Хвани И Пусни - репортажи

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
starlight
Мнения: 931
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2009 11:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от starlight »

Реших да отворя нова тема за "Хвани И Пусни - репортажи", с която да даваме пример
на младото поколение. Всеки, който желае може да пише.

Единственото условие е: рибките да са живи и здрави и да се пускат обратно.
Желателно е да има снимки или видео на пускането.
Не случайно темата я пускам тук - в подфорум "Спининг риболов", тоест става въпрос за спининг :mrgreen:

Сега един пресен репортаж от мен :)

Днес си бих камшика от работа към 15:30 и газ за рибка.
Пристигнах на реката, а водата, както се очакваше беше доста малко, но се почна още с първите няколко хвърляния:

Изображение

Няколко минутки по късно, на същото място:

Изображение

Изображение

Последва една серия с 10-та дребосъка, които дори и не съм снимал.
Малко по-надолу реших да изпробвам едни нови воблерчета и хоп:

Изображение
Тестовете бяха успехни. Хванах и няколко кефалчета. След това отново заложих на HZL
и бум отнесеме най-големият хубавец за деня:

Изображение
Аватар
MapuaH
Мнения: 5825
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 20:46
Риболов: Основно спининг
Местоположение: Markdorf, Deutschland
дал Браво: 349 пъти
получил Браво: 346 пъти
Обратна връзка:

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от MapuaH »

Браво адаш ! Хубав репортаж и хубава тема ! :) Надявам се да има с какво да я попълвам ! :)
"Риболовът не е наслука - риболовът е наука !!!"
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от sleepwalker »

По мои наблюдения огромна част от хората в раздела пускат рибите си, като в темите изрично го подчертават и снимат. От това съм си изградил мнение, че спинингистите са сред най-големите спортсмени сред риболовците. :mrgreen:
Мнението ми не е критика, просто приятелско намигване. ;)
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от mitioto »

Колега, прекрасна тема и идея, но с нея требе да изтриеме подфорума над Спининговия...

И аз не те критикувам. Просто там е местото! Поздрави за пуснатите рибки! По този начин стават нещата!
Аватар
starlight
Мнения: 931
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2009 11:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от starlight »

Ако модераторите решат, може да проместят темата.
Идеята ми беше да има подобна тема в спининговия форум.
sleepwalker написа:По мои наблюдения огромна част от хората в раздела пускат рибите си, като в темите изрично го подчертават и снимат. От това съм си изградил мнение, че спинингистите са сред най-големите спортсмени сред риболовците. :mrgreen:
Мнението ми не е критика, просто приятелско намигване. ;)
Горе-долу е така колега, но има и доста изключения.
Важното е да се дава пример на младите хора, за да не кривнат по грешната пътека :mrgreen:
bobiander
Мнения: 71
Регистриран на: Нед Юни 13, 2010 22:52
Риболов: муха и спининг
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от bobiander »

starlight написа:Ако модераторите решат, може да проместят темата.
Идеята ми беше да има подобна тема в спининговия форум.
sleepwalker написа:По мои наблюдения огромна част от хората в раздела пускат рибите си, като в темите изрично го подчертават и снимат. От това съм си изградил мнение, че спинингистите са сред най-големите спортсмени сред риболовците. :mrgreen:
Мнението ми не е критика, просто приятелско намигване. ;)
Горе-долу е така колега, но има и доста изключения.
Важното е да се дава пример на младите хора, за да не кривнат по грешната пътека :mrgreen:
Не само на младите, а и на старите ... В лова както и в риболова понякога се оказват по-опитните в бранша повече привикнали към прибирането с улов , колкото може повече ( с това визирам и практикуващи и спининг )...

Скоро пусках един рилийз на балканец около 40 см само, сега един около 46, за съжаление не винаги имам оператор с кеп за прибиране на позьори, в случая аз съм оператора :)
Аватар
Paviljon
Мнения: 263
Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 13:02
Местоположение: на реката !!!
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 375 пъти

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от Paviljon »

Здравейте колеги,

Да се включа и аз с един излет от миналата седмица по време на командировка в Северна България!

Хубави рибки си набоцкал Мариански :) Воблерите много ми харесват! Нямам такива и ми е интересна играта им!

На мен най-сетне ми се отдаде възможност да помятам примамките и в Янтра! Последно миналата година по това време и риби имаше доста тогава! Днес реших да опитам същите места, но с разочарование открих, че местата са се променили в известна степен! Отрязани дървета, а рибите ги нямаше както миналата година! Вярно, че и ден с ден не си приличат, но както един рибар ми каза днес "Рибите тази година не са като преди! Има ги, но или са сменили местата си или просто жегата си казва думата" Та в началния участък около хванах 7-8 кефала, като само един беше по-борбен и едър (30 см)
Изображение

Преместих се под едни прагове на реката, а там едно бухане на распери! И то големи бухалки! Като развъдник направо! Какво ли не заметнах, но нищо, а те направо в краката ми скачат! Преместих се малко по-надолу по бързеите и там имах реализирани риби (максимум около 25-30 см), като между тях се закачи и един малък распер около 30 см
Изображение
По-голям не искаше и не искаше!

На воблер HZL се закачи един среден кефал, но доста тумбест! HZL-тата са друг модел, но също доста апетитни за кефалюгите!
Изображение
Миналата година на това място един 45 см подхвана същият воблер и падна сериозна борба, но днес липсваха удари на подобни риби!

Направи ми впечатление, че основно рибите се уловиха на блесна Mepps Longcast сравнено с всякакви воблери и радноцветки!
Всички риби до една плуват обратно в реката! Куките на блесни и воблери са предварително премачкани още от предходни риболови на пъстърва!

Колкото повече риболовци пускат улова и остава единствено емоцията от уловената риба мисля, че нещата биха се променили към по-добро! Всеки трябва да прави това, което му е по силите, за да пази и възстановява!

Поздрави и наслука :fish15:
Сдружение "Балканка"
http://www.balkanka.bg
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg
Аватар
pi4a94
Мнения: 1508
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 10:13
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 874 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от pi4a94 »

Здравейте,
отскочихме до една баластриера около София.Бях в компания с Пампо и баща му.
Бях решил да поскъсам някой друг силикон,но да хвана рибки.Ще чопля ама хубаво :D
По едни сипеи се спускам и целите гуменки в пепеляк.
Изображение
Замятам в клечките (нали ще късам) и се мъча да бъда на дъното с туистерчето.
В паузата усещам отчетливо почукване и...
Изображение
Откачих го,а той искаше да ми отхапе опашката и беш във водата.
Пак се опитвам да направя същата проводка и след 3-4 замятания пак чукване.Лека засечка,обаче празна чукна пак и се закачи този път.
Пропуснах да го снимам и го пуснах обратно.Викам си пак същото.След няколко замятания пак почукна и пак костурче.Даже само се откачи.
Почнаха да ми се взимат глави от резервите от наш Пампо...и даже ги къса..бях гледан от близо как водя силикона..и ми дължи една глава.
Омръзна ми по един и същи начин да дърпам рибки :) и се преместих по-нагоре на гьола.Имаше страшни укрития за рибите и места..просто очакваш да излезне нещо всеки момент.Туичин,джигинг няма...Взе че излезна костурче от някъде на блесна.
Изображение
Упорствах с по-голяма глава,неще и останах с тези рибки,а някои капо :)
Скъсах 4-5 силикона и хванах 4 рибки,което е успех за мен.


ПОЗДРАВИ :!:
http://www.starividri.com/
http://www.starividri.eu/
Kentavar написа:...Зависи дали си рибар или риболовец....Единият отива за риба с цел на всяка цена да хване риба а другият да се наслади на на гледката, бриза, мириса на морето, да пийне една бирица седнал съзерцавайки залеза...
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от bai ves »

И кво е хубаво, много си е по добре да си хванеш, снимаш и таковаш..... квото си искаш качествената риба.... Мисля, че много хора се втелявате особено да пускате всевъзможни глупости. Не е заяждане , че пускате, а е необходимост :!: Редно е да се пускат големите, че плодовити, а малките заради живота :!: Ако речем, че сме интелигентни. Останалото ако сме гладни ще ядем- хора сме все пак.... :wink:

Пич, ако е за костури, такива главуни мога да ти направя, само на джига ще ги тряскаш, без силикон, пич....... :mrgreen: :
elmur
Мнения: 80
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 14:23
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от elmur »

И аз да споделя тук един риболов от петък.
Пак на Искър но в друг участък, риболовът отново от рано.

Позиционирах се на един голям бързей, бях със смесени очаквания. След първоначалната липса на активност смених на лилав цвят и нещата се промениха. Излязоха няколко такива
Изображение
Тръгнах срещу течението като проверях вировете, но не много внимателно. Изведнъж усетих удар, като видях че е щука малко се притесних, но се оказа се, че не е захапала навътре. Все пак съм с тънък монофил.
Изображение

Изображение

Изображение
Изчака ме спокойно за една последна снимка, нещо което кленовете нямахa търпение да направят.
Днес бях с кепа и доста по-бързо се оправях с рибата и снимките.
Звъннах по телефона да се похваля, докато откачах примамката от мрежата, и продължих да хвърлям на същото място. Изведнъж нов удар, викам си пак щука и ще е захапала..., замина воблера.
Изображение
За мое учудване се оказа приличен клен. Вярно, че водата не беше много бистра, но и аз не пазих тишина, все още говорех и по телефона.
Продължих нагоре, като цяло имаше движение на риба. От бързей успях да дръпна още няколко кленчета.
Не съм снимал всички. Имаше и откачени в краката ми.
Тук от вятъра много не си личи течението.
Изображение
Бързей и между дърветата тихо. Подавам там и бързо към бързея. С влизането в бързата вода последва удар. Изваждам рибата не е едра.
Подавам пак ведната пак удар. Този път малко по-едър, но много лошо закачен. Като го видях със засилка в кепа.
Изображение

Изображение

Изображение
По същата схема по-нагоре успях да дръпна и други.
Изображение
Дойде време да тръгвам обратно. Като не пропусках да проверявам на всякъде. Имах още няколко риби, но не съм ги снимал понеже бяха от същия калибър.

Като цяло съм доволен. Риболовът протече от 10 до 15ч. Отново настоявах основно на един вид воблер.
Аватар
starlight
Мнения: 931
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2009 11:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от starlight »

Колеги, едно голямо мерси за прекрасните репортажи.
Душата ми се изпълва с кеф, когато чета подобни репортажи.
Това беше и идеята на темата.
Аватар
pi4a94
Мнения: 1508
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 10:13
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 874 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от pi4a94 »

Емо,не е ли мъка откачането на воблера от кепа?

Екстра риболов и репортаж :fish15:
http://www.starividri.com/
http://www.starividri.eu/
Kentavar написа:...Зависи дали си рибар или риболовец....Единият отива за риба с цел на всяка цена да хване риба а другият да се наслади на на гледката, бриза, мириса на морето, да пийне една бирица седнал съзерцавайки залеза...
elmur
Мнения: 80
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 14:23
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от elmur »

В началото беше, сега му свикнах, а и след като хвана с някоя примамка и чупя контрите. Проблем ми е това, че самият кеп се закача за разни клони и камъни.
Аватар
starlight
Мнения: 931
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2009 11:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от starlight »

elmur написа:В началото беше, сега му свикнах, а и след като хвана с някоя примамка и чупя контрите. Проблем ми е това, че самият кеп се закача за разни клони и камъни.
Взе ми думите от устата :)
Когато примамката е с тройки без контри, доста по-лесно се откача от кепа.
Единственият недостатък наистина са клоните и храстите, особено ако си се
набутал в някоя джунгла :mrgreen:

По принцип, аз имам два кепа - един с корда и един плетен.
Този с кордата е по-удачен ако ходиш за по-големи риби, по-лесно се откачат примамките.
За пъстърви обаче задължително ходя с плетения, тъй като този с кордата може да нарани рибата, но
пък там абсолютно всички примамки са ми без контри.
Аватар
starlight
Мнения: 931
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2009 11:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хвани И Пусни - репортажи

Мнение от starlight »

Малко инфо от днес. Беше доста интересен ден :)
Сутринта на реката - търсих распери, но намерих едни други малки красавици:

Изображение

Успях да ловна 4 броя. Слънцето напече, взех УЛ-ката и тръгнах да търся кефалчета.
Не след дълго ме взе бързият влак.

Изображение
Красавиците от сутринта продължиха да ме навестяват. Кефа е уникален.
Щуклета са малки, но доста борбени, от горе на това съм и с УЛ.

Изображение

Изображение

Изображение
И още едно кефалче:

Изображение

Ако някой пита какъв е воблера, отговора е: прототип HZL :mrgreen:
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”