Подарък от реката

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
gevv
Мнения: 77
Регистриран на: Съб Яну 03, 2009 18:11
Риболов: спининг,чат-пат на леко и др.
Местоположение: София
дал Браво: 25 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Подарък от реката

Мнение от gevv »

Та такааа, скъпи другари и членове на клуба, историята продължава,колелото се върти и несправедливите упреци към нашия сенсей и председател е редно да останат на заден план! Поне за сега! Или поне до на пролет! :D В неделя 9ти ноември решихме с нашия водач Марко да осъществим опознавателно-развлекателен излет,на плавателна основа в яз.Огняново. Потеглихме сравнително късно,май към 10 след окомплектоване на познатата ви конфигурация- Поло + лодка Пух и след час бяхме на заветния бряг! Признавам,че известна вина за забавянето имах аз,като логично следствие на снощните ми терзания до към 02,30. Както и да е. Приводнихме се без произшествия и започна обикаляне на водната шир.

Изображение

Изображение

Изображение

Времето-приятно,лек юго-източен ветрец колкото да къдри водата. Рибарско присъствие по бреговете почти няма,а по вода няколко лодки с оклюмали колеги,гледащи в нищото с празен поглед! Риби-йок! Нашето снаряжение се изчерпваше с по една пръчка хем за леееко тролене,хем за лекинко позамятване по заливите! Водата около 14 градуса. Започнахме обикаляне на зоната край скалистия по-стръмен бряг като влачихме зад нас различни примамки с костуро-кефалска насока,но не би! Така си и оставаха безмълвни всичките ни опити за промяна на тактиката! При редките срещи с други будали се разбра,че и при тях положението е същото. Единствено при един софийски познат/не на мен/ пич,използващ луксозна лодка и ловящ на дънце с рибе имаше някакъв резултат-разбирай няколко костура! Обиколихме заливи много приятни ,пещеричката и други наистина красиви местенца,но заветната риба така и не благоволи да ни удостои с вниманието си! :lol:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Като цяло чувството беше много приятно! Бях забравил какво е да гледаш бреговете откъм водата и да си избираш къде да отидеш по целия язовир! Голям кеф! Но си е за лятно приключение,към края на деня почна да става хладно и да вдигаме яките до горе.

Изображение

Изображение

Дори и без риба се получи много приятен излет! Между другото Марко закачи една яка закачка...след доста борба и помощни уреди се показа сляп кош за ловене на раци,свързан с още няколко такива и потънали здраво в тинята! Тоя път нямаше мрежи! в язовира. Ще видим докога! Към 18ч.акостирахме зъзнещи на брега и поехме обратно. А след село Доганово се натъкнахме на изрязани парчета от пътя и колата малко се счупи! Откачи се задното гърне,но с малко усилия се справихме с проблема! И такива ми ти работи!!! :D Поздрави!!! :fish3:
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Подарък от реката

Мнение от Marco Polo »

Достойно защитихме името на клуба!
Всякакви други долни инсинуации ще бъдат посрещнати със сериозен отпор!
:lol:
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Подарък от реката

Мнение от Marco Polo »

Никаква активност от клуба! Срамота!
Членовете се засрамиха от това бездействие и без да ме питат за мнение, казаха "В 7 пред вас!"
А какво ми коства това - никой не пита. :( Здраве да е, живият труп успя да се надигне след няколко аларми и
телефонни обаждания и малко след това кацнахме на обетованата земя, въоръжени кой с въдици и примамки,
кой с прозявки и гурелив заспал поглед.
На преден план Бобо "Пингвино", в средата - Борко Непишещий, в дъното - Емо "Бастуните" :)

Изображение

На моста ни помен от риби, както и преди това на Мелницата, въпреки че Емо имал удар там.

Оттам - на бента на Панега..
Пак нищо, освен че установих че съм останал с по-малко от 30 м. плетено на шпулата. ;)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Разборът показваше че в реката няма живот или поне според нашите представи. ;)
Нооо.. Инатливо викнахме подкрепление в лицето на Гетсби и продължихме надолу по реката.

Както ми подаваше някакви знаци с обяснение колко го разбирам риболова...

Изображение

...се случи чудото ;)
Бобо ни отсрами! :D

Изображение

Изображение

Направо ми се видя към 55-ца на фона на това, което аз хванах ;)
Тогава дойде и Гетсби и, обнадежден от това че вече има нещо живо във водата, започна да проверява терена.

Изображение

След няколко сменени примамки и нулев резултат, му подадох таен коз - Микс02 и още на второ замятане
нещо го натресе, но толкова ненадейно и бързо, че.. не се закачи :(

Денят понапредна, стомахчетата се обадиха.. Отидохме зо Петревене, а там - ужас! Шкембето свършило!
Гасихме мъката с други нека и ние потеглихме към родните стряхи, а Гетсби не се примирил с резултата и на връщане
спряб на любимото си място, и, разбира се в мое отсъствие, т.е. липса на карък около себе си, разписал присъствената книжка :D

Изображение

И.. Толкова за днес! :)
Както казва Венци - другио път па!
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
pingvino
Мнения: 81
Регистриран на: Нед Юли 15, 2012 23:57
получил Браво: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Подарък от реката

Мнение от pingvino »

Пристрастяването се завърна и единственото което ме касае е кога ще е тоз другиО път :)
Marco Polo написа:Бобо отпуши тапата или потърка лампата или просто си ги може :)
Спининг клуб "Софийско кап0чино"
Аватар
bastunite
Мнения: 32
Регистриран на: Нед Окт 07, 2012 19:09
Риболов: Спининг

Re: Подарък от реката

Мнение от bastunite »

Следващия път е, другата седмица 😀
Аватар
pingvino
Мнения: 81
Регистриран на: Нед Юли 15, 2012 23:57
получил Браво: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Подарък от реката

Мнение от pingvino »

Въпреки по-хладното време кльона се хранеше активно само сутринта. Все пак приятен излет. Ето и 2 клипа с рибки :)

Васко, чакаме рапорт от днес!
Marco Polo написа:Бобо отпуши тапата или потърка лампата или просто си ги може :)
Спининг клуб "Софийско кап0чино"
Аватар
VDP
Мнения: 517
Регистриран на: Пет Дек 05, 2008 12:01
Местоположение: София
дал Браво: 691 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Подарък от реката

Мнение от VDP »

Аз съвсем достойно защитих името на клуба! :D
Дали заради земетресението или толкова си мога, но пих едно голямо капОчино на чист въздух! :wink:
Спининг клуб "Софийско кап0чино"
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”