Спининг около Шумен и региона

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от sleepwalker »

:lol: :tup:
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
vinil
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 10:22
Местоположение: Варна
дал Браво: 49 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от vinil »

Димитър Тодоров написа:.............прицелил си се в долната част на лайта. ...............съвет,който мога да ти дам ,е да пиеш едно кафе с Петьо Вукадинов
Точно там ми е мерника, де си писал :)

А с господина, който споменаваш - движещата сила на "ВУК" ЕООД (е няма как името да е по-подходящо от това !) сме пили кафе, че даже и веднъж чай, когато умряхме от студ на Шабла, но до консумация на други течности не сме стигали. За сега.
За сега и когато сме били с него - и риба не сме хвали, ма това е друг въпрос :oops: :oops:
Колега Д.Тодоров, още веднъж благодаря за предложението по-горе ! Здраве и успехи !

sleepwalker написа:.......ако целта са сулки или щуки, там е друго...........

.....надали щях да усетя чукването, щото малката глава..............
Ники, .....сулката де по-горе споменувам, че е 1.200 -1.400 кг. реално бе повечко (мин.1.500 кг). Написах по-леки числа, че нали знаеш при риболовците и ловджиите колко са променливи и разтегливи мерните единици...Та гледах да съм по-скромен. (втората я усетеих като абсолютно същата по размер, и нея я пропуснах заради недобра засечка). Но за друго иде реч - както казах, тогава бях с 5 либри монофил. Нямах никакви притеснения, че ще скъсам. Все пак, не съм бил на някое блато или река пълна с клони и си оставих рибока да походи, па да се поумори (през което време, аз естествено егоистично се наслаждавах на тръпката от огънатото пръчле ;) ) и след това си я извадих. За щуки, естествено няма какво да говорим - при тях просто усещам удара, и си вадя прерязаното брейдче 10 либри без да коментирам (това, когато не съм целенасочено за щука - тогва си има мет.поводи). И тъй де ;)

Извода за мен, е че за сетен път стана ясно, че размера си има знаечние ! ;)
А това де си писал за чукането.....е, трябва да се усеща, бе Ники - млад си още ! ;)
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от sleepwalker »

То оставаше и чукането да не усещам, не ми е толкова брадясал....брейда още. :lol: :lol: :lol:
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
vinil
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 10:22
Местоположение: Варна
дал Браво: 49 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от vinil »

:tup:
ciganeto
Мнения: 50
Регистриран на: Сря Фев 27, 2008 20:33
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 557 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от ciganeto »

vinil написа:
.....сулката де по-горе споменувам, че е 1.200 -1.400 кг. реално бе повечко (мин.1.500 кг). Написах по-леки числа, че нали знаеш при риболовците и ловджиите колко са променливи и разтегливи мерните единици...
За мен те тука не си прав. Когато се пише в понеделник, може да се напише и 2 кг./ама само в понеделник/. :tup: :tup: :tup:

П.С. Чета Ви с интерес, че и аз съм замислил нещо такова /но съм твърда глава и "надали" ще го "прочета" написаното, най- много да ме заболи главата./
Аватар
vinil
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 10:22
Местоположение: Варна
дал Браво: 49 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от vinil »

ciganeto написа:
За мен те тука не си прав. Когато се пише в понеделник, може да се напише и 2 кг./ама само в понеделник/. :tup: :tup: :tup:
С риск да се представя като не особено умен, ще кажа, че е те т'ва не го разбрах !?
Ionko.Topalov
Мнения: 249
Регистриран на: Сря Мар 07, 2012 16:53
Риболов: Spining
дал Браво: 112 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от Ionko.Topalov »

Мите здравеи! Твоят проблем го изпитай и аз. :( При това още в ранна есен.На дистанция от над 15м. и дълбочини от 5 +м, никакъв контрол и усет над примамката. :oops: Пръта го знаеш, UL джиговица от всякъде. Та тогава и аз попитах за бреид които евентуално би пооправил нещата.То нямаше много предложения и диспути, но колега от Русе /Илиян-70/
сподели той с какво лови.А то е VARIVAS Light Game Mebaru 4lb. Еми голем кеф :D Няма почукване или кълване който дане усещам.Но може би за чист UL ти е необходим 3LB.
Поздрави!
Аватар
vinil
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 10:22
Местоположение: Варна
дал Браво: 49 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от vinil »

Опа ! Привет, Йонко !!
Та…значи !
Аз съм абсолютно наясно със себе си, че монофил няма да ми донесе нужното удоволствие от този начин на риболв.
Не за друго, ами защото и досега си го практикувах, ама с по-хард такъми, ама си рекох и аз да се поизгевезя малко, та взех това макаре (преди вече 4 месеца, но поради ред причини започнах да я ползвам преди 3 седмици…)
Към момента, просто нямаше опция да отделя 50 кинта за конец….та затова и сложих въпросното монофилче.
Мисля и се надявам, след като puffin си получат новата доставка да се сдобия с Varivas-а, който по-горе споменах.
Но…пишеш че „за чист UL ти е необходим 3“. Да, може би е така, но колегата Димитър Тодоров, много точно прецени къде „съм се прицелил“, а именно – в долната част на лайта ! Няма да имам нерви, с чак толкова тънко влакно – все си мисля, че ще се къса адски лесно (може и да греша, ама така мисля). Затова искам брейда, да е на размер 0.6. С тежестите които ползвам, ще се получи според мен, добър баланс.
Инак, ние с теб, развалихме (за добро или лошо), един чудесно според моите представи и стандарти, подбран комплект за микроджиг: спининг и макара :). Но на човека, просто тоя тип риболов не му беше допаднал….
Та така де, аз брейда ще го взема, само дето кой знае кога ще ида пак за риба :)

Поздрави ! (явно Соаре-то вади риби ;) ) м/у другото, с какво макаре си на него ?
Ionko.Topalov
Мнения: 249
Регистриран на: Сря Мар 07, 2012 16:53
Риболов: Spining
дал Браво: 112 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от Ionko.Topalov »

Да ,за комплекта които разделихме си прав. :( Макарата с която го ползвам е бюджетно решение. :wink: TICA DYNA SPIN .Две Шпули, които са по широки от Фуегото 1000 което ползвам за UL.
patter
Вносител
Мнения: 1116
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 12:58
получил Браво: 76 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от patter »

Мите, ела ми ти в офиса :-)

Възможност за избор - 0.4 (6lb), 0.5 (7lb) и 0.6 (9lb), но нали си знаеш - колкото е по-тънък брейда, толкова е по-нежен - камъни, клонки, тревички ...
Кой'т оди фаща, кой'т не оди не фаща ...

Сухо дупе риба не релийзва!

Facebook tackle
Аватар
vinil
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 10:22
Местоположение: Варна
дал Браво: 49 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от vinil »

patter написа:Мите, ела ми ти в офиса :-)

Възможност за избор - 0.4 (6lb), 0.5 (7lb) и 0.6 (9lb),...
Скоро, че изпокъсах и силиконите, а твоите са ми любими.

Ама ме сюрпризираш с опцията която предлагаш за брейд ?! Кое имаш предивид ?!
Може и на Л.С.
Аватар
Павлин Калайджиев
Мнения: 1095
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 23:53
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 64 пъти
получил Браво: 473 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от Павлин Калайджиев »

Здравейте колеги,

гледам темата хванала паяжина и отишла на втора страница, та викам да драсна няколко реда за днешната кратка разходка, сред природата.
Та накратко отдавна не бях стъпвал на реката и тази седмица се канех да закрия пролетния полусезон. Да ама времето не беше на същото мнение! От петък насам в Шумен вали, а температурати спаднаха драстично. Да си кажа честно бях изгубил надежда, но днес, в късния следобяд, изпече слънце и педнадесет минути по-късно бях на реката. Водата беше доста замърена, но пък темературата и ме изненада, че е толкова висока...

Изображение

Изображение

Още на първото замятане хванах кефалче тип "стръвник", които умело се хързулна между пръстите ми и не успях да фотокрафирам. Мисията беше изпълнена, че даже и преизпълнена!

Малко по-късно също имах отчетливо кълване, което реализирах, но очудването ми би голямо като видях, че не е кефал....

Изображение

Гледам в Дунавската тема Павката качва снимки на некакви странни рибоподобни, че викам чакай и аз да покажа :lol:

За протокола искам да отбележа, че рибата беше захапала уставно задната тройка на едно Джако.

След като я пуснах в реката се разходих още половин час и като не видях следи от рибешка активност се захванах със събиране на охлюви в росната трева. Те поне бяха по-бавни и лесни за хващане..... :D

Изображение

Изображение

Та това е от мен колеги! Другата седмица, ако не прекаля с трапезите, по празниците, ще преследвам разрешени Великденски щуки.

Поздрави и наслука!
www.starividri.org
.................................
Go Fishing!
Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от sleepwalker »

Пъстървовата тема ври и кипи, но в нашия край като няма такива твари, трябва да ходим на платено, щото ИАРА бди :lol:

Днес си направихме среща с Митко на един близък до Шумен частен гьол да помятаме до обяд. Още с първите хвърляния ми пречука и... :shock: :lol:

Изображение

Скоро дойде и първият костур:
Изображение

Рибите в никой случай не бяха гъсти, по-скоро редки, но за сметка на това бяха хубав среден размер, борбени и носещи голямо удоволствие с ултралайтчето. Даже и в някои от случаите и авансче се чу да бръмчи. Имаше и няколко дребосъка, но повечето риби си бяха стойностни. Взимаха уверено и често цялата примамка беше нагълтвана, нямаше назландисване и лиготии. :lol:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

В края на краищата си направихме една чудесна разходка на хубавото време, че и риби имаше. :P

Наслука, колеги! ;)
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
vinil
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 10:22
Местоположение: Варна
дал Браво: 49 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от vinil »

Дааааммм....получи се, доволен излет.
В началото, със самото пристигане, и Ники ковна хищна бабушка-стръвница !
Само че, нямам обяснение, защо рибите взимаха уверено докато бе гъста мъгла, а след вдигането и, всичко спря (с изключение на няколко костура при Ники, но не и при мен).
Шампион при примамките отново бе Awaruna от Pontoon 21, в размер 2''.
А при състезателите - Ники (Sleepwalker) печели безапелационно първото място ! (т'ва щото беше на собствена територия, ще се поправя 'га ми дойдеш лятоска на цоневото... ;)

П.П.Ники, друже - зЕми ми маани тоя фас от суратя, ако можеш да боравиш с фотошопа.....и ако може...да ме изкараш малко по -убав !!!! ;)

Айде със здраве, а де ще ходим след 10-тина дни .....се оказва наистина сериозен проблем !?!?
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от Димитър Тодоров »

vinil написа:..Само че, нямам обяснение, защо рибите взимаха уверено докато бе гъста мъгла, а след вдигането и, всичко спря (с изключение на няколко костура при Ники, но не и при мен). ...
Нещо,свързано с осветеността ще да е?
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”