Костурите сигурно са полудели!

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от sharo1 »

Поздравления за слуката :)
ама поне примамката не показа :fish15:
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от maranzika »

sharo1 написа: ама поне примамката не показа :fish15:
Изображение

Изображение
:tup: :tup: ....Цвят 05

Това ми е едва втората риба на тоя рак. :lol: :lol: Останалите риби ги хванах на един шад на Орка .Като цяло редки риби,но пък като бутне нещо си е кеф с лайт такъма. :wink: :wink:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от maranzika »

Я да питам като сме почнали...Тва раче има ли значение според вас от коя страна ще е набучено?На снимката ми е видно аз как го ползвам,но ако някой го е ползвал на обратно да сподели.
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от bai ves »

Правилно си го пробол, може дроп шот и офсетен монтаж. По принцип ако го обърнеш ще го вдървиш, лапичките са тежки и създават динамика в играта на примамката :wink:
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от Димитър Тодоров »

Правилно си го монтирал,тънките пипалца,които играят нежно също имат значение. Костурът е от рибите,които определено обичат ,,мъхнатите,, примамки.
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от bai ves »

bai ves написа:Правилно си го пробол, може дроп шот и офсетен монтаж. По принцип ако го обърнеш ще го вдървиш, лапичките са тежки и не създават динамика в играта на примамката :wink:
От друга страна, с къса кука в тънката част, можеш да го дропваш и да играе заради тежеста си, не знам по принцип е най- удачен както го ползваш или със скърт ако имаш но там съвсем др глава ти трябва, мога да ти помогна обаче... :mrgreen: Скърта ти е необходим при по голям инч, при този радмер ти трябва разреден, че ще се загуби насекомото.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от Мунчо »

Илянски, пробвал ли си да закачиш рачето и наобратно? Става много интересна играта- пипалата се размахват интензивно и бих казал, че провокират рибките добре. Дребните рачета са естествена храна за костаците, като съм хващал и риби с откровено едри щипльовци в стомаха - от храносмилателните сокове стават яркочервени. :lol:
Специално този вид не съм ги ползвал, но Митака от Кюстендил ми бе пратил на "Бъркли", а с успех съм пробвал и разни но нейм. Сега съм се снабдил с едни на "Крейзи фиш" - изглеждат много апетитно.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от bai ves »

Може да пробва но Екогиър са много назад в силиконите и дори в Япония им стоят по рафтовете, с очи видяно... Казвам от опит, ако го обърне, пипалата се отварят и е тежичък, в този случай може да се играе - джърк, стоп гоу, руска проводка... :wink:
Аватар
bat.galin
Мнения: 1954
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от bat.galin »

[...Дребните рачета са естествена храна за костаците...
Ако това е така, то вероятно костурите знаят, че рачетата плуват посредством опашния си плавник в посока, противоположна на посоката на главата им.
Обръщането на примамката ще доведе до различно от естественото придвижване на рачето, което пък не вярвам да доведе до повече атаки.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от Мунчо »

bat.galin написа:
[...Дребните рачета са естествена храна за костаците...
Ако това е така, то вероятно костурите знаят, че рачетата плуват посредством опашния си плавник в посока, противоположна на посоката на главата им.
Обръщането на примамката ще доведе до различно от естественото придвижване на рачето, което пък не вярвам да доведе до повече атаки.
Taka e - aз казах, че играта става интересна и пипалцата се размахват интензивно - не, че наподобява естественото движение на рачетата. Те просто са естествена част от хранителната верига и част от костурския порцион. Понякога(и нерядко) именно нестандартното поведение провокира рибите.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от bai ves »

:D рибите изобщо не оприличават ракът, даже искат сами да го обрат, проверено отново. примамката лови костури защото е басова! Не защото е рак. Раци има , хайде с тях се пробвайте. Пак ще хванете но не защото е рак, а заради нравът на Костурът. Особено е не мога да обясня, но това изобщо не имитира рак или прочие, а в прочем ракът плува на руска проводка,,, отивва към чешко- немска :mrgreen:
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от bai ves »

bai ves написа::D рибите изобщо не оприличават ракът, даже искат сами да го обрат, проверено отново. примамката лови костури защото е басова! Не защото е рак. Раци има , хайде с тях се пробвайте. Пак ще хванете но не защото е рак, а заради нравът на Костурът. Особено е не мога да обясня, но това изобщо не имитира рак или прочие, а в прочем ракът плува на руска проводка,,, отивва към чешко- немска :mrgreen:
Без да чета, Христо го е казал половината...
Аватар
А ДАНО ХВАНА
Мнения: 407
Регистриран на: Сря Яну 13, 2010 12:45
Местоположение: София
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 454 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от А ДАНО ХВАНА »

Димитър Тодоров написа:
Iso написа:... Ура, най-после ще има риба с бира! Стига с тия салати и ракия!
........ Опитай с дребни примамки на Bait Breath,веднъж като видиш разликата между ,,съедобката,, и ординарния силикон,все по-често ще поглеждаш в тази посока. :)

Нескромно ще споделя,че Bait Breath се появиха у нас под мое давление,и дори съм леко изненадан от резултата - костурите го хапят,смучат и дърпат с явно настървение на фона на други,класически силикончета. :roll: :)
.........!
Много,много вярно за съедобния силикон.Хванах много бройки на Bait Breath също ина други силикони но разликата в този ден беше тотална в полза на съедобката.
Както винаги започвам с по голям размер и евентуално намалявам .

Bait Breath TT SHAD 12см и си мислех за бели рибки но се започна гол след гол с костури

Изображение

Изображение

Костурите 20-25 см но имаше и още по яко поглъщане защото им се радвах и ги изчаквах доста да го мачкат и смучат :lol:

Изображение

Изображение

Много бройки от един калибър и гол след гол.Взимаха и на пропадане и директно от дъното.

Изображение

Горе долу след десетина костура шада остана без опашка но те не се спираха :shock:

Изображение

Изображение

Изображение

Пробвах и други за да усетя разликата.

Bait Breath / BB - Vein U30 също един след друг но ми го отнесоха бързо

Изображение

Изображение

Ред беше и за останалите силикони които се представиха не лошо

Изображение

Изображение

Доста бройки записа туистера.
От Орка се записа само един модел :

Изображение

Най не очаквано за мен голямото разочарование се оказа рачето на Екогиар

Изображение

Никаква реакция от костурите като метнах и друг цвят.
Но се отчете добре шад на Екогиар

Изображение

Изображение

Нямаше смисъл да снимам всичко костурите бяха еднотипни но за мен извода е ясен-съедобния беше номер едно но вкарва в преразход особено дребните ги отнася понякога от първия път.
Поздрави!
http://www.youtube.com/watch?v=cLeW3PRrv3g" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=cPRdfhkonJI" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=BL2IBtU ... ZQmGs#t=65" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
karidata
Мнения: 1127
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 15:16
Риболов: spinning
Местоположение: Бургас
дал Браво: 209 пъти
получил Браво: 829 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от karidata »

Малко ми е тъпо да пиша след Тошко,ама ще драсна два реда.Та след масовото 4то място на Копринка имах нужда да поразцъкам някъде .Избрах водоем с доста залежи на дребен и ситен костурец като се надявах условията и кълвиното да са на ниво.Водоема обаче както всички останали беше с повишено ниво и замътен до около 40 санта видимост.Падна обикаляне докато ги намеря къде са се скатали но после поне ми беше сладко на душицата.ЗАпочнах с 4 поредни дребосъка като нарочно сложих 3 инчова питанка за да направя някаква селекция.

Изображение

А тези бяха големите
Изображение

Изображение

Имаше и такива алчни
Изображение

Смених с орка шад 6 см като на него ме изненада най едрия раиран за деня

Изображение

Абе общо взето понасецах дребосъка.
Ходене му е майката.
http://www.starividri.org/
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”