Костурите сигурно са полудели!

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Костурите сигурно са полудели!

Мнение от Iso »

Днес бях в поредната си командировка. Преди да тръгна сутринта, докато получавах "инструктаж" от домашния си "Началник" (съпругата) ми дойде на ум да кръшна от работа и да пометкам малко на един попътен, силно замърсен и пресиран гьол. Помислено-сторено, ама забравих да взема фотоапарат. В 16.00 часа вече бях там и почвам да меткам един грас миноу на екогиър SS с една саморъчно правена главичка 2гр. С него напраих една серийка от двадесетина костурчета между 10-20см. и при една закачка куката се поизправи и смених главичката с една около 1,5гр. и едно туистерче 1,5" за 30ст. с което настъпи погром. Десетки костуретки, една каракудка около 400гр. и за капак едно морунажче около 150гр. :D . Всички костуретки бяха мъжки и отидоха да чукат с изключение на десетина свои събратя и каракудката които подарих на най-опърпания от бригадата "римляни" които щетаха насам-натам. Отнесох няколко "господ-здраве да ти дава" и щастлив си тръгнах. :D
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 300 пъти
получил Браво: 114 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от DOCTORA »

Браво, чудесен риболов!
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от Iso »

Днес отново посетих водоема, но успеваемостта бе далеч от предишната, защото днес хората бяха много повече и отвсякъде валяха захранки като топовни гюллета, кучета лаеха, миришеше на барбекю, носеше се чалга. Въпреки това успях да излъжа малко бодливи мъжкари, които веднага бяхя пуснати.

Изображение

Изображение

Изображение

Костурчетата подръпваха опашките на туистерчетата и рядко и предпазливо кълвяха. Въпреки това за мен излета бе успешен и разтоварващ. :D
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от Iso »

Днес при ежедневното ми пътуване из "Европейската част" на страната след 17.00 часа минавайки край едно пресирано крайградско водоемче реших да помятам марко преди да се прибера. Започнах с дребни въртележки ригистрирайки леки почуквания. Почти половин час без резултат с една загубена блесничка. При едно от замятанията усетих удар и извадих костурчето, след две замятания близо до една туфа от растения последва силен удар и изкарах кефалчето. Наложи се да ги отнеса до колата за снимка след което кефала отплува, но костурчето не оцеля.

Изображение

Малко сред това последва ново костурче на блесничка.

Изображение

Последва затишие и доста пообиколих. На по-дълбокото имаше епизодични слаби почуквания, но без резултат. Оставих блесните и сложих еди Екогиър парамакс и още на първото замятане извадих този бодливец, видях че имаше още набори с него и се обнадеждих, но другите се покриха и след около половин час си тръгнах защото ме чакаше още път.

Изображение
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от Marco Polo »

Видът на "макародържача" ме изкефи много! ;)
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от Iso »

Марко, чак сега стоплих какво имаш предвид. :idea: Ластичето е там, за да него загубя. :lol:
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от Iso »

Тази сутрин посетих язовир Копринка, от който имам страхотни детски спомени. Малко се успах, но пристигнах преди жегата.

Изображение

Изображение

Почвам да замерям бистрата и спокойна вода с дребни силикончета. Не ще. Смяням цветове и водя ту бързо, ту бавно. Пак не ще. Минавам на воблерчета минавам през целия арсенал екогиъри, патета, голдита и страйкпрота, които са имали успехи поне със кефалчета. Пак не ще. На Tiny Fry 50 видях, че имаше заслеждане, но нямаше кълване. Костуретките съпровождаха воблерчето като естрадна звезда, но щом спрях да го водя и всички замръзваха на местата си. Продължа ли да водя и "ескорта" потегля. Замятам пак и излезе този хубавец

Изображение

След няколко празни замятания смених с Yo-Zuri Pin's Minnow, но пак същата работа следят и не пипат.

Накрая сложих един Тиемко, който след замятане го оставих да се приземи и започнах агресивен туичинг и веднага клъвна. Измежду водната растителност излезе една тумба костуретки. Не разбрах какво става и продължих да придърпвам нещото което ми беше клъвнало без да виждам какво е. В това време от близките водорасли изкочи малко щукле и се вряза в мелето. Костурчетата се разбягаха и щучката и тя изчезна. Чак сега видях, че съм хванал костурче яко оплетено в растенията. Цялата дандания се случва на два метра от брега и при тази бистра вода стана голямо театро. Те това е героят.

Изображение

Точно приключих с фотането и продалжих да се опитвам да излъжа и друг разбойник чух да се пали двигател зад гърба си, но не обърнах внимание. В следащия момент, се чу пращене из храстите и на 5-7м. от мен влетя във водта една "амфибия". Онемях, забравих за воблера въпреки, че туку що заметнах. Машината навлезе на 30-40м във водата човека вътре я огаси. Съблече се и скочи да се къпе под радостните възгласи на децата от брега. :D Не ми остана нищо друго освен да си извадя воблерчето от водната растителност и да се отдалеча.
До сега това е третия случай, когато съм изумяван от подобно нещо на водоем:
Първият, когато един бабаит показа на сина си как скача бай Ганьо в един вир на Тунджа, същият в който малко преди това бях заметнал въдица.
Вторият когато ловях мренки в края на едно вирче и точно там от храсталака с гръм и трясък влетя една крава и жадно потопи муцуна във водата.
И сега тази случка с амфибията. Снимал съм я отдалеч, за да не дразня хората край нея. На антената има черен фраг с "веселия роджер". Между другото возилото си надлежно регистрирано като МПС и си има номера.

Изображение

п.п. За краткият си излет видях две нови туристически сметища край пътя зад палатките. :evil:
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
HristoNN
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Ное 23, 2010 16:12
Риболов: От всичко по нещо.
Местоположение: Казанлък

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от HristoNN »

Iso написа: п.п. За краткият си излет видях две нови туристически сметища край пътя зад палатките. :evil:
Сметищата за съжаление никнат като гъбки :evil: . След последният ми риболов на язовира се прибрах с един багажник боклук които бях събрал от подобни сметища. А като отидох следващия път на същото място, изненада още един багажник :evil: .
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от Iso »

При днешната командировка пътя ми минаваше край Жребеца. Естествено направих лека забежка. Първо на Запалня (потопеното село)

Изображение

Изображение

Вятърът бе много силен и естествено неподходящ за спининг от брега, особено УЛ. Затова реших да посетя едно култово място "Римския мост". Там бе по-завет,

Изображение

но рибите си бяха били шута на някъде. След разни експерименти със силикони на които реагираха само къмъните и водните растения по дъното преминах на воблерчета. С първото замятане над шлюза, вятърът запрати "скъпото" ми воблерче в папурите е то остана да цъфти там. След това се смъкнах под шлюза и резултата не зъкъсня

Изображение

Изображение

Изображение

и т.н.
Искам да благодаря на Христо Златев за произведенията, които носят радост. Както виждате костурчетата са едва около 10см., но бяха много агресивни в течението.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от Iso »

Още вчера след обяд се опитах да направя излет на яз. Копринка, но поради силния вятър излет не се получи.
Затова тази сутрин се озовах ето тук:

Изображение

Изображение

Без коментар! :D

Целта на излета бе да сефтосам новата придобивка. Благодаря Санде! :D
Но за жалост костурът се бе изпокрил и не даваше признаци на живот. Само дребни кефалчета играеха в плиткажите, но не проявяваха интерес към примамките ми. Единствените които ме изпълниха с положителни емоции бяха тези:

Изображение

"гигантски" щуки по 20-25см.

Изображение

Изображение

Естествено ги оставих да пораснат. Освен тях имаше десетина нежни кълванета и още две писалки които се откачиха в момента на изваждане.

Тава бе последното впечатление, запечатано на фотото преди да си тръгна подгонен от настъпващата жега.

Изображение
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от mitioto »

Евала, Исо... Кефя се на репортажите ти, много!

Пробваш ли на дребни силикони? Орката понекога треби всичко... Последния път пък си правих пишки с искуствен вердевас на Бъркли, ама само миниатюрни слънчаци и костуренца.

Поздрави и все така да ни радваш :wink:
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 97 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от sandista »

Моля,моля ;)
Не бъде срамежлив :) Сподели как се държи тази красавица !!!!!! :))))))
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от Мунчо »

Мерси, Ице, за репортажите - аз също ги чета с удоволствие. Ще взема да се поразходя към "Копринка", за да видя дали ще успея да хвана някое пуристко шукле. :D Освен това под стената имаше едно непретенциозно кръчме с дървени пейчици, не знам дали работи още...

п.с. Митре, все се каня да взема от изкуствения мотил на "Бъркли", таман гледам, че са докарали. Ти от кой ползваш - по-едрия, или по-дребния? Чувствам, че ще е самата смърт за дребните слънчаци на едно крайрадско гьолче. Мисля да наблегна на фин джиг с едно прътле 0.4-4.0 гр, ФК 0.12 и глави до максимум 1.5гр. Ще се получи своеобразен връх в естетиката. :D
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от mitioto »

От по-едрия ползвам, Иче, ама по-дребния ще е по-добър за дребни слънчаци, ама според мен требе да се ползва много тънка мухарска кука там със съвсем минимално подвижно/или не утежнение. На мен дори и най леките ми глави от 0.75 дори куките им ми идат малко дебелжки за тия дребни цръвци :D

Абе с глупости се занимаваме, заеби :lol: :lol: :lol:

Ората риби по 5 кИла ловат, а ние.... слънчаци... цръвци... нема що :lol: :lol:
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Re: Костурите сигурно са полудели!

Мнение от Iso »

mitioto написа:Евала, Исо... Кефя се на репортажите ти, много!

Пробваш ли на дребни силикони? Орката понекога треби всичко... Последния път пък си правих пишки с искуствен вердевас на Бъркли, ама само миниатюрни слънчаци и костуренца.

Поздрави и все така да ни радваш :wink:
Силикони с които ловя са 1 3/4" и 2" теглото на главичките (самоделки) е от 1 до към 3гр. имам итакива под 1гр., но за тях се иска доста по-тъничко влакно от това с което съм, ползвам офсетници №4 и №5, не знам на коя фирма са.

Мунчо написа:Мерси, Ице, за репортажите - аз също ги чета с удоволствие. Ще взема да се поразходя към "Копринка", за да видя дали ще успея да хвана някое пуристко шукле. :D Освен това под стената имаше едно непретенциозно кръчме с дървени пейчици, не знам дали работи още...

п.с. Митре, все се каня да взема от изкуствения мотил на "Бъркли", таман гледам, че са докарали. Ти от кой ползваш - по-едрия, или по-дребния? Чувствам, че ще е самата смърт за дребните слънчаци на едно крайрадско гьолче. Мисля да наблегна на фин джиг с едно прътле 0.4-4.0 гр, ФК 0.12 и глави до максимум 1.5гр. Ще се получи своеобразен връх в естетиката. :D
Адаш, заведението е култово, там сервират най дългите кибапчета, които аз съм виждал.
Ако ходиш на Копринка гледай да е рано сутрин, защото след обяд подухва ветрец.

Санде, пръчката си е О`к, целия такъм тежи към 250-260гр. (барабар с макарата), тънкото връхче и чувствителността ме изненадаха и проспах първите две кълванета. Понеже бяха много плахи и бързи ги помислих за препятствия по дъното. Много леко и на далеч се изхвърлят леки примамки. Но пръчицата трябва да се ползва по предназначение иначе не носи удоволствие, а и може да остане без връх. Пробвах я с блеснички 00, 0 и 1, работи и с дребни воблерчета, но това не и е силата.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”