
Риболов: spinning
Местоположение: Бургас
дал Браво: 209 пъти
получил Браво: 829 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от karidata »

Нема се плашиш :tup:
Ходене му е майката.
http://www.starividri.org/
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от Vid »

Тия на снимките по горе са маломерни костуретки, дори не си струва задържането им, щото след обелката на кожата и корменето им, нищо не остава за апване....
Ако не ме домързи, тия дни ще направя снимки на литрови костури от яз.Тракиец, кВито ловим от седмица насам...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от maranzika »

Vid написа:Тия на снимките по горе са маломерни костуретки, дори не си струва задържането им, щото след обелката на кожата и корменето им, нищо не остава за апване....
Ако не ме домързи, тия дни ще направя снимки на литрови костури от яз.Тракиец, кВито ловим от седмица насам...
Все си мисля че размера на позволеният за задържане и хапване костур е доста по-надолу от 20-25см.Пък тия риби на такива ми мязат... :D :D Та нека си ги хапва колегата с кеф... :tup:
Тия литрови костури с какви размери са,че ми е интересно.Щото при нас масовите риби които се ловят на джиг от брега са 30-38см. и досега риба кило тая година не съм видял... :(
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от Мунчо »

Vid написа:Тия на снимките по горе са маломерни костуретки, дори не си струва задържането им, щото след обелката на кожата и корменето им, нищо не остава за апване....
Ако не ме домързи, тия дни ще направя снимки на литрови костури от яз.Тракиец, кВито ловим от седмица насам...

Нека не изпадаме в примитивни коментари - всички риби очевидно са над законоустановения размер. И в тази връзка няма нужда да "ставаме по-големи католици от Папата". А ако те домързи да пуснеш снимка на литровите костури, някои колеги могат да си направят някакви изводи само на база на горното изказване, което отива на темата колкото заден спойлер на москвич "осмак"...



п.с. Ебахти махнатите - ловя костури над 30 сантиметра, че и недоволни...
Последно промяна от Мунчо на Чет Окт 08, 2015 8:52, променено общо 2 пъти.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от Д-р Флекс »

Литровите обикновено почват да кълват след първия литър , Илиане ... :D
Аватар
karidata
Мнения: 1127
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 15:16
Риболов: spinning
Местоположение: Бургас
дал Браво: 209 пъти
получил Браво: 829 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от karidata »

Два дни тормозих раираните ас.Условията бяха трудни,а рибките отново маломерни.Събота реализирах 18 бр,поотбрах си десетина,другите ги подарих.Неделния ден пък беше и дъждовен с доста рязко падане на атмосверното налягане.На пук на това шибнах Точно 20 рибки.И двата дни имаше по един по-така.Видях се и с доста авери по брега на язовира.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Ходене му е майката.
http://www.starividri.org/
Аватар
А ДАНО ХВАНА
Мнения: 407
Регистриран на: Сря Яну 13, 2010 12:45
Местоположение: София
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 454 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от А ДАНО ХВАНА »

Бях решил че е време да ловя костури на силикон ,но отивам на непознат язовир.Първите два часа вървя по брега и в продължение на километър мятам навсякъде където ми прилича на заливче основно с дребни туистери ,малко по едри шадове ,блесничка за всеки случай и по дребни воблери.Няма никой :shock: и стигам до леко изразено заливче с водорасли тук там и си викам "я да ги пробвам на по прилични воблери" и без това си нося всичките пъстървови с кои то ходя на Панега :mrgreen: . Изненадата беше тотална - слагам SMITH CHERRY BLOOD LL 90S -15,7гр и настава тотална сеч всичките около педя :shock:

Изображение

Изображение

Дори и най дребните не прощаваха :lol:

Изображение

Изображение

Серията беше много дълга гол след гол и може би след двадесетина бройки решех че ще сменям примамки яко и ще експериментирам да видя какво ще стане все пак не съм отишъл да напълня един "ЗИЛ" с костури на един и същ воблер :D
Започнах веднага с железата -пълна нула няколко клатушки и въртящи .С една риба се отчете едно подъръче което имам от Митко Тодоров негово производство -рано или късно дойде му ред

Изображение

Мисля си да не се разкараха тези риби и отново сложих Смита :mrgreen:

Изображение

:D Тука са ,веднага смяна и pux-са в действие

Изображение

Отново дълга серия и започвам да снимам рядко най вече когато успешен воблер е в ход
Знам каво може Rigge 70 S и го пускам да се разпише

Изображение

Отново вдигам размера на воблерите с цел най после да хвана едър костур и слагам Rigge 90S ,но :(

Изображение

Вдигам още размера на примамката с Duo Realis 100 SP, но тук ударите секват и няма никой смел да тресне черньо :lol:
Местя се в друг залив по дълбок и по път в малко свободна вода над водорасли се разписва една особенна лешанка на Хр.Златев

Изображение

Ново место нов късмет ,но вятъра се засилва много и някои неща сработват все по рядко .Тогава Rigge MD 86 ловеше много стабилно

Изображение

Другия воблер който работеше във силен вятър много стабилно беше един от тези на Васко които са по особени в поведението си ,а след утежнявана с два грама почти изгуби играта си при равномерно ,но лекия хаус който придоби при меко туичване подлуди костурите с много дълга серия :D

Изображение

Изображение

Това беше в събота костури безброй на определени места ,а в неделя получих подкрепа от моя приятел Ицо Хищника и историята се повтори с някои добавки.Той ги подпука с Rigge Slim 80 ss

Изображение

Неговия модел воблер от Васко :tup:

Изображение

При мен всичко си вървеше като предния де в добро темпо :mrgreen: докато около обяд секна от раз.Тогава колегата направи дълга серия на туистери на Орка и Мистер туистер ,а аз записах само няколко бройки като упорствах с малки и средни по размер шадове но без успех

Изображение

Изображение

Изображение

На края вече когато се местехме да търсим дали ги има на други места колегата все повтаряше: Метни "сонара" да видим дали има костури в този залив да не губим излишно време :mrgreen:
И аз проверявах с моето "сонарче" къде се намират :D То беше безпогрешно навсякъде и при всякакви условия

Изображение

Това беше,с две думи костурите искаха основно туич,само меко туичване на определени воблери .Най голямата изненада за мен си остана и в двата дена ,че не хванах нито един костур на Смит Д контакт и Дуо Риуки във всичките им размери :(
Ще продължим да търсим костури 30см+ ,ако не и на тези сме доволни :D

Поздрави и успех на всички !

Изображение
http://www.youtube.com/watch?v=cLeW3PRrv3g" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=cPRdfhkonJI" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=BL2IBtU ... ZQmGs#t=65" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Spining_fen4e
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Ное 19, 2011 13:23
Риболов: Only Спининг
Местоположение: Сливен
дал Браво: 507 пъти
получил Браво: 658 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от Spining_fen4e »

Уникален кеф!!! Риболов - мечта! :fish15: :tup:
Има ли желание, има и начин!
metodid
Мнения: 184
Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 15:04
дал Браво: 6 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от metodid »

Spining_fen4e написа:Уникален кеф!!! Риболов - мечта! :fish15: :tup:
Наистина е мечта. Аз за такъв риболов мечтая от доста време.
Аватар
karidata
Мнения: 1127
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 15:16
Риболов: spinning
Местоположение: Бургас
дал Браво: 209 пъти
получил Браво: 829 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от karidata »

Страхотен излет Тоше.За завиждане си е.
Ходене му е майката.
http://www.starividri.org/
Аватар
karidata
Мнения: 1127
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 15:16
Риболов: spinning
Местоположение: Бургас
дал Браво: 209 пъти
получил Браво: 829 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от karidata »

Явно не се лови костур тея дни,темата бая надолу. :D

Инък при нас условията са перфектни,рибките активни а когато този момент бъде споделен с приятели,ситуацията става безценна.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Ходене му е майката.
http://www.starividri.org/
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”