FISHING MANIA| НОВИНИ| ОБЯВИ| КАТАЛОГ| АНКЕТИ| КАЛКУЛАТОРИ| ФОРУМ| МАГАЗИН| ТОМБОЛА| инфоПанел
ФОРУМИЗа нас | Контакти | Реклама
* Въпроси/Отговори Дата и час: Вто Сеп 30, 2014 20:52

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 46 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Юли 31, 2012 22:37 

Статус: Offline
Здрасти колега,Лефера никак не е рядък вид по нашето море.Като вид който мигрира е в определени периоди в наши води,и си трябва доста опит за да знаеш къде се храни и намира в момента.Примамката е също много важна,както и правилното позициониране(преминаването на примамката над определени зони).Това определено е най-динамичния и атрактивен спининг риболов,който съм практикува,а и доста резултатен.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юли 31, 2012 23:45 

доста изчетох в последно време за да мога да съм максимално подготвен,смятам да приложа наученото и също така да използвам някои и мой техники(не смятам да се ограничавам само със спининг)....заминавам идната събота,така че ще се постарая или като се върна или на место да направя подробен отчет :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 01, 2012 8:28 

Аз упорито твърдя, че риболова от брега на спининг на лефер по нашето крайбрежие е абсолютно случаен. Визирам екземпляри 1-1.5кг. Факт е, че в последните 15г. спинингисти по брега почти не се срещат, изключая Варна и Бургас, но успехите им се свеждат до споменатите чернокопчета. Риболова от лодка е друга тема.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 01, 2012 9:24 
Аватар

bae, 20-30 см скорпид си е съвсем трапезен размер, трябва някой път да ме светнеш по въпроса.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 01, 2012 9:58 
Аватар

Warrel написа:
доста изчетох в последно време за да мога да съм максимално подготвен,смятам да приложа наученото и също така да използвам някои и мой техники(не смятам да се ограничавам само със спининг)....заминавам идната събота,така че ще се постарая или като се върна или на место да направя подробен отчет :)

Блесна АЛБА-2,доста е добра за лефера.
От кило нагоре гофани се срещата много рядко,но
300 - 400гр често се движат на пасажи.
По тъмно от брега ще имаш слука,стига да я има рибата в момента
когато си и ти на брега.

От лодка пак често се работи с тази блесна.
Но за предпочитане са воблерите,понеже и паламуда си ги харесва.
Драконите и скорпидите са основно на дъното.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 01, 2012 10:18 

Статус: Online
Ако годината е добра и се завърти лефер и чернокоп е голямо удоволствие да се лови от брега . Освен албата добре работят клатушките на yo-zuri и тоби на абугарсия , лично аз от катмастерите не съм доволен.Работят и воблерите . За съжаление Бае е прав за големите лефери рядко се срещат. Най- големите ми риби на спиниг от брега в Черно Море са от порядъка на 600-700 г , но затова пък ако се улучи има удари на всяко хвърляне и си е кеф особенно с по лайт такъм.

Поздрав

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 01, 2012 11:34 
Аватар

mikibg написа:
Освен албата добре работят клатушките на yo-zuri

Въпросът ми е сериозен.Наистина ли съществува такова нещо?
Ловя много на клатушки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 01, 2012 12:23 

днес пристига поръчката с няколко Тоби-та на Абу Гарсия,както и няколко морски блесни на Jaxon,които доста наподобяват гореспоменатата Алба....последни приготовления и ги почвам :)....а забравих да кажа,че си чакам и Кастмастерите на Acme :)...а бе изобщо ако има риба,няма къде да иде :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 01, 2012 12:26 
Аватар

A в кой край на морето ще си ?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 01, 2012 12:38 

созопол....за това и нямам голями очаквания :D...поне няаква утеха ми е,Че хотелчето(къща) е изолирано и има скали под него...да се надяваме,Че поне хора няма да има там :/

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 01, 2012 12:46 
Аватар

Напротив ! ТОчно там имаш може би най-големи шансове. Хвърляй на пристанището около риболовните корабчета (събира се риба около тях). Също така и на лайняния борун (отходната тръба на най -западната буна) . Принципно шансовете са най големи есента но и сега е възможно.
От пристанището с леки джигове ще хванеш попчета. На плувка и стръв цаца платеринки .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 01, 2012 12:58 

не ми вдигай надеждите излишно :D...по-добре да ида с ниски очаквания и да се върна с големи резултати хаха :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 01, 2012 13:36 
Аватар

Подготвил си се , другото е въпрос на късмет.
Пробвал съм се на този риболов (леферския с алба и кастмастери) на друго място без резултат , но майстора , който ме води правише невероятно бърза проводка за моите разбирания , като твърдеше , че това е начина... Не мога намеря едни Созополски снимки , съвсем да те надъхам :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 01, 2012 13:46 
Аватар

getsbi написа:
mikibg написа:

Ловя много на клатушки.

Една от най-добрите клатушки, която съм ползвал, e Yo Zuri Altima Series TJ Casting Spoon ако иде реч за тях де.. Малко са по-скъпи, но са правени първо в златна баня, после холограмата. След много ловене холограмата се пообелва там, където се удрят куките, но отдолу се показва истинско злато :)

Изображение

Поздрави
Plamboniy

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 01, 2012 13:51 

Статус: Online
getsbi написа:
mikibg написа:

Ловя много на клатушки.

По сериозно няма на къде . :D Серията се казваше Алтима ако не се лъжа по памет , купувал съм ги отдавна. Във Варна мисля че ги има в магазин Го фиш все още .

Поздрави

П.с Колегата ме изпревари . Има и със сребърно покритие. Цветовете са общо 6 , три златни и три сребърни.

http://www.duel.co.jp/english/products/ ... index.html

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 46 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]