Спининг в Черно Море-Има ли подобно нещо?

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Warrel
Мнения: 49
Регистриран на: Нед Юли 24, 2011 18:19

Re: Спининг в Черно Море-Има ли подобно нещо?

Мнение от Warrel »

може и да постнеш някоя и друга снимка ако намериш...да се размечтаем малко :D
Аватар
getsbi
Мнения: 290
Регистриран на: Чет Фев 04, 2010 11:34
Местоположение: Плевен
дал Браво: 47 пъти
получил Браво: 49 пъти

Re: Спининг в Черно Море-Има ли подобно нещо?

Мнение от getsbi »

Благодаря за информацята на plamboniy и mikibg. :) Ще трябва по някакъв начин да се сдобия със сребърните варианти.
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Спининг в Черно Море-Има ли подобно нещо?

Мнение от Златев »

Брат ми е хващал чернокоп 20см от Варненския вълнолом на клатушка. Той също каза, че проводката трябва да е много, ама много бърза.
Аз съм се пробвал есенно време с малки джигчета за кая, но уви, без резултат.
Миналата година между Каварна и Балчик реших да експериментирам и на куката на бомбардата сложих парченце станиол, оформено на ръка като малка рибка, 3-4см. Имах няколко "джорумчета" точно зад "примамката", но само толкова.
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Спининг в Черно Море-Има ли подобно нещо?

Мнение от Plat1ka »

Специално на мръсния канал на Созопол съм ловил страхотни Иларии. Тогава още бях плувкар но гонера и доста на чепаренцата с перушините. Почти съм сигурен, че ако са там
ще можеш да пробваш доста успешно на клатушки за някоя по агресивна. Виждал съм ги как ловят малки рибки точно както костура и бялата риба ги пръскат по бреговете. След такива атаки съм хващал прилични риби.

Времето е било точно Август 10-20-ти. Температурите бяха около 30-32градуса и се ловеше само до обед или привечер, че през деня е направо ужас там.
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Спининг в Черно Море-Има ли подобно нещо?

Мнение от mikibg »

Plat1ka написа:Специално на мръсния канал на Созопол съм ловил страхотни Иларии. Тогава още бях плувкар но гонера и доста на чепаренцата с перушините. Почти съм сигурен, че ако са там
ще можеш да пробваш доста успешно на клатушки за някоя по агресивна. Виждал съм ги как ловят малки рибки точно както костура и бялата риба ги пръскат по бреговете. След такива атаки съм хващал прилични риби.

Времето е било точно Август 10-20-ти. Температурите бяха около 30-32градуса и се ловеше само до обед или привечер, че през деня е направо ужас там.
Морския кефал и платерини НЕ се ловят на изкуствени примамки , това не е речен кефал :D
Последно промяна от mikibg на Сря Авг 01, 2012 18:58, променено общо 1 път.
Warrel
Мнения: 49
Регистриран на: Нед Юли 24, 2011 18:19

Re: Спининг в Черно Море-Има ли подобно нещо?

Мнение от Warrel »

принципно морският кефал знам,Че има и хищни изяви на примамки :)
bae
Мнения: 570
Регистриран на: Чет Мар 10, 2011 14:10

Re: Спининг в Черно Море-Има ли подобно нещо?

Мнение от bae »

Warrel написа:принципно морският кефал знам,Че има и хищни изяви на примамки :)
Морския кефал, илария и платерина не са хищници и не преследват живи рибки. Ерго не се ловят на блесни, воблери и прочие изкуствени примамки. :!:
Зад всеки успял мъж стои една жена, за която жена му не знае.
Warrel
Мнения: 49
Регистриран на: Нед Юли 24, 2011 18:19

Re: Спининг в Черно Море-Има ли подобно нещо?

Мнение от Warrel »

Значи аз съм останал с грешно впечатление явно.
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Спининг в Черно Море-Има ли подобно нещо?

Мнение от Plat1ka »

bae написа:
Warrel написа:принципно морският кефал знам,Че има и хищни изяви на примамки :)
Морския кефал, илария и платерина не са хищници и не преследват живи рибки. Ерго не се ловят на блесни, воблери и прочие изкуствени примамки. :!:

Знам, че си добре запознат. Каква ще е тогава мистериозната риба която пръсваше малките иларии по брега все едно костури ги гонеха. И защо големите иларии налитаха на чепарета с мухички на припомпване :)

Има ли друга риба в черно море която би се завряла в най-големите лайна където водата е кафява на цвят от мърсотията за да ловува ?
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Спининг в Черно Море-Има ли подобно нещо?

Мнение от mikibg »

Plat1ka написа:
bae написа:
Warrel написа:принципно морският кефал знам,Че има и хищни изяви на примамки :)
Морския кефал, илария и платерина не са хищници и не преследват живи рибки. Ерго не се ловят на блесни, воблери и прочие изкуствени примамки. :!:

Знам, че си добре запознат. Каква ще е тогава мистериозната риба която пръсваше малките иларии по брега все едно костури ги гонеха. И защо големите иларии налитаха на чепарета с мухички на припомпване :)

Има ли друга риба в черно море която би се завряла в най-големите лайна където водата е кафява на цвят от мърсотията за да ловува ?
Със сигурност не е кефал той НЕ Е хищинк . Може лефери или чернокопи да са гонели , а може и само да са '' танцували'' иларите понякога така скачат безпричинно.
Аватар
te4osoma
Мнения: 1880
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: Спининг в Черно Море-Има ли подобно нещо?

Мнение от te4osoma »

Plat1ka написа:
bae написа:
Warrel написа:принципно морският кефал знам,Че има и хищни изяви на примамки :)
Морския кефал, илария и платерина не са хищници и не преследват живи рибки. Ерго не се ловят на блесни, воблери и прочие изкуствени примамки. :!:

Знам, че си добре запознат. Каква ще е тогава мистериозната риба която пръсваше малките иларии по брега все едно костури ги гонеха. И защо големите иларии налитаха на чепарета с мухички на припомпване :)

Има ли друга риба в черно море която би се завряла в най-големите лайна където водата е кафява на цвят от мърсотията за да ловува ?
Със сигурност кефала НЕ е хищник ,може да са били дребни чернокопчета /бръснарски ножчета/ особенно ако е било още през август месец :wink:
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Спининг в Черно Море-Има ли подобно нещо?

Мнение от Plat1ka »

Аве със сигурност рибите не бяха дребни. В матилката се виждаха риби от порядъка на 700 до 2000г. Рибите изобщо не си скачаха ей така. Аве дано колегата случи на момент както аз бях тогава и да хване некое от тия да ги видим. Беше точно Август около 15-16-ти.. Жега и мор.
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Спининг в Черно Море-Има ли подобно нещо?

Мнение от mikibg »

След 15 август е времето на леферите по нашето море , можеби са били лефери.
Аватар
te4osoma
Мнения: 1880
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 16:30
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.
дал Браво: 318 пъти
получил Браво: 122 пъти

Re: Спининг в Черно Море-Има ли подобно нещо?

Мнение от te4osoma »

mikibg написа:След 15 август е времето на леферите по нашето море , можеби са били лефери.
И аз тва се опитах да кажа в първия си пост още :D

Сезона на спининга е есента по нашето моренце :wink:

:fish4:
Не се обвързвай с неща от които не можеш да се отървеш за 30 секунди ,когато усетиш жегата зад ъгъла...
Аватар
franky
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2010 0:29
Риболов: Спинингов риболов
Местоположение: София

Re: Спининг в Черно Море-Има ли подобно нещо?

Мнение от franky »

За морските хищници май важното е да ги има :D Доколкото съм запознат, при тях няма такива филми, като да не са активни, да не пипат и т.н. Логично е да атакуват всякакви примамки, с подходяща големия за съответния вид. В морето е голям глад и повечето риби са хищни, май даже и цацата е хищна :lol: Само за кефаловите риби знам, че не са мирни, но може да има и други.
Интересно е да се разбере дали попчетата ще атакуват изкуствени примамки, като силикони, кастмастери и др. Възможно е да имат слабо зрение и да се ориентират основно по миризмата.
Не виждам причина, ако има сафрид, да не взима на малки блеснички. А и уловът с традиционното чепаре си е чиста проба спинингов риболов.
Леферът, лавракът и паламудът са отличен обект, но за съжаление, май се срещат все по-рядко :(
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”