Спининг около Шумен и региона

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от Leo »

vinil написа: Само че, нямам обяснение, защо рибите взимаха уверено докато бе гъста мъгла, а след вдигането и, всичко спря
Колега,ето ти едно примерно обяснение!Есента,чакам да почнат мъглите!Пускам нормална скумрийница.Няма мъгла,няма риба!Има мъгла,има риба!Най-разнообразна!Има луна,няма риба!Няма луна,има риба!
" гениалността ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.."-Мунчо

Гениалните неща били прости.Ми аз трябва да съм голям гений,щото съм много прост
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от sleepwalker »

vinil написа:Дааааммм....получи се, доволен излет.
В началото, със самото пристигане, и Ники ковна хищна бабушка-стръвница !
Само че, нямам обяснение, защо рибите взимаха уверено докато бе гъста мъгла, а след вдигането и, всичко спря (с изключение на няколко костура при Ники, но не и при мен).
Шампион при примамките отново бе Awaruna от Pontoon 21, в размер 2''.
А при състезателите - Ники (Sleepwalker) печели безапелационно първото място ! (т'ва щото беше на собствена територия, ще се поправя 'га ми дойдеш лятоска на цоневото... ;)

П.П.Ники, друже - зЕми ми маани тоя фас от суратя, ако можеш да боравиш с фотошопа.....и ако може...да ме изкараш малко по -убав !!!! ;)

Айде със здраве, а де ще ходим след 10-тина дни .....се оказва наистина сериозен проблем !?!?
Митко няма първи, няма втори и т.н. в това хоби - важното, че се видяхме и се нарадвахме на хубавото време. ;) Въпреки това нямам нищо против да се "сборим" на Цонево :lol: За цигарата обаче трябва да потърсиш помощ от друг, че мен ме няма в тая част. ;)

Относно активността на рибите, аз така си мислех, че може да стане. Язовирът плитък, водата вече е порядъчно топла и явно рибите вече влизат лека-полека в летен режим със сутрешна активност. Като имаше мъгла, ударите бяха близо до брега, а последните риби ги взех на по-далечна дистанция, явно се дръпнаха, а към обяд и си биха камшика нанякъде, както често се случва през лятото. Явно вече трябва да ги почваме от по-рано, свърши се вече с лежерното пристигане към 9 ч. :lol:
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
vinil
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 10:22
Местоположение: Варна
дал Браво: 49 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от vinil »

Благодаря на Д.Тодоров и Leo за обясненията!
Ще го имам предвид вече.
Ама то моето - няма угодия !
Аз хем искам да ловя, хем пък да ми е топличко, слънчево и т.н. (само за бирата държа да е студена ! ;) )
Но...те хората са казали "няма пълно щастие" !

Ники.....скоро ще направим нейде включване !!
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от sleepwalker »

Днес открих официалния сезон с около тричасов риболов. Доволно беше, въпреки ехтящите навред кючеци, радки-пиратки, мириз на кебапчета, хиляди тапи и още повече дънни и плувки. :evil: За пореден път се насладих на явлението сам човек да окупира 50 метрова брегова ивица с въдици, които на всичко отгоре са заметнати като ветрило на всички посоки. Селяндури пълни. :evil:

Аз пък, за да контрастирам максимално на фауната около гьола, пристигнах с една-единствена въдичка. И то дребна. Но за трите часа хванах около 30-35 риби от разнороден калибър, като преобладаваше микро размерът (от тия с гейския нрав, както казва Мунчо). :lol:

Основно се ловяха такива:
Изображение

...но успях да гепам и хубав дебелак близо до 30-те санта, който ми направи кефа, като стабилно огъваше рахитичната ми сопичка, че и авансче пусна :lol:
Изображение

Направи ми впечатление, че след няколко хванати рибки на една примамка отрязваше изведнъж. След смяна на силикончето с друго като цвят или модел, интереса на рибите се връщаше. Чудно ми стана защо в един момент костурите ставаха "резистентни" към определената примамка, бяха пред мен, а не кълвяха. За първи път ми се случва такова нещо, обикновено като ми тръгне на една примамка, почти не я сменям и си ловя с нея до края. :roll:
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
Павлин Калайджиев
Мнения: 1094
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 23:53
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 64 пъти
получил Браво: 472 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от Павлин Калайджиев »

Здравейте и от мен колеги и честит празник!

Днес сутринта и аз открих, само че по река Камчия!

Бях сигурен, че няма да се справя с бясната селяния на местния гьол и затова се запътих в търсене на малкото останали кефали, по нашата река. Предвид агнешката смърт, на която бях поканен, към 10 часа, се наложи на направя кратък риболов - от 7:00 до 8:30 часа, но пък настроението ми сутринта беше на 6.

Изображение

Тази снимка ми напомня, че трябва да си оправя часа на таблото в колата, че отдавна сменихме времето :lol:

Реката ме посрещна доста висока и силно замътена, но предвид непрестанните дъждове напоследък това се очакваше. Въпреки това, успях да дръпна два дребни, но все пак мерни кефала.....

Изображение

Изображение

Сега като се замисля, взе да става цяло искуство да хванеш добри кефали, по река Камчия, а като знам как по Тунжа за два часа съм вадил над 30 направо ми се доплаква :cry: Но аз съм тъп и упорит и ще продължа да търся "Митичния"....

Поздрави и наслука през новия сезон!
www.starividri.org
.................................
Go Fishing!
Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
Аватар
Tonito
Мнения: 870
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 21:04
Местоположение: Шумен
дал Браво: 99 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от Tonito »

Айде и аз трети да запиша сефтето в лайт спининга,днеска реших да си пусна моя евроглас и да намеря кой да ме закара до градския панаир,речено сторено най накрая намерих човек и ме закара до стената на язовира,като цяло слаб риболов,около 15-20 "пидераса" и към 16-17 часа пипванията,чукванията тотално замряха,смяна на няколко вида силиконя,ама нейсе,и се обадих да ме приберат,прилагам малко снимки на изчадията с гейски нрав :)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Павлин Калайджиев
Мнения: 1094
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 23:53
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 64 пъти
получил Браво: 472 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от Павлин Калайджиев »

Здравейте,

днес след обяд, за кратко, имах работа извън града и на връщане реших да мина през реката да видя, какво е положението след пороите тази седмица. На кратко, в момента реката и с около 1.5м по-високо ниво, от нормарното за сезона, а се вижда, че е била метър по-нагоре. Вековни дървета са били довлачени от течението, а релефа и бреговета са тотално променени....

Изображение

Изображение

Изображение

Въпреки невъзможните за риболов условия, успях все пак да излъжа един заблуден кефал, която усмисли половинчасовата ми разходка сред природата.

Изображение

Да се надяваме, че тази седмица времето ще се оправи и валежите ще спрат, а условията за риболов ще са по-добри.

Поздрави и наслука!
www.starividri.org
.................................
Go Fishing!
Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
Аватар
vinil
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 10:22
Местоположение: Варна
дал Браво: 49 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от vinil »

Павлин Калайджиев написа:
днес след обяд..........
Абе ти защо се моткаш по рЯките, а не лепиш плочки в Хапартамента ?!

Да не би да си го приключил ?!
Ако е така - пак си в издънка, че не сме чули за освещаване, откриване, напиване и т.н.

Бравос за слуката, Павлински ;)

Баш 'га Емо Чолаков вика, че спират юнските валежи, ида по родния край - така че, с Ники мислете за дестинации ! (ама само за "вървежни", ша замола)

Поздрави !!!

п.п. Аз от няколко седмици - капо нямам !!! На компа - кълве та се къса !!!
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от sleepwalker »

А, те дестинациите са в много тесни граници и се знаят, вече нямам с какво да те изненадам :lol: Взимаш кутийката със силиконите и ги почваме ;)
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
Павлин Калайджиев
Мнения: 1094
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 23:53
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 64 пъти
получил Браво: 472 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от Павлин Калайджиев »

vinil написа:
Абе ти защо се моткаш по рЯките, а не лепиш плочки в Хапартамента ?!
Митак не съм свършил апартамента, ама както се казваше в една народна мъдрост..... "Асан и то ора бе" :lol: :lol: :lol:
www.starividri.org
.................................
Go Fishing!
Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
Аватар
vinil
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 10:22
Местоположение: Варна
дал Браво: 49 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от vinil »

Павлин Калайджиев написа:..... "Асан и то ора бе" :lol: :lol: :lol:

Тъй, тъй...
И аз на тая мисъл се осланях, като правих и аз ремонта.
И така ми се получи, че точно като имах най-много работа покрай апартамента, най-много ходих за риба !!

Което, изхождайки от по-горе цитираната максима, за мен означава само едно: Че Асан е ора" !!!
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от sleepwalker »

Да бутна темата отгоре, че прашясала. Не, че не се ходи за риба или че не се хваща чат-пат по нещо, но пусти мързел, голяма сила е! :fish1:

Тая сутрин се изтъпаних на гьола малко след 6.30. Първото място не даде нищо, но после се преместих и случих на активни риби, макар и неголеми.

Изображение

Изображение

Тази постоя малко пред мене след като я пуснах, та я пощраках, а после духна в дълбокото.
Изображение

Изображение

Изображение

За около час и малко имах четири удара, всичките реализирани. Рибите бяха горе-долу един размер, най-голямата, която и измерих, беше 48 см. Клъвнаха на едно мое произведение, което само преди няколко дни бях готов да бракувам, па то какво стана... :lol:

После се преместих и реших са си поиграя с костурчетата.

Изображение

Извадих 10-тина еднокалибрени, но вятърът се усили прекалено и към 10 и нещо приключих риболова. Всички риби са върнати обратно.
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
badabing
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Окт 11, 2010 17:51

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от badabing »

Браво! Шуменските щуки - най-добрите щуки във Варшавския договор. 8)
"As long as the snapper bites, I don't care"
Аватар
Павлин Калайджиев
Мнения: 1094
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 23:53
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 64 пъти
получил Браво: 472 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от Павлин Калайджиев »

badabing написа:Браво! Шуменските щуки - най-добрите щуки във Варшавския договор. 8)
А, къде се изгуби? В БГ ли си?
www.starividri.org
.................................
Go Fishing!
Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
badabing
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Окт 11, 2010 17:51

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от badabing »

Вече не отговарям на географските критерии на темата, даже не съм и в същото полукълбо :D

Мъча пъстървите в Нова Зеландия, засега с променлив успех :wink:
"As long as the snapper bites, I don't care"
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”