PR: Въдиците Xzoga

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Заключено
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

PR: Въдиците Xzoga

Мнение от Emo-83 »

Пускам тази тема по молба на вносителите за вашето компетентно мнение.Те вече са официално одобрени от ф-мата производител.За това желаят да чуят вашето мнение,кои бланки и акции ще са приложими за нашите водоеми и различните видове риболов.......тролинг,спининг,кльонк,джиг и т.н.т.
Цените на пръчките ще са от 200 до 690лв. за най-високия клас.
Не приемайте темата,като реклама.
Дискусията и препоръките могат да започнат сега.Отнесете се сериозно.Пишете спокойно.Съгласувал съм мнение и разрешение от собственика на сайта Пайк.
http://www.xzoga.com/products-rods.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Въдиците Xzoga

Мнение от Emo-83 »

Това което сме гледали с Миро-Томахавката в продължение на година,бланките за тролинг са най-удачни според нас при дължина 2.10м. и тест 15кг.Харесаните от нас въдици се използват за джиг и спининг на По и Ебро......гледали сме много клипчета с тях.
Преди ф-мата производител предлагаше отделно бланки и всеки можеше да сглоби въдица по свой вкус.Сега разбирам,че тази опция е отпаднала.Вече всичко се прави само и изключително в техните заводи.Което само по себе си не е лошо,защото всичко е оборудвано с фуджи и аксесоари от най-висок клас.
Още не ми е останало време за да видя дали тази бланка я има,като готова въдица.Миро ще ме допълни естествено.....той е архивирал повечето нужни според нас неща.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Въдиците Xzoga

Мнение от max »

С уговорката че не съм я държал в ръцете си , според мен това е много добра пръчка за влачене.

Изображение

Имам в предвид

Model Length Sec. Action BestDrag MaxDrag Line Wt.
BMS 80mhf2 8' 0" 2 FAST 7-9LB 13LB 12-25LB
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Въдиците Xzoga

Мнение от Emo-83 »

Трябва да посочим въдици и за другите раздели риболов.Моля тук да се включат колегите спинингисти и кльонкаджии.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Въдиците Xzoga

Мнение от quietriot »

пишат арни неща за тях
I have the exact rod myself and use it for spinning off the stones...awesome rod have caught many fishes with it and feels good...
Don't let the grips put you off as they are quite comfy...
The materials used to make the blank is sourced from japan, this is the case for most graphite content rods
The components of these rods are Fuji, same as Smith or any high end Japanese rods, and the finish/workmanship looks fantastic.

As for quality, how do you define that in a rod? For these styles of rods, I would say that if they have got the actions and tapers right for the style of jigging/popping and fish fighting, then what is the advantage of purchasing a much more expensive rod that is made in Japan?

The only advantage I can think of is longevity of the rod, but for this style rod with such thick walls, there is not much likelihood that the rod is going to blow up on you.

I personally think it is a crime the amount a jigging rod costs out of Japan, considering that sourcing top quality graphite jig blanks is relatively cheap compared to other styles of rod blanks.
Тапетов ползвай гугъл преводач пиле!
инфото е от тукаhttp://www.sydneyangler.com.au/forum/sh ... hp?t=17603
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Въдиците Xzoga

Мнение от Emo-83 »

Това е бланката 15кг за която говорех.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Въдиците Xzoga

Мнение от Emo-83 »

max написа:С уговорката че не съм я държал в ръцете си , според мен това е много добра пръчка за влачене.

Изображение

Имам в предвид

Model Length Sec. Action BestDrag MaxDrag Line Wt.
BMS 80mhf2 8' 0" 2 FAST 7-9LB 13LB 12-25LB
Иво не е ли много дълга тази.Мислех,че 6' 0" е достатъчна дължина = 2.10м.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Въдиците Xzoga

Мнение от quietriot »

Емо, кажи на "вносителите", че така не се ловят пациенти/клиенти , дават на двама , трима дето влачат по една въздица за тест и не един двама за кльобн , безплатно за проба с уговорката ония да дадат отзиви и готово, аз не се включвам в това число, да е ясно :mrgreen: .
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Въдиците Xzoga

Мнение от Emo-83 »

quietriot написа:Емо, кажи на "вносителите", че така не се ловят пациенти/клиенти , дават на двама , трима дето влачат по една въздица за тест и не един двама за кльобн , безплатно за проба с уговорката ония да дадат отзиви и готово, аз не се включвам в това число, да е ясно :mrgreen: .
Васе,ама тези въдици още не са внесени бе човек......как,какво и на кой да дават.Нали заради това пишем тука,какво да внесат.Те се допитват до нас,а ние още рибата във водата,тигана сложихме.Все файдицата гледаме.На един такъв внос минимума му е 20 000 евро.И като на една такава цена внесеш неприложими за нашите условия пръчки,какво става!?Хапни,лапни дърво и после внеси ново подобно.Царе сме да се разпореждаме с чуждите кинти.Ясно е,че не визираш себе си за файдицата,но за който и да е тя е много рано да се мисли.
Темата не е с рекламна цел и никой не лови рибоци(клиенти) още преди да е внесено.Тук е въпроса какво трябва да се внесе.Как да ми дадат нещо,което и те не са виждали и държали.А за тези въдици пишем вече от година и половина.После Бат Върхи отиде до По и извика Еврика......без да е прочел един ред от нашите писаници.Но иначе знае,как да бъзика радиото и да пуска фитили за Маги какъв сом бил хванал тази година.Леваците обаче са на другата улица и не кълват на голи тройки,като скобара.
Ти вярваш ли,че не помни каква акция е видял на По и каква е закупил неговия приятел.Аз си признавам НЕ МУ ВЯРВАМ НИТО ДУМА. :D :D :D
Страната ни е малка,пазара още по-малък.Още лев не са изкарали,а вече да раздават.....може,но за сега дават само картинки и клипове от ю-тубе.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Въдиците Xzoga

Мнение от quietriot »

за тролинг нямам идея каква е модата и какво успя да ви убеди Тролчо че ок :wink: .
но за кльонк ми е ясно каква да е гегата, корав гръбнак и мек връх, дължина 1,80 макс , става на 1,60 без проблем.
И това е точно тежка джиговица за вадене от 100м на 20 кила каранкс.Говориме за вертикален джиг!

За спининг не прочетох някой да ги споменава, така че............да забравят :wink:
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Въдиците Xzoga

Мнение от VARHARA »

Emo-83 написа:Това е бланката 15кг за която говорех.
Със ей тая въдица дето я държи ей тоя сладур лових на По.Уникална пръчка.
Сега ще кажа как виждам нещата аз.
Всички сме чували за качеството на зога-това няма да го коментирам.
Ето на Величко пръчката за която писах е мулти функционална въпреки че е 150гр акция .Какво имам в предвид. С нея може да се джигва за бели ,/като дори с 12гр глави е чувствителна/, да се лови на тролинг че дори и на кльонк -според него.
Пръчката с която лових на По е за спининг на сом ,тролинг и кльонк .
Ами при условие че можеш да практикуваш 1-2-3 риболова дреми ми че е по скъпа .
Чакам с нетърпение вноса и ще си купя пръчка за джиг :wink:
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Въдиците Xzoga

Мнение от quietriot »

Ми Върхи аз не съм, да ти кажа, за сефте ги чух сега.
Универсална пръчка.............. :mrgreen: ндей тъй :wink:
останалото е въпрос на личен избор, при мен поне на пипане в магазин, след едно Шимано Аспаяр.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Въдиците Xzoga

Мнение от Emo-83 »

quietriot написа: За спининг не прочетох някой да ги споменава, така че............да забравят :wink:
Ма бате,как да не стават за спининг,като има такива клипчета.....виж им акциите бе човек.....те стават за всичко,само си избери нужната дължина и акция.Сент Кроа ли е само за спининг или Гари Люмис......стегни се малко.
Освен това не чети Австралийски сайтове за риболов в Океана на крокодили.
Отностно Троли,има прекрасна възможност да си избере ултра лайт бланка и да си лови как си иска.Но 1-во го съветвам да види на Шайзето линията и после да говори,кое е за сом и кое за костури.Всичко е въпрос на вкус.Но у тоя форум някои много преиграват.
Ходили ми за пъстърви с акция 1-3гр. за по-голям кеф.Подобна пръчка губи своите качества при малко по сериозна риба.......щото се огъва на лък и все едно опъваш директно на въже без да използваш въдица,а само макара.......мислете малко молим Ви.
Казвам баста на техниката Ноу-стик.Ай хев "Страйк стик"....филм некъв беше това. :wink: :D :fish15:
Браво Върхи за горния ти пост....успях да те предизвикам.Духа от бутилката,вече отдавна е излезнал.За това споделяй спокойно....връщане назад няма.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Въдиците Xzoga

Мнение от Emo-83 »

quietriot написа:Ми Върхи аз не съм, да ти кажа, за сефте ги чух сега.
Универсална пръчка.............. :mrgreen: ндей тъй :wink:
останалото е въпрос на личен избор, при мен поне на пипане в магазин, след едно Шимано Аспаяр.
Е как сега чу,та ме дразниш.Не четеш ли у сомския или само О-фа следиш за сбирки и бакро.
Това Шимано сигурно е хубаво.Но пускайки ми кво да си преведа с гуглето,вземи прочети ти малко за тези въдици и техните им качества.Краси пуска клипчета на Шайзето още преди 2г.Тия Италианци,Германци,Чехи,Белгийци да не са толкова големи Херметици,че да ловят с тези и подобни въдици.....вместо Аспаяр. :roll: :shock: :fish6:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Въдиците Xzoga

Мнение от max »

Емо, не си много честен. Ние с Нилса какво направихме - взехме мостри и с тях ловиха доста хора :wink:
Не мисля че е добре да взимат на сляпо, нека докарат 3-4 пръчки и да ги тестваме. Това ще е добре както за тях така и за нас.
Заключено

Обратно към “Спининг риболов”