Подарък от реката

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
pingvino
Мнения: 81
Регистриран на: Нед Юли 15, 2012 23:57
получил Браво: 2 пъти
Обратна връзка:

Подарък от реката

Мнение от pingvino »

Дойде и моят ред да пусна един кратък репортаж за риболовен спининг излет. След като доста години си гледах чинно плувката (все още намирам удоволствие и в този риболов) в един прекрасен ден реших да мина да пробвам как е и на другия бряг. Това стана след няколкогодишно промиване на мозъка от Marco Polo, като последните няколко месеца усилено се включи и VDP.

Само ме изчакаха да поддам леко и на следващия ден ми бяха донесени 3-4 тояги за проба + още толкова макари. На края на този ден аз имах пръчка, макара, 2 ролки влакно за всяка от шпулите и 7-8 примамки ;) – какво да се прави мека мара се оказах...
Така се стигна до днес... След като вчера празнувах рожден ден реших, че днес трябва реката да ми даде подарък. Звъннах на Marco и той веднага се отзова. Все пак заедно с VDP ми бяха подарил по една „хващачка” по случай празника и нямаше много избор.

Изображение


Качихме се на колата и около 18:30 бяхме на р. Искър някъде около София. Вече бяхме се пробвали там през седмицата, когато аз хванах първият си клен на спининг, а Марко извади няколко, от които един доста приличен, но той за съжаление остана извън обектива.
Започнахме с блесни. Черни, златни, медни .... каквото имахме. Нямахме никакъв успех в началото и решихме че е време да се придвижим и да търсим по-подходящи места. Малко след това, обратно на очакванията Marco Polo се разписа. Костурче в р. Искър. И двамата си отдъхнахме с израза – Отървахме капото.

Изображение

На отсрещния бряг един „колега” на плувка се мъчеше с едни дребосъци и аз си помислих – човека си е на плувка и си хваща. Цаца ама риба..., а аз к’во въртя тук разни пластмаси и железа ама от другата страна само водорасли и боклуци. Малко след това обаче реката ме опроверга. Сложих хващачката подарена ми предния ден от Марко и на третото хвърляне с нея вече усмивката ми беше на лицето а мислите за колегата на другия бряг бяха забравени завинаги.

Изображение

Изображение

Движението по реката продължи и малко по-късно стигнах до едно местенце което ми изглеждаше че е най-доброто (познато чувство нали ;) ). Хвърлих няколко пъти и след като не успях да реализирам 2-3 удара на поредното хвърляне се справих по-добре. Рибката беше доста прилична и точно след като я вдигах над водата (видях я мамка и) реших да викна Марко. Точно след това последва бум, пляс трас и последва selfrealease. Много ме хвана яд защото ми се искаше да я покажа и на други а не само аз да си я видя. Shit happens! Марко обаче го бях викнал вече и като погледнах да видя дали идва се оказа, че той се е заел с по-важна задача. Основно почистване на реката. Извади двуметров парцал, който докато се опитвах да заснема почти му откъсна ръката. След това и двамата се заехме с „почистване” като Марко на два пъти се наложи (за което съм му благодарен) да гази до средата на реката, за да откача и мои и негови примамки. Извадихме малко въжета, парцали и водорасли, както и някакви неща, които така и не успяхме да идентифицираме.

Изображение

Слънцето залезе и започна да става тъмно. Решихме да тръгваме към колата и да приключваме риболова за деня. На път към колата едно от местата през които бяхме вече минавали ни се стори отново интересно и решихме да хвърлим по още няколко пъти. След като не бях пробвал там с уловистия си подарък реших че офертата е добра. На второто хвърляне воблера се оказа доста апетитен за този приятел.

Изображение

Изображение

Върнах си го за изпуснатата фотосесия на предишната рибка, както се върна и усмивката на лицето ми.
С това нашето риболовстване за деня реално приключи.
Реката наистина ми направи добър подарък, за което съм много благодарен.
Marco Polo написа:Бобо отпуши тапата или потърка лампата или просто си ги може :)
Спининг клуб "Софийско кап0чино"
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Подарък от р. Искър - feat Marco Polo

Мнение от sleepwalker »

Welcome to the dark side... 8)
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Подарък от р. Искър - feat Marco Polo

Мнение от Marco Polo »

pingvino написа:..промиване на мозъка..
Еее, пак аз "виновен" ;) Ти си клъвна уставно, даже нямаше и нужда от засичане.. ;)
pingvino написа:..някакви неща, които така и не успяхме да идентифицираме.
Имаше кратко колебание дали "това" може да се пипа и какво точно е, ама.. Каквото - такова ;)

Изображение
pingvino написа:.. двуметров парцал, който докато се опитвах да заснема почти му откъсна ръката.
А това нещо Лайт-Авида как успя да го откачи от дъното и да го докара до брега - не знам, ама.. Яката раута!!! :D

Реката си е там, рибите - също, така че ще има и продължение на темата, надявам се. :)
Изкарахме си весело, ако не броим почесванията, причинени от разни неща с повече крака от моите. ;)
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: Подарък от р. Искър - feat Marco Polo

Мнение от mitioto »

Страхотен репортаж! Поздрави колега и добре дошъл в отбора!

Чича Марко те е обработил убаво :D
Аватар
TONICHA
Мнения: 150
Регистриран на: Нед Ное 27, 2011 14:46
Риболов: Спининг, Риболов на плувка
дал Браво: 162 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Подарък от р. Искър - feat Marco Polo

Мнение от TONICHA »

браво колега

поздрави
"Самая большая щука в мире является Русская щука"
Аватар
VDP
Мнения: 517
Регистриран на: Пет Дек 05, 2008 12:01
Местоположение: София
дал Браво: 691 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Подарък от р. Искър - feat Marco Polo

Мнение от VDP »

Страхотно започваш Бобо продължавай в същия дух, тая седмица ще го повторим и ще се присъединя и аз тоя път!
П.С. Аз в събота сутринта забрах Станко и се разходихме доста по надолу по реката. Получи се много приличен риболов с бая набодени рибки (снимки естествено няма, Марко не ми дърпай ушите)! :D Иначе искам да изкажа огромните си благодарности на Станко, за това че ми предостави Авид-а си и соленичката да лова с тях (вече писах на дядо Коледа :oops: ), за подаръците, и за това че влиза в реката за да ми отърве бияча!
Спининг клуб "Софийско кап0чино"
Аватар
Daniel Defoe
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:22
Риболов: R.I.P. BG Rivers (в частност Ма́рица преди Пловдив)
Местоположение: духом в Германия, западна
дал Браво: 1216 пъти
получил Браво: 865 пъти

Re: Подарък от р. Искър - feat Marco Polo

Мнение от Daniel Defoe »

Малко след това, обратно на очакванията Marco Polo се разписа. Костурче в р. Искър ...
То ... кленове, всеки може да лови (чудесно включване, колега, поздравления), а останалото е просто ... висш пилотаж :wink:
Куче, което подушва гъза на друго куче получава повече информация от човек, който слуша български новини.

Една година "живот" в България се равнява на седем човешки.
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Подарък от р. Искър - feat Marco Polo

Мнение от Vid »

От вСе, на ме кефи ентусиазма и екипировката Ви.... :lol:
Поздрави..., и давайте все така...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
A.S.H
Мнения: 1022
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 13:53
Местоположение: Русе
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Подарък от р. Искър - feat Marco Polo

Мнение от A.S.H »

Поздравления колега, добре дошъл в редиците ! :D
FISHAHOLIC!

Fishseeker... here fishy, fishy!

Feed your soul, release the fish!
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Подарък от р. Искър - feat Marco Polo

Мнение от bai ves »

:wink: Да ви имам сутиените :lol: :lol: :mrgreen:
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Подарък от р. Искър - feat Marco Polo

Мнение от Marco Polo »

:lol:
В гащите ли да си мъкна водата, бре? ;)
Помниш ли една бутилка на Йовковци, а...? ;) :lol:
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Подарък от р. Искър - feat Marco Polo

Мнение от bai ves »

Помня ами как.... :D
Аватар
pingvino
Мнения: 81
Регистриран на: Нед Юли 15, 2012 23:57
получил Браво: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Подарък от р. Искър - feat Marco Polo

Мнение от pingvino »

Вчера се разходих за 2 часа отново до реката. Марко ме отсвири за бири :) ама се оказа че може би е за добро. Рибките бяха по-малки но за времето там извадих 6-7 рибета от този калибър и една идея по-малки.

Изображение

Изображение


Хващачката си я бива. Пробвах с няколко друи примамки ама тази се оказа единствената вкусна.
Marco Polo написа:Бобо отпуши тапата или потърка лампата или просто си ги може :)
Спининг клуб "Софийско кап0чино"
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Подарък от р. Искър - feat Marco Polo

Мнение от Marco Polo »

pingvino написа:.. ама се оказа че може би е за добро.
Абе аз като говоря - не приказвам! ;) Просто не можах да повярвам че когато и аз бях там ти все пак хвана... :lol:
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
VDP
Мнения: 517
Регистриран на: Пет Дек 05, 2008 12:01
Местоположение: София
дал Браво: 691 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Подарък от р. Искър - feat Marco Polo

Мнение от VDP »

pingvino написа:Марко ме отсвири за бири :) ама се оказа че може би е за добро.
Ще се сетиш ти! :lol:
Маре ако и довечера хванем повече без теб, вече ще е сигурен. :wink:
Спининг клуб "Софийско кап0чино"
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”