Спининг около Шумен и региона

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
vene mitov
Мнения: 123
Регистриран на: Пон Юли 27, 2009 9:17
Местоположение: гр.Дряново
дал Браво: 5 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от vene mitov »

Килата не са от значение, просто си е уникално преживяването от борбата с подобни риби.
Преди време и аз бях възнаграден с подобна емоция, макар и с по малка риба от тази :wink:
АДМИРАЦИИ :tup: !!
Аватар
Павлин Калайджиев
Мнения: 1094
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 23:53
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 64 пъти
получил Браво: 472 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от Павлин Калайджиев »

Здравейте,

да кача няколко снимки от днешната едночасова разходка на селския ни гьол. Не че имаше, кой знае какъв резултат, но времето беше много приятно и определено успях да отдъхна след тежката работна седмица.
На язовира мила родна картинка - чалга, подвиквания и подфъргания, от тападжии и дънари няма как да стигнеш до водата. На всичкото отгоре местните бабаити от напоителни системи взимали такса от 6лв., за да имат парички за премии... :twisted: Накратко май няма скоро да отида пак!

Иначе, освен добрата разходка, буквално с последното замятане успях да прилъжа едно недорасло щукле, което след няколко снимчици отиде да расте на свобода:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

P.S. Много ловят тези казута бе! Тази година имам хванати на тях кефал, сом, щука и костур.

Поздрави е наслука!
www.starividri.org
.................................
Go Fishing!
Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от bai ves »

:tup: Железен си :fish15:
superficiq
Мнения: 95
Регистриран на: Нед Апр 19, 2015 9:11
Риболов: спининг
дал Браво: 1 път
получил Браво: 14 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от superficiq »

Oще ли събират такса от 6лв.?
Аватар
Павлин Калайджиев
Мнения: 1094
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 23:53
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 64 пъти
получил Браво: 472 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от Павлин Калайджиев »

Да даже са въвели и абонаментни карти - 25лв за цял месец. Иначе вчера мен лично никой не ме провери и не ми иска пари, но разбрах че са минали малко преди да отида.
www.starividri.org
.................................
Go Fishing!
Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
superficiq
Мнения: 95
Регистриран на: Нед Апр 19, 2015 9:11
Риболов: спининг
дал Браво: 1 път
получил Браво: 14 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от superficiq »

Има ли колеги, които желаят да се уговорим за излет в района?
taner
Вносител
Мнения: 815
Регистриран на: Сря Ное 30, 2005 18:35
дал Браво: 1 път
получил Браво: 91 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от taner »

Този толкова любим гьол ще го посетя тези дни. Ще бъда благодарен на колегите посещаващи го да споделят малко инфо относно ниво на водата, има ли достъпен бряг откъм спирката на главния път, какво е положението с шавара и тревите в частта до малкия и в ъгъла откъм Дивдядово.

Благодаря предварително!
Аватар
Павлин Калайджиев
Мнения: 1094
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 23:53
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 64 пъти
получил Браво: 472 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от Павлин Калайджиев »

Здравей,

с високи ботуши или гащиризон няма да имаш проблем да стигнеш до всяка точка на язовира. В момента нивото му е нормално за сезона, като мой познат ходи почти всяка вечер на малкото и редовно разписва щуки от 700гр до 3кг. газейки между прозорците в шавара. Риби излизат и на централните шавари откъм Дивдядово, така че обикаляне му е майката...

Тези дни съм много натоварен на работа, но ако идваш през уикенда ще се радвам да се видим и помятаме заедно.

Поздрави!
www.starividri.org
.................................
Go Fishing!
Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от sleepwalker »

Нивото по-скоро е по-ниско от обичайното. Оня ден минах за час - местата са силно обрасли заради ниската вода. Имаше колеги с гащеризони нагазили до дето могат и пак имаха водорасли пред тях. Това от към градината и около малкото, под Дивдядово не знам как е. А за достигането на всяка точка от гьола определено си трябва лодка. :lol:
Имах две вдигания на риби на повърхностни примамки, тъй че в тая зелена супа са удачен избор. В по-дълбокото воблерите вървят добре без закачки, но пък там поне аз нямах удар. Но то за един час не може всичко. :) Успех, Танер ;)
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
taner
Вносител
Мнения: 815
Регистриран на: Сря Ное 30, 2005 18:35
дал Браво: 1 път
получил Браво: 91 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от taner »

Благодарско за насоките, надявам се да успея да ги пробвам щучките :fish15:
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от sleepwalker »

Вчера ме пуснаха градска отпуска и успях да сляза до язовира за някой друг час. Времето беше облачно и тихо, не валеше, перфектно. Пообиколих две-три точки, хванах няколко дребни костурчета, които бяха случайни крайбрежни риби. Само дето на мен ми се струваше, че костура трябва вече да е почнал да се групира малко или много и да не е толкова пръснат. Третото предварително набелязано място обаче се оказа печелившо и почнаха да кълват гол след гол, почти нямаше хвърляне без удар. Това обаче се случваше на границата на достижимата дистанция - хвърляш, водиш 5-6 метра и ако тогава не удари, изобщо не удря. Почнах с дребен силикон и 6 грама чебурашка, като кълвяха сравнително добри риби. Вдигнах размера с една по-голяма аваруна, но кълването продължи в същото темпо и от същите риби и търсеното отсяване на по-едрите не се състоя. Разликата направиха две маломерни сулчета. В един момент обаче духна някакъв смотан вятър, слънцето се показа и кълването отряза като с нож. Реших, че рибите са се дръпнали по-навътре и закачих жълта цикада в търсене на по-голяма дистанция. Последваха нови удари и още няколко риби, но малко по-късно закачих някъде и скъсах. Пробвах с други, но все в по-тъмни цветове - греда. Само още една дребна сулка. Особеното и определящото според мене беше, че скъсаната цикада имаше по-отчетлива вибрация, докато другите бяха с "по-тънка", високочестотна вибрация. Обърнах на кастмасер и хванах поредното дребно сулче, но нищо повече. В следващите два финални часа имах едно-единствено кълване на хубав костур. Сигурен съм, че рибите бяха пред мен, макар и на дистанция, но по някаква причина не доближаваха в обсег и не реагираха на други примамки. Но като знам, че предвид обстоятелствата :mrgreen: следващия ми излет е с неопределена дата в бъдещето, настоявах до край и прибрах въдицата едва като се стъмни. Оставих си 10-тина костура, другото - обратно.
Е такива бяха горе-долу рибите:

Изображение

Изображение

Наслука! :tup:
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
vinil
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 10:22
Местоположение: Варна
дал Браво: 49 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от vinil »

sleepwalker написа:Вчера ме пуснаха ...............
Демек, изтърваха те, викаш и ги дра като за последно !

Леко завидях, ама и мен ще ме огрее все някой ден....пък дано и да съм "...около Шумен и региона" ;)
Аватар
Павлин Калайджиев
Мнения: 1094
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 23:53
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 64 пъти
получил Браво: 472 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от Павлин Калайджиев »

Здравейте,

вчера с жена ми решихме да си направим следобедна разходка в хубавото слънчево време. Минахме през предварително набелязаните цели (Един ресторант и една откровена кръчма) и на връщане минахме през река Камчия. Идеята беше да помятам десетина минути, че бързахме да се прибираме към къщи, но нямаше и нужда от повече. На петото подаване се отзова един приличен за нашата опоскана река кефал:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Този уикенд ще отделя повече време на тази дестинация, надявам се да имам успех отново.

Поздрави и наслука!
www.starividri.org
.................................
Go Fishing!
Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
Аватар
Tonito
Мнения: 870
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 21:04
Местоположение: Шумен
дал Браво: 99 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от Tonito »

Браво градски ,хубав чук си заковал :) аз още съм капо тази година откъм спининга,но неделя също бях по реката и наскубах на плувка каракуди и червеноперки :)
Аватар
Павлин Калайджиев
Мнения: 1094
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 23:53
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 64 пъти
получил Браво: 472 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от Павлин Калайджиев »

Времето се оправя, нивото на реката също, лошото е че още малко и започва забраната.
www.starividri.org
.................................
Go Fishing!
Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”