Salmo Thrill - Filstar Blog

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Аватар
Filstar
Вносител
Мнения: 380
Регистриран на: Чет Дек 01, 2005 15:48
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Salmo Thrill - Filstar Blog

Мнение от Filstar »

Предлагам на вашето внимание интересна статия за Salmo Thrill от блога на Filstar.

Материалът е предоставен с любезното съдействие на колегата Димитър Тодоров.

Надявам се, че ще е полезна.

==================================================================================================

Salmo Thrill

Изображение

Исторически погледнато “Thrill“-ът на Салмо се появи сравнително скоро – през близката 2007-ма година, но бидейки замислен и създаден като типична расперова примамка, дори за това кратко време, той успя да спечели своите фенове. Днес Thrill присъства в комплектите с примамки на мнозина грамотни спинингисти, но още повече са тези, които се питат “А дали наистина лови този воблер без игра или всичко е поредната порция реклама?“ Нека опитам да повдигна завесата или поне да представя моя поглед върху тази различна примамка.При мен всичко започна лесно и бързо. Бяха изминали две години от появата на Thrill и през маловодното лято на 2009-та, непосредствено след пролетната забрана, в началото на юни се появих на любимо място на Дунав с нова въдица и надежда. А мястото бе характерно с това, че правейки десен завой реката бе отмила и оформила причудлив участък. Плитък, каменист бряг, бързо течение, малко островче изразен “островен канал“, ясно оформени граници на теченията и тихо място непосредствено зад острова. И всички тези екстри, достижими при риболов от брега!

...

Цялата статия може да прочетете тук: http://blog.filstar.com/?p=506

==================================================================================================
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: Salmo Thrill - Filstar Blog

Мнение от mitioto »

Много добър материал! Макар, че досега распер в тоя живот не съм хванал и не съм се опитвал дори, статията я прочетох с голямо удоволствие!

От Митака винаги има какво да се научи :)

Поздрави
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: Salmo Thrill - Filstar Blog

Мнение от Мунчо »

"Евала, бате Митко! Йе-е-е-е-е-е..." :D
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
mitq_p
Мнения: 116
Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 18:31
Местоположение: Бургас
дал Браво: 1 път

Re: Salmo Thrill - Filstar Blog

Мнение от mitq_p »

Браво Митак,статията е БеТон АрМе :D
Усетихме липсата ти на годишнината,макар че си изкарахме страхотно :wink: :D
Поздрави!
Аватар
don_misho
Мнения: 659
Регистриран на: Чет Юли 21, 2011 23:33
Риболов: Спининг
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Salmo Thrill - Filstar Blog

Мнение от don_misho »

Много много добра статия, адмирации на автора!!! Макар,че Трила няма успехите на тясна река като Тунджа,каквито има по Дунава и Марица,го имам в кутията,понеже е нетрадиционен воблер и не се знае кога ще спаси капото!
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 550 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Salmo Thrill - Filstar Blog

Мнение от Димитър Тодоров »

don_misho написа:... Макар,че Трила няма успехите на тясна река като Тунджа,каквито има по Дунава и Марица,го имам в кутията,понеже е нетрадиционен воблер и не се знае кога ще спаси капото!

Привет,

Благодаря за адмирациите,но не си прав,че Трил ,,няма успехите на тясна река като Тунджа,,. Според мен,това се дължи единствено на това,че риболовците по Тунджа (а и на други реки в страната) не го познават достатъчно добре. Характерните места,в които работи добре Трила са шаблон,който се среща често и в малка река, и в голяма река.
Спомням си ясно как колега от Пловдив твърдеше убедено,че Трил не работи в Тунджа по време на едно от есенните състезания.Бях застанал на малък завой на реката със силно течение,който после се разливаше в по-бавен вир. Нещо като втичало на поток. Аз,разбира се,бях убеден в обратното и след няколко замятания го доказах с кефал!
Колегата остана учуден.. :)

Ще ми е приятно да говорим на тази тема и ще опитам да отговоря на различни въпроси,
свързани със Салмо Трил. Ако има такива - питайте. Ако няма - наслука,даже и без кука! :fish1:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
fisherman
Мнения: 689
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 20:51
Местоположение: Перник
дал Браво: 115 пъти
получил Браво: 83 пъти

Re: Salmo Thrill - Filstar Blog

Мнение от fisherman »

Колега имаш ли вече наблюдение върху цвят BF ?
При нас няма никакви индикации :(
Аватар
sribar
Мнения: 137
Регистриран на: Пон Ное 19, 2007 12:04
Местоположение: София,Горна Оряховица, р. Янтра
дал Браво: 1 път

Re: Salmo Thrill - Filstar Blog

Мнение от sribar »

Статията е доста полезна и точна, благодаря за споделения опит. Малко ме озадачи това : "А разцветката, която най-малко ми допада – лъскавата, огледална BMB (Black Metallic Bleak), която аз имам, но не ползвам никога донесе на мой приятел труден распер на есенна Тунджа и престижно класиране в състезание!"
Там, където ходя по Янтра няма распери, но веднъж ми се отдаде възможност да се спусна в долното течение и отидох до близкия рибарски магазин в Горна Оряховица, там имаше само тази окраска BMB, 7 см, никога преди не бях ползвал воблера. Още на първите замятания вече имах распер. До края на излета имах доволна слука, макар и с дребни риби, за мен беше новост този риболов.
Риболовен клуб "Балканка"
http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 550 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Salmo Thrill - Filstar Blog

Мнение от Димитър Тодоров »

fisherman написа:Колега имаш ли вече наблюдение върху цвят BF ?
При нас няма никакви индикации :(
Привет,

Не,все още нямам този цвят в кутията си. Предстоят ми опити с него, и ако забележа
нещо интересно,ще споделя.

sribar написа:Статията е доста полезна и точна, благодаря за споделения опит. Малко ме озадачи това : "А разцветката, която най-малко ми допада – лъскавата, огледална BMB (Black Metallic Bleak), която аз имам, но не ползвам никога донесе на мой приятел труден распер на есенна Тунджа и престижно класиране в състезание!"
Там, където ходя по Янтра няма распери, но веднъж ми се отдаде възможност да се спусна в долното течение и отидох до близкия рибарски магазин в Горна Оряховица, там имаше само тази окраска BMB, 7 см, никога преди не бях ползвал воблера. Още на първите замятания вече имах распер. До края на излета имах доволна слука, макар и с дребни риби, за мен беше новост този риболов.
Със сигурност в разбирането ни за цветовете има голяма доза субективен фактор и натрупани предразсъдъци. Понякога човек,които не е обременен с тях,може да постигне ,,изненадващ,, успех пред останалите.И все пак,вярвам,че има и обективни причини за това,един цвят да работи по-добре в определени условия от друг. Огледалните,лъскави,наричани още ,,хром-никелови,, разцветки никога не са ми били фаворит и ги избягвам,но ако реша да ги ползвам,то ще в условия с ниска осветеност/видимост във водата и/или с изключително бърза скорост на водене.
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
tachev
Мнения: 716
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 20:43
Местоположение: София / Ямбол
дал Браво: 23 пъти
получил Браво: 259 пъти
Обратна връзка:

Re: Salmo Thrill - Filstar Blog

Мнение от tachev »

don_misho написа:Много много добра статия, адмирации на автора!!! Макар,че Трила няма успехите на тясна река като Тунджа,каквито има по Дунава и Марица,го имам в кутията,понеже е нетрадиционен воблер и не се знае кога ще спаси капото!
Моите ги подарих, не обичам да нося неща, които не ми ловят риби по Тунджа, а иначе доста хора си ги ловят на него, но не и аз ;) ! Инак имам претенции да съм читав спинингар !
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Salmo Thrill - Filstar Blog

Мнение от quietriot »

tachev написа:
don_misho написа:Много много добра статия, адмирации на автора!!! Макар,че Трила няма успехите на тясна река като Тунджа,каквито има по Дунава и Марица,го имам в кутията,понеже е нетрадиционен воблер и не се знае кога ще спаси капото!
Моите ги подарих, не обичам да нося неща, които не ми ловят риби по Тунджа, а иначе доста хора си ги ловят на него, но не и аз ;) ! Инак имам претенции да съм читав спинингар !
бахти и ямболското самочувствие.... :mrgreen:
Аватар
tachev
Мнения: 716
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 20:43
Местоположение: София / Ямбол
дал Браво: 23 пъти
получил Браво: 259 пъти
Обратна връзка:

Re: Salmo Thrill - Filstar Blog

Мнение от tachev »

quietriot написа:
tachev написа:
don_misho написа:Много много добра статия, адмирации на автора!!! Макар,че Трила няма успехите на тясна река като Тунджа,каквито има по Дунава и Марица,го имам в кутията,понеже е нетрадиционен воблер и не се знае кога ще спаси капото!
Моите ги подарих, не обичам да нося неща, които не ми ловят риби по Тунджа, а иначе доста хора си ги ловят на него, но не и аз ;) ! Инак имам претенции да съм читав спинингар !
бахти и ямболското самочувствие.... :mrgreen:
Хахах, Васе, ам така де :mrgreen:
boyko
Мнения: 105
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 22:51
Риболов: спининг
дал Браво: 5 пъти

Re: Salmo Thrill - Filstar Blog

Мнение от boyko »

Тачев, бе и аз го мъча тоя Трил на Ханово,че най му пасва,ама две години-нищо!
Зурито се отчита-Трила...йок.
Аватар
tachev
Мнения: 716
Регистриран на: Пон Фев 07, 2011 20:43
Местоположение: София / Ямбол
дал Браво: 23 пъти
получил Браво: 259 пъти
Обратна връзка:

Re: Salmo Thrill - Filstar Blog

Мнение от tachev »

boyko написа:Тачев, бе и аз го мъча тоя Трил на Ханово,че най му пасва,ама две години-нищо!
Зурито се отчита-Трила...йок.
Еми при всеки различно, гледам много ги ловят на него, при мен не иска, аз не ставам :lol: :mrgreen:
Аватар
don_misho
Мнения: 659
Регистриран на: Чет Юли 21, 2011 23:33
Риболов: Спининг
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Salmo Thrill - Filstar Blog

Мнение от don_misho »

Мдам,при всеки различно. Иска си да му хванеш цаката на водене и правилното място дето да го мяташ. Мен ме изнервят "пироните" и за тва и все си стои в кутията :D
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”