Тунджа spining

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
anonimen
Мнения: 573
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 15:35
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Тунджа spining

Мнение от anonimen »

Нека ловят,в края на месеца ще гледат :mrgreen:
Аватар
karidata
Мнения: 1126
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 15:16
Риболов: spinning
Местоположение: Бургас
дал Браво: 208 пъти
получил Браво: 829 пъти

Re: Тунджа spining

Мнение от karidata »

E то тва е ясно :D
Ходене му е майката.
http://www.starividri.org/
bulgarche-to
Мнения: 365
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 9:25
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 248 пъти

Re: Тунджа spining

Мнение от bulgarche-to »

Изображение

Изображение

Изображение

5 броя от 25 до 33 см
Изображение
bulgarche-to
Мнения: 365
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 9:25
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 248 пъти

Re: Тунджа spining

Мнение от bulgarche-to »

Днес риболов нямаше. Още по пътя ни заваля, както и вчера, само че този път с прилична буря. След 15 минутно чакане в колата, пред един селски магазин, най-после се престрашихме да излезем и да отидем да си купим по една вафла. Излизането беше през едната врата, защото от другата страна беше станало езеро. Действието се развива след като паркирахме срещу мястото на което чакахме, защото от там до магазина и високи ботуши не помагаха. Развеселихме с няколко приказки местните, коти си пийваха на сушинка. Голяма буря и много вода, в следващите дни не знам ще става ли за риболов.
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Тунджа spining

Мнение от bai ves »

Браво, вчера ги получи и си ги разловил... на риби- разни..... :tup:
bulgarche-to
Мнения: 365
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 9:25
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 248 пъти

Re: Тунджа spining

Мнение от bulgarche-to »

Днес пробвах поредното ново за мен място по Тунджа. Водата беше сравнително бистра, но плитка и бърза. За 2 часа ходене из коприви, канабиси (които си пускат семената е дишането на облака от тях е гаден), трънки и какво ли не, хванах 7 кефала и една бяла рибка.

Изображение

Изображение

Изображение

На връщане към колата минах по отсрещния бряг през ожънати поля. По едно време се спрях да се загледам по-подробно в GPS-a, за да избера най-подходящото място да сляза до реката и да я пресека. Чух че нещо ходи зад мен, като първоначално си помислих че е дива котка, после се зачудих за домашна, а то какво се оказа. Повъртя се около мен, но се стресна от светлината на челника и се отдалечи. Аз я последвах, а тя си обикаляше около мен, вероятно искаше да с играем, но докато подскачах не се хвърляше като куче наоколо (нищо че са от едно семейство). Тръгнах си и тогава тя пак ме последва, като при едно от спиранията с приклякания мина на 1,5 метра от мен. Тогава много ме дояда, че не си взех фотоапарата, въпреки че го обмислях този вариант.

Изображение

Изображение
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Тунджа spining

Мнение от Marco Polo »

bulgarche-to написа: За 2 часа ходене из -- канабиси.. хванах ...
Очаквах да има русалки, змейове и бели акули.. ;) :lol:
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Тунджа spining

Мнение от quietriot »

Ако си бил под Даркая , внимай за тела над реката , минеш ли го, вече си в турско :wink:
bulgarche-to
Мнения: 365
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 9:25
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 248 пъти

Re: Тунджа spining

Мнение от bulgarche-to »

Това е тук в Старозагорско. По границата съм гледал реката само от високо - Маточина. Тя е обща граница в продължение на няколко километра, така че от нашия бряг би следвало да може да се лови, стига да не хвърляш да хващах техните риби (от техния край) :mrgreen:
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 97 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Тунджа spining

Мнение от sandista »

Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
twopikes
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Апр 19, 2011 8:41
получил Браво: 1 път

Re: Тунджа spining

Мнение от twopikes »

Здравейте на всички.
Вчера в района на Коневец видях нещо, което ме обезпокои. За около 1.5-2 км от реката преброих 9 мъртви риби заплетени в драките. Рибата беше от различни видове: бяла риба, скобар, каракуда, шаран и каракуда.Ако някой друг, който е бил в района / пък и не само/ и е видял нещо такова нека пише.
Achkin
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 10:49
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 16 пъти

Re: Тунджа spining

Мнение от Achkin »

@twopikes Коневец е едно от най-бракониерстваните места, редовно го минават с токец(от местни съм чувал, че събират главно сом) Много вероято е мъртвите риби да са резултат точно от такива бракониери, особено ако рибите са били по-малки.
Винаги я има и вероятността да са изхвърлили някаква гадост в реката, но тогава бройката на намерените риби едва ли щеше да е толкова малка.
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Тунджа spining

Мнение от bai ves »

[quote=" / пък и не само/ и е видял нещо такова нека пише.[/quote]


.... Ще имаш да питаш. По добре един джоб камъни и да искате да затворите ИАРА...
bulgarche-to
Мнения: 365
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 9:25
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 248 пъти

Re: Тунджа spining

Мнение от bulgarche-to »

Колегата снощи се обади, за да ме оповести че днес за риба нямало да ходим, защото му изскочила работа. Е...той нека си я върши, на мен какво ми пречи да отида сам?! Тръгвам малко преди 8 часа и заставам на мястото, на което в петък хванах хубава щука.

Изображение

Започвам със силикони, но няма резултат. По едно време се оглеждам и разбирам защо не хващам нищо...поне в една тема четох че това била причината. Оставих въдицата и запретнах ръкави. Обирайки малко по малко установих, че риба явно ще има, тъй като по остатъците личи че няма хващачи, а пушачи и пиячи. Драснах им една клечка (всъщност 10-тина минути поне клечах и се мъчих да го запаля) и чак тогава се върнах към въдицата.

Изображение

Похвърлях малко и направих второто сериозно закачане за деня. Спокойно, не беше риба, а нещо по дъното. Дърпах - оглеждах се, дърпах - оглеждах се...по едно време гледам и към въдицата, че да видя каква съм я свършил...горната секция във водата и се е устремила към дъното и силикона. То хубу, ама са закачил здраво, ако скъсам (а на там отиваха нещата) ще остана и без въдица! Нямам втора макара, защото реших този път да не я нося с мен. Имам малко ФК с което мислех да похвърлям и да закача горната част, пък ако не...срам не срам ще питам преди малко дошлия рибар до мен, който си ловеше дребосък с рачилото и мяташе за костур. Е в крайна сметка с помощ от вълните и един дълъг клон успях да си прибера въдицата и продължих с дърпането. Е не скъсах, ама от къде да знам че ще мина метър.

Изображение

Постоях още малко и реших да се преместя. В това време се появи един чичо, който и предния път видях и обясняваше как риба нямало. Тоя път видимо беше доволен, гепил една щука за гушата. Обикаляше и търсеше някого, не го намери и се върна да си наглежда тапите. Аз се отправих към неговото гьолче, което се оказа свързано с реката, където аз ловя. Бързо дръпнах две рибки:

Изображение

Изображение

Изображение

Обиколих единствените 2-3 места на които беше достъпен тези гьол, а през това време чичото си беше отъшъл и пробвах и на неговото място. Почти веднага имах удар, но не успях да хвана. След мноооого хвърляния излезе един разбойник:

Изображение

Друго и не хванах, и реших за последно пак да пробвам на първата позиция. Духаше много вятър и реших направо да прибирам такъмите. Поогледах се, при първия риболовец с костурите вече се беше появил втори човек. По-късно разбрах, че е шофьора който го е оставил по-рано и сега се върнал и той да лови. Видях че имат няколко рибета и им дадох бялата риба. 6-7 минути си играх да я реанимирам, но все обръщаше корема, макар да махаше с гръдни перки и да движеше хрилни капаци. Доволни бяха, разбраха защо им я давам. Шофьора се похвали че наскоро пуснал един сом, окомерно според ръката му трябва да е бил около 30-40см. Трябвало да ги пускаме такива, само по-големите да взимаме...и показа около 50-60см :D Накрая съжалих че съм им дал бялата...вероятно от костураджията беше кутията на земята, а шофьора ми обясняваше как и преди бил идвал тук, къде му стоял чадъра. Той като мен с тия воблери не можел, искал да седне и да си пие *надига бутилка 2 литра Ариана*. Веднага ми светна кой пълни с боклуци там, но си замълчах, макар да мислех да им покажа зад ъгъла камарата която събрах (не изгоря всичко) и да попитам тоз с костурите дали сега разбира защото като дойде въдицата ми беше настрани а аз клечах нещо си...ама просто се качих в колата и потеглих.
dido ov4arica
Мнения: 782
Регистриран на: Сря Авг 28, 2013 7:22
Риболов: troling i spining
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Тунджа spining

Мнение от dido ov4arica »

:tup: Евала
Капацитето каза: Платен гьол ; Надуваема кукла и Електронна цигара - ЗАЕБИ
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”