Фин повод за щука

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
Ilian70
Мнения: 1720
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 21:06
Риболов: Спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 2095 пъти
получил Браво: 2538 пъти

Re: Фин повод за щука

Мнение от Ilian70 »

Напълно споделям, че със сигурност има и по-добри цени от на Шимито.
А относно това, дали е мошеник или не, мога да кажа, че досега не съм правил покупки над 0,5 кг., че да ми търси цаката с доставката Й. Пък и колко Риджита влизат в 0,5 кг.? Требва да работя половин година за тех :lol: :lol: :lol: .
Поздрави!
ПП: А кой е Ярвис???
"За глухия всички, които танцуват, са луди."
Х. Букай
https://grifon11.com/
εκατόν έξι κών επτά
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Фин повод за щука

Мнение от Мунчо »

tommy12 написа:За много години!

Kinky Titanium leader wire.
Титаниев лидер! Най доброто което съм ползвал за момента, за Rigge сигурно ще ти триабва 6лб отговаря на 0.20мм, 12лб отговаря на 0,25мм диаметър, много по добро от многожилните! Не се начупва като струните и някои други лидери. За многократно ползване!
Ето един линк с видео:http://www.aquateko.com/Knot_2_Kinky_Ni ... t00730.htm
Могат да се намерят на ebay не са и скупи!
http://www.ebay.com/itm/Knot-2-Kinky-Le ... 3a8eb#shId" onclick="window.open(this.href);return false;
Cenata e za 10metra
Само едно уточнение - цената е за 9 метра. :D
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 101 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Фин повод за щука

Мнение от sandista »

Ilian70 написа:Напълно споделям, че със сигурност има и по-добри цени от на Шимито.
А относно това, дали е мошеник или не, мога да кажа, че досега не съм правил покупки над 0,5 кг., че да ми търси цаката с доставката Й. Пък и колко Риджита влизат в 0,5 кг.? Требва да работя половин година за тех :lol: :lol: :lol: .
Поздрави!
ПП: А кой е Ярвис???
1. Шимито = Ярвис Хъски.
2. На мен за 420гр пратка ми иска пари за 1кг шипмент. Като го забелязах и го нахоках ми вика- Сори , дименшънс изисквания на Федекс. Пълни глупости! Нямаше нищо извън габаритно- няколко воблера и три брейда.
Аз съм го отебал защото не ме кефи комуникацията с него и дребните тарикатщини. Цените му са много добри и асортимента е богат, няма спор .. :)
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Фин повод за щука

Мнение от tommy12 »

:) mai taka beshe :D
patter
Вносител
Мнения: 1116
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 12:58
получил Браво: 76 пъти

Re: Фин повод за щука

Мнение от patter »

Knot 2 Kinky се предлага и при нас. Само не знам кой бърка с метражите и с картинките.
Кой'т оди фаща, кой'т не оди не фаща ...

Сухо дупе риба не релийзва!

Facebook tackle
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Re: Фин повод за щука

Мнение от minkata »

Опаковката е 15 фута, което са 4,572 метра. Другото е от закръглението :D
Аватар
Владимир
Мнения: 10386
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Фин повод за щука

Мнение от Владимир »

Щука 2,400кг нагълтва почти цял 30см повод с Хорнет 4см.След едноминутна борба-липсва едната халка с тройката на нея а повода(стандартен метален от зелените) не става за нищо.Според мен макар и с малки примамки,при целенасочен риболов за щука си трябва як метален повод над 30см.


Щука около 35см и блесна 3 номер на Мепс(нагълтана):
Изображение
Двуделен воблер 7см,щучка около 30-35см,почти нагълтан:
Изображение
Изображение
Същия воблер и по-малка щучка,пак нагълтан :
Изображение
Изображение
Последно промяна от Владимир на Вто Яну 08, 2013 12:30, променено общо 2 пъти.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
patter
Вносител
Мнения: 1116
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 12:58
получил Браво: 76 пъти

Re: Фин повод за щука

Мнение от patter »

Верно, че пише на опаковката 15 или 30 фута - 15-те не ги видях :-(
Кой'т оди фаща, кой'т не оди не фаща ...

Сухо дупе риба не релийзва!

Facebook tackle
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Фин повод за щука

Мнение от Мунчо »

Владимир написа:Щука 2,400кг нагълтва почти цял 30см повод с Хорнет 4см.След едноминутна борба-липсва едната халка с тройката на нея а повода(стандартен метален от зелените) не става за нищо.Според мен макар и с малки примамки,при целенасочен риболов за щука си трябва як метален повод над 30см.

...
Владе, няма нужда да нагнетяваме напрежение и да се боим от сянката си. Не съм изявен щуколовец, но покрай пуристките си ултралайт излети, през тази година съм хванал петдесетина щуклета в метричния диапазон 0.25-0.55 метра(сред които и няколко по-едри), без особен драматизъм. Говорим за риболов с всякакви примамки. Наблюденията ми, с които не ангажирам никой, са, че общо взето по-едрите особи атакуват с неохота дребни примамки и не ги поглъщат страховито, а по-скоро ги "шипват" познавателно или от досада.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Фин повод за щука

Мнение от Д-р Флекс »

Мунчо написа:
Владимир написа:Щука 2,400кг нагълтва почти цял 30см повод с Хорнет 4см.След едноминутна борба-липсва едната халка с тройката на нея а повода(стандартен метален от зелените) не става за нищо.Според мен макар и с малки примамки,при целенасочен риболов за щука си трябва як метален повод над 30см.

...
Владе, няма нужда да нагнетяваме напрежение и да се боим от сянката си. Не съм изявен щуколовец, но покрай пуристките си ултралайт излети, през тази година съм хванал петдесетина щуклета в метричния диапазон 0.25-0.55 метра(сред които и няколко по-едри), без особен драматизъм. Говорим за риболов с всякакви примамки. Наблюденията ми, с които не ангажирам никой, са, че общо взето по-едрите особи атакуват с неохота дребни примамки и не ги поглъщат страховито, а по-скоро ги "шипват" познавателно или от досада.



Това, мили ми приятелю, са извънредно откъслечни наблюдения, повервай...с което не искам да ангажирам никой, още по-малко, да нагнетявам напрежението :D Нека цъфтят сто цветя, нека всеки лови както му се е приискало, и нека Столицата бъде храм на благоденствието и на мирното съвместно съществуване между българските племена, а не, както Румцата непрестанно импликира, филиал на Бедлам ...
Аватар
Владимир
Мнения: 10386
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Фин повод за щука

Мнение от Владимир »

Мунчо написа:
Владимир написа:Щука 2,400кг нагълтва почти цял 30см повод с Хорнет 4см.След едноминутна борба-липсва едната халка с тройката на нея а повода(стандартен метален от зелените) не става за нищо.Според мен макар и с малки примамки,при целенасочен риболов за щука си трябва як метален повод над 30см.

...
Владе, няма нужда да нагнетяваме напрежение и да се боим от сянката си. Не съм изявен щуколовец, но покрай пуристките си ултралайт излети, през тази година съм хванал петдесетина щуклета в метричния диапазон 0.25-0.55 метра(сред които и няколко по-едри), без особен драматизъм. Говорим за риболов с всякакви примамки. Наблюденията ми, с които не ангажирам никой, са, че общо взето по-едрите особи атакуват с неохота дребни примамки и не ги поглъщат страховито, а по-скоро ги "шипват" познавателно или от досада.
Вече само на думи не вярвам,искам снимки.И твърденията,че щука се лови успешно и само с плетеняк,дори нагълтала до задника........Видях и флуорокарбона колко издържа на зъбки и колко секунди задържа качествен Японски плетеняк,щучки около 500гр.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Фин повод за щука

Мнение от Мунчо »

Не коментираме, издържливостта на влакната на щучи зъби, а самия акт на хващане. Да - няма съмнение, щуката претрива влакното(не го прехапва като с ножица, а то просто се прокъсва по зъбите й, като от трион, особено щом вземе да тръска глава). Ние обсъждаме това, че дребните щучки - до 40-50-60 см, при риболов с малки примамки, обикновено се закачат в предната част на устната кухина, така че дори и късо поводче( условно 6-10 см, по-дълги не ползвам, а и такива рядко - предимно за воблери) върши работа. Повтарям - поведението и "механизма" при атака на едрите и дребните риби е различен, различно е и поведението на щуките при "консумацията" на едри и дребни жертви.
Под стената на "Копринка" наблюдавах от първо лице как сравнително едра риба(примерно 70 см) няколко пъти познавателно се надига между косите водорасли и любопитно "клъвва" естетски воблера, след което се изчезва към дъното. Любопитно беше, че след едно-две надигания спираше да проявява интерес към примамката и трябваше да се сложи друга, което пак я провокираше към активност(не говорим за атака). Накрая се закачи и явно убоде, защото се скри и повече не се яви, въпреки, че още поне половин час преравях съвестно района.
На Сашково, където след време ще бъде поставена мемориална плоча, в чест на провежданите титанични семинари, се хванаха няколко едри по всеки стандарт риби(при това активността бе висока, което предполага и по-необуздано поглъщане на жертвата) на много дребни примамки, без късания. Щуки се откачаха заради малките размери на куките. Когато ги извадехме на повърхността, ясно се забелязваше как примамката стърчи от ъгъла на устата или върха на муцуната им. Риби хванаха Бае, Краси, Ванката Пигов, Владо Гетов, Камен, аз... Виждал съм същото навсякъде, където съм ловил щуки, имам и десетки снимки естествено - щом се върна, ще кача веднага няколко за потвърждение, макар че е ясно, че всеки е прав за себе си и вика от собствената си камбанария.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
patter
Вносител
Мнения: 1116
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 12:58
получил Браво: 76 пъти

Re: Фин повод за щука

Мнение от patter »

Изображение

Това може да потвърждава казаното от Ицо, но може и да е просто случайност. Воблера не е голям - 54мм, щуката май беше 75см. Не ползвах повод и осъзнавам, че ваденето и е с доста късмет. По-важното е, колко е 'налапала'.
Кой'т оди фаща, кой'т не оди не фаща ...

Сухо дупе риба не релийзва!

Facebook tackle
Аватар
Владимир
Мнения: 10386
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Фин повод за щука

Мнение от Владимир »

Опитах се да обясня,че щом 40см риба налапва 9см Шад Рап+ 10см от металния повод,такава с размер над 70см ще нагълта и повода,ако клъвне по същия начин.Който иска да рискува,повечето целенасочено търсещи щука на спининг знаят,колко рядко удрят риби над 2кг и не си заслужава да се рискува заради няколко уловени в повече,маломерки.А да се лови целенасочено с 3см воблери и метален повод на тях..........тва си е губене на време.Или слагаш щукарските примамки в джоба и закачаш само такива на металния повод или ловиш с кленските и квото и както удари.Това е моето мнение,споделям го понеже няма няма па кат се почне обсъждането(за нам кой път) за алтернативи на металния повод при улов на щука............Тук четат млади колеги,които тепърва ще се сблъскат с риболова на щука,нека не ги объркваме с подобна подвеждаща информация.Ако аз бях продължил на ловя с волфрамови поводи(говоря след 99г),целенасочено щука,доста от рибите ми нямаше да съм ги извадил.Металния повод е задължителен при целенасочен улов на щука,няма алтернативи или ако има такива те са пряко свързани с малшанса.Моето мнение е такова,ловя щука на спининг вече над 15г.
Последно промяна от Владимир на Вто Яну 08, 2013 15:20, променено общо 1 път.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
A.S.H
Мнения: 1022
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 13:53
Местоположение: Русе
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Фин повод за щука

Мнение от A.S.H »

Преди време във форума имаше тема за превод на материал от руски относно УЛ в който, според моето мнение, добре е описано за щуката и дребните примамки :wink:
Скромният ми опит показва същото, имам една добра щука на дребно бомбърче закачена за края на устата и още няколко на мярката хванати по същия начин :D

Ето я темата:
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... =4&t=53948

Ето и цитат от превода:
Тука ми се иска да поговоря за зависимостта на примамката и кълването на щука с различни размери, което има непосредствено отношение към дължината на повода. Мисля си, че много поклонници на деликатния риболов за забелязали в своята практика такива моменти, когато щука тежаща 3 -4 кг. повежда малката примамка. И като правило, тя това го прави с крайщата на устата си.
Какво я кара да прави така в дадения момент –е доста трудно да се каже, смятам, че не е глада , а по скоро –елементарно любопитство. Не вярвам щуката да напълни стомаха си с такава малка рибка, просто инстинкта и да преследва от засада , това я кара да държи примамката и да не я налапва.
Колко пъти съм виждал , как щуката въобще не реагира на микропримамката буквално на трийсетина сантиметра от стоянката и. Но почнеш ли да водиш веднага се заинтересува от досаждащия и се обект- и веднага решава да пробва. Затова винаги ще я заинтересувате с хладна глава, без емоции , на тънко влакно и малка примамка.
Но как нещата се променят в поведението, когато стръвта за щука, съответства на обичайния размер за плячката и. Тогава поведението и е съвсем друго –жадно нагълтва голямата примамка дълбоко в устата си.
А сега дайте да си представим вместо ... щука , малките по 20-300 грама. Нашият воблер от 3 см. –това е дългоочаквания обект , които малкия хищник ще глътне да се насити. И както в предишния случай, плячката не трябва да се изпуска. И затова по свойствен начин малките щуки жадно нападат своя обект на хранене. И както винаги става –нашия малък воблер – дълбоко в устата
FISHAHOLIC!

Fishseeker... here fishy, fishy!

Feed your soul, release the fish!
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”