Спининг около Шумен и региона

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
vinil
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 10:22
Местоположение: Варна
дал Браво: 49 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от vinil »

Айде и аз да доложа за последният ни излет с Ники "Около Шумен и региона"
Ставане рано. Отвратително рано....
Мятане на лодката на баничката и газ към гьола.
Намерихме се с Ники на уговореното място и още преди да съмне бяхме готови.
Цел на излета - щуки.... (или поне дребни костуректи, ако не ни провърви с щуките :oops: ).
Прогнозата бе за адски топло време, и нагласата беше 'га изпече, Фанали - не Фанали, да си бием пръта.
Изненадата ни бе огромна, когато видяхме след съмване, че има сериозна мъгла и никакъв ветрец.
"Ей ся ги сцепихме - супер време за хищик" си рекохме и се почна едно мятане на примамки.
Аз започнах със силикон. Не съм фен на големите размери (не се брои, ако иде реч за цици) и сложих 2.5'' Awaruna, цвят....нямам си на идея какъв беше.
Скоро костурче, малко по-голямо от силикона излезе на водни ски.
"ДОБРЕ почваме" !! Си казахме окуражително и продължихме.
Бяхме навряни около едни папури, където мислихме че ни чакат всички налични в язовира щуки.
Да, ама не. Нямаше кьорава щука (или всичките бяха такива...щото удар нямаше).
За сметка на това, едрички толстолопи спокойно се разхождаха около нас, като на моменти ми минаваха мисли как, аджеба, мога да закова едно такова животно сещайки се, че веджъж на друг гьол това ми се беше случвало - случайно, разбира се.
Сменихме мястото - пак нищо.
Айде на трето.
Тук му е мястото да кажа, че бяхме без мотор и гребането из язовира ми разказа играта....А риба още нямаше....Демек, вече леко се бяхме напрегнали, така да се каже.
От един момент нататък, се усетих че мятам само с една блесна Mepps Luxos 2, на която махнах утежнението, и сложих 3 гр.чебурашка от тия http://shop.fishing-tackle.bg/accessori ... -head.html" onclick="window.open(this.href);return false; и така имах що годе приличен контрол над блесната.
Стараех се, да я водя една идея над гъсто обраслото дъно, т.е. на около 80 см под нивото на водата.
Първата атака не я видях, но определено я усетих. Имах спининг, който ме устройва за риболов на щука, но търсех повечко екшън и използвах GAD Chaser 712ULXF, 2.15м, 1.8-8.00 гр.
Ми…готино си беше, щуката бе килограмка, и усещането бе чудесно !
Ники асистира с кепа, и скоро бях увековечен чрез снимка пак с негова помощ.
Оптимизма взе лек превес в настроението и продължихме да търсим щуките.
Имах няколко удара, които по една или друга причина не реализирах, и след поредна смяна на мястото при първо замятане, което ми се стори перспективно имах приличен удар който пак не отразих.
Веднага заметнах пак там, като тоя път в началото не чаках нищо, освен примамката да дойде по-близо до лодката – интуиция някаква ли незнам, но имах надежда че това трябва да направя. И двамата с Ники видяхме атаката. Рибока изкочи от подводната растителност и се стрелна към блесната. Закопча се подобаващо, като опита да измъкне въдицата от ръцете ми, но бях подготвен и - втората снимка бе факт. А размера на рибата бе същия като първата – килограм.
За съжаление, Ники нямаше и грам удар през това време, макар да бе сложил имитация на Луксос, но в сребриста окраска, а моята бе жълто, златисто и червени точки.
В един момент и той ковна една, която……след като кепчосах, реши че все още има шанс да ни изиграе, метна се като за последно, изкочи от кепа, откачи се и бегА…..Кофти ми стана, че се издъних така, и Ники не можа да се порадва на рибката, ама ….. :oops: :oops:
И така след още една килограмка, се оформи крайния резултат с три щуки, като последната атака също я видяхме, което пък ни даде повод да го обсъждаме сума ти време след това :)
Баси за 3 щучки колко нещо съм изписал…
А на другият ден, отскочих до едно каналче, на което за около час и нещо боднах 3 кефалчета.
Айде, по живо по здраво, че ще стягам такъми за утре, когато ще се наложи да обърна за малко табелата (не, не !! не „оная табела“ - да не дава Господ !!!)
Просто, ще водя детенце на първият му риболовен излет. Като за целта, ще се използва директен телескоп за дребни таранчици, а спининга….ще е в колата, разбира се, но едва ли ще влезе в употреба.

Поздрави на всички ! :fish15:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от sleepwalker »

Странен ден беше, наистина. Там, дето най очаквах да има удари - пълна нула. Местата, на които се стига и с хвърляне от брега обаче се отчетоха. :)
На втората снимка щуката изглежда доста по-голяма от килограмка, но устата я "отваря" :lol:

Само да отбележа, че макар и да не хванах риба, взех първия си урок по гребане. Е, вярно, че по едно време се оказа, че не сме прибрали котвата и тя си търмъчела дъното в движение, но все пак... :lol:
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
vinil
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 10:22
Местоположение: Варна
дал Браво: 49 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от vinil »

[quo.............. по едно време се оказа, че не сме прибрали котвата и тя си търмъчела дъното в движение..... :lol:[/quote]

Всяко начало е трудно, Ники :)

И да не забраиш да се обадиш утре, след като посетиш "мястото" ;)
Наслука !!! :tup:
Аватар
Павлин Калайджиев
Мнения: 1085
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 23:53
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 64 пъти
получил Браво: 470 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от Павлин Калайджиев »

Браво на Вас, супер излет сте спретнали! :tup:
www.starividri.org
.................................
Go Fishing!
Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от sleepwalker »

Спазваме тенденцията да вдигаме темата през 3-4 седмици без почти нищо кой знае какво. Съвсем в реда на нещата риби има от време на време, но размера им варира от малък до дребен, но като за 2 часа след работа става игра. :)
Така и тая вечер, отново две от дежурните рибета по 700-800 грама. Тоя път обаче се случи нещо рядко срещано - хванах риба над килото! И да бъдем точни - около 300 грама над въпросното кило :lol: Но пък удари на моя самоделка на трудно място, бори се зрелищно и ми направи кефа. Абе, добре отпуснах след гадния ден. Пък и сефтосах хубаво нова пръчица :fish15:

Изображение
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
vinil
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 10:22
Местоположение: Варна
дал Браво: 49 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от vinil »

sleepwalker написа: ..............хванах риба над килото!
..............удари на моя самоделка на трудно място, бори се зрелищно и ми направи кефа. ..............и сефтосах хубаво нова пръчица :fish15:
Еееееееееее !!!!!
Нек'си, не смяташ ли, че някои хора ще ти завидим след горенаписаното !!!

Думай сега к'ва е тояжката, че така на снимката, нещо не мога я фана ?!

(стягате ли се с Петьофи за Цоневото другия месец ....) ;)

Бравос за крокито !! :tup:
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от sleepwalker »

А, за завиждане са колегите от темата с щуките, в сравнение с тях моите са аквариумни рибки :lol:

Тояжката е страхотно попадение за никакви пари, не е от лачените ;)
vinil написа:
(стягате ли се с Петьофи за Цоневото другия месец ....) ;)
Само кажи кога! :tup:
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
rangel_bac
Мнения: 494
Регистриран на: Пет Яну 18, 2013 10:02
Риболов: Spinning
дал Браво: 164 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от rangel_bac »

sleepwalker написа:удари на моя самоделка на трудно място, бори се зрелищно и ми направи кефа
:tup: :tup: :tup:

Тези 3 предпоставки и съответния резултат са най-желаното и скъпо нещо в спининговия риболов :)
Не завиждам, а се радвам на успеха. Пожелавам го и на всички останали :)

По-здрави :fish15:
vlad86
Мнения: 34
Регистриран на: Чет Яну 06, 2011 9:49
Риболов: Спининг
Местоположение: Реката
дал Браво: 146 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от vlad86 »

На 24-ти подобаващо празнично за пореден път реших да търся зъбаките в региона, със заоплянето на водата и непрестаната преса размера на рибките намаля драстично , но все пак има колкото човек да не се капотира. Та след около 2 часа усилия и реализиран един костур и малко щукле при поредното претърсване на крайбрежната зона нещо ме взе или по-точно отвя.
Първата мисъл беше че това е щука кощто надхвърля дори най смелите ми блянове и сънища, но след като аванса ми спря за много кратка пауза чак след 40-тия метър се усъмних че може да е толостолоб, но изненадата беше още по голяма след около 30 мин видях че съм зашил бял амур
Изображение
Борбата приключи успешно след малко повече от 30 мин с помоща на колега който за мой късмет беше с огромен кеп(изключително много му благодаря).
След направената фото сесия рибата бе върната където и е мястото https://www.youtube.com/watch?v=ANAhzudAkvM

Рипката беше с дължина 110см. а за теглото мога само да гадая но по мои предположения е около и над 25 кг.
Такъма:
пръчка AVS66MHF2
макара Daiwa Certate 3000
влакно VARIVAS Avani Casting MAX PE8 - 33lb.
метален повод DECOY Wire Soft Leader 10см.
примамка блесна Sinuoso 7гр.

Пожелавам на всеки да изпита подабна емоция.
Поздрави и наслука.
Уважавай противника
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от sleepwalker »

Браво Владо, е на това му се вика да избиеш рибата! :tup: Адмирации за пускането! :tup:
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
Tonito
Мнения: 870
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 21:04
Местоположение: Шумен
дал Браво: 99 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от Tonito »

Браво Владо :) не знаех че и ти си зарибен по Шуменския спининг :)

Според тази таблица http://www.geofish.eu/bg/katalog/dalzin ... hamur.html" onclick="window.open(this.href);return false; , амура е някъде 13-14 кила,пак си достойно постижение :)
Последно промяна от Tonito на Вто Май 26, 2015 10:04, променено общо 1 път.
Аватар
Павлин Калайджиев
Мнения: 1085
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 23:53
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 64 пъти
получил Браво: 470 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от Павлин Калайджиев »

Сткрахотна риба, браво Владо! :tup:
www.starividri.org
.................................
Go Fishing!
Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
Мартин Райнов
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Авг 13, 2014 21:42
получил Браво: 10 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от Мартин Райнов »

Поздравления за извадената риба и още по-големи за релийза. Горепосочената таблица за теглото на рибата е ориентировъчна и в случая се разминава с реалното тегло на рибата поне със 7-8 кг. Обосновката ми за това е, че рибата на снимката не е с типичното вретеновидно за амура тяло, а има огромен и виснал корем. По мое скромно мнение рибата е минимум около 20-те килограма.
Аватар
vinil
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 10:22
Местоположение: Варна
дал Браво: 49 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от vinil »

Адмирации !!!
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”