Микроджиг

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Публикувай отговор
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1707
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 181 пъти
получил Браво: 165 пъти

Re: Микроджиг

Мнение от PAMPASA »

Iso написа:Следователно до тук са определени следните основни изисквания към макарите:
1. Да е с тегло в рамките на 180гр. - 220гр.;
2. Да реди добре тънки монофилни и ФК влакна, за да няма брадясване при изхвърляне на леките примамки;
3. Да е с прецизен аванс позволяващ подходящи настройки;
4. Да е с цена достъпна за простосмъртните Българи.


Ако се сещате за други изисквания моля посочете ги.
Всички макарички за, които се сещам и удовлетворяват изискванията са все над минималната работна заплата в Бг. или греша. :wink:
Ето:
http://www.nordfishing77.at/shimano-rar ... 00-fb-2900

с доставката струва под 300 лв./нямам представа колко е минималната заплата/ :roll:
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1961
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 644 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Микроджиг

Мнение от yuri todorov »

Iso написа:.........
2. Да реди добре тънки монофилни и ФК влакна, за да няма брадясване при изхвърляне на леките примамки;
...............

Не съм чувал, някой някога да е имал брадясване с монофил....


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Микроджиг

Мнение от Д-р Флекс »

Микроджига не е за риболовци, работещи с категорията "минимална работна заплата". Разбирай го както искаш, Iso.
b_lomsky
Мнения: 903
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 15:58
Риболов: спининг
дал Браво: 1472 пъти
получил Браво: 2195 пъти

Re: Микроджиг

Мнение от b_lomsky »

И аз попрочетох по руските сайтове. Относно макарата срещнах определението " незаметная ", което включва безукорна работа на макарето във всички аспекти и безтегловност = от дайва фуего 1000 нагоре по цена и надолу по тегло. Скъпо удоволствие е, но не трябва да се правят "бюджетни" компромиси. Сега чета за пръчките.
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1961
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 644 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Микроджиг

Мнение от yuri todorov »

И аз съм съгласен, за незабележимата!

Доста често обаче някой руснаци, са излишно и неправилно крайни в изказванията си!

Според мен, една макаричка като Рьоби Слам 1000 -2000 например, също е достатъчно добро и бюджетно решение за микро....... и др.!
Със сигурност има и други, макари и пръчки, за които може да стане дума а не само за тези за по/над една МРЗ!


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


b_lomsky
Мнения: 903
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 15:58
Риболов: спининг
дал Браво: 1472 пъти
получил Браво: 2195 пъти

Re: Микроджиг

Мнение от b_lomsky »

Ако може с Рьоби още по-добре. Лично на мен ми допадна едно Шимано Кардиф малък размер, освен Дайвите.

Относно пръчките - два вида : тубулар тип и солид тип. При солид тип има "вклееная вершинка" това трябва да е залепен връх и вероятност да се счупи.Не разбрах дали има солид тип изцяло. За това мисля, че е по-добре тубулар. Не попаднах на пръчки с коркова дръжка.
Ionko.Topalov
Мнения: 249
Регистриран на: Сря Мар 07, 2012 16:53
Риболов: Spining
дал Браво: 112 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: Микроджиг

Мнение от Ionko.Topalov »

Д-р Флекс написа:Микроджига не е за риболовци, работещи с категорията "минимална работна заплата". Разбирай го както искаш, Iso.
Док, да го беше написал преди 2ве години щях да ти бъда много благодарен. :)
Аватар
Iso
Мнения: 2062
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 487 пъти
получил Браво: 693 пъти

Re: Микроджиг

Мнение от Iso »

b_lomsky написа:Ако може с Рьоби още по-добре. Лично на мен ми допадна едно Шимано Кардиф малък размер, освен Дайвите.

Относно пръчките - два вида : тубулар тип и солид тип. При солид тип има "вклееная вершинка" това трябва да е залепен връх и вероятност да се счупи.Не разбрах дали има солид тип изцяло. За това мисля, че е по-добре тубулар. Не попаднах на пръчки с коркова дръжка.
Ако говорим за финезата и нейните производни, теоретично тубуларната пръчка е тактилно по-чувствителна, солида е визуално по-чувствителен. Аз не ползвам Финеза, а китайската и реплика Graphiteleader Calzante EX GOCAXS 732UL - която е солид. Не мога да се оплача, но тази въдичка е необходимо да се ползва по предназначение, а именно за микро джиг в рамките на определения теглови диапазон, например с тежести от 1,5 до 4гр. отчитайки и теглото на примамките. Освен за джигосване въпросната въдичка се справя и с микроклатушки от порядъка на до 3гр., но в стоящи води. Не съм я напъвал на течение. Между другото микро джига е за хора със слонско търпение или за каляване на нервите. Тубуларни въдички имат доста колеги, които могат да дадат мнение. Доколкото ми е известно те са с "по-универсално" приложение.
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
b_lomsky
Мнения: 903
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 15:58
Риболов: спининг
дал Браво: 1472 пъти
получил Браво: 2195 пъти

Re: Микроджиг

Мнение от b_lomsky »

Снабдяването с подходяща пръчица, която и да ми харесва не е лесно, за това първоначално ще използвам тази самоделка - дължина около 1,95м.

Изображение

Изображение

Вижда се къде е залепен върха
Изображение

и самия връх оцветен в бяло
Изображение

както и любимата ми коркова дръжка с гривни
Изображение

Макара не знам дали мога да направя/може и да мога, но досега не съм опитвал :)/ и се наложи да купувам

Изображение

Изображение

Изображение за съжаление с една шпула.

Ето и заедно

Изображение

Изображение

Изображение

И аз имам нещо в гардероба :D
Изображение
pav4o79
Мнения: 136
Регистриран на: Съб Ное 16, 2013 15:40
Риболов: Spining time
дал Браво: 100 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Микроджиг

Мнение от pav4o79 »

А да ти е честита баце Боби , а пръчката направо кърти . А за нашата работа , ходих и ги набарах ,5 парчета все арни около 30 , реката е много непристъпна и дива ,баш като за нас :tup: .
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Микроджиг

Мнение от Д-р Флекс »

Ionko.Topalov написа:
Д-р Флекс написа:Микроджига не е за риболовци, работещи с категорията "минимална работна заплата". Разбирай го както искаш, Iso.
Док, да го беше написал преди 2ве години щях да ти бъда много благодарен. :)

Съжалявам много, Йонко, аз горе долу по това време го научих, мислех, че съм последен ... :D
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Микроджиг

Мнение от Д-р Флекс »

Боби, първо, честит комплект, второ, много бих желал да науча повече за макарата, когато имаш достатъчно впечатления, мерси!
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Микроджиг

Мнение от Мунчо »

Честито, колега! Ще поскубваш раирани твари с кеф! Шиманцата от този клас са безупречни макарки, пък нека фирмата да разбира само от велосипеди, както твърдят правоверните. :D

п.с. Обезателно си купи едно бурканче от едрия искуствен хируномус на "Бъркли" и главички 1-2 грама! :D
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
b_lomsky
Мнения: 903
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 15:58
Риболов: спининг
дал Браво: 1472 пъти
получил Браво: 2195 пъти

Re: Микроджиг

Мнение от b_lomsky »

Д-р Флекс написа:Боби, първо, честит комплект, второ, много бих желал да науча повече за макарата, когато имаш достатъчно впечатления, мерси!
Благодаря. На сухо - лека и стегната, а в същото време доста нежна.


Мунчо написа:Честито, колега! Ще поскубваш раирани твари с кеф! Шиманцата от този клас са безупречни макарки, пък нека фирмата да разбира само от велосипеди, както твърдят правоверните. :D

п.с. Обезателно си купи едно бурканче от едрия искуствен хируномус на "Бъркли" и главички 1-2 грама! :D
Задължително ще си купя.С този такъм обаче разчитам да ловя каракуди, скобари и др. предимно мирни риба, а не раирани.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Микроджиг

Мнение от Д-р Флекс »

Антихрист! :D
Как какаруди?!? Тва е макара за пъстърви бре!!!! :D
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”