Фин повод за щука

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Фин повод за щука

Мнение от stancom »

Я да попитам все пак, въпреки че едва ли :mrgreen: Някой да е виждал някъде тънък и фин повод за щука ? Струната в случая не става :( Трябва ми нещо което да не разваля играта на дребни воблери ! Цената е без значение. Замина ми и последното Риджи 35 :twisted:
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Фин повод за щука

Мнение от Д-р Флекс »

Абе, абич... :fish6:
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Фин повод за щука

Мнение от Д.Граховски »

stancom написа:Я да попитам все пак, въпреки че едва ли :mrgreen: Някой да е виждал някъде тънък и фин повод за щука ? Струната в случая не става :( Трябва ми нещо което да не разваля играта на дребни воблери ! Цената е без значение. Замина ми и последното Риджи 35 :twisted:
пробвай с волфрамови поводи,фини и не развалят играта,държат на зъби,но след всеки риболов трябва да ги сменяш,поне за мен задължително.
Ползвах ги преди време с малки воблерчета и съм доволен,а и не се виждат във водата.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Фин повод за щука

Мнение от maranzika »

Д.Граховски написа:....волфрамови поводи.......... не се виждат във водата.
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Колега,я дай да ги видим че ми стана интересно....Иначе и аз от край време пробвам с какво ли не,но нищо не се получава.Тъкмо си мислех че съм намерил подходящите(на Корморан) и една щука го прегриза.... :( :(
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
wertus
Мнения: 2788
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 22:04
Риболов: риболов с изкуствени примамки
Местоположение: Oldenburg, Deutschland
дал Браво: 53 пъти
получил Браво: 76 пъти

Re: Фин повод за щука

Мнение от wertus »

Волфрамовите поводи не са невидими, близки до невидимостта във вода са флуорокарбоновите поводи, но не държат на възел, така че взимаш възможно най-дебелото флуорокарбоново влакно.....примерно 0.8 до 1.5 и така.
А иначе волфрамовите поводи са доста по-тънки и гъвкави от стоманените такива, но след определен брой закачки или натоварване на опън стават на пружинка и нищо не може да ги изправи след това........
П.П. Абе Станко, кой лови щука с Риджи 35 бе? :lol: :lol: :lol:....освен Муня де?
"Мне, просто живота е кратък, и всеки миг удоволствие трее се консумира в цялятя му пълнота. Седиш си на чардака уморен от деня, а пред теб тече чиста, спокойна река... :D"- Чичо Док
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Фин повод за щука

Мнение от bai ves »

Станко, мога да ти направя 3 повода, тънки и много гъвкави. Ползвам ги за шадове до 5 см. Тест 9 кг, Японски са и устойчиви на корозия. Ще ги вържа днес и как да ги засиля? :roll:
Аватар
A.S.H
Мнения: 1022
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 13:53
Местоположение: Русе
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Фин повод за щука

Мнение от A.S.H »

Здравей Станко,

от мен едно предложение за много тънка струна от ел. китара. Купувал съм си няколко пъти, не е проблем да си направиш късичък, лек повод по твой вкус. Една струна струва около 1 лев по спомен и от нея могат да излязат поне 5-6 къси повода които естествено се амортизират сравнително лесно, но пък излизат евтино :D

Ако няма от къде да си купиш мога да ти купя и пратя стига да имат в магазина :wink:
FISHAHOLIC!

Fishseeker... here fishy, fishy!

Feed your soul, release the fish!
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1961
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 644 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Фин повод за щука

Мнение от yuri todorov »

wertus написа:Волфрамовите поводи....................... стават на пружинка и нищо не може да ги изправи след това......................

................кой лови щука с Риджи 35 .........
Румба,

Могат да се изправят, с нагряване, стават почти като нови. Много е лесно - прокарваме ги бавно в изпънато положение над пламъка на свещ или запалка до нажежаване, след което изчакваме да изстинат, без да намаляваме опъна. Опъна не трябва да е много силен за да не се скъса повода докато е нажежен.

Щука се лови и на малък воблер, даже сега в студа понякога доста по успешно отколкото с по голям! При малки и леки примамки като Ридж 35 - струна от китара с дължина до 1,5 от дължината на примамката почти не влияе на играта и спасява почти винаги освен ако рибата не е ,,излишно едра,,.

На слука през Новата година!


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


Аватар
PAMPASA
Мнения: 1707
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 181 пъти
получил Браво: 165 пъти

Re: Фин повод за щука

Мнение от PAMPASA »

Здравейте , Аз използвам това - Изображение - в размер 10 и 15 лб. - идеално кръло сечение , 19 нишки , меко , много фин диаметър и износоустойчиво :wink: Карабинките и вирбелите могат да се връзват директно с него :idea: И не на последно място - евтино
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Фин повод за щука

Мнение от bai ves »

:D Мойто е същото но от ролка няколко километра си взех около 50 м. :wink: 8)
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Фин повод за щука

Мнение от Мунчо »

Станко, мухарите ползваха едни много тънки и фини поводи за риболов на щука със стример. Ачо ми беше подарил няколко преди време.

Намираш си т.нар. "полеви кабел" - онзи, дето тичат жизнерадостно свързочниците и сапьорите с него на гръб. Диаметъра му е под 0.20 мм и на поводче от 10 см е практически безтегловен. Ако ти е късо, сещаш се, че вече става дума за друго...
Пантуня също е добър избор.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Re: Фин повод за щука

Мнение от minkata »

http://ribibg.com/shop/index.php?p=s_ge ... bgroup=181 . Аз след моята си случка с флурокарбон ползвам това. Минус е че възелите седят груби, което няма да изглежда добре на Риджи 35, но може да пробваш. Наистина не се къдри.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Фин повод за щука

Мнение от Мунчо »

bai ves написа::D Мойто е същото но от ролка няколко километра си взех около 50 м. :wink: 8)
Веско, я раздуй! :D
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
ivo Vratsa
Мнения: 3784
Регистриран на: Сря Фев 23, 2005 14:53
Местоположение: Враца
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Фин повод за щука

Мнение от ivo Vratsa »

Станко, не лови щука :mrgreen:
Спининг клуб "Абичи"
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Фин повод за щука

Мнение от bai ves »

Иче, освен да ти вържа някой повод на вирбелче Йо Цури и Дуел ег карабинка, ще и бъда по - полезен от колкото да те раздуя :lol: :lol: :mrgreen:
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”