Спининг около Шумен и региона

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
superficiq
Мнения: 95
Регистриран на: Нед Апр 19, 2015 9:11
Риболов: спининг
дал Браво: 1 път
получил Браво: 14 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от superficiq »

Колеги утре смятам да намокря силикона на шуменското еРезо. Някой ходил ли е скоро там?
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от мъро »

Вчера ходих, никаква активност. Малкия гьол е замръзнал изцяло, при върбите под спирката също има много лед и не става за спининг, до локвата от към лодките имаше колеги който ловяха на плувки и тапи, само дребни и редки костурчета. Аз ходих на стената на малкия и хвърлях в големия и нищо. Но ден с ден не си прилича, ако искаш пробвай, дано спре вятъра иначе е безсмислено. Иначе таксите ги събират, рибата не кълвяла тези дни защото било студено, преди това излизала много. Така каза бирника :lol: :lol:. То там риба не остана ама това е друга тема.
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от sleepwalker »

Отивай на стената и там къпи силиконите. Вече е студено, рибата е групирана и трябва да е в дълбокото, а най-дълбокото на гьола е по стената. По другите места няма смисъл според мене.
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
superficiq
Мнения: 95
Регистриран на: Нед Апр 19, 2015 9:11
Риболов: спининг
дал Браво: 1 път
получил Браво: 14 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от superficiq »

Благодаря за информацията, ако е много зле работата може да се метна на Камчия, но и за там нямам особени надежди..важна е разходката все пак.
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от мъро »

В целия залив под спирката е пълно с дребна риба която се движи до бреговете под леда, съвсем на плиткото. Под леда водата е около 10 см. Пасажите са доста големи, рибките са над 10-15 см. Доста ме учуди този факт, цяла година не съм виждал толкова рибки в плиткото. Предполагам че там ще има и хищници но имаше много лед. На стената ходих преди седмица и нищо. Ходих и на реката, останах си само с хубавата разходка.
superficiq
Мнения: 95
Регистриран на: Нед Апр 19, 2015 9:11
Риболов: спининг
дал Браво: 1 път
получил Браво: 14 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от superficiq »

Колеги някой ходил ли е скоро по Камчия или на шуменския?
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от мъро »

Предната неделя бях на реката, беше висока,мътна и бърза. Батака го носи Врана, над нея реката е бистра и спокойна, заформих едно двучасово капо. Днес на езерото имаше 5-6 коли, точно срещу стената при изъхналите дървета, явно тормозят щуката. Ходих на стената да видя дали има колеги , да питам уклея дали е тръгнал но нямаше никой. Утре смятам да отида на реката а в неделя на езерото.
superficiq
Мнения: 95
Регистриран на: Нед Апр 19, 2015 9:11
Риболов: спининг
дал Браво: 1 път
получил Браво: 14 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от superficiq »

И аз май ще се метна на реката. На езерото пускат ли лодки, че ми се намира една?
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от мъро »

На езерото не пускат с лодки, утре по обяд смятам да ида на реката, ти в коя част смяташ да ходиш?
joe
Мнения: 48
Регистриран на: Нед Мар 25, 2018 18:57
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 123 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от joe »

Колеги, споделете някакви преживявания от Шуменското езеро напоследък.
В смисъл аз днес се разходих до там и съответно нищо не хванах, но пък и бях тръгнал по скоро да разгледам.. Някакви съвети за спинингуване там? Подходящи горе долу места (изглежда плитко като цяло, на стената тоя дето събира таксата ми каза че е забранено)..
Благодаря предварително!
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от мъро »

90% от преживяванията са като твоите вчера,в 7% от излетите може да хванеш макс десетина костурчета и в 3% може да намериш активни но за сметка на това дребни костурчета. Иначе има костур, бяла, щука, някой твърдят и сом, рибите последните години рязко издребняха. Ако хванеш нещо по едро, бягаш към тотото защото е равносилно на шестица, общо взето всичко се пребира от гладниците а те са много. Удобни места за спининг почти не останаха и все повече намаляват.
joe
Мнения: 48
Регистриран на: Нед Мар 25, 2018 18:57
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 123 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от joe »

Хах ти направо ме отказа :).
Иначе мераклии вярно има, вчера поне 6-7 човека видях за щука, кой на спининг кой на рибка. Тъкмо бях започнал да завиждам че си нямаме такова гьолче градско до Варна. Ама щом вчера имаше толкова колеги, представям си какво е при хубаво и топло време..
superficiq
Мнения: 95
Регистриран на: Нед Апр 19, 2015 9:11
Риболов: спининг
дал Браво: 1 път
получил Браво: 14 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от superficiq »

Последно ходих в събота от 7:30 до 9 и имах един почти един изваден рак, но по-миналата седмица през почивните дни имах една бяла, няколко едри костура и една щука, като всички риби бяха на едри силикони. По принцип съм на мнение, че си има доволно риби, но трябва да ги търсиш, като за целта обикалям доста.
joe
Мнения: 48
Регистриран на: Нед Мар 25, 2018 18:57
дал Браво: 73 пъти
получил Браво: 123 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от joe »

Е, то аз в неделя си извадих един рак на силикон - не съм съвсем капо :). Значи все пак има някаква интрига, ще го посетя пак..
мъро
Мнения: 327
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 2:06
Риболов: Спининг
дал Браво: 153 пъти
получил Браво: 181 пъти

Re: Спининг около Шумен и региона

Мнение от мъро »

joe написа:Е, то аз в неделя си извадих един рак на силикон - не съм съвсем капо :). Значи все пак има някаква интрига, ще го посетя пак..
Има, в неделя 6 човека на спининг, всичките капо.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”