Лек спининг на Луда Камчия

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
karidata
Мнения: 1127
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 15:16
Риболов: spinning
Местоположение: Бургас
дал Браво: 209 пъти
получил Браво: 829 пъти

Re: Лек спининг на Луда Камчия

Мнение от karidata »

А какво се случи с многото щука по реката.?
Ходене му е майката.
http://www.starividri.org/
dobrikk
Мнения: 650
Регистриран на: Сря Юли 15, 2009 15:54
Местоположение: Бургас
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 124 пъти

Re: Лек спининг на Луда Камчия

Мнение от dobrikk »

karidata написа:А какво се случи с многото щука по реката.?
Ами това са участъци над язовира. Там до сега не съм попадал на щука и също не съм виждал или чувал да е уловена.
Под язовира преди няколко години много разправяха за щуки и то с добри размери, но последно говорих с един местен и той ми каза, че щуката е изчезнала. Не се учудвам де, те мрежите не излизат от водата.
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Лек спининг на Луда Камчия

Мнение от Златев »

Преди години имаше легенда за прелели развъдници, нагоре около Рупча. Та се смяташе, че щуката в Цонево е дошла от там. Чувах и епизодични сведения за щука нагоре по реката. Веднъж съм се разхождал до с. Завет, но нито щукарски места намерих, нито щуки. В язовира щука съм виждал от мостовете та чак до залива на Дебелец. Не ми се вярва да е приключена така лесно.
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
dobrikk
Мнения: 650
Регистриран на: Сря Юли 15, 2009 15:54
Местоположение: Бургас
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 124 пъти

Re: Лек спининг на Луда Камчия

Мнение от dobrikk »

Златев написа:Преди години имаше легенда за прелели развъдници, нагоре около Рупча. Та се смяташе, че щуката в Цонево е дошла от там. Чувах и епизодични сведения за щука нагоре по реката. Веднъж съм се разхождал до с. Завет, но нито щукарски места намерих, нито щуки. В язовира щука съм виждал от мостовете та чак до залива на Дебелец. Не ми се вярва да е приключена така лесно.
Значи имам предвид яз.Камчия, а не Цонево. Там не знам как е.
sarmata69
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Апр 15, 2015 0:18
Риболов: риболов от лодка
получил Браво: 32 пъти

Re: Лек спининг на Луда Камчия

Мнение от sarmata69 »

Привет,

От доста време не съм писал заради лошо отношение на някои колеги,но въпроса на Каридов ме провокира.
Преди две години имаше доста щука в язовира както и по реката ловяха се риби между 1 и 2 кг. тази риба изчезна за година две.
Много бях учуден от появата и защото в този язовир и на тази река никога не е имало щука(Израснал съм на язовира и ходя за риба там от
30 години)Един ден зададох въпроса къде отиде щуката на дядо ми човек който има наблюдение на язовира от създаването му и е с пряко участие в строежа.Той ми разказа че има нещо гнило в нашия язовир и тя не може да се размножава и тази риба е дошла от микроязовир който е прелял в река луда камчия правели са три опита да зарибят с щука но всичките са неуспешни не така се е случило с бялата.
Рибките които са влезли в язовира просто са изловени последно време се чува че токаджии са го налазили.

Успешен джигов сезон
pop_stavri_
Мнения: 37
Регистриран на: Чет Сеп 06, 2012 16:42
Риболов: предимно спининг
Местоположение: Варна
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Лек спининг на Луда Камчия

Мнение от pop_stavri_ »

Все още има щука, колеги, не са я унищожили напълно. Тази година (покрай бебето) не ми е оставало почти никакво време за риболов, но успях някак си да направя един излет на язовира и цели три по реката :oops: . Та за тези кратки забежки в две от ходенията по реката измежду кефалите и костура имах и по едно щукле около нормата, което ме навежда на мисълта, че все пак има популация. За едри екземпляри само чувам и не съм виждал. Но за съжаление информацията ми е, че по реката масово се залагат мрежи, герими и дънни и не се прощава на нищо. Дори и местните в откровен разговор открито си признават, че щуката я взимат във всякакви размери. :(
Впрочем и щуката, и костура са превзели типично кефалските места ...
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Лек спининг на Луда Камчия

Мнение от Златев »

dobrikk написа:Значи имам предвид яз.Камчия, а не Цонево. Там не знам как е.
Значи моя грешка! ;)
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
dobrikk
Мнения: 650
Регистриран на: Сря Юли 15, 2009 15:54
Местоположение: Бургас
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 124 пъти

Re: Лек спининг на Луда Камчия

Мнение от dobrikk »

Малко стана мешана скара.
sarmata69 и pop_stavri_ за кой язовир и участъци става въпрос. Лично аз на Камчия щука не съм виждал, но под него съм виждал на хора по телефоните уловени риби. За участъците над язовира категорично няма щука, но пък има мрежи от сякъв род. Също така не мисля, че и бялата се е запазила или поне не и в участъка, в който ходя. Иначе все пък някоя щеше да се излъже.
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Лек спининг на Луда Камчия

Мнение от sleepwalker »

Лятото минавах покрай Цонево и нагоре покрай реката. На едно място спрях да погледна как е и видях двама дядковци да излизат с по един сноп въдици с тапи. Това преди село Билка, има голям вир там. Все съм се чудел дали там има смисъл да се ходи целенсочено за щука, но явно има.
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
pop_stavri_
Мнения: 37
Регистриран на: Чет Сеп 06, 2012 16:42
Риболов: предимно спининг
Местоположение: Варна
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Лек спининг на Луда Камчия

Мнение от pop_stavri_ »

dobrikk написа:Малко стана мешана скара.
sarmata69 и pop_stavri_ за кой язовир и участъци става въпрос. ....
Имах предвид язовир Цонево и участъка от реката след село Струя до село Люляково (доста под язовир Камчия).
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”