``Pro Anglers League``

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 548 пъти
получил Браво: 1049 пъти

``Pro Anglers League``

Мнение от Димитър Тодоров »

Привет,

Този уикенд на Саратовското водохранилище в Русия се провежда първият кръг
от турнира ,,Pro Anglers League,, ,в който участват като отборни двойки едни от най-силните
спинингисти в Русия. От известно време насам проявявам силен интерес към такива про-състезания,изкушения риболовец може да научи много ,дори само от отчетите за тях.
Вчера и днес са първия и втория тур на първият кръг от Лигата.

Репортажът за вчера,първият ден:
http://www.proanglers.ru/?p=828" onclick="window.open(this.href);return false;

И репортажът за днес,вторият ден от кръга:
http://www.proanglers.ru/?p=892" onclick="window.open(this.href);return false;

Харесва ми условието в турнира да се зачитат само петте най-големи риби за всеки тур,както и акцента върху това,рибите да са живи и да се върнат обратно.
Също ми допадна коментара на организаторите,че сома не се зачита,защото улова на сом за кратките часове на състезанието, е по-скоро случайност,и така акцента в турнира пада върху майсторството и упоритостта,а не върху хазарта.

Няма да скрия,че симпатизирам на Живин и Питерцов. Питерцов е много напорист младеж,
а Живин е изключително грамотен спинингист и в същото време,скромен човек.

Поздрави!
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 548 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: ``Pro Anglers League``

Мнение от Димитър Тодоров »

В тази тема стана малко като да си говоря сам,но нейсе,свикнал съм :lol: :lol: , пък дано и
на още някой е интересно. Правилно каза Живин накрая..,,това не е просто бъдещето,всъщност друг път напред няма (за руският спининг),,. :)

И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: ``Pro Anglers League``

Мнение от mitioto »

Митак, темата е интересна за следене! Виждам, че доста неща са копирали от американската бас лига, което не е лошо разбира се. Само немах много време да видя и какъв е наградния фонд... От кога съществува тая лига?
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: ``Pro Anglers League``

Мнение от mitioto »

Са видех, че твоя човек Питцеров е 4-ти в световния шампионат по улов на бас... Интересно и американците, който стане шампион в бас лигата у казват "световен шампион"... Американците пък въобще не учасват в "Световното по улов на хищник от брега", където участват и наще момчета....

Интересно ми е колко ли световни първенства има... Не че е по темата, точно де. Извинявай за отклонението!
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 548 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: ``Pro Anglers League``

Мнение от Димитър Тодоров »

Адаш, руската Лига я има от тази година. Недоволството на мнозинството грамотни спинингисти от състезания с костурета-мишлета най-сетне намери и финансова подкрепа и промяната,виждаме,се случва. Дори и само да гледаме отстрани,можем да научим много в технико-тактически план.Отдели някоя минута и зачети коментарите във форума на сайта,там има и интересни репортажи от самите участници в състезанието.

А Сашко,докато си мисли,че тролинга е връх на сладоледа,го оставям без коментар.
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: ``Pro Anglers League``

Мнение от Мунчо »

Сашо, пак коментираш неща, които са встрани от сферата ти на компетентност! Тролингосвай си и се отдавай на дълбокомислени емпирично-гносеологични анализи - както виждаш, там никой не ти връзва кусури.
Мите, със сигурност си забелязал, че напоследък руснаците правят много подобни турнири със "засукани" правила - улов само на определен вид риба, зачитане на екземпляри в определен габаритен диапазон или само на ограничен брой най-едри екземпляри. Аз обаче най-много си харесвам турнира "Московски костур", като най-близък до интересите ми.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 548 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: ``Pro Anglers League``

Мнение от Димитър Тодоров »

Ице,лошо няма,уважавам правото на избор на всеки.Виж дори,как се лиших от възможността да коментирам Сашковия избор.. :lol: Сигурно има и немалка доза удоволствие и предизвикателство в състезанието ,,Московски окунЬ,, ,но аз лично не виждам как това (риболова на ,,московски,, окуньи) би ме направило по-добър спинингист. :roll: А формата на тази ,,Лига,, определено ми харесва - за да постигнеш добро класиране трябва,Ице,да ловиш целенасочено по-големички рибки, и трябва ти самият да прецениш кои ще са петте най-големи сега и веднага (задържаш или пускаш на момента без да знаеш какво те очаква после).
Има също много интрига в търсенето на рибките.Да ловят могат мнозина (ловят добре всички участници) ,но да намираш успешно рибките последователно - в различни условия и на различни водоеми - това всеки го прави по различен начин и това го наричам стил. :D :wink:

..А може просто да ми харесва аромата на бензин и да ме блъскат вълните в лицето? :twisted: :D :lol:

По-здрави! :fish15:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 548 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: ``Pro Anglers League``

Мнение от Димитър Тодоров »

Отчетът на победителите от третия кръг на Турнира PAL :
http://www.proanglers.ru/forum/viewtopi ... 9&start=60" onclick="window.open(this.href);return false;
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
jazzmena
Мнения: 4593
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: ``Pro Anglers League``

Мнение от jazzmena »

Страхотен разказ с всичко, каквото би заинтересовало читателите.
.... каква риба е "берша"?
Аватар
valeri hinkov
Мнения: 1178
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 13:23
Местоположение: Sofia,Volgograd
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: ``Pro Anglers League``

Мнение от valeri hinkov »

jazzmena написа:Страхотен разказ с всичко, каквото би заинтересовало читателите.
.... каква риба е "берша"?

Берш е тва дето е между бялата риба костура. Малка Бяла риба май и викат без кучешките зъби дето е.
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 548 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: ``Pro Anglers League``

Мнение от Димитър Тодоров »

Репортажите на Питерцов за първия и третият етап от състезанието.Интересно четиво,дано повече колеги открият нещо интересно за себе си..Освен Сашко,разбира се,той знае всичко. :mrgreen:

http://www.midacompany.ru/Blog/53--pal.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.midacompany.ru/Blog/55--3-pr ... eague.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Алка
Мнения: 201
Регистриран на: Нед Сеп 25, 2011 13:47
Риболов: дУховен
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 1 път

Re: ``Pro Anglers League``

Мнение от Алка »

И американци и руснаци могат да си го позволят този риболов-Широка страна родная-Господ ги е погалил и си имат всичко.Умеят и знаят да си го пазят.Едно от условията на турнира е рибата да остане жива и да се върне.Много хубаво състезание.Ако се съберат всички големи спинингисти на Русия ще стане още по интересно.Какво като са го копирали от американците,на мен руснаците са ми по близки-славяни като нас.
А относно сома,Питерцов казва че 2-2.50 метра и около 80кг ,а не 1.70 ,склонен съм на него да вярвам отколкото на великият български спинингист, който го гледа по телевизията .И за протокола,че за какво му е да извади сома и да губи още време,условието на състезанието такива риби не се броят.Достатъчно е само че го е погалил по главата.Ама това са усещания за други хора с друго мислене и идеали,които не са месари.Аз например отдавна вече не ям риба,защото не я възприемам като такава....едва ли някои хора ще го разберат -спирам.
Може ли да вземат участие и от чужди държави в това руско мероприятие,че и ние да спретнем 1-2 тандемчета.
Колко са задружни хората и как им греят лицата ,като малки деца в сладкарница.Дано поне след тези репортажи се замислим и се насочим в правилният път,ама едва ли съдейки по горе писаните постове на великите български спинингисти,знещи и можещи всичко.
Благодаря Ви г-н Тодоров,ако не друго поне ще си запеметя сайтовете и ще си чета хубави и смисленни неща,докато чакам да завали и да напълни реката за до ходя по моите любими места ,но и това едва ли ,Господ и тука не ни включва в сметките си-защо ли...
ARTHM560UL+21LuviasAirity1000s\EXC 730ML+Exist3000
RB55MS+21Luvias2000s
EXC600ULX+21Luvias2500s\ES76MLXF+Stella4000XG
RB 62 MS+Stella c2500sxg\ES70MH+CertateHK2500R
LEP 69L+Exist2506
LEP70LX+21Luvias2500sqxd\LES76MF2+CertateHK3012H
SR BW70L+Stella4000S\LXS70ML+StellaC3000S
EXC630LM+Stella c2500shg
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 548 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: ``Pro Anglers League``

Мнение от Димитър Тодоров »

Участието на екипажи от други държави мисля,че е възможно,но всичко струва парички и то,не малко. Ако не греша,тези екипажи имат право да се състезават в кръговете,но нямат право да участват в генералното класиране? Това не е толкова важно..По-интересното е,че руснаците и те,макар и по-бавно,вървят към нивото и организацията на спортния риболов в Щатите и Япония.
Там риболовците,търговците на принадлежности и производителите са в тясна връзка и спортът се развива бързо..капитализъм.. :) :roll:

И понеже ти,колега Алка,единствен в темата проявяваш интерес да четеш и учиш,ето ти още един сайт на човек,от който съм научил много за спининговия риболов - http://kkuzmin.ru/" onclick="window.open(this.href);return false;
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: ``Pro Anglers League``

Мнение от Мунчо »

Тц-тц-тц, Мите, заклейми ни всички, с изключение на колегата Алка... :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 548 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: ``Pro Anglers League``

Мнение от Димитър Тодоров »

Ице,ако прегледаш още веднъж набързо темичката,че забележиш,че май пак си говоря сам.. :lol: :roll: Пуснах я с надеждата да се намери някой нов (и непознат за мен) любител на спининга от лодка,с който да побъбря сладко,но уви. :?
Само Сашко кълве перманентно,но с него вече ми е скучно,щото той никога не чува какво му говорят отсреща. :lol: :roll:

По-здрав! :fish3:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”