Спининг около Шумен и региона

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Спининг около Шумен и региона

Мнение от sleepwalker »

Здравейте!

Отварям тази тема, чиято цел е прослава на шуменските спинингисти-капотаджии, техните риболовни заходи и съвсем непрофесионалния начин, по който се опитват да уловят някоя заблудена, полукьорава, саката или разгонена риба. :lol:

Идеята за основаване на спининг клуб „Капотирай се с финес!” възникна спонтанно и изненадващо. Светлата мисъл проблесна в момент на тотално безрибие и след голям шлем от неуспешни излети, сред които имаше както неколкочасови, така и почти целодневни. :fish1:

Макар и към момента клубът с подчертано нестопанска цел и намиращ се в дълбокия ъндърграунд на обезрибения български Североизток да наброява скромните като бройка, но нескромните поединично цели двама члена :mrgreen: , на въпросните задвъдични устройства им се струва богоугодно чат-пат да забавляват отбраната аудитория на форума с откровено левашките си напъни край язовири, рекички, гьолове, паткарници и не на последно място – ваната у дома! :roll: Поради естеството и целите на клуба, единствените двама члена след дълго умоблъскане и в момент на върховен малшанс пред рибите си избраха и девиз – „Капото е вечно, но ние ще го надживеем!”. :fish4:

Макар и темата да има за цел да описва т. нар. излети на членовете на спининг клуб „Капотирай се с финес!”, нека всички колеги от града и региона да се чувстват свободни да отчитат разходките си, та да не замре скоропостижно темата! :wink:
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Спининг клуб „Капотирай се с финес!”

Мнение от sleepwalker »

Като дебютен репортаж за похожденията на гореописаното дуо ще преведа пред вас тазвечерната постработна разходка. Не се учудвайте, че в нея ИМА уловени риби – това е просто изключението, което потвърждава правилото, тоест затвърждава името и девиза на клуба!

Та тъй. Днес към 19 и малко часа двамата с Павката цъфнахме като майски рози на гьола. Там един вятър на пориви, но горещ и много неприятен като цяло. Разпънахме на бързо и се насочихме към водата.
Първо решихме да пробваме пред едни шавари – плитко място, но пък имаше няколко накъсани тапи във водата, та се престрашихме да метнем. Още с първото хвърляне страничният вятър отвя линията на Павката в едни шавари, което доведе до късане без време. След това обловихме мястото – аз с попер, той с блесни, но напразно.
След това се преместихме на по-дълбоко и чакълесто място без треволяци. Аз закачих един китайски боец, който доста успешно може да се включи в шоуто „България търси талант” с неподражаемите гюбеци, които хвърля във водата. Още на третото-четвъртото подаване последва удар и от водата излезе един хубав костур.

Изображение

След снимката гада цопна обратно във водата с напътствия да доведе поне баща си следващия път.
След още няколко проводки линията натежа, аз помислих, че съм закачил водорасло и не подсякох, но след няколко оборота на макарата когато „водораслото” се приближи към брега, корема му се белна, онуй започна да шляпа и докато Павката реагира с кепа, „водораслото” се откачи току пред мрежичката. Бялата рибка на око беше към 6-700 грама и макар, че не излезе на брега да се поздравим, ни докара приятни и изключително неочаквани емоции.
Преместих се малко по-натам по брега и след няколко хвърляния закачих още един костур. Щрак и пльос обратно във водата.
Изображение

Повъртях още малко и в края на една проводка, на метър и нещо от брега неочаквано удари една бяла рибка, миналогодишна реколта, но и тя след няколко плясъка се откачи.
Реших да пробвам още един китайски боец, цесекар, та да видя дали и той няма да се разпише. Ми разписа се – и на него се закачи един хубав борбен костур, който след снимката си отиде у дома.
Изображение

Последва едно известно затишие, през което двамата с Павката сменяхме блесни и воблерчета, но нямаше сторване. Лека-полека почти се стъмни и аз реших да закача отново дебелия китаец за няколко хвърляния преди да отлетим. Повъртях го, похвърлях го и той взе, че пак хвана рибка – при третия опит най-накрая успях да извадя една бяла рибка, пак от миналогодишните. Отново линията натежа, но тоя път я подсякох за всеки случай. Пак се беше закачила за края на устата, но успях да я измъкна бързо. Поради малкото светлина джиесема не успя да направи хубава снимка, но все пак...
Изображение

По едно време вече не си виждахме линиите, не знаехме къде хвърляме и викам на Павката - последно мятане и сгъваме. Бъзикнах се, че ще закача и риба като за изпроводяк, захилихме се, обаче след няколко оборота усетих лек удар, линията пак натежа, аз засякох и усетих съпротива отсреща. Но пак не ми било писано да изкарам рибата - откачи се на няколко метра от брега. Не успях да видя - дали беше едър костур или някоя бяла рибка. Но така било писано, знам ли. :roll:
Та това се случи в тези 2.5 следработни часа. Понеже трябва да си защитаваме името на клуба, не вярвам да случим на толкова дащен излет в скоро време. Но пък ще онагледяваме каръка си с някой пейзаж. :lol: :lol:
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
Павлин Калайджиев
Мнения: 1094
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 23:53
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 64 пъти
получил Браво: 472 пъти

Re: Спининг клуб „Капотирай се с финес!”

Мнение от Павлин Калайджиев »

Като горд член на спининг клуб "Капотирай се с финес", днес аз лично изпълних със съдържание името на клуба! За разлика от колегата Sleepwalker, който дърпаше рибка след рибка, аз лично проведох доста натоварена тренировка по кастинг на всякакъв тип примамки, естествено без да бъдат докоснати, от каквато и да е риба. Иначе релаксът беше на макс, особенно след тежкия и натоварен работен ден. И за да оцветя малко темата, ето няколко снимки от предни излети, където странно как но имаше и риби......

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Надявам се, че ако има и други луди на тема спининг, от града и региона, ще се вклучват в темата без да се притесняват!

Поздрави на всички и наслука!
www.starividri.org
.................................
Go Fishing!
Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Спининг клуб „Капотирай се с финес!”

Мнение от sleepwalker »

Павка, реномето на клуба ни пада още преди дори да се е въздигнало - на всички снимки има риби! :lol: :lol: :lol:
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Спининг клуб „Капотирай се с финес!”

Мнение от Marco Polo »

Хехе, весело сте си изкарали, трябва да сменяте без време името ;)
А на китайците смени куките, реализацията видимо ще се увелими! :)
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Спининг клуб „Капотирай се с финес!”

Мнение от sestrata »

Браво, приятели! Евала, машала и ашколсун аркадаши! Да ви върви по риба или по бира! :D
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
taner
Вносител
Мнения: 815
Регистриран на: Сря Ное 30, 2005 18:35
дал Браво: 1 път
получил Браво: 91 пъти

Re: Спининг клуб „Капотирай се с финес!”

Мнение от taner »

Ако това е езерото, направо сменяйте примамките ;)
Купувайте си по един гащеризон и веднага ще смените името на клуба :)
На откриването бях там - екстра, а повече приказки за обезрибен район да не чувам, че си нямате представа какво е да няма приличен водоем на 100 км радиус - вашият е на 1км. :? :?

Поздрави и да им изкъртите зъбките :)
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Спининг клуб „Капотирай се с финес!”

Мнение от sleepwalker »

Примамки всякакви сме мятали, а аз лично съм го обикалял тоя язовир да не кажа стотици, но десетки пъти отвсякъде. Само до газене не сме стигнали, но може и това да стане. Благодаря за пожеланието! ;)
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
karidata
Мнения: 1127
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 15:16
Риболов: spinning
Местоположение: Бургас
дал Браво: 209 пъти
получил Браво: 829 пъти

Re: Спининг клуб „Капотирай се с финес!”

Мнение от karidata »

Арна темичка,ще я следя с интерес.
Ходене му е майката.
http://www.starividri.org/
Аватар
Павлин Калайджиев
Мнения: 1094
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 23:53
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 64 пъти
получил Браво: 472 пъти

Re: Спининг клуб „Капотирай се с финес!”

Мнение от Павлин Калайджиев »

Здравейте мили приятели! Днес след работа с колегата Sleepwalker решихме отново да се поразходим, около водата, с основна цел да изкъпем примамките, че да не хващат паяжини по кутиите. Речено сторено! Към 19 часа бяхме на линия и се започна голямото дебнене.......
Не след дълго усетих зверски удар и след дълга борба и напрежение в бицепсите изкарах това чудовище........

Изображение

Последваха много опити на блесни, воблери, клатушки и въобще всичко което се намираше в кутиите ни беше намокрено. Стигнах чак до старите запаси със силикони, които взеха че предизвикаха интерес у рибоците. Първо се излъга тази бяла рибка....

Изображение

а не след дълго и тази костуретка....

Изображение

На мен обаче силиконите ми омръзнаха и се заех отново да изреждам воблерчетата. Този път се хареса ето този....

Изображение

За финал на този разказ искам да Ви кажа, че по време на риболова не пострада нито една риба. Всичките ги сполетя една и съща съдба.....

Изображение

Поздрави от спининг клуб "Капотирай се с финес" и наслука!
www.starividri.org
.................................
Go Fishing!
Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Спининг клуб „Капотирай се с финес!”

Мнение от sleepwalker »

Май наистина ще трябва да сменяме името на клуба...А каква хубава идея беше... :lol:

За да не каже някой, че не съм бил и аз край гьола, ето няколко снимки на моите рибоци:

Първо похвърлях няколко нови клатушки, едно воблерче и две-три въртележки, но безрезултатно. Затова сложих изпитания боец от кутията и не след дълго удари един харен костур:
Изображение

Няколко подавания по-късно на същото място закачих хубава бяла рибка. Не съм я мерил и теглил, че ме домързя да вадя кантарорулетката, но така или иначе не е нещо невиждано :lol:

Изображение

На следващото хвърляне закачих някъде и скъсах безславно. Затуй реших да пробвам да силикон и:

Изображение

Не настоявах много на силикончетата и затова реших да пробвам с Мепс 1 номер. На една от проводките, когато блесната беше на около 4-5 метра от брега, усетих лек удар, в следствие на който извадих линията си без примамка - някоя зъбата твар беше отрязала влакното като с нож. :roll:

Продължих с изпитания боец от предния път и той пак се доказа:

Изображение

След известно време пак на дебелака отчетох рязък удар, аванса свирна и се разви няколко метра, след което в кепа влезе ей тоз хубавец към половинката:

Изображение

Та толкоз от днешния следработен излет. Скоро пак ;)
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Спининг клуб „Капотирай се с финес!”

Мнение от sleepwalker »

Из краткия разговор с колега-плувкар, който цопкаше наблизо:

- Може ли огънче?
- Заповядай!
- Как е при вас, има ли нещо?
- По някой костур и сулка закачихме.
- Ми къде са?
- Във водата.
- А, как така, че що не си ги събирате?
- Че за какво ми са?
- Ми да ги ядеш...
:lol:
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
badabing
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Окт 11, 2010 17:51

Re: Спининг клуб „Капотирай се с финес!”

Мнение от badabing »

Браво колега, ама името на клуба верно не се връзва.

И аз въртях в петък вечер, но капотирах с финес :)
"As long as the snapper bites, I don't care"
Аватар
DKolev
Мнения: 260
Регистриран на: Нед Окт 03, 2010 17:55
Местоположение: Ямбол
Обратна връзка:

Re: Спининг клуб „Капотирай се с финес!”

Мнение от DKolev »

Момчета, чета темата ви с интерес. Чудесни излети правите.
Само искам да ви кажа - СРАМ сте за "капотаджиите". Ние, истинските капотаджии, никога не бухме си позволили да пускаме снимки с толкова много хванати риби (пък било то и пуснати след това, а не изядени :D ).
Продължавайте да хващате, ама се откажете от това име на клуба ;) Не ви приляга :D
Аватар
Павлин Калайджиев
Мнения: 1094
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 23:53
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 64 пъти
получил Браво: 472 пъти

Re: Спининг клуб „Капотирай се с финес!”

Мнение от Павлин Калайджиев »

За името на клуба нещата още се обмислят, ако ситуацията се запази може и да се смени. Иначе надявам се, темата да се хареса и да пораздвижи малко подфорума, че нещо няма много активни теми към момента. Знам, че рибите които показваме до момента са маломерни и едва ли са интересни на повечето от Вас, но се надявам скоро да ни споходи и по-голяма слука.
mitenceto89 написа: Само искам да ви кажа - СРАМ сте за "капотаджиите".
Колега редовно правя излети по Тунджа в и около Ямбол (жена ми е от там). Някой ден като дойда ще ти покажа аз на тебе, как се връткат качествени капота :D :D :D
www.starividri.org
.................................
Go Fishing!
Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”