Тунджа spining

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
nestor
Мнения: 467
Регистриран на: Вто Мар 12, 2013 19:30
Риболов: Спининг
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 20 пъти

Re: Тунджа spining

Мнение от nestor »

quietriot написа:ако е боза ела да се напиеме на
Коневрц
Благодаря за поканата, но плана сега е да пристигна в събота сутринта и вечерта да се върна в Пловдив пак.

Ще го отложим пиенето, а аз съм решил и да е мътна да се пробвам, че преди 2 седмици даже не успях да я видя тази река.

Може да ми пуснеш един тел на лични и като имам път към Тополовград пак, може да се чуем.
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 356 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Тунджа spining

Мнение от MapuaH »

nestor написа:
quietriot написа:ако е боза ела да се напиеме на
Коневрц
Благодаря за поканата, но плана сега е да пристигна в събота сутринта и вечерта да се върна в Пловдив пак.

Ще го отложим пиенето, а аз съм решил и да е мътна да се пробвам, че преди 2 седмици даже не успях да я видя тази река.

Може да ми пуснеш един тел на лични и като имам път към Тополовград пак, може да се чуем.

Несторе, брат, аз ти казах, че тая река е велика. Не се ослушвай, а отскачай от време на време натам. Не ти е толова далеч като на мен. Ще имаш изключително положителни емоции. Убеден съм в това :) Виж ми последния репортаж в моята тема. И това при огроооооооомна река :)

Поздрави
М.
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
nestor
Мнения: 467
Регистриран на: Вто Мар 12, 2013 19:30
Риболов: Спининг
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 20 пъти

Re: Тунджа spining

Мнение от nestor »

MapuaH написа: Несторе, брат, аз ти казах, че тая река е велика. Не се ослушвай, а отскачай от време на време натам. Не ти е толова далеч като на мен. Ще имаш изключително положителни емоции. Убеден съм в това :) Виж ми последния репортаж в моята тема. И това при огроооооооомна река :)

Поздрави
М.
Аз съм на 100% съгласен с теб Мариане :D . Тази река ме засили по течението на спининга и ми е любима. Дано местните успеят да я опазят !

Успявам на 2 месеца да направя по 1-3 излета и капотата са ми 50 на 50, докато на Марица ми е мъка там въртя капо след капо.

Ще ти разгледам темата, че ти нещо се загуби :) не прочитам никакви твой мнения последно време :roll:
Дано всичко да е наред при теб :tup:
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 356 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Тунджа spining

Мнение от MapuaH »

nestor написа:
MapuaH написа: Несторе, брат, аз ти казах, че тая река е велика. Не се ослушвай, а отскачай от време на време натам. Не ти е толова далеч като на мен. Ще имаш изключително положителни емоции. Убеден съм в това :) Виж ми последния репортаж в моята тема. И това при огроооооооомна река :)

Поздрави
М.
Аз съм на 100% съгласен с теб Мариане :D . Тази река ме засили по течението на спининга и ми е любима. Дано местните успеят да я опазят !

Успявам на 2 месеца да направя по 1-3 излета и капотата са ми 50 на 50, докато на Марица ми е мъка там въртя капо след капо.

Ще ти разгледам темата, че ти нещо се загуби :) не прочитам никакви твой мнения последно време :roll:
Дано всичко да е наред при теб :tup:
Хахахах, виж последния излет :) Една риба, ама кеф :) С първото хвърляне !
Иначе, много работа при мен и повече пътуване извън БГ. Нали ти обясних какъв ми е статута сега :) Скоро може да докладвам за други риби. Ще видим. Трябва курсове да се карат, изпит да се държи, че бият иначе през ръцете след това. А и през джоба много сериозно. Абе има време :)

А Тунджа е велика !!! Егати и рибите има !!!
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
nestor
Мнения: 467
Регистриран на: Вто Мар 12, 2013 19:30
Риболов: Спининг
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 20 пъти

Re: Тунджа spining

Мнение от nestor »

Малко инфо от вчера.

Ставам в 4:30, оправям се набързо и в 5:00 вече съм в колата. Карах около 3 часа до каменния мост точно след Княжево и спирам на отбивката малко след него. Половината мост е в ремонт :) . Обувам ботушите и гас към реката. Поглеждам от моста и какво да видя: бърза, висока и мътна. Нещо което се знаеше. Поглеждам от моста за някое удобно място, но нищо не се жижда, само дървета на самия бряг. Реших че като слезна ще търся място. Слизам и намерих едно място в жлизост до моста по течението, е да ама немога лесно да замятам. Метнах 10-тина пъти, но няма и удар. Търся распер.
Започнах да търся място сръщу течението, но тая работа удари на камък, само едно място което беше с малък ъгъл под който да замятам, а аз все пак съм с 83-ка не някоя 3 метрова гега. Върнах се пак до моста и съзрях едно място под него. Мушнах се между капините и копривата и точно под моста.
Мятам аз воблерите, но няма слука, сменям малки големи и нищо. Сложих един Зип Байт Кхамсин 7-ца и викам той ще е. Мятам го 1-вия път и течението го премести до брега, и дум, спря.
Е да ама го закачих, а аз сефте го пробвам :( . Почнах да дърпам, дърпам, неще. Ще ходя до него и ще се опитам от там. Провирам се около копривата и стигам над него, а воблера е на 50 см от брега в течението и не мърда на никъде. Викам си няма да се дам, вадя Пауър Прото 30 либри с една китайска блесна намотано на опаковачната ролка и пускам по основната линия блесната докато стигне до воблера и така 5-10 мин докато най-накрая го закачих и със сетни усилия го издърпах жив и здрав от кълбо от корда на някой друг колега преди мен.
Равносметката 1,5 часа и само нерви :D
Неможе така, паля колата и отивам на място където съм бил друг път. Слизам от колата и започвам да мятам след около 20 мин сменях поредния воблер и съвсем леко си извърнах главата и тогава какво виждам, пред краката ми на около 2 метра излиза ТОЙ, разбойника се подаде като делфин над водата, показа си цялата глава после горната перка и накрая опашката съвсем леко и необезпокоявано. Распера беше около 50 см, може и повече, а седя и гледам сякаш съм в сън. Толкова много исках да хвана и да го видя и той излезна да ме поздрави съвсем бавно и без капчица страх.
И като започнах аз едно замеране с воблери, обаче никакъв резултат. А ривата си играеше, въпреки че е мътна си имаше движение на повърхноста.
Аз все още незнам дали не съм санувал това показване на този распер, търся го по тази река от Октомври миналата година и въпреки че не съм го хванал още, той най-сетне се показа пред мен, сякаш да ме надъха още повече.
Примамките който ползвах бяха доста и разнообразни: от повърхностни, до такива до около 1м, миноу, кранкове, тракащи, не тракащи, но не ми е било ден вчера.

Аз причислявам излета към успешните макар и без улов, успях да спася един рядък воблер и най-важното ТОЙ ми се показа в целия си блясък, само за мен :lol:
Други колеги нямаше на реката, ма то това река ли е, то си е цяла поема. Другия месец живот и здраве ще направя повече излети и дано го хвана вече :wink:
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Тунджа spining

Мнение от Мунчо »

...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
jdbc
Мнения: 611
Регистриран на: Вто Май 29, 2007 15:31
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Тунджа spining

Мнение от jdbc »

nestor написа:Поглеждам от моста и какво да видя: бърза, висока и мътна. Нещо което се знаеше. Поглеждам от моста за някое удобно място, но нищо не се жижда
Колега nestor, че реката е висока ясно, предполагам е заляла бреговете доста, въпроса ми е по твоя преценка има ли достатъчо възможности за замятане от брега?
quietriot написа:Щи кажа в петък на обед
И ? :)
*** Мухарката си е направо "атомно оръжие" срещу спининга ***

*** In God We Trust. All others must submit X.509 certificate. ***
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Тунджа spining

Мнение от quietriot »

jdbc написа:
nestor написа:Поглеждам от моста и какво да видя: бърза, висока и мътна. Нещо което се знаеше. Поглеждам от моста за някое удобно място, но нищо не се жижда
Колега nestor, че реката е висока ясно, предполагам е заляла бреговете доста, въпроса ми е по твоя преценка има ли достатъчо възможности за замятане от брега?
quietriot написа:Щи кажа в петък на обед
И ? :)
боза , боза и пак боза , но магарето хвана един 3,5 на трънково, така че....да мяташ можеш от брега , където има бряг :mrgreen: и докато вали все ще е така ,а това е май всеки ден поне по един път за час. :lol:
Аватар
Павлин Калайджиев
Мнения: 1095
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 23:53
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 64 пъти
получил Браво: 473 пъти

Re: Тунджа spining

Мнение от Павлин Калайджиев »

Аз ще ходя на гости на тъщата уикенда. В рамките на града как е реката, дали ще стане да загубя по 2 часа сутрин събота и неделя?
www.starividri.org
.................................
Go Fishing!
Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
сирака
Мнения: 85
Регистриран на: Пет Яну 18, 2013 7:49
Риболов: Релаксиращ
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 91 пъти
получил Браво: 53 пъти

Re: Тунджа spining

Мнение от сирака »

Днес беше малко спаднала и поизбистрена,но след дъжда пак ще се е оакала. И сега се задава пак буря. :?
nestor
Мнения: 467
Регистриран на: Вто Мар 12, 2013 19:30
Риболов: Спининг
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 20 пъти

Re: Тунджа spining

Мнение от nestor »

jdbc написа:
nestor написа:Поглеждам от моста и какво да видя: бърза, висока и мътна. Нещо което се знаеше. Поглеждам от моста за някое удобно място, но нищо не се жижда
Колега nestor, че реката е висока ясно, предполагам е заляла бреговете доста, въпроса ми е по твоя преценка има ли достатъчо възможности за замятане от брега?
quietriot написа:Щи кажа в петък на обед
И ? :)
Ами аз се пробвах на място където не бях ходил и резултата беше плачебен, за около 1 час и 30 мин чистото време което спинингувах беше 15-20 мин.

После отидох на място където съм хващал риби и с изненада открих, че около 1 м от брега е залят там където зимата съм мятал, а на това отгоре и паднало дърво имаше което един господ знае как и кога е паднало, но беше зелено още.

Та реката е променена доста за мен, отпреди 3 месеца. Трудно почти невъзможно да намериш място за спининг от брега, но това и е хубавото защото така и рибата си остава в реката :lol: Отгоре клоните са зелени и паднали надолу, ако не внимаваш почваш да ги брулиш, аз бях с 2.51 м пръчка и изпитвах трудности, другия път с 2 м и каквото сабя покаже.

Ела на Марица около Пловдив с безкрайни брегове за всякакъв вид риболов и никаква риба, не че няма, но е плачебно, не се оплаквам, но разликата е убийствена между двете реки.
jdbc
Мнения: 611
Регистриран на: Вто Май 29, 2007 15:31
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Тунджа spining

Мнение от jdbc »

Благодаря на всички ! :tup:
*** Мухарката си е направо "атомно оръжие" срещу спининга ***

*** In God We Trust. All others must submit X.509 certificate. ***
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Тунджа spining

Мнение от quietriot »

според мен , другия месец ако не вали ще става.
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Тунджа spining

Мнение от axel »

съжалявам за оф-а,ама Несторе не си прав за Марицата,реката си бъка от распер,обади се и ще ти кажа къде да си хванеш няколко,аз лично ей така,колкото да си пробвам новата гега LEХMF2/или нещо такова/ за половин час хванах три рибки.
риболовът е само хоби!
Аватар
don_misho
Мнения: 659
Регистриран на: Чет Юли 21, 2011 23:33
Риболов: Спининг
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Тунджа spining

Мнение от don_misho »

В момента около града е бозица и много висока, вали постоянно и скоро не виждам дали ще се стабилизира. Ако до края на месеца спрът дъждовете, юли месец ще е супер за спининг вече. Не че сега не излизат риби,ама са редки и трябва да загубиш цял ден да се търси къде,макар и висока да не е мътна.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”