Избор на плетено влакно

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Welsmeister
Мнения: 91
Регистриран на: Съб Авг 22, 2009 18:42
Риболов: спининг
Местоположение: централно
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 31 пъти

Re: Избор на плетено влакно

Мнение от Welsmeister »

reelbigfish
Мнения: 70
Регистриран на: Пет Ное 14, 2014 14:23
Риболов: Спининг
дал Браво: 112 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Избор на плетено влакно

Мнение от reelbigfish »

Някой има ли впечатления от Shimano Kairiki SX8 PE#0.8? Отговаря ли (горе долу) на посочените параметри?
Аватар
bat.galin
Мнения: 1952
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Избор на плетено влакно

Мнение от bat.galin »

не съм ги карал тези новите...
аз все още си карам балканчето - сгъваемо, правеха ги в ловеч.
bat_Denko
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Яну 26, 2016 14:16
Риболов: предимно сладководен + подводен
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 37 пъти

Re: Избор на плетено влакно

Мнение от bat_Denko »

Колеги някой може ли да ми препоръча влакно, което да мога да ползвам и с въртележки. Цената не е фактор. Ако мога да си го поръчам и от Германия най-добре. Или да си карам с монофила? Ползвам въртележки предимно на Мепс. Металните поводи си ги правя сам, и слагам троен ролков вирбел за по малко усукване при водене на примамката. Не съм сигурен обаче, че това ще помогне много да не усуча влакното. Благодаря ви предварително, и успешен сезон на всички.
Аватар
Владимир
Мнения: 10384
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 487 пъти

Re: Избор на плетено влакно

Мнение от Владимир »

Дебелина,каква риба ще търсиш,течение има ли.......Иначе,така не е ясно,освен,че искаш влакно...
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
bat_Denko
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Яну 26, 2016 14:16
Риболов: предимно сладководен + подводен
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 37 пъти

Re: Избор на плетено влакно

Мнение от bat_Denko »

Предимно щука, но има бяла риба и сом. Примамки до 25г. Ловя в езера, и малка река с не много силно течение. Реката прилича на канал направо. Ширина 15м. по цялата си дължина в района в, който имам право да ловя.
Аватар
jorez
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Мар 31, 2015 19:50
Риболов: Спининг
Местоположение: Козлодуй
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 41 пъти

Re: Избор на плетено влакно

Мнение от jorez »

Привет колеги.
Миналата седмица бях за няколко дни на Дунава в търсене на распери.Распери не хванах,но си прецаках влакното.Направих зверско оплитане каквото за 4-5 години не съм имал.Както и да е.Влакното което ползвах до сега беше това http://www.aquasport-n.com/%D0%BF%D0%BB ... id-pid=510 .Размер 3 което беше 0.17-20 либри,тъмно зелено.Поизбледня,но беше доста здраво.
Сега съм решил да минавам на ИГК.Кажете кое да избера:
Това http://www.panthermartin-fishing.bg/bg/ ... -150-.html 1.2 го дават 0.185 и 14 либри.Преди време купувах такова в размер 1.0 за подарък на един приятел,за джиг.Видя ми се доста тънко.Та за това се оглеждам в 1.2
Другото http://www.panthermartin-fishing.bg/bg/ ... -150-.html Размер 1.2 е 0.191 и 20 либри.
Моля някой да помага.Ще се ползва само за распер и щука по Дунав.Предварително благодаря. :fish15:
"I have no idea to this day what those two Italian ladies were singing about.
Truth is,i don't want to know.
Some things are best left unsaid.
I'd like to think they were singing about something so beautiful,it can't be expressed in words, and makes your heart ache because of it."
Red
Аватар
Daniel Defoe
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:22
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
Местоположение: духом в Германия, западна
дал Браво: 1215 пъти
получил Браво: 865 пъти

Re: Избор на плетено влакно

Мнение от Daniel Defoe »

След 15-тина, сравнително интензивни излета с Yamatoyo Super PE Strong 8 Braid (#1.2), бих искал, в почти телеграфен стил, да споделя впечатленията си от това японско чудо, предвид факта, че този производител не е много популярен (у нас).

Изображение

Първото нещо, което неизбежно се набива на очи, е наситеният жълто-зеленикав цвят, който макар и да поизбледнява по малко с всеки следващ излет (това между другото е и единственият недостатък на брейда, който аз успях да констатирам) не влияе по абсолютно никакъв негативен начин на здравината, още по-малко, пък, на почти идеално кръглото сечение.

Изображение

Да, това също адски много ме впечатли - брейдът е кръгъл, гладък, с изключително стегната оплетка, но същевременно е фин като коприна, не се долавя никакъв шум при преминаването му през водачите, нещо, което е от изключитлна важност за мен. Липсва всякаква "памет". Кастингът е впечатляващ, не съм тествал здравината му посредством връзване на туби с Н2О, но брейдът се справи с изваждането на десетина сомета с тегло от 3 до 6 кг, една бяла риба 5 кг, а за десерт ми извади и един толстолоб с тегло 17,250 кг. За монтаж използвам от години единствено тези "карабинки".

Изображение

Често ловя и с големи въртележки (Mepps Aglia Long Heavy 16 гр.), като пресукването при използването на двоен вирбел е повече от поносимо. На последно място ще спомена и цената - за 200 м. е повече от хуманна.

Поздрави и наслука :fish15:
Куче, което подушва гъза на друго куче получава повече информация от човек, който слуша български новини.

Една година "живот" в България се равнява на седем човешки.
Аватар
bat.galin
Мнения: 1952
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 18:50
Местоположение: Добрич
дал Браво: 637 пъти
получил Браво: 446 пъти

Re: Избор на плетено влакно

Мнение от bat.galin »

Благодаря, добре че ме смисли навреме ;)
а.к.а. "аригато гудзаймаща"
Аватар
Daniel Defoe
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:22
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
Местоположение: духом в Германия, западна
дал Браво: 1215 пъти
получил Браво: 865 пъти

Re: Избор на плетено влакно

Мнение от Daniel Defoe »

До:дзо :mrgreen:
Куче, което подушва гъза на друго куче получава повече информация от човек, който слуша български новини.

Една година "живот" в България се равнява на седем човешки.
Аватар
Макариченков
Мнения: 128
Регистриран на: Пон Мар 06, 2017 3:20
Риболов: морски
Местоположение: Варна^ Палма де Майорка
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 104 пъти

Re: Избор на плетено влакно

Мнение от Макариченков »

Здравейте колеги,

Имам един въпрос който мисля, че е точно за тази тема, и за да не пускам нова мисля да го задам тук.
Имал ли си е някой работа с влакно WFT KG Strong и ако е, какви впечатления има от въпросния конец и МАРКА. Приемат се всякакви мнения, дори и на тези които не са го ползвали и срещали на пазара, а просто са чували за него от братовчеди, познати или youtube :lol: това последното е майтап...

Благодаря предварително на всеки отзовал се.
KG_STRONG_CHARTREUSE_GRUPPE.jpg
KG_STRONG_CHARTREUSE_GRUPPE.jpg (96.16 KiB) Преглеждано 5825 пъти
Стара риба в морето и дърта жена нЕма!
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Избор на плетено влакно

Мнение от Мунчо »

Ot toлкова много качествени влакна защо точно това???
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
fisherman
Мнения: 689
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 20:51
Местоположение: Перник
дал Браво: 115 пъти
получил Браво: 83 пъти

Re: Избор на плетено влакно

Мнение от fisherman »

Мунчо написа:Ot toлкова много качествени влакна защо точно това???
Предполагам защото показателите му са x2 на останалите такива при сравнима цена.Онзи ден повъртях една ролка 0,12 в ръка но така и не се престраших :lol: да я взема.На визия изглеждаше добре,но според приятел дебелината е малко занижена от реалната.
tntcom
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Окт 19, 2006 22:24
Местоположение: гр Русе
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Избор на плетено влакно

Мнение от tntcom »

Точно преди 3 години се бях решил на него да заложа. очакванията си не оправдах, защото така и не намерих от къде да го купя без големият шипинг. ако имам възможност бих го тествал с интерес. :P
Аватар
Макариченков
Мнения: 128
Регистриран на: Пон Мар 06, 2017 3:20
Риболов: морски
Местоположение: Варна^ Палма де Майорка
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 104 пъти

Re: Избор на плетено влакно

Мнение от Макариченков »

Мунчо написа:Ot toлкова много качествени влакна защо точно това???
Ице,

Гледах едни Австралийци в YouTube, как го навиват на едни Дайви дог файт - ти казвам, голямо навиване беше, голямо чудо. Та много се Фпечатлих да го еВа, даже онзи ден почти го бях поръчал от Германия - 0.25 600m. за 110€ с шипинг и всичко. Но си викам - аз защо да не се допитам първо до колегите във форума.
Стара риба в морето и дърта жена нЕма!
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”