Спининг в Черно Море-Има ли подобно нещо?

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Warrel
Мнения: 49
Регистриран на: Нед Юли 24, 2011 18:19

Спининг в Черно Море-Има ли подобно нещо?

Мнение от Warrel »

С тази тема целта ми е веднъж и завинаги да сe уточни има ли условия за спининг в Черно море или не.Ако наистина някой е практикувал този вид риболов там,моля нека сподели своите впечатления :)
Аватар
RIMOHIT
Мнения: 3909
Регистриран на: Пон Юни 13, 2005 19:10
Местоположение: Бургас-Стара Загора
дал Браво: 40 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Спининг в Черно Море-Има ли подобно нещо?

Мнение от RIMOHIT »

По нашето крайбрежие има разнообразни места и на някои от тях има условия . Освен със адекватна екипировка риболовеца трябва да си носи една торба с търпение и вътре да няма ни трохичка очакване .

П.С . За два риболова по около 1-2 часа имам 2 риби . Попче и дракон около 15 см. Това от преди 4 дена.
При добро стечение на обстоятелствата се лови лефер.
Скорпида е не лош обект , но тази година от зимната буря изчезна.
За уловен лаврак на спининг нямам данни , а харпунджиите си бият редовно на юг и не само.
hobie revolution 13
Аватар
javor_st
Мнения: 244
Регистриран на: Сря Юли 04, 2007 10:28
Местоположение: София

Re: Спининг в Черно Море-Има ли подобно нещо?

Мнение от javor_st »

RIMOHIT написа: Освен със адекватна екипировка риболовеца трябва да си носи една торба с търпение и вътре да няма ни трохичка очакване .
Е ти направо е.. мамата на всички кандидат черноморски спинингисти :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
minimum STRESS
maximum BLESS
Warrel
Мнения: 49
Регистриран на: Нед Юли 24, 2011 18:19

Re: Спининг в Черно Море-Има ли подобно нещо?

Мнение от Warrel »

Леферът според мен е най-атрактивният за ловене,но доколкото знам шансовете да хванеш лефер с въдица в Черно море е по-малък от този да удариш 6-ца от тотото :D....А колкото до дракона за който ти спомена,дано не се случва на никой да го хваща,че мамата си трака :D
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Спининг в Черно Море-Има ли подобно нещо?

Мнение от Мунчо »

Сигурно и дънни риби на дребен силикон ще е интересно. В Гърция даже било ефективно, доколкото съм чувал.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
didaka
Мнения: 546
Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 12:23
Местоположение: Силистра
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Спининг в Черно Море-Има ли подобно нещо?

Мнение от didaka »

Здравей!
Лови се и понякога дори- успешно...
Но..., трябва прекалено много звезди да се подредят "правилно".
Няколко години подред ловя с променлив успех чернокопи / кандидат лефери/ на кастмастер в района на Тюленово.

Поздрави!
Аватар
te4osoma
Мнения: 1880
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: Спининг в Черно Море-Има ли подобно нещо?

Мнение от te4osoma »

Есента е времето за спиннинга на морето ,според мен,тогава съм ловил чернокоп доста успешно на кастмастери и клатуни.....не е исключено и някой зарган и даже циганки /малък паламуд/да се тракнат ако ги има де :D :D :fish4:
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Спининг в Черно Море-Има ли подобно нещо?

Мнение от Димитър Тодоров »

Мунчо написа:Сигурно и дънни риби на дребен силикон ще е интересно. В Гърция даже било ефективно, доколкото съм чувал.
Ице, с Павле чоплихме едри попаци на силиконче преди две пролети,
а тази година се изхитрих да ,,джигвам,, с чепарето по дъното - резултата е интересен ,кълват дракони и попаци.. :) Само дето тоя джигинг ми излезе скъпичък,щото посях доста чепарета. :lol: :roll: И понеже и попаците и драконите кълват доле,има смисъл да си навържеш малки чепаренца по три куки.
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
bae
Мнения: 570
Регистриран на: Чет Мар 10, 2011 14:10

Re: Спининг в Черно Море-Има ли подобно нещо?

Мнение от bae »

Warrel написа:Леферът според мен е най-атрактивният за ловене,но доколкото знам шансовете да хванеш лефер с въдица в Черно море е по-малък от този да удариш 6-ца от тотото :D....А колкото до дракона за който ти спомена,дано не се случва на никой да го хваща,че мамата си трака :D
Ако сметаш да хвърляш с кастмастер от брега, намали шансовете още няколко пъти. И имай предвид, че така наречените търнокопи са дребните дечица на лефера и размер 20см. е голяма радост за риболовците по нашето крайбрежие. :mrgreen: Не знам защо, но това е факт. :lol:
Зад всеки успял мъж стои една жена, за която жена му не знае.
Warrel
Мнения: 49
Регистриран на: Нед Юли 24, 2011 18:19

Re: Спининг в Черно Море-Има ли подобно нещо?

Мнение от Warrel »

то е ясно,че шансовете са минимални,но все пак колегите по-горе успяха да ми вдъхнат някаква надежда ;)
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Спининг в Черно Море-Има ли подобно нещо?

Мнение от fori »

bae, 7-8 сантиметровите са още по-голяма радост :D
Такъв дребосъл лових преди няколко години на Арапя на пъстървови клатуни.
На дребни цицикони тормозих чернокопа и лапините от кея на Ахтопол, ама лапините трябва да са титанични за нашето море, че да могат да захапят джига.
А Стьопата показа че поповете си хапват орка сирена с голямо удоволствие.
А драконите налитат практически на всичко движещо се, когато са в настроение.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Аватар
didaka
Мнения: 546
Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 12:23
Местоположение: Силистра
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Спининг в Черно Море-Има ли подобно нещо?

Мнение от didaka »

bae написа:И имай предвид, че така наречените търнокопи са дребните дечица на лефера и размер 20см. е голяма радост за риболовците по нашето крайбрежие. :mrgreen: Не знам защо, но това е факт. :lol:
Боби, не са толкова дребни чернокопите, които се ловят - около 30-те санта е обичайният размер, т.е "кандидат лефери". А и в няколкото заливчета в района на Тюленово си влизат на съвсем прилична дистанция, дори имам няколко рибки на "помпене" в краката ми..

Поздрави!
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: Спининг в Черно Море-Има ли подобно нещо?

Мнение от mitioto »

Димитър Тодоров написа:...а тази година се изхитрих да ,,джигвам,, с чепарето по дъното...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Адаш, са ше пийна една ракия в твоя чест :D :wink:

Иначе, аз единствено имах успех с попчета на дребни силикони на един вълнолом...
bae
Мнения: 570
Регистриран на: Чет Мар 10, 2011 14:10

Re: Спининг в Черно Море-Има ли подобно нещо?

Мнение от bae »

Фори, за драконите съм напълно съгласен. Поповете много налитат на силикон, но от брега хващам дребни, вие сигурно ги ловите с канутата на вътре в морето и там излизат по-едри. В Гърция се забавлявах, поради липса на читави риби, с попове на силикон. На 3-4м. дълбочина ги ловя, често и на по-плитко, атаката се вижда, и се редуват попове и доста едри 20-23см. скорпиди. Ползвам малки 4см. орки.
Зад всеки успял мъж стои една жена, за която жена му не знае.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”