Лек спининг на Луда Камчия

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
dobrikk
Мнения: 650
Регистриран на: Сря Юли 15, 2009 15:54
Местоположение: Бургас
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 124 пъти

Лек спининг на Луда Камчия

Мнение от dobrikk »

Айде и от мен една скромна темичка. След дъълга пауза поради двойно женско щастие, най-накрая и аз записах едно приятно излетче въпреки разочерованието от множеството боклуци, които видях, но това е една друга тема, която ви спестявам.
За риболова.
Реката с много ниско ниво и изключително бистра. Риба се виждаше, но беше капризна. Все пак успях да излъжа няколко, което ме кара да съм доволен. Направих сефтето на нов плетеняк сасаме (0.12). Избрах го след консултация със споделеното във форума, който за сетен път се убеждавам е от голяма полза. Влакното се представи добре. Нямах бради или оплитания. Мога да отбележа, че е доста по-тънко от климакса, който също ползвам, но при други условия. По-малките размери на брйда не ми допаднаха и според мен, по-добре да се лови с монофил. Повечето риби са на блесни, една на силикон и няколко на воблер. Вижда се на снимките. Всички риби си плуват пак там. Надявам се. Ето и малко снимки.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ами това е от мен. Наслука на всички, които уважават природата.
Аватар
Miro
Мнения: 622
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 10:20
дал Браво: 38 пъти
получил Браво: 49 пъти

Re: Лек спининг на Луда Камчия

Мнение от Miro »

Браво, добре си си изкарал. На третата снимка блесничката СОМ ли е?
dobrikk
Мнения: 650
Регистриран на: Сря Юли 15, 2009 15:54
Местоположение: Бургас
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 124 пъти

Re: Лек спининг на Луда Камчия

Мнение от dobrikk »

Miro написа:Браво, добре си си изкарал. На третата снимка блесничката СОМ ли е?
Мда. Наскоро ги взех от един колега от форума заедно с други. Честно, в началото бях леко предубеден към тях, не знам защо, но в момента съм на противоположното мнение. Бяха две, но скъсах едната за жалост. Ловят си добре.
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Лек спининг на Луда Камчия

Мнение от Iso »

Колега би ли споделил пръчката ти Стамина ли е и ако да, кой модел?
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
dobrikk
Мнения: 650
Регистриран на: Сря Юли 15, 2009 15:54
Местоположение: Бургас
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 124 пъти

Re: Лек спининг на Луда Камчия

Мнение от dobrikk »

Да, Стамина е:
1.83/2-7г
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Лек спининг на Луда Камчия

Мнение от Iso »

dobrikk написа:Да, Стамина е:
1.83/2-7г
Долната и горната граници реални 2-7гр. ли са?
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
dobrikk
Мнения: 650
Регистриран на: Сря Юли 15, 2009 15:54
Местоположение: Бургас
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 124 пъти

Re: Лек спининг на Луда Камчия

Мнение от dobrikk »

Долната и горната граници реални 2-7гр. ли с?а
Амчи, според мен горе - долу да. Долната, като че ли е малко занижена, но пък имам възможност да използвам различни примамки, което ми харесва.
dobrikk
Мнения: 650
Регистриран на: Сря Юли 15, 2009 15:54
Местоположение: Бургас
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 124 пъти

Re: Лек спининг на Луда Камчия

Мнение от dobrikk »

Айде малко и от този уикенд. Голям кеф си дадох. По-ниско ниво и кристално бистра вода. Този път 90% от рибите са на воблер. Подавах от голяма дистанция. Криех се добре. Особено ме кефеха костурите, които удряха зверски, въпреки неголемия размер. Абе душевна ч...я от всякъде. Накрая едно лично мнение. Ако си взимате плетено sasame samuline за лек спининг, то взимайте над 12-ка. В противен случай обикновен монофил е за предпочитане. Рибките си плуват пак.
Ето и малко снимки:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Възползвайте се от природата разумно приятели :D
maznislav
Мнения: 2121
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 15:57
Риболов: Спининг и само това :)
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 78 пъти
Обратна връзка:

Re: Лек спининг на Луда Камчия

Мнение от maznislav »

Хубави снимки колега :)
С едно не съм съгласен - цял сезон ползвам Sasame 0.04 и удоволствието да се лови с толкова тънко влакно е уникално и няма нищо общо с монофила. За здравината - ами нали е за УЛ - до кило се справя :) Само цената да не му беше толкова крива .....
Нито едно добро дело не остава ненаказано :)
Риболовът ни е "Днес по-зле от вчера и по-добре от утре"...
dobrikk
Мнения: 650
Регистриран на: Сря Юли 15, 2009 15:54
Местоположение: Бургас
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 124 пъти

Re: Лек спининг на Луда Камчия

Мнение от dobrikk »

Най-накрая имах час два да открия сезона на ряката. Въпреки адската жега съумях да заловя две риби. Странно защо нямах други удари. Реката е била толкова голяма, че е съборила моста, който се е превърнал в сито за пластмасови боклуци и гледката е отврат. Иначе като ниво и цвят и условия реката беше прекрасна. Повече другия път.
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
jazzmena
Мнения: 4594
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: Лек спининг на Луда Камчия

Мнение от jazzmena »

Леле, гняста си е както подобава за уважеума българска река! :shock: :oops:

Иначе може и две да са, но не си капо. Дай боже следващия репортаж да е с повече и по йедри. :D
za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Лек спининг на Луда Камчия

Мнение от za4o75 »

maznislav написа:Хубави снимки колега :)
С едно не съм съгласен - цял сезон ползвам Sasame 0.04 и удоволствието да се лови с толкова тънко влакно е уникално и няма нищо общо с монофила. За здравината - ами нали е за УЛ - до кило се справя :) Само цената да не му беше толкова крива .....

Ми и аз ползвам сусамката повече от 2 год. в различни диаметри и съм много доволен.На УЛ съм с 0,08 и нямам никакви проблеми след като си взех по-читава макара обаче.Иначе с 0,12 може и с не толкова претенциозна макара,макар че опита на риболовеца при работа с плетени влакна е от решаващо значение.

Колега каква му е цената в България понеже тук е 25евро!
dobrikk
Мнения: 650
Регистриран на: Сря Юли 15, 2009 15:54
Местоположение: Бургас
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 124 пъти

Re: Лек спининг на Луда Камчия

Мнение от dobrikk »

za4o75 написа:
maznislav написа:Хубави снимки колега :)
С едно не съм съгласен - цял сезон ползвам Sasame 0.04 и удоволствието да се лови с толкова тънко влакно е уникално и няма нищо общо с монофила. За здравината - ами нали е за УЛ - до кило се справя :) Само цената да не му беше толкова крива .....

Ми и аз ползвам сусамката повече от 2 год. в различни диаметри и съм много доволен.На УЛ съм с 0,08 и нямам никакви проблеми след като си взех по-читава макара обаче.Иначе с 0,12 може и с не толкова претенциозна макара,макар че опита на риболовеца при работа с плетени влакна е от решаващо значение.

Колега каква му е цената в България понеже тук е 25евро!
Ами значи може би грешно съм се изразил. Влакното си е добре. Просто имах няколко закачки и се късаше лесно, затова и си мисля, че като здравина е като монофил. Друг е въпроса за разтегливостта. Там сравнение не може и да става. Иначе аз го купих за 42 лв. Поздрави!
dobrikk
Мнения: 650
Регистриран на: Сря Юли 15, 2009 15:54
Местоположение: Бургас
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 124 пъти

Re: Лек спининг на Луда Камчия

Мнение от dobrikk »

Поредната година мина. Тук таме имах време за някои и друг риболов в района на селото ми Везенково.
Тази година не се отличаваше с някакви екстремни валежи и нивото на реката следваше сезонния ход. В началото по-пълноводна, като тогава излизаха и по-едри кленчета, а в последствие намаля силно и стана по тегаво. Като клена се губи от посещаваните райони и се открива на по-недостъпните места. За разлика от миналата година обаче улових повече костури, които са ми любимци заради ефектните атаки и удари. Имах успехи на блесна и воблери - основно ползвах smith d-contact 50, illex tricoroll 47sp, ecogear mx48. Изкарах сезонът и с нова въдица, а именно Noeby Infinite Trout 3-10. Много ми харесва и за по-лайт риболов е супер, като дава възможност за ползване на различни типове примамки, естествено в посочения диапазон. Ето и малко снимки, като рибите са пуснати.
IMG_3069.JPG
IMG_3069.JPG (324.76 KiB) Преглеждано 4171 пъти
IMG_3079.JPG
IMG_3079.JPG (375.34 KiB) Преглеждано 4171 пъти
IMG_3081.JPG
IMG_3081.JPG (318.54 KiB) Преглеждано 4171 пъти
IMG_3082.JPG
IMG_3082.JPG (317.92 KiB) Преглеждано 4171 пъти
IMG_3083.JPG
IMG_3083.JPG (167.29 KiB) Преглеждано 4171 пъти
IMG_20170907_182119.jpg
IMG_20170907_182119.jpg (223.52 KiB) Преглеждано 4171 пъти
Поздрави и успехи на всички съвестни риболовци!
dobrikk
Мнения: 650
Регистриран на: Сря Юли 15, 2009 15:54
Местоположение: Бургас
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 124 пъти

Re: Лек спининг на Луда Камчия

Мнение от dobrikk »

Здравейте,
имах час+ на разположение в събота и не губих много време. Не бях ходил отдавна на реката, но знаех какво да очаквам. По повърхността на водата се носеха безброй жълти и светлокафяви ладии, които предвещаваха труден риболов. Помислих малко и избрах illex tricoroll 47s. С него си и останах, като само в края сложих един силикон.
Този воблер просто си свърши перфекто работата. Водата под листата бе кристално бистра и с леко течение. Дълбочината на вира бе около метър +/-. Воблерът леко пропадаше в дълбочина, а аз със съвсем леки движения на върха го карах да проиграва на място или леко го повдигах към повърхността. Нямаше равномерна проводка, защото бе невъзможно, а и нямаше нужда, тъй като водата бе хладна и рибата бе по-мудна с вземането. За краткото време залових 7-8 кленчета и 2 костура, които ми доставиха голямо удовоствие въпреки по-скоромните размери. Имах и едно бейби костурче на силикон, ей така за пробата. Рибите са пуснати. Ето някоя и друга снимка и успех на всички съвестни спинингисти!
IMG_20171021_155252.jpg
IMG_20171021_155252.jpg (225.77 KiB) Преглеждано 3852 пъти
IMG_20171021_155615.jpg
IMG_20171021_155615.jpg (258.76 KiB) Преглеждано 3852 пъти
IMG_20171021_160040.jpg
IMG_20171021_160040.jpg (119.09 KiB) Преглеждано 3852 пъти
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”