GAD Gancho

Форум за спининговия риболов, чиито любезни домакини са майсторите от “Старите видри”.
Prangov
Мнения: 40
Регистриран на: Съб Мар 13, 2010 20:26
Местоположение: Plovdiv
дал Браво: 1 път

GAD Gancho

Мнение от Prangov »

Здравейте колеги, интересувам се от въпросната пръчка и по точно от тази с тест на примамките от 1,5 до 8 гр, дължината в случая не е от голямо значение. Ако някой има преки впечатления моля да сподели, тъй като не мога да я видя на живо, но на снимка изглежда доста добре. Само малко ме притеснява че може дръжката да ми дойде малко дълга а може и да греша. И ако не ви е проблем бихте ли измерили колко е дълга дръжката от макародържача. Мерси предварително.
armeeca
Мнения: 20
Регистриран на: Съб Апр 07, 2012 20:23
Риболов: sladkovodni ribi
Местоположение: ПЛЕВЕН

Re: GAD Gancho

Мнение от armeeca »

Колеги имам питане относно спининговия риболов,и по точно монатаж и закчването на воблер и блесна.Задължително ли е да е с карабинка , по добре ли се води с нея,или е за по-голяма сигурност.Задължителен ли е металния повод.Става въпрос за река Искър.Влакното ми е 0,30монофил,добре ли е?Воденето зависи от самия воблер или?Благодаря Ви предварително и наслука.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: GAD Gancho

Мнение от Мунчо »

Колега, гледай къде си пускаш темите и ползвай по възможност търсачката на форума.

Пръчката "Гад Ганчо" е много добър избор, надхвърлящ ценовия си клас. Изработена е много добре, без дразнещи окото козметични слабости и в стил, съобразен с модерните тенденции :D . Бих казал, че дръжката не е обсебващо дълга, аз не съм фен на прекалено големите ръкохватки и я намирам прилична за дължината си. Като поведение въдицата е доста бърза и стегната, без обаче да е вдървена и да работи само с върха си. Чувствителността е задоволителна над долната граница на теста, без някакви забележки, при това с монофил.
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Prangov
Мнения: 40
Регистриран на: Съб Мар 13, 2010 20:26
Местоположение: Plovdiv
дал Браво: 1 път

Re: GAD Gancho

Мнение от Prangov »

Благодаря ти колега Мунчо, за бързият и изчерпателен отговор. Наистина в този ценови клас е доста трудно да намериш нещо добро все пак сме в България. Хубаво е че се намират свястни търговци които започнаха да вкарват и качествени неща на цени като на презокеанските им колеги. Което ме подсеща че след предсавянето ти на Палмса се бях навил това да е моята въдица, но се разубедих. Тъй като тя ще ми трябва само за пъстърва , а моите пъстървови риболови се броят на пръсти. А ако не разберем с Ганчо винаги можем да се разделим и всеки по пътя си :D
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: GAD Gancho

Мнение от mitioto »

Колега, въдицата си е страхотна, а цената още повече! Дръжката въобще не може да се каже, че е дълга. Вземай я и я вкарвай в действие ;)
patter
Вносител
Мнения: 1116
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 12:58
получил Браво: 76 пъти

Re: GAD Gancho

Мнение от patter »

Изображение

Това е дръжката на GAN702LLF - 2.13м , 1.5-8гр. Нямам в офиса линийка да я измеря, но е някъде около 30см (една педя и още малко).

При тестовете ползвах Daiwa Certate 2004, която и дойде малко лекичка. Бланката е от средно-модулен карбон, което я прави леко "глуха", но пък и аз я сравнявам с пръчки от съвсем друг ценови клас :-)
Кой'т оди фаща, кой'т не оди не фаща ...

Сухо дупе риба не релийзва!

Facebook tackle
gergi762
Мнения: 310
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 22:31
Местоположение: Плевен
дал Браво: 23 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: GAD Gancho

Мнение от gergi762 »

А тази пръчка GAD Harrier HRS802HFX дали отговаря на теста 5-60.Доста голям толеранс.Въпроса ми е към patter.
Testis unos, Testis nullus
patter
Вносител
Мнения: 1116
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 12:58
получил Браво: 76 пъти

Re: GAD Gancho

Мнение от patter »

Благодаря за въпроса ;-) Направил съм грешка при описанието. 15-60 е теста по каталожни данни. До колко е реален - ще трябва да се направят полеви тестове.
Кой'т оди фаща, кой'т не оди не фаща ...

Сухо дупе риба не релийзва!

Facebook tackle
ganiel1984
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Ное 13, 2013 17:37
Риболов: Спиниг

Re: GAD Gancho

Мнение от ganiel1984 »

Здравейте.Ришил съм да си закупя спининг въдица за риболов на пъстърва ... кефали и понякога кастури ... най вече на блесни или воблери . Мислех да си взема модела с акция 3-12 с дължина 1.98 но после видях че точно тази е с изчерпана наличност за това се насочих към тази с дължина 2.13м със същата акция 3-12.Искъм да попитам правилно ли съм се насочил към дължина на пръчката и акция.Ще се лови на реки със слабо течение и понякога в язовири за костурчета.Това е.
благодаря!
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: GAD Gancho

Мнение от Мунчо »

Ми... Защо да не си се насочил правилно? ОСобено като се има предвид, че тези въдички са стегнати и с тест на замятане и водене на примамката, близък до реалния. Аз дори бих погледнал варианта 1.5-8.0 грама(при него може би комфортната работа започва да кажем от 2-2.5 гр). Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни. Или с други думи искам да кажа, че "борбата" за пълноценна работа с примамки ще бъде по-скоро в долния и средния тегловен диапазон, отколкото в горната му част... А ако речеш да пробваш и естетски клатуни и микроджиг, по които всички изредени рибоци си падат, особено в моменти на безклъвие, малко финес ще бъде единствено от полза...
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: GAD Gancho

Мнение от sleepwalker »

Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Хаха, ще ме умориш! :lol: :lol: :lol: Позволи да си лепна тоя бисер в профила! :oops: :tup:
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Мунчо
Мнения: 16627
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 21:17
Риболов: пуристки
Местоположение: гАбРоВо
дал Браво: 415 пъти
получил Браво: 923 пъти
Обратна връзка:

Re: GAD Gancho

Мнение от Мунчо »

Позволявам! :lol:
БОКА НА УЛЪТО.

"Огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса" Bate Raiko

СТАРИ ВИДРИ
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: GAD Gancho

Мнение от sleepwalker »

Мунчо написа:Позволявам! :lol:
:tup: :lol: :lol:
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
stoger
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Май 15, 2014 11:07
Риболов: spining

Re: GAD Gancho

Мнение от stoger »

Изпратете линк за Гада ,благодаря.
Публикувай отговор

Обратно към “Спининг риболов”